You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


Örnek Resim
Opel Reklam
Malatya Haber -

‘İlçe Adayları da Haftaya..’

‘İlçe Adayları da Haftaya..’
  • 27.12.2015

AKP’nin İlçe Belediye Başkan adaylarının önümüzdeki hafta açıklanması beklenirken, Darende ilçesinde, daha önce belirlenen sürelerde aday adaylığı başvurusunda bulunmayan, eski İl Sağlık Müdürü Dr. Süleyman Eser’in, başvuruda bulunmasının istendiği, bu nedenle Darende ilçesi adayının Dr. Eser olacağı bildiriliyor. Bu gelişmeler, ilçenin yeniden aday adayı olan mevcut başkan İsa Özkan’ın (fotoğraftaki) yeniden aday gösterilmeyeceğini ortaya koydu.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, daha önce toplam 68 büyükşehir ve kent belediye başkan adayını açıklamasından sonra, kalan 13 kent belediye başkan adayını da 13 Aralık Cuma günü Antalya’da düzenlenecek bir toplantıda açıklayacağı öğrenildi.

AKP’de 30’u büyükşehir olmak üzere 81 il-kent belediye başkan adayını açıkladıktan sonra, önümüzdeki haftadan itibaren ilçe belediye başkan adaylarının da belirlenerek açıklanması bekleniyor.

Malatya’nın merkez ilçeleri Battalgazi ve Yeşilyurt adaylarının yanı sıra diğer 11 ilçe belediye başkan adayını belirleme çalışmalarının sürdüğü, Darende ilçesinde AKP’li mevcut belediye başkanı İsa Özkan’ın da aday adaylığı başvurusunda bulunmasına rağmen, parti genel merkezinin başvuran isimlerden olmayan ve halen İstanbul’da özel muayenehanesinde hekimlik yapan eski İl Sağlık Müdürü Dr. Süleyman Eser’den aday adaylığı başvurusunda bulunmasını istediği, bu nedenle Darende adayının Dr. Eser olmasının neredeyse “kesinleştiği” belirtildi. 

İLÇE ADAY ADAYLARI KİMLER?

AKP’nin merkez Battalgazi ve merkez Yeşilyurt ilçelerinin yanı sıra diğer 11 ilçedeki aday adayları şu isimlerdi:

YEŞİLYURT:

1-     Ali Seydi Turan- Dernek yöneticisi

2-     Hamit Güneş- Harita Mühendisi

3-     Hasan Aydoğan- Bostanbaşı Belediye Başkanı

4-     H.Uğur Polat- İşadamı

5-     H.İbrahim Demirhan- İktisatçı

6-     Abuzer Kabakaş- Ziraat Mühendisi

7-     Vahap Erdem- Mimar

8-     Hasan Atay- Mimar

9-     Mahmut Boyun- İGM Üyesi

10- İsmet Yaylacı- Uluslararası İlişkiler

11- Abuzer Karakaya- İl Yönetimi

12- Veysel Katırcı- Yakınca Belediye Başkanı

13- Selim Pilten- İnşaat Mühendisi

14- Kenan Aydoğan- Bostanbaşı Eski Belediye Başkanı

15- Hasan İşlek- Müteahhit

16- Fuat Güven- Ziraat Mühendisi

17- Yusuf  Özdemir

18- Mehmet Kavuk- Yeşilyurt Belediye Başkanı

BATTALGAZİ:

1-     Selahattin Gürkan- Battalgazi Belediye Başkanı

2-     Doç.Dr. İlhan Geçit – Tıp doktoru

3-     Ahmet Kurdoğlu- Makine Mühendisi

4-     Sait Kabadayı- TSO eski genel sekreteri

5-     Faik Noğay- İktisatçı

6-     Nurettin Karaaslan- AKP Belediye Meclis Üyesi

7-     Ramazan Toy- İnşaat Mühendisi

8-     Mustafa Karaman- İktisatçı

9-     A.Vahap Şerefhanlı- Hanımınçifltiği Belediye Başkanı

10- Hakan Baran- İnşaat Mühendisi

11- Rıza Sinanoğlu- Elektrik Mühendisi

12- Murat Bilim- Öğretmenevi Müdürü

13- İrfan Karataş- Veteriner- Yaygın Belediye Başkanı

14- Mustafa Dağdelen- Havayolu Acentası

15- Murat Nalçacı- Öğretmen

16- Eyüp Sağlam- Harita Mühendis 

AKÇADAĞ:

