Miram

Final

Fuat


Serdar doktor

Lab


Malatya Haber -

‘Malatya’nın Gülü, Pehlülü Mersedes Kadir’ İçin Mesaj Yağdı

‘Malatya’nın Gülü, Pehlülü Mersedes Kadir’ İçin Mesaj Yağdı
 • 19.04.2020

BAKANLAR, CUMHURBAŞKANI SÖZCÜSÜ, VALİLER, VEKİLLER.. Pazartesi günü toprağa verilecek olan Mersedes Kadir’in ölümü, sadece Malatya’da ve sadece Malatyalılar arasında değil Türkiye genelinde üzüntü yarattı ve sosyal medyada binlerce mesaj yayınlandı. Öyle ki, Mersedes Kadir ve Malatya hastagleri twitterda tt (Trend Topic) oldu.

Asıl adı Fatih Kaydı olan Mersedes Kadir’in ölümünden duyulan üzüntü ve ona dair duygu ve düşüncelerini dile getirenler arasında başta Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Milletvekilleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan olmak üzere Malatya’dan ve Türkiye genelinde çok sayıda siyasetçi, vali, yerel yönetici, sivil toplum örgütü temsilcisi, bürokrat, sanatçı, gazeteci, oyuncu ve sosyal medya fenomeni yer aldı.

Başta Malatya, Türkiye ve yurt dışındaki Malatyalılar başta, onu ve özelliğini duyan bilen çok sayıda kişi Mersedes Kadir için derinden üzüldü. Üzüntülerini, duygu ve düşüncelerini sosyal medyada dile getirdi. Binlerce fotoğraf eşliğinde paylaşılan mesajlarla Mersedes Kadir ve Malatya hastagleri twitterda TT oldu  ve dünya gündemine girdi. Twitter trend istatistiklerine göre, Mersedes Kadir’in ölümünün duyulduğu andan 07.00’ye kadar geçen yaklaşık 10 saatlik sürede, Mersedes Kadir hastagi ile 12 bin 400, Malatya hastagi ile de 8 bin 500  tweet atıldı.

Malatya hastagi, twitter dünya gündeminde bir ara, Mersedes Kadir – Mercedes Kadir ifadeleri nedeniyle araba kültürü (car culture) kategorisinde tt oldu.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan yayınladığı mesajında, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a, Mersedes Kadir’in adının bir sokağa verilmesini ya da yeni bir sanayi sitesi kurarak Mersedes Kadir adıyla adlandırılmasını önerdi.

İşte o mesajlar:

Abdulhamit Gül – Adalet Bakanı
#MercedesKadir dünya durağında bir müddet soluklandı sonra arabasına atlayıp yoluna devam etti. #Malatya’nın başı sağ olsun.

Dr. Mehmet Kasapoğlu- Gençlik ve Spor Bakanı
Mercedes diye bindiği sopasıyla bir ömür bir şehrin insanına yalan dünya dersi veren hikmet timsali #MercedesKadir’i Hakk’a uğurladık. Onu bağrına basarak sahiplenen ve bugün gönlüne gömen güzel insanlar şehri Malatyamızın başı sağ olsun.”

Aydın Baruş- Malatya Valisi
Malatya’mızda kişiliğiyle sembol olmuş, Mercedes Kadir adıyla müsemma, Fatih Kaydı kardeşimizin vefatı hepimizi üzmüştür. Kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum.

Ömer Çelik- AKP Sözcüsü, Adana Milletvekili ve MKYK Üyesi
Koca bir şehir bütün güzelliğiyle O’nun masum dünyasını sahiplenmiş ve yaşatmış. Hangi dünyanın diğerinden büyük ya da küçük olduğunu kim bilebilir? O bir dünya kurmuş kendine, güzel bir şehir buna sahip çıkmış.
Allah rahmet eylesin.

İbrahim Kalın- Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü
Allah rahmet eylesin. Sevgisi, muhabbeti yaşayacak.

Veli Ağbaba – CHP Malatya Milletvekili – Genel Başkan Yardımcısı
Malatya’nın sevilen/simge isimlerinden #MercedesKadir’in vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Mekânı cennet olsun.Ailesinin sevenlerinin ve tüm #Malatya’nın başı sağolsun…

Mahir Ünal – AKP Kahramanmaraş Milletvekili – Genel Başkan Yardımcısı
O Anadolu irfanının deliliğe övgüsü, kibre karşı, şefkati ve varlığı her hali ile kucaklama şeklinin müşahhas örneğiydi. Mercedes Kadir aramızdan ayrılmış. Ahirete doğmuş. Yolun açık olsun Kadir. Başın sağolsun güzel insanların şehri Malatya.

