Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

MOTAŞ’tan Yolcu Taşıma Ücretine Zam

MOTAŞ’tan Yolcu Taşıma Ücretine Zam
 • 11.09.2017

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi yolcu taşımacılığı yapan şirketi  MOTAŞ tarafından şehir içi ile bazı ilçe ve  Mahallelere yapılan ulaşımda taşıma ücretlerine değişik oranda zam yapıldı.  Şehiriçi ulaşımda sivil ücret 2 TL’den 2.15 TL’ye yükseldi. Öğrenci ücreti ise 1.30 TL’den 1.40 Tl’ye çıktı. Aktarmadan yararlanacak olanlar da 1 saate kadar olan sürede siviller 70  kuruş yerine 75 kuruş , Öğrenciler ise 40 kuruş yerine 50 kuruş aktarma bedeli  ödeyecekler.

MOTAŞ tarafından Pazartesi başlatılan yeni tarifeye göre; sivil ücretler 2 TL’den yüzde 7.5  oranındaki zamla 2.15 TL’ye yükseldi. İndirimli  ücret 1.70 TL’den 1.80 TL.’ye,  1.30 TL olan öğrenci ve emekli ücreti ise 1.40 TL’ye çıkartıldı.

İlk binişin ardından başka hatlara 1 saat içerisinde binecek olanlar için ise aktarma ücreti sivillerde ve indirimli kart kullananlarda  70 kuruştan 75 kuruşa,  öğrenci ve emekli kartı kullananlarda ise yüzde 25 artış ile  40 kuruştan 50 kuruşa çıkartıldı.

Tohma- Duranlar ile Erenli-Düzyol hattında çalışan otobüslerde sivil yolculardan   3.5 TL,  indirimli kart kullananlardan 3 TL, öğrenci ve emeklilerden ise 2.75 TL alınacak.

Kale, Yazıhan-Fethiye ile Akçadağ  otobüslerinde ise  sivil ücretler 4.30 TL, indirimli kart kullananlar bu hatlar için 3.75 TL,  öğrenci ve emekliler ise 3.20 TL ödeyecekler.

Bu arada  hazır kart ücretlerine de zam yapıldı. Daha önce 2 biniş kart bedeli için 5 TL alınırken dünden itibaren  2 biniş kart bedeli  5.5 TL’ye, 4 biniş kart bedeli  11 TL’ye 6 biniş kart bedeli ise 16 TL’ye yükseltildi.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. kenan dedi ki:

  Malatya büyükşehir olduktan sonra vatandaş çok sevindi büyükşehir olduğuna ama sonuç ortada büyükşehir olmak sadece belediyeye yaradı devletten bu bahane ile daha fazla para alıyor ama birde işin diğer boyutu büyükşehir olduğun zaman şekil a da görüldüğü gibi ulaşım elektrik su daha çok zamlanıyor Malatya lı kardeşlerimiz büyükşehir olmamımızın 5.yılını kutlamaya devam etsinler..

 2. Reel dedi ki:

  2,15 az olmuş duz hesap 2,50 yapılsaydı keşke, para lazım para! motaş zarar ediyor, ulaşım daıre baskanının maaşı az adam gaste ustunde yatıyor.Yapın herseye zam yapın

 3. Ahmet Sefa dedi ki:

  Merak etmeyin, hepiniz alışacaksınız… Daha öncekiler gibi… Dün bu konu ile ilgili Esnaf tanıdığım yorum yapıyor; “Abi 15 kuruş bi şey değil, Reis kimi takdir ederse biz onu seçeceğiz yine belediye başkanlığına, bir bildiği vardır Reisin” dedi ve film bitti ! Şimdi bu akıl tutulması yaşayan vatandaşa sen ne yaparsan yap, “Reisin bir bildiği vardır” cevabını her konuda ve her zeminde alırsın. Hadi hep bir ağızdan “Reisin bir bildiği vardır” :))

 4. Mahmut dedi ki:

  Hemen yaptığınız zammı geri alın, maksimum 20 km yol için önceki ücret bile çok. halkı soymayı bırakın.

 5. ATTİLA dedi ki:

  YAZIKLAR OLSUN BİR MOTAŞI YÖNETEMİYORSUNUZ BİR DE ÜSTÜNE TRAMBÜS DENEN BELAYI GETİRDİNİZ BİR SAATTE GİDİYORUZ OKULA YAZIK SİZLERE !

 6. ibrahim cengiz dedi ki:

  belediye parayı başta fahri kayahana bostanbaşına teccde yoluna harcıyor ondan parasız kalıyor aydınlatma yol kaldırım ve kanal malatya!!!! geceyi gündüze çeviren aydınlatmalar daha daha daha

 7. malatyasevdalisi dedi ki:

  sayın belediye başkanı Ahmet çakır tirumbus elektirikli olacak tasaruf yapacağız dedi ama nedense halka yaramadı belediyeye yaradı malatyanin başı ile sonu toplam 17 im ey insaf be vatandaşın cebinde ver ha alıyorsunuz motas zarar ediyorsa halkai yansıyasınız az harcama yapın bu malatyada ekmek alamayacak asgari ücret bile alamiyan insanlar var ey insafffff

 8. 44 dedi ki:

  o kadar parayı motaş napıyor esnafların borçlarını bile tam ödeyemiyor bu noktaya iyice bakmak lazım

 9. 44 dedi ki:

  istanbulda bile 1.25 kuruş öğrenci utanın o size yeter

 10. Abuzer dedi ki:

  Bu ne kadar tepki! Sanki evleriniz elinizden alınmış gibi.. Belediyenin de mazot, personel , bakım vs giderlerivar. Maliyetler artarken indirim mi yapsaydı. Maaşlarınıza zam gelirken, bu artışlar için zam yapılıyor işte !!!

  1. Ahmet Çelik dedi ki:

   Abuzer beyefendi, belediyeyi savunmanın bir manası yok sosyal belediyecilik diye bir kavram var belediye kâr amaçlı yolcu taşımaz, belediye hizmet amaçlı yolcu taşır bunu sizde belediye başkanıda malesef bilmiyor… Belediye olmanın en önemli özelliği sosyal belediyeciliktir…

  2. cellat cellat dedi ki:

   şakşakcı

 11. fahri dedi ki:

  Bimer cimer her yere yazın uysal koyun sanıyorlar milleti herhalde!!

 12. hakan dedi ki:

  Bura istanbul sanki .

 13. Ahmet dedi ki:

  SORUN BU ÜCRETLERLE PİS VE KÜÇÜK OTOBÜSLERDE BALIK İSTİFI GİTMEK

 14. Dolu Otobüs dedi ki:

  Belediye bu kadar pArayı neresine depoluyor bilmiyorum hayır oturarak gitsek neyse gerçi oturmaktan vazgeçtik nefes alarak gitmeye de razıydık oda yok mesafe de öyle uzun değil şu belediye başkanı bir kere binsin de yolculuk yapsın bakalım millet nasıl seyahat ediyor zam yapıyorlarsa milletin de rahatlığını sağlamalılar..

 15. Kerem dedi ki:

  El insaf yahu sanki çok kaliteli birr hizmet varmış gibi ikide bir zam yapıyorlar.

 16. ahmet dedi ki:

  Asıl sorun ücretsiz binişler. Günlük yolcu sayısının neredeyse yarısı ücretsