Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Malatya’dan Ahmet Efendi Gönderdi”

“Malatya’dan Ahmet Efendi Gönderdi”
 • 03.02.2018

PAYİTAHT “ABDÜLHAMİD” DİZİSİNDE MALATYA KAYISISINA SÜPER TANITIM..

TRT’nin son dönemlerdeki en popüler dizisi olan Payitaht Abdülhamid’in yayınlanan son bölümüne Malatya’nın ünlü kuru kayısısı damga vurdu.

Dizinin dün gece ekrana gelen 36. Bölümünde, Osmanlı İmparatorluğu Hükümdarı Sultan 2. Abdülhamid sarayda Alman İmparatoru 2. Wilhelm’i ağırlarken, misafirine kuru kayısı ikramında bulunur.

Alman İmparatoru Wilhelm, kuru kayısı ile ilk defa tanışmaktadır ve lezzetinden olağanüstü memnun kalmıştır. Sultan Abdülhamid’e, “Hiç böyle bir şey tatmamıştım?” diyerek şaşkınlığını ve memnuniyetini ifade eder.

Sultan 2. Abdülhamid konuğunun kayısıyı sevmesinden memnun olmuştur ve gurur duyan bir duyguyla, “Kuru kayısı… Malatya’dan Ahmet Efendi gönderdi. Kansızlığa, kalbe, göze, astıma her derde deva…” diye kayısıyı anlatır.

Alman İmparatoru, Sultan Abdülhamid’in bu sözleri üzerine “Bu müthiş… Almanya’ya ithal edelim” şeklinde karşılık verir. Alman İmapartoru’un bu teklifini, Sultan Abdülhamid, “Mümkündür” şeklinde cevaplar.

Peki Ahmet Efendi kim?

Sultan 2. Abdülhamid’in kayısıları gönderen kişi olarak adını verdiği ‘Ahmet Efendi’ ise Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’dan başkası değil.

Dizinin senaryosunda yer alan ‘Malatya kayısısı öyküsü’ Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın Payitaht Abdülhamid dizi setine farklı zamanlarda Malatya kayısısı göndermesi ile başladı.

Dizi setindeki oyunculara ve yapımcı Yusuf Esenkal’a kayısı gönderen Ahmet Çakır’ın bu jestine dizinin yapımcısı Esenkal da, Malatya kayısısını senaryoya dahil ederek karşılık verdi.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- TRT 1

GÖRÜNTÜYÜ İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ:

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD-MALATYA KAYISISI

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Onur KILIÇ dedi ki:

  Kanka bu haber güzelmiş. Payitaht Dizisindeki kayısı sahnesinin sebebi 🙂

  Hayırlı mesailer… Malatya’ dan muhabbetler…

 2. HACIALİ dedi ki:

  Cevizi neden sormamış Alman imparatoru. Cevizi de Hekimhan’dan Keten KÖYNEK Efendi gönderdi

  1. salih dedi ki:

   Haceli kardeş o senin dediğin ceviz dünyanın çok yerinde yetişiyor ama Kaysı Malatya ya özgü sen bir ilçenin tanıtımını yapsın ya ne kadar ufak şeylerle uğraşıyorsunuz

 3. BASRİ GÜREL dedi ki:

  Tebrik ediyorum. Hernekadar diziyi izlemesemde güzel bir tanıtım olmuş. İnce Bir dokunuş kıvrak bir zeka…

 4. abdulkadir dedi ki:

  Bu ülkenin insanlarına nankörlük yakışmıyor. Hastanelere nankörlük bölümleri açılsın.

 5. Salih Karacan dedi ki:

  Güzel bir tanıtım olmuş. Altında bir çapanoğlu aramanın anlamı yok. Malatya ekonomisi önemli oranda kayısıya dayanıyorken, 40-50 bin aile geçimini kayısıdan sağlıyorken ve kayısı bu şehirle özdeşleşmişken, şu yaptı bu yaptı, yok şu sebepten yaptı, yok bu seçim yatırımı yaptı gibi yorumlar en hafif tabirle ciddiyetsizliktir. Bu şehir hepimizin. En küçük katkıda bulunandan Allah razı olsun

 6. Baybars dedi ki:

  Yahu arkadaşlar Malatyanın tarihinin anasını ağlatmaktan başka ne yaptı akp belediyesi,
  Akp belediyesi bu şehrin yeşil alanlarını kafeteryalaştırmaktan rantlaştırmaktan şehiri genişletmek yerine daraltmaktan başka ne yaptı, ?
  Bakın kanıt İlçe nüfusları eridi merkez nüfusu arttı bu felaketin habercisidir,
  Bu ahmet çakırın yeşil katliamı yüzünden bu sehirde binlerce hektarlık alanda ki ağaçlar kesildi,
  Bu ahmet çakır dünyada 1990 da kullanımı bırakılan trambüs sistemiyle şehrin anasını ağlattı
  Bu ahmet çakır Sigara fabrikasını kapattı bu Ahmet çakır bu şehirde aslanlı muslugu kapattı.
  2019 da malatyalı oyunu belediye ve milletvekili seçiminde akp ye vermeyecek…Bu kadar ve net…
  Hadi selametle.

  1. Oğuzhan dedi ki:

   Senin malatyalı olduğundan şüpheliyim. Malatyalıysanda böyle malatyalı olmaz olsun! Güzel bir şey yapılmış, haset edeceğine mutlu ol

  2. Spartacus dedi ki:

   Ağzına sağlık kardeş

  3. Hasan Bey dedi ki:

   Baybars ağzina sağlık kardeşim.Gerçekleri söylemissin.

 7. Kürşat Yılmaz dedi ki:

  Dört dörtlük bir reklam olmuş.
  Vesile olana da, bu hizmeti yapana da teşekkür etmek gerekiyor.
  Hediyelik kayısı gönderilerek kısa yoldan ve binlerce dolarlık tutarında olabilecek bir reklamın bedava yapılması sağlanmış.
  Ahmet başkanımıza teşekkür ediyoruz.

  Malatya denince, konu Malatya olunca lütfen bütün siyasi kinleri, hırsları ve hesapları bir kenara bırakalım.

  Ayrıca, TSO Meclisi’nde hediyelik kayısı harcamasına kızan ve kavga çıkartan küçük düşünenlere de şunu söylemek gerekiyor; siz hediyelik kayısı harcamasının tutarına değil, tutarının az olduğundan şikayetçi olmalıydınız.

 8. murat dedi ki:

  bu kayısılar seni kurtarmayacak hepimiz seçimleri beklıyorz ak partili olarak

  1. VAİZOĞLU 44 dedi ki:

   SEN AK PARTİLİ DEĞİLSİN ADIM GİBİ EMİNİM! HİZİPÇİLİK ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORSUN!!!

   1. Bekir Kara dedi ki:

    Eyvallah Vaizoğlu, çok iyi yerden yakaladın 👏👏

   2. Ali dedi ki:

    Bende aynı duygularla seçimi bekliyorum ve sapına kadar Tayyipciyim.

 9. Tolga dedi ki:

  Siz ne içiyorsunuz bunun altında nasıl birşeyler ararsınız burda kaysı için güzel bir reklam olmuş Sayın Başkan Ahmet Çakır’ı Tebrik ederim karşıt görüşlü olabilirsiniz ama güzel bir şey yapıldığında tebrik etmeyi bilmeliziniz

 10. Tolga dedi ki:

  Beyler siz ne içiyorsunuz bilmem bu bölümde art niyet aramak doğru değil kayısının reklama ihtiyacı var herkesin yaptığı gibi Sayın Ahmet Çakır kayısı yollamış dizi yönetmenide böyle bir jest yapmış bunu siyasete dökmek doğru değil.

 11. Ali dedi ki:

  Önceki seçimde Ahmet efendinin kayisiyla alakalı vaadi ne oldu. Ismarlama ile bitmez kayısı.

 12. Salih dedi ki:

  Sevgili Yusuf Efe bey belli ki kafan çok karışık.Ne yaptığını ne yapmak istediğini bildiğinden emin değilim.Saçmaladıkça saçmalıyorsun.Çok afedersin de senin yaptığına argoda kıvırmak diyorlar.Ne diyeyim?Cenab-ı Allah tez zamanda şifa versin sana da kişisel hesabını arızanı yansıtarak sulandırdığın Malatya’nın kayısısının tanıtımının yapıldığı bir mevzuda daha fazla cıvıtmayasın.

  1. Yusuf efe dedi ki:

   Salih bey, malum grubun basın sözcüsü felansınız heralde? Nasıl iyi kazandırıyormu? Bu azminizle size artık bi zabıta kadrosu açarlar😊 Benim yaptığıma basın dilinde sansasyonel ironik habercilik denir. Gazeteci kimliğim yok fakat helvacının belediye başkanlığı yaptığı şehrimizde liyakat kimlik aramak komik olur öyle değilmi? Bende sana biran önce Rabbimden şifalar diliyor gözlerinin gaflet uykusundan uyanmasını temenni ediyorum. Kıvırmak,arıza cıvıtma gibi çaresiz kelime haznenizin eksikliğinden dolayı sarf ettiğiniz kelimeleride aynı şekilde size iade ediyorum.

   1. Salih dedi ki:

    Kardeş Allah sana şifa versin dedik ya daha ne uzatıyorsun?

 13. servis dedi ki:

  Güzel bir reklam oldu 🙂

 14. Yusuf efe dedi ki:

  😊 Yaa Salih! Algı nasıl yapılıyormuş, yalan saçma sapan bilgileri öne sürerek doğrular nasılda flulaşıyormuş öyle değilmi? İşte! Senin başkanın olacak zat bunu yapmayı çok iyi biliyor. Ben onun kadar mahir değilim. Ve şimdi diyorum ki sana o çakır başkanına söyle beni mahkemeye versin. Desin ki bana iftira etti benim hakkımda yalanlar söyleyerek kamuoyunu yanılttı ve kendi doğruluğunu ispat ederek mahkemede aklansın! Belki o zaman anlar masum insanları ekmeklerinden edip hadi gidin mahkemede aklanıp gelin demenin ne demek olduğunu! Hacı Ahmed efendi diye biri yok! Böyle bir Abdulhamitte yok! Böyle bir tarihte yok!..

  1. Salih dedi ki:

   Sevgili Yusuf Efe bey belli ki kafan çok karışık.Ne yaptığını ne yapmak istediğini bildiğinden emin değilim.Saçmaladıkça saçmalıyorsun.Çok afedersin de senin yaptığına argoda kıvırmak diyorlar.Ne diyeyim?Cenab-ı Allah tez zamanda şifa versin sana da kişisel hesabını arızanı yansıtarak sulandırdığın Malatya’nın kayısısının tanıtımının yapıldığı bir mevzuda daha fazla cıvıtmayasın.

 15. Salih dedi ki:

  Yusuf Efe, bu sefer de başka bir Hacı Ahmed Efendi (Elazığ’dan) bulmuşsun.Harput Müftüsü Hacı Ahmed Efendi’yi (bir yerde de Hoca Ahmed Efendi diyorsun) kastediyorsan, senin gösterdiğin kaynağa göre bu zat da 1847’de vefat etmiş. İlk bulduğun Hacı Ahmet Efendi de 1884’te vefat etmişti. Bu gösterdiğin kaynaktaki Hacı Ahmed Efendi maddesinde Malatya adı dahi geçmiyor.Kendini haklı çıkarmak için bir Hacı Ahmed Efendi bulmaya çalışıyorsun.İlk iddia ettiğin Hacı Ahmed Efendi’den sonra, bu ikinci iddianda belirttiğin Hacı Ahmet Efendi’nin alakası yok.İlki olmadı diye bir Hacı Ahmed Efendi aramışsın, Elazığ’da böyle bir isme rastlamışsın, olsa olsa budur diye, şimdi de bunu milletin önüne sürüyorsun.Bırak bu işleri de, işine gücüne bak kardeşim.

 16. Hakkı dedi ki:

  Haftaya da helva gönderecek miş ahmet efendi

 17. Yusuf efe dedi ki:

  Salih bey, Abdulhamit Han dönemin de Malatya’da muhattabı olabilecek tek kişi Hacı Ahmed efendidir. Aşağıda vereceğim kaynağı da okursanız bu muhterem insanın daha sonra harput müftüsü olarak da görev yaptığını rahatlıkla görebilirsiniz. Siz bana olmayan bişeyin ispatını yapmaya çalışıyorsunuz. Olmayanın değil olanın ispatı yapılır. Benim olduğunu iddia ettiğim Abdulhamit han döneminde yaşayan ve Abdulhamşt han la irtibatta olan Hacı Ahmed efendidir. Bu da sahih kaynaklarla sabittir. Ayrıca Türk Hakanı ve İslam Halifesi olan bir hükümdarı dar bir çerçeveye sıkıştırarak bir parti grup ve kliklere sabit kılarsanız bu insanları kutuplaştırmaya yol açar. Türk Hakanı İslam Halifesi Gök Sultan Abdulhamit Han’ı bir AKP kurucular kurulu üyesi yapmadıkları kaldı. Allah dan korkun! Böyle devam ederse yakında İstanbul İl Kongresi Üst Kurul delege listesinde Abdulhamit Han ı delege olarak görürsek hiç şaşırmayacağım. Kayısı tanıtımı bile olsa insanları kutuplaştırarak ayrıltırmak kayısıdan gelecek kar kadar sırtımızda vebal bırakır. Ek-2 http://isamveri.org/pdfdrg/D092629/1999_II/1999_II_ARSLANAT.pdf. Hoca Ahmed Efendi

 18. Salih dedi ki:

  Yusuf Efe isimli yorumcu, flu bilgiler içeren bir yayını kaynak göstererek insanlara yanlış bilgi vermiş.Yorumunda verdiği linke göre, padişaha kayısıyı gönderdiğini öne sürdüğü Hacı Ahmed Efendi 1884 yılında vefat etmiş.Oysa, açık kaynaklardan araştırırsanız, Alman İmparatoru Wilhelm’in, II. Abdülhamid’i, daha doğrusu Osmanlı İmparatorluğu’na yaptığı ilk ziyaretinin 1889’da olduğunu görürsünüz.Yani yorumcunun iddia ettiği Hacı Ahmed Efendi bu tarihten 5 yıl önce ölmüş. Wilhelm’in daha sonraki ziyareti de 1898’dedir.Üçüncü ziyaretini ise 1917’de yapmıştır, ancak o zaman da tahtta olan padişah Abdülhamid değildir.Abdülhamid, 1876- 1909 yılları arasında hüküm sürmüştür.Kaynak olarak, İst.Ün.öğretim üyelerinden Ö.Kürşad Karacagil’in “II. WILHELM’İN OSMANLI İMPARATORLUĞUNU ZİYARETİ VE MİHMANDARI MEHMED ŞAKİR PAŞA’NIN GÜNLÜĞÜ” konulu yazısını, ufak bir google aramasıyla bulabilirsiniz.Hacı Ahmed Efendi diye birinin yaşayıp yaşamadığı bile belli değil. Ayrıca haberde, gayet açık olarak söz konusu dizinin yapımcıları ile Ahmet Çakır arasında bir diyaloğ olduğu, sete Malatya’dan kayısı gönderildiği, birçok yeri de kurguya dayanan senaryoya yerleştirilen jestin bu dostluktan kaynaklandığı gayet açık belirtilmiş.Lütfen insanları üfürük bilgilerle yanıltmayınız.Tabi şimdi de Ahmet Çakır o zaman yaşıyor muydu diye sorabilirsiniz.Dedik ya senaryo ve kurgu. O diyalog, Malatya’dan Ahmet Çakır’ın gönderdiği kayısıya teşekkür amacıyla, kayısı tanıtımı olarak sokulmuş.Tabi kuru kayısı o zaman da vardı, orada sorun yok, zaten asıl amaç kayısı tanıtımıyla teşekkür.