Öznur Çalık – AKP Malatya Milletvekili – MKYK Üyesi
Onun Mersedes arabası vardı.
Mersedes Kadir’di adı.
Trafik kurallarına uyar,
Arabasının bakımlarını yaptırır,
Malatya’yı baştanbaşa turlardı, Tüm şehir ona göre davranır, Kadir’in dünyasını yaşardı.
Tüm Malatya’nın sahiplendiği bir evladıydı.
Allah rahmet eylesin.

Bülent Tüfenkci – AKP Malatya Milletvekili – MKYK Üyesi
#Malatya’mızın sevilen simalarından namıdiğer #MercedesKadir Fatih Kaydı’nın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Ahmet Çakır – AKP Malatya Milletvekili – Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı
#Malatya’mızın sevilen yüzü Fatih Kaydı namı değer #MercedesKadir’in vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

Mehmet Fendoğlu – MHP Malatya Milletvekili
#Malatya’nın en değerlisi,Masum Gönüllü,Saf ve Samimi Dili ile Gül yüzlü,Gülüşüyle Umut saçan,Güzel Gardaşım #MERCEDESKADİR Fatih Kaydı’nın vefat haberini üzüntüyle öğrendim.Daha bir kaç hafta önce konuşmamızda “Sen Ölme,Ben ölem” demişti.Allah Rahmet eylesin,Mekânı Cennet olsun.

Ercan Dağdeviren- Malatya Emniyet Müdürü
Ruhun şadolsun Mersedes Kadir. Malatya da, Malatya Polisi de seni asla unutmayacak. Masumiyetin karşılıksız sevginin ortak değerin adresiydin Mersedes Kadir. Ruhun şad olsun. Sevenlerine koca bir sevgi şehri bıraktın.

İhsan Selim Baydaş- Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı
Malatya’mızın meşhur ve sevilen siması; sıradan bir sopaya kendine has bir marka değeri katan, gerçek ismini bugün vefatına kadar belki birçok kişinin bilmediği #MercedesKadir ‘i kaybettiğimizi üzüntüyle öğrendim.
Mevlam rahmet mağfiret eylesin. Mekanı cennet olsun.

Ahmet Güldal- TMO Genel Müdürü- Malatya eski İl Tarım Müdürü
“Malatya Emeksizdeki kurum garajımıza büyük bir dikkatle arabasını park ederdi.. Şehrin özel insanıydı. Allah rahmet eylesin Mersedes Kadir. Başın sağolsun Malatya.

Atillâ Köprülüoğlu – Gazeteci – 9 Eylül Gazetesi
Malatya’nın simgesiydi.
Gülümsetendi, saflıktı o!
Koca bir kentin yüreğinde saklıydı. TV programı için gittiğimizde
@ugurdundarsozcu’yü tanımış, aracı “sopayı” nasıl kullandığını bize göstermişti!
Caddeler,sokaklar ve Malatyalı;seni çok ama çok özleyecek.Rahmetle.
#MercedesKadir

Olcay Kılavuz- MHP Mersin Milletvekili
Samimiyeti, saflığı, kalbinin temizliği ile Mercedes Kadir Malatya’nın sembolüydü. Allah rahmet eylesin. Ruhu şad mekanı cennet olsun.

Selahattin Gürkan – Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı
#Malatya’mızın sevilen simalarından Fatih Kaydı’ın (Mercedes Kadir) vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Kadirimize Allah’tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Arzu Erdem – MHP İstanbul Milletvekili
Malatya’da yaşayan ve Mercedes Kadir olarak tanınan Fatih Kaydı’nın vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Malatya’nın sevilen yüzüne Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm hemşehrilerime baş sağlığı diliyorum.

Abdulkadir Karaduman – Saadet Partisi Konya Milletvekili
Malatya’nın sevilen simalarından Mersedes Kadir’in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Prof. Dr. Ruhi Ersoy – MHP Genel Başkan Danışmanı
Deli mi veli mi onu Allah bilir ama Malatya ile bütünleşmiş namı ilinizi de aşan Mercedes Kadirimize biz de rahmet diliyoruz. Ayrıca memleketin meczubuyla bile böyle bir gönül bağı kuran sn @MehmetFendoglu vekilimizi yürekten tebrik ediyoruz, asaletiniz daim olsun güzel insan

Hikmet Tanrıverdi- Malatyaspor Eski Başkanı
Bir kadirimiz vardı,bütün şehir onu tanir,herkes ona ve mercedesi’ne saygı gösterirdi.Malatya’nın en tanınmış siması idi.safligin ve sevginin simgesiydi,hakkın rahmetine kavuştu,Allah rahmet eylesin.sen bizi gülümsetirdin Allah da seni cennetin de güldürsün.

Suat Kozluklu – Gazeteci
Kimselere “eyvallah”ı yoktu. Kendi dünyasında kendinden emin bir halde yaşıyordu. O, sadece #Malatya’nın iz bırakan divanelerden biri olmanın dışında Türkiye’nin de ‘Mercedes Kadir’iydi. Allah rahmet eylesin.

İhsan Koca – AKP Malatya İl Başkanı
Malatyamızın sevilen simalarından Fatih Kaydı #MercedesKadir’in vefatı bizleri üzdü. Mekânı cennet olsun.

Mehmet Çınar – Yeşilyurt Belediye Başkanı
#Malatya’mızın ve #Yeşilyurtumuzun gülen yüzü Fatih Kaydı nam-ı diğer #MercedesKadir’in vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Allah rahmet eylesin.

Osman Güder- Battalgazi Belediye Başkanı
Yollar sessiz artık… Mekanın cennet olsun

Dr. Kerem Kınık- Kızılay Genel Başkanı
Mersedes kadir’i kaybettik. Malatya’nın başı saolsun Arabasını servise götürür, beklerdi. Yanlış yere park edince ceza yerdi, sinyal verirdi Malatyalılar onun hayalinde olanları ona gerçekmiş gibi yaşatmaya çalıştı, kimse yüzünü ekşitmedi ona, o da kimseye
Allah rahmet eylesin

İrfan Buz – Yeni Malatyaspor Eski Teknik Direktörü
Yüreği tertemiz kardeşimiz, Malatya’nın sembol ismi #MercedesKadir’in vefat haberine çok üzüldüm. Sopasının üzerinde herkese gösterdiği güler yüzü ile hatırlayacağız onu. Allah rahmet eylesin.

Sevilay Yılman- Habertürk Yazarı
Güle güle en şeker #malatyalı #mersedeskadir… Üzücü bir haber duydum şimdi… Malatya’nın en tatlı adamlarından #MercedesKadir’i kaybetmişiz… Çok hazin bir öyküsü vardı ve tüm Malatyalıların gönlüne taht kurmuştu… Allah rahmet eylesin… Onu son gördüğümde iyi ki ölümsüzleştirmişim anları…

Savcı Sayan – Ağrı Belediye Başkanı
2009 Yılında Malatya’da seçim çalışması yaparken Mersedes Kadir’le tanıştım. Saf bir Anadolu delikanlısı,sopasına ayna takmış bütün Malatya’yı turluyordu Allah rahmet etsin.. İnşallah @selahattingrkn başkanımız ismini bir caddeye verir, yada Mersedes Kadir sanayii sitesi kurar…

İdris Akbıyık – Hakkâri Valisi
#Malatya’mızın sevilen, sembollerinden Mercedes Kadir’in vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Kadirimize Allah’tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Aysun Bay Karabulut – Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü
Masumiyetin, engelliliğin, sembole ve sevgiye ve dönüştüğü; #Malatya’mızın renkli simalarından, “Mersedes Kadir’in (Fatih Kaydı)” vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet sevenlerine ve Malatya’mıza baş sağlığı diliyorum…

Mustafa Bahadır Altaş- Yeminli Mali Müşavir
Mercedes Kadir öldü dediler, Ne kolay söylediler. Yani sen şimdi gittin, yani yoksun, yani bir daha olmayacak mısın? Mercedes Kadir…

BtcTurk Yeni Malatyaspor
Araç olarak kullandığı sopasına bidünya umut sığdıran Malatya’mızın simgelerinden Fatih Kaydı’yı (Mersedes Kadir) kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, tüm Malatya’ya baş sağlığı diliyoruz.

CEM Vakfı Malatya Şubesi
Malatya’mızın gülen yüzü, neşesi ve uzun sopasına taktığı Mercedes yıldızından ötürü de Mercedes Kadir olarak bilinen sevgili Kadir’i kaybettik. O güzel hayal dünyasındaki aracıyla kırmızı ışıkta duran ve trafik kurallarına uyan sevgili Kadir’e binlerce kez rahmet diliyoruz…

Vahit Atalan – AKP Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı
#Malatya sokaklarında büyüyen her çocuk tanır onu… Bir şehrin neşesi ve gülen yüzüydü kendisi.

Elazığspor @ElazigsporFan – Elazığspor Taraftar Grubu
Mekanın Cennet Olsun Mercedes Kadir ! Malatya’nın gülü, pehlülü Mercedes Kadir’in vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma ALLAH’tan rahmet, komşu şehir Malatya’ya ise başsağlığı diliyoruz…

Arlet Natali Avazyan – Sosyal Medya Fenomeni
Mersedes Kadiri kaybettik..
Tüm Malatya lıların Başı sağolsun.. Güle Güle altın kalpli #MercedesKadir Yolun ışıl olsun..

Vahap Küçük – Doğanşehir Belediyle Başkanı  
#Malatya’mızın sevilen yüzü namı değer Mercedes Kadir hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dilerim.

Hacı Uğur Polat – Malatya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı
Malatya’mızın sevilen sembol ismi Mersedes Kadir’imizi kaybettik. Merhuma Allah’tan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyorum! Mekânın cennet olsun güzel insan…

Muhammed Yalçınkaya – AKP Yeşilyurt İlçe Başkanı
Ah be Kadir… Garip yaşadın şu dünyada, garip göçtün… Şu sıkıntılı süreçte sessiz, sedasız bu âlemi terk ettin. Şehrin süsü, bereketi, masumiyeti… Mekânın cennet olsun inşaAllah.

Abdullah Ağar – Güvenlik Uzmanı
Mersedes Kadir vefat etmiş be.Çok üzüldüm, içim bi tarifsiz. Onu bilen bilir. Sadece Malatya’nın değil, Türkiye’nin, masumluğun gülü, masum gönlü, saf diliydi O.
Allah rahmet eylesin. Bütün gün Malatya’da sopasıyla gezer dururdu Mersedes Kadir. Trafik ışıklarında durur, diğer arabalar trafikte ona yol verir, aynı diğer arabalar gibi o da sopasını park ederdi. Polislerimiz onu çok sever, kollar, ciddi davranır, hata yaptığında yalancıktan ceza bile keserlerdi. Kadir sopasını Mercedes servisine götürür, ustalara bütün ciddiyetiyle  arızaları anlatır, ustalar bütün ciddiyetiyle dinler, bir usta sopaya teyp takarken, diğeri aynasını, armasını yenilerdi.
Artık O gitti.
Güle güle Mersedes Kadir.
Bütün temizliğinle Allah’a güle güle.

Prof. Dr. Orhan Gündüz – Malatya Turgut Özal Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı
Malatyamızın renkli siması, sokaklarımızın velisi, Mersedes Kadirimiz vefat etmiş. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun inşaallah.

Şahin Doğan – Malatya Kitap ve Kırtasiyeciler Derneği Başkanı
O güzel insanlar güzel atlara binip gittiler… Bize kalansa hüzün… Malatyamızın güzel insanı, saflığın simgesi Mersedes Kadir’in vefatı bütün Malatya’yı hatta Türkiye’yi derinden üzdü. Hesapsız-kitapsız-çıkarsız bir sevgiyle ve binbir duayla anılması ne kadar güzel… Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun…

İhsan Akın- Malatya Tarım Platformu Başkanı
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Şüphesiz biz Allah’tan geldik ve ona döneceğiz. Malatyamızın renkli simalarından Mersedes Kadir adıyla bilinen ve herkes tarafından sevilen Fatih Kaydı’nın vefatından büyük üzüntü duydum. Merhuma Allah’tan rahmet diliyorum, ailesinin ve tüm Malatyalıların başı sağolsun.

Metin Kaya – Kaya Production
Malatya bir rengini daha kaybetti. Mekanın cennet olsun Mersedes Kadir. Malatya, senin de başın sağolsun…

Mikail Pelit – Gazeteci
Kadir seni çok özleyeceğiz.,

Murat Yürekli – Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü
Koca bir şehir sahiplenmişti seni… Üzdün bu şehri… Mekanın cennet olsun Mersedes Kadir.

Bu mesaj sahiplerinden biri olan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı etiketleyerek yayınladığı mesajında, Gürkan’a, Mersedes Kadir’in adına bir sanayi sitesi kurulmasını ya da adının bir sokağa verilmesini önerdi.

“MALATYA ARTIK BİR MİKTAR EKSİK..”

Mersedes Kadir’in ardından sosyal medyada üzüntülerini dile getiren bazı hesap sahipleri de ilginç cümlelerle andılar Merasedes Kadir’i…

@İrfankx adlı twitter kullanıcısı, “En az Malatya kayısısı kadar meşhurdu” derken, Cesur Sunar adlı twitter hesabı ise, “Yerin ve göğün kimin duası hürmetine dengede kaldığını Allah bilir. O yüzden Allahu Teâla Malatya şehrini korusun, Mercedes Kadir’in yerini doldursun” ifadelerini kullandı.

İşte Mersedes Kadir için atılan 20 binden fazla mesajdan seçtiğimiz bazı tweetler…

Akın:
Bir yıldız kaydı… #MercedesBenz’in en fiyakalı şoförü geçti Malatya’dan. #mersedeskadir

Rabia Ayhan
Şimdi hiçbir Mercedes Malatya’da senin sopadan Mercedesinin yerini tutamaz. Nur içinde yat bir şehrin deliliğini sopasında taşıyan adam… #MercedesKadir

Emrullah Soybayraktar
Yarın herkes hatıralarından, gençliğinden, sevdasından, memleket hasretinden, en mutlu olduğu günlerden, yani Malatya’sından bir parça gömecek. #MercedesKadir

Sinan Eray
#Malatya Çorumluyum Bir Malatya seyahatimde kendisini gördüm Kadirin bu cihanda belki bir mercedes otomobili olmadı. Lakin nice Mercedese binip Malatya sokaklarında fink atanlardan çok şehrini tanıtti… Mekânın cennet olsun koca yürekli çocuk…

Salman Topal
Mercedes Kadir için atılan tweet sayısı #Malatyaspor’un maçlarına gelen seyirci sayısından fazla?

Gülsen Demiroğlu
#Malatya Mercedes Kadir şehrin kalbi, insanlığın vicdanıydı. Allah rahmet eylesin.#MercedesKadir Başın sağ olsun Malatya..

Eyyüp
Koca bir şehrin deliliğini sopasında yaşayan adam, Koca bir memleket bilir Kadir’in mercedesi ne kıyak sürdüğünü.#MercedesKadir #Malatya

Emrah Özkoca
#Malatya’nın Nam-ı diğer Mercedes Kadir’ini kaybettik. Malatya sokaklarında senin Mercedes’in yerini hiçbir Mercedes tutamaz…

Davranış Değiştirme Mühendisi
Şehrin merkezine Malatya’yla özdeşleşmiş Mercedes Kadirin bir heykeli yapılmalı bu güzide insan zihinlerden unutulup gitmemeli.

Murat Katırcı
Önce abisi Neco’yu sonrada #MercedesKadir’i kaybettik. Çok üzgünüz. Sokaklar sensiz, yollar, yıllar sensiz olmaz be Kadir Baba… Mekânın cennet olsun. Veliler takviminde yerin ölümsüzleşti. #Malatya’nın sensiz tadı yok be Kral…

Deniz Şahin:
2002-2006 arası üniversite okudum Malatya’da. Bi keresinde “ne yapisin Kadir? Gel yemek ısmarlayayım” dedim. “Arabayı park edemem ceza gelir” dedi. Sonrada ağızında sigara ile yol… #MercedesKadir

Berat Yılmaz
Hergün Akşama kadar trafikte olup hiç ceza almayan güzel insan

Ahmet Kaplan
Öbür dünyaya göç eden sadece #MercedesKadir değildi koskoca bi şehrin neşe kaynağıydı #malatya

Aslı
Tüm Malatya’nın o sopayı mercedes kabul ettiği şehrin en pozitif olayıydı ya, polisin durduğu eliyle sinyal veren ve hatta sopasının arkasına yolcu alan mercedes kadir….

Seyithan Göçmen
2020 rezilsin canımızı çok acıttın bu seferde mahallemizin şehrimizin pehlül divanelerini alıyorsun. Önce davulcu Kazım şimdi Mersedes Kadir #Malatya

Dr. Murat Buğra Tahtalı
Gerçekten çok üzüldüm. Uzun zamandır nefes darlığı nedeniyle tedavi görüyordu, birkaç kez hastaneye kaldırılmıştı… Günahsız, kendi halinde, tüm Malatya’nın bağrına bastığı güzel insan… Malatya sokakları artık eksik kalacak Mekânı cennet olsun #MercedesKadir

Emre Yılmaz
Az binip de gezmedik kıyak arabanda, otostop çekeni yolda bırakmazdın 🙂 aklı gibi saf ve muhteşem bir yüreği vardı ve tüm Malatya seni ölümüne severdi. Allah rahmet eylesin. #mersedeskadir

Büşra Çitil
Artık Malatya’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak #MercedesKadir

Yasin Altıntaş
Bugün haberlere pek bakamadım. #Malatya’nın sembollerinden Mersedes Kadir’in vefat haberini geç öğrendim.
Sanki bir devir kapanmış gibi; sanki ölen Kadir değil onun hikâyesindeki bilinen bilinmeyen tüm kahramanlarıymış gibi bir hüzün kapladı içimi. Rahmet Olsun

Neziha
Malatya artık bir miktar eksik. Eminim ki şimdi güzel yerlerden Mercedes’inden bize el sallıyorsun.

Adamın Biri
#Malatya’yı giderayak TT yapıp öyle gittin Mercedes Kadir… yaptın yapacağını…

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

ARŞİV FOTO:  Mersedes Kadir, Şubat 2017’de vefat eden abisi ‘Yarım Pedal Neco’ lakaplı Necmettin Kaydı’nın mezarı başında

ARŞİV FOTO: Mersedes Kadir trafikte.. (Ağustos 2018)

Büyükşehir Belediyesi’nin Mersedes Kadir’in ölümü üzerine yayınladığı görsel

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Nurhayat dedi ki:

  Aynen katılıyorum keşke yaşama koşullarını bir nebide olsa iylestirselerdi

 2. Mülayim dedi ki:

  Malatyamız ın gözbebeği Mercedes yüreğimizi yaktın. İnşallah şehir olarak senin o masum tertemiz dünyanı yaşamana bi nebze olsun katkımız olmuştur. Mekanın cennet olsun Mercedes çok üzdün bizi ya :'(

 3. Halil dedi ki:

  Kadir, varlığın ne kadar güzelmiş fark edemedik, yokluğun o kadar üzdü ki, ancak farkında olduk. Mercedes hayaliyle, o elindeki kalasın yıllarca hamallığını yaptın, yine de mutluydun. Rabbim gittiğin yerde sana en güzel arabalara yanın da huriler le beraber binmeyi nasip eder inşallah. Mekanın cennet olsun.

 4. kadir dedi ki:

  ağlattın be bizi kadir. hemide hıçkırarak ağlattın bizi. mekanın cennet olsun gardaş nur için de yat. inşallah malatyanın ileri gelenleri ismini yaşatırlar. inşallah mersedes arabalna heykelin dikilir. eğer dikmezsseler o da malatyanın ayıbı

 5. Tamer mor dedi ki:

  Rabbim şu mübrek günlerin yüzü suyu hürmetine rahmetiyle muamele eylesin.Aminn…

 6. Kara44 dedi ki:

  Siyasiler Yine Bos Durmamış Kadirin Vefatından Bile Rant Devşirmeye Kalkmışlar IŞİKLAR İÇİNDE UYU KADİR BABA..

 7. Neşe Uğurlu oeal dedi ki:

  Allah rahmet eylesin. Temiz kalpli insan iyiki malatyalısın iyiki tanıdık seni.Güle güle?

 8. 44 MALATYA dedi ki:

  Hepsinin aklına şimdi gelmiş, devlet engellilere sahip çıkmayı, yardım etmeyi ne zaman öğrenecek?

  https://www.youtube.com/watch?v=jdqhuLw1b2k

  1. Nurhayat dedi ki:

   Aynen katılıyorum keşke yaşama koşullarını bir nebide olsa iylestirselerdi

 9. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Bir varmış bir yokmuş.Ülkemiz gündeminde yer alan Mersedes Kadir’i kaybettik.Malatyam başın sağolsun.Mekanı cennet olsun.