1-     Ali Kazgan- Ankara Vali Yardımcısı

2-  Ali Seydi Akduman– Vakıflar Bölge Müdürü

3-     İbrahim Koşar- Akçadağ Belediye Başkanı

4-     Ali Bektaş  – Bahri Belediye Başkanı

5-     Arif Koyun

6-     Mustafa Yetiş

7-     Abdullah Adalmış

8-     Nazife Özdemir

9-     Mehmet Eryılmaz

10- Necmettin Özcan

11- Battal Tuncal

12- Bayram Karaaslan

13- Ömer Alataş 

14-   İbrahim Meral

15- Nurettin Gökgöz

16- Hüseyin Çapar

ARAPGİR:

1-     Haluk Cömertoğlu- Arapgir Belediye Başkanı

ARGUVAN:

1-     Vahap Doğan 

DARENDE:

1-     İsa Özkan- Darende Belediye Başkanı

2-     Hulusi Kaya

3-     Enver Yalın

4-     Durmuş Yıldırım

5-     Emin Tatlıcı

6-     Durmuş Doğan

7-     Mehmet Kılıçer – Balaban Belediye Başkanı

8-     H.Mehmet Boyraz 

DOĞANŞEHİR:

1-     Vahap Küçük

2-     Şükrü Sağlam

3-      Faruk Taşdemir – Sürgü Belediye Başkanı

4-     Mehmet Bayram – Erkenek Belediye Başkanı

5-     Bayram Kaya – Gövdeli Belediye Başkanı

6-      Mesut Sülü – Söğüt Belediye Başkanı

7-     Hasan Oyma

8-     Mehmet Karakaş – Kurucaova Belediye Başkanı 

DOĞANYOL:

1-     Eşref Aydın

2-     Muhittin Tuhan

3-      Recep Gülbey – Doğanyol Belediye Başkanı

HEKİMHAN:

1-     Adil Kurt

2-     H.Mustafa Arıkan

3-     Mahmut Levent – Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü

4-     Kaya Akgül – İpekyolu (Girmana) Belediye Başkanı

5-      Gani Karaca – Kocaözü Belediye Başkanı

6-     İbrahim Tokmak

7-     Nebi Yiğit

8-     Bülent Sarıbaş

9-     Necati Benli – Kurşunlu Belediye Başkanı

10- Kemal Deniz – Eğitimci 

11- Metin Benli – Çevre Mühendisi 

12- İsmail Yiğit

13- Hasan Basri Doğan 

KALE:

1-     Bahattin Aktaş

2-     Celal Kayaduman

3-     Hamza Kayaduman

4-     Murat Koca

5-     Cemal Akdemir

6-     Erhan Demir

7-     Ömer Gökçe

8-     Ayşe Nur Akıcı

9-     Mustafa Yüksel Karadağ- Adana Vali Yardımcısı

10- Bünyamin Özdemir 

KULUNCAK:

1-     Nurettin Akbulut

2-     Ahmet Çaparoğlu

3-     Murat Poyrazoğlu

4-     Mehmet Poyrazoğlu

5-     Ahmet Poyrazoğlu

6-     Hasan Yıldırım

PÜTÜRGE:

1-     Şaban Akdoğan

2-     Çetin Akköse

3-     Halit Eren

4-     Mehmet Polat

5-     Mikail Sülük

6-     Mehmet Karakaş

7-     Ali Tanrıverdi

8-     Kasım Tilbaç – Nohutlu Belediye Başkanı

9-     Hasan Hüseyin Çoktay

10- Mehmet Karaman

11- Hasan Avşar

12- Çetin Ogün Koçer

13- Mahmut Aluç 

YAZIHAN:

1-     Cafer Kuşdoğan

2-     Osman Gültekin

3-     Turgut Köroğlu

4-     Mahmut Hakan Ekici

5-     Ali Aydoğan

6-     Nevzat Öztürk

7-     Selahattin Barut

8-     Vahap Selağzı

9-     Ahmet Polatkaya

10- Ali Kaya- Yazıhan Belediye Başkanı

11- Ahmet Söylemez

12- Bedri Kaya

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."