  1. Bekir Kara dedi ki:

   Tebrik ediyorum bu önemli açıklama için 👏👏👏

 19. Hasan Bey dedi ki:

  Malatya kayısısının reklama ihtiyacı yoktur.Ahmet Çakır biraz hizmet etsin yeter.Gene boş işlerle uğraşıyor.

  1. Numan Gündüz dedi ki:

   Ahmet çakır düşmanlığı size memleketinizi unutturmuş yazık…

   1. Hasan Bey dedi ki:

    düşman olduğumu kim söyledi.sadece dikkat çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar.İnsanları tanımadan infaz etmeyin.Ben memleketimi sizden ve savunduklarınızdan çok düşünüyorum merak etmeyin.Muhalefette değilim.Size yazık…

   2. Hasan Bey dedi ki:

    Malatya da son senelerne ne kadar kayısı ağacının kuruduğundan haberiniz varmı? kayısının para etmediğinden artık? yok gelmiş burda bana memleketten bahsediyorsunuz.Talep oluşturmadan önce elinizde arzınızın olması lazım.aksi takdirde reklam hiç bir işe yaramaz !!

  2. mert kurhan dedi ki:

   ahmet çakır düşmanlığı ancak bu kadar olur dedirttirdi. pes.

   1. Hasan Bey dedi ki:

    İnsanların fikirlerine saygı duymayan bir toplum oluştuğu için olabilirmi acaba ?Sadece kendi çıkarlarını düşündükleri için ?

 20. Gariban dedi ki:

  Sizinle bu ülke gurur duyuyor sevinçten ağlıyoruz

 21. Nizamettin Opanoğlu dedi ki:

  Yıllarca önce bir yabancı film izlemiştim.(ABD) Babaanne masa üzerinde içerisinde kuru kayısı olan tabağı kontrol ettikten sonra torunlarına bugün kayısı yememişsiniz diyerek uyarıyor. Sonra aklıma çoğu sanatçısının Malatyalı olduğu Türk sineması filmleri geldi.Masa üzerinde alabildiğine tüketilen ve reklamı yapılan içecekler geldi.
  Payitahtta akşam Abdülhamit Hanın o sözlerini duyunca duygularımız kabardı ve tabiki çok memnun olduk.Başkan beye teşekkürler ediyoruz.

 22. Yusuf efe dedi ki:

  Sayın Editör, istirham ediyorum. Lütfen yorumumu yayınlayınız. Diziye konu olan Ahmet efendi, O dönemin önemli alimlerinden Malatya Ulu Cami imamı Hacı Ahmed Efendidir. Kendisi aynı zamanda medrese hocasıdır. Tarihi zan altında bırakmak en büyük vebaldir.

  1. Gültekin dedi ki:

   😊 aydınlattığınız için teşekkürler 😊

    1. Salih dedi ki:

     Yusuf Efe, flu bilgiler içeren bir yayını kaynak göstererek insanlara yanlış bilgi veriyorsunuz. Sizin verdiğiniz linke göre, Hacı Ahmed Efendi 1884 yılında vefat etmiş. Oysa, açık kaynaklardan araştırırsanız, Alman İmparatoru Wilhelm’in II. Abdülhamid’i, daha doğrusu Osmanlı İmparatorluğu’na yaptığı ilk ziyaretinin 1889’da olduğunu görürsünüz. Sonraki yıllardaki ziyareti de 1898’dir. Üçüncü ziyaretini ise 1917’de yapmıştır, ancak o zaman da tahtta olan padişah Abdülhamid değildir. Abdülhamid, 1876- 1909 yılları arasında hüküm sürmüştür. Kaynak olarak, İst.Ün.öğretim üyelerinden Ö.Kürşad Karacagil’in “II. WILHELM’İN OSMANLI İMPARATORLUĞUNU ZİYARETİ VE MİHMANDARI MEHMED ŞAKİR PAŞA’NIN GÜNLÜĞÜ” konulu yazısını, ufak bir google aramasıyla bulabilirsiniz. Hacı Ahmed Efendi diye birinin yaşayıp yaşamadığı bile belli değil, II.Abdülhamid ve Wilhelm ile ilgili bilgiler de böyle. Ayrıca haberde, gayet açık olarak söz konusu dizinin yapımcıları ile Ahmet Çakır arasında bir diyaloğ olduğu, jestin bu dostluktan kaynaklandığı gayet açıktır. Lütfen insanları yanıltmayınız.

     1. mert kurhan dedi ki:

      muhteşem araştırma. araştırmadan konuşanlara bilgi ile ezmek araştırma ile ezmek bu olsa gerek. helal salih bey. ahmet çakır’a muhalefet olsun diye milleti yanıltıcı kandırıcı bilgilere kadar varıyorlar ya yazık. çok yazık

     2. Yusuf efe dedi ki:

      Salih bey, Abdulhamit Han dönemin de Malatya’da muhattabı olabilecek tek kişi Hacı Ahmed efendidir. Aşağıda vereceğim kaynağı da okursanız bu muhterem insanın daha sonra harput müftüsü olarak da görev yaptığını rahatlıkla görebilirsiniz. Siz bana olmayan bişeyin ispatını yapmaya çalışıyorsunuz. Olmayanın değil olanın ispatı yapılır. Benim olduğunu iddia ettiğim Abdulhamit han döneminde yaşayan ve Abdulhamşt han la irtibatta olan Hacı Ahmed efendidir. Bu da sahih kaynaklarla sabittir. Ayrıca Türk Hakanı ve İslam Halifesi olan bir hükümdarı dar bir çerçeveye sıkıştırarak bir parti grup ve kliklere sabit kılarsanız bu insanları kutuplaştırmaya yol açar. Türk Hakanı İslam Halifesi Gök Sultan Abdulhamit Han’ı bir AKP kurucular kurulu üyesi yapmadıkları kaldı. Allah dan korkun! Böyle devam ederse yakında İstanbul İl Kongresi Üst Kurul delege listesinde Abdulhamit Han ı delege olarak görürsek hiç şaşırmayacağım. Kayısı tanıtımı bile olsa insanları kutuplaştırarak ayrıltırmak kayısıdan gelecek kar kadar sırtımızda vebal bırakır. Ek-2 http://isamveri.org/pdfdrg/D092629/1999_II/1999_II_ARSLANAT.pdf. Hoca Ahmed Efendi

      1. Salih dedi ki:

       Yusuf Efe, bu sefer de başka bir Hacı Ahmed Efendi (Elazığ’dan) bulmuşsun.Harput Müftüsü Hacı Ahmed Efendi’yi (bir yerde de Hoca Ahmed Efendi diyorsun) kastediyorsan, senin gösterdiğin kaynağa göre bu zat da 1847’de vefat etmiş. İlk bulduğun Hacı Ahmet Efendi de 1884’te vefat etmişti. Bu gösterdiğin kaynaktaki Hacı Ahmed Efendi maddesinde Malatya adı dahi geçmiyor.Kendini haklı çıkarmak için bir Hacı Ahmed Efendi bulmaya çalışıyorsun.İlk iddia ettiğin Hacı Ahmed Efendi’den sonra, bu ikinci iddianda belirttiğin Hacı Ahmet Efendi’nin alakası yok.İlki olmadı diye bir Hacı Ahmed Efendi aramışsın, Elazığ’da böyle bir isme rastlamışsın, olsa olsa budur diye, şimdi de bunu milletin önüne sürüyorsun.Bırak bu işleri de, işine gücüne bak kardeşim.