 10. Yaşar GÜZEL dedi ki:

  Babam Torpağı Malatyamın Gülen Yüzü Kadirin Vefat Etiğini Öğrendim.Kocaeli Cayırova Şekerpınardan Selam veDualarımızla Mekanı Cennet Olsun.Ailesine Hemşerilerime Sevenlerine Başsağlığı Diliyorum.Saygılarımla.”yg44”

 11. Ramazan NACAR - Kuluncak Eski Belediye Başkanı dedi ki:

  Malatya’mızın sevilen isimlerinden Mercedes Kadir’i, o gönlü güzel, temiz, saf insanı kaybettik. Mekânın cennet olsun. Malatya’mızın başı sağolsun.

 12. Malatyalı dedi ki:

  Hiç kimseye zararın olmadı kul hakkı yemedin kısacası adam gibi adamsın mekanın cennet olsun yolların yılmaz fatihi.

 13. Malatya sevdalısı dedi ki:

  O sigara hiç ağzından düşmezdi ona sigara verenler iyilik yaptıklarını zannediyorlardi o arabası o kadar agirdiki onunla tecdeden gelip malatyayi dolaşıp tekrar tecdeye gitmek her insanın yapacağı bir şey değildi hiç bir kimseye zararın olmadı mekanın cennet olsun tecde Yeşilyurt caddesine ismiyin verilmesi ve tecde girişine bir fotoğraf veya heykelinin konulması bizleri mutlu edecektir.

 14. Talip dedi ki:

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

 15. mltykrl dedi ki:

  mezarın başına mersedesin işareti yapılsın. koskocaman MERSEDES KADİR yazılsın.:((

 16. HasMalatyalı dedi ki:

  Ağlattin beni be Kadir..

 17. Çavuşoğlu dedi ki:

  Kadiri yaşatmak için onun Mercedesini çok iyi korumalıyız arada Bir Birileri o Mercedesle Şehir turu atmalı
  Arkasından okadar Rahmet okunuyorki Rahmtlerle gitti yeri cennet olsun

 18. Güngör dedi ki:

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

 19. temel dedi ki:

  Gönüllerin velisi ,seni çok özlüycez.
  Yollar bomboş kaldı.

 20. Musa dedi ki:

  Allah rahmet eylesin.ama o arabası(değnegi)sanaat sokakra balmumu heykeli yapılıp segilenmeli toğrağın bol alsun sevgili kadir

 21. turo44 dedi ki:

  Malatya sessiz

  Malatya sensiz

  Neyaptın be Kadir…

  Sırasımıydı,

  Senden önce ölecekler varken
  Bu acele Niye.

 22. Oğuz ÖZCAN dedi ki:

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Tertemiz insan .??????

 23. veysel DERİNDAĞ dedi ki:

  Malatya ilimizin hemen hemen her sokağını 3 Metrelik ağaç sopasını araba diye kullandığı merhum Fatih KAYDI(Mercedes Kadir)ya Allah’tan rahmet dilerim cümlemizin başı sağ olsun umarım rahmetlinin kullandığı Mercedesini de orijinal şekliyle müze de muhafaza ederler.

 24. Kartal dedi ki:

  Allah rahmet eylesin

 25. Kazım öğretmen. dedi ki:

  Allah rahmet etsin mekani cennet olsun .
  Kendi güzel insanini sahiplenen ikinci bir şehir dünyada gösterilemez. Helal olsun Malatya halkına.

 26. Veli dedi ki:

  Allah rahmet eylesin

 27. İbrahim dedi ki:

  Allah rahmet eylesin Malatya mız en temiz ve saf değerlerinden birini kaybetti Malatya mızın başı sağolsun
  Ayrıca Kadir in adı yaşatılmalı (park sokak vb.)

 28. Mahsun dedi ki:

  Bu Garibi sigaraya ve alkole alıştırıp sonra da KOAH olmasına ve devamında ölmesine neden olanları Allah kahretsin… Ne istediniz bu masumdan…

 29. carbon dedi ki:

  yaw hiç bu kadar üzülmemiştim çoçukluğumdan beri Malatyanın bana untutturmayacağı hatıraları var onlardan biriydi Mercedes Kadir Malatyamızında başı sağolsun

 30. Efsane Malatyaspor 1966 dedi ki:

  Mekanın cennet olsun güzel insan.Sağlığında kıymetini bilenlerden birisiyim, şuan çok üzüntülüyüm. Gerçekten Malatyamız büyük bir değerini kaybetti. Mekanın cennet olsun.

 31. Malatya44 dedi ki:

  Tecdede 50lik yolun başına heykeli olmalı

 32. Nusret ÇİÇEK(MALATYALI)BAĞCILAR / İSTANBUL dedi ki:

  Mekânın cennet olsun MERCEDES KADİR kalbi tertemiz İNSAN MALATYA nın GÜLÜ ve GURURU seni çooook özleyeceğiz.

 33. Cihad ilbak dedi ki:

  Malatya mızın sevilen yüzü namı değer #MercedesKadir vefat etmiştir.Mekanın Cennet olsun.
  Bir şehir seni tebessümle hatırlayacak…..

 34. Malatyalı dedi ki:

  İnsanlar sağken değeri bilinmeli ve değer verilmelidir yıllar önce Turgut Özal tıp merkezi inşaatında görevli bir muhendisten dinlemiştim inşaatı yapan Alman firmasının ilimizdeki yetkilisi o mühendise diyorki yoğun bakimlara gelen hasta ziyaretçisi ni gördükten sonra insanlar birbirlerini sağlıklı iken görüp gozetlemeli hasta zaten yoğun bakımda yanına kimse giremiyor bu gelip gidenleri anlamış değilim bizde de son yıllarda akrabalık bağları zedenlendi aile yapımız bozuldu nerdeyse cenazeler toplumu bir araya getirir oldu şu üç günlük dünyada kardeşlik paylaşım iyi gundede kötü gundede birlikte olabilsek farklı düşünceleri zenginlik olarak kabul edebilsek ama diyorum nefis varya nefis birde dünya sevgisi yuvarlanıp gidiyoruz.

 35. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Malatya sokakları yetim kaldı o bu ilin sembolüydu tecdede yol üstü bir yere heykeli dikilmeli ve sürekli hatırlanmalıdır.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun .

 36. Mustafa dedi ki:

  Eski belediye binasının yerle bir edilmesi kadar sarstı Mercedes Kadirin ölümü. Allah mekanını cennet eylesin. Malatya da bir devir daha kapandı..

  1. Efsane Malatyasporlu dedi ki:

   Mustafa bey gerçekten doğru söylüyorsun üzüldüm uzun aradan sonra ağladım .

  2. Mehmet Ali dedi ki:

   “Eski belediye binasının yerle bir edilmesi kadar sarstı Mercedes Kadirin ölümü. ”

   Bu cümle Her şeyi özetliyor. Bizim derdimiz Malatya

 37. Bilirkişi dedi ki:

  Allah rahmet eylesin güzel insan asıl şimdi boş kaldı Malatya yolları sokakları bu 2020 bakalım daha neler kaybettirecek bize

 38. orhan özdemir dedi ki:

  mıhlıdut cad. ne mercedes kadir eniyisi mercedesler tur atıyor

 39. Şakir TOKSOY dedi ki:

  Mekanın cennet olsun Mercedes kadir. İnşallah bize kırgın gitmemişsindir. Varsa bir hakkımız helali hoş olsun. İnşallah sende bizlere hakkını helal etmişsindir.

 40. Muharrem dedi ki:

  Kadirin ismi kayısı araştırma merkezinin bulunduğu ana caddeye verilse ne iyi olur

 41. hasan dedi ki:

  Garibana hayattayken yeterince el uzatmayanlar, ölümünün uzerinde mesaj yarısına girmişler, kadir’in sopasinda duyduğu mersedese binme hissini koltuk ısıtmalı mersedeslerinize binerken eminim hissedemiyorsunuz hiç bir zaman, ayrıca onun üstünde zerre kul hakkı yoktu, bizler ne halt edeceğiz, mekanın cennet olsun güzel insan,

  1. ALİ TOY dedi ki:

   Buraya kadar mış Allah ccrahmet etsin inşallah unutulmaz hatıralarla dolu ne desek sayfalara sığmaz

 42. cengiz yakıncı dedi ki:

  Heykeli dikilmeli.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."