 23. Oğuzhan dedi ki:

  Malatya kayısısının gelmiş geçmiş en büyük reklamı. Tebrikler Ahmet Çakır’a👏👏👏. Vizyon vizyon diyodunuz alın size vizyonun babası

 24. 44 dedi ki:

  Başkana teşekkürler,darısı vekillere.

 25. Gültekin dedi ki:

  Ayakta alkışlıyorum 👏👏👏 sırf muhalefet olmak için bir iki kişi yorum yapmış. Gülünç duruma düşüyorsunuz, haberiniz ola 😊 bu demek ki Ahmet Başkan ile ilgili çıkan haberlerde yapılan bazı olumsuz yorumların arkasında da aynı kişiler var demektir. Bari böyle güzel bir haberde belli etmeyin kendinizi 😊

 26. Bekir Kara dedi ki:

  Bu tanıtım büyük bir alkışı hak ediyor. Teşekkürler Çakır Başkan

 27. malatyalı dedi ki:

  abartılacak bir yanı yok.

 28. Yiğit dedi ki:

  Çok güzel bir iş çıkmış ortaya.Ahmet Efendi beledıyenın kasasından degıl şahsı ödeme yaptıysa çok teşekürler.

 29. Alican dedi ki:

  Bilinçaltı reklamın daniskasıydı..Harikulade bir rekam oldu.Emeği olanlardan Allah razı olsun..”Özelliklede malatyalı ahmet efendiden”

 30. mustafa dedi ki:

  Ahmet başkan adamsııııın

 31. Volkan dedi ki:

  Helal olsun valla. Büyük başkan Ahmet Çakır

 32. ÖNERİ dedi ki:

  Sayın editör bu kısmın videosunu rica ediyoruz.

 33. ÖNERİ dedi ki:

  Ticaret odasında da Hediye gönderilen kayısının miktarı sebebiyle koca koca (!!!) adamlar kavga ediyor.

 34. Mehmet dedi ki:

  Helal olsun.

 35. malatya44 dedi ki:

  Başkan ticari zekasini kullanmış. Tebrikler..

 36. Ali karakuş dedi ki:

  çoook güzel bir reklam olmuş reklama para vermeden bu kadar güzel reklam yapmak büyük bir zeka gerektirir buda ancak bir Malatya lıda ve sürekli olarak kayısı yiyen güzel insanlar da mevcut bir durumdur Ahmet efendi ye(Ahmet başkana) tekrar sonsuz teşekkürler

 37. Ahmet genc dedi ki:

  Şüper valla filimle birlikte daha süper olmuş

 38. Aydın dedi ki:

  Hoş düşünce hoş enstantane hoş reklam hoş yazı…Sabah için gülümseten sevgi barından hoş bir hoşluk..

 39. Murat Bey dedi ki:

  allah senaristten razı olsun yoksa bizim siyasilerin aklına gelmez..zaten o niyetle gönderseler tum dizilere gönderirlerdi…

  1. mert kurhan dedi ki:

   sen çok yanlış gelmişsin. zaten siyasi olarak büyükşehir belediye başkanı ahmet çakır göndermiş anladığım kadarıyla kayısıyı. sen anlamadın sanırm 🙂

 40. ATTİLA dedi ki:

  HARİKA REKLAM OLDU !

 41. Erkan dedi ki:

  Iste bunun adina zeka derler….milyonlarca verip reklam yaptiracagina bir Paket kayisi ile malatyanin tum dunyada adini şanini duyurmustur sayin baskan…tskler

 42. 44malatya dedi ki:

  Kayisiyi.sunalara.tanitanlara.cok.tesekkurler

 43. Yaşa malatyaspor dedi ki:

  Vallahi Süer bir reklam oldu.helal olsun başkan.

 44. Numan Gündüz dedi ki:

  Helal olsun, kayısının reklamı bu kadar güzel yapılamazdı grur duyduk Ahmet Çakır Efendi sağol :))

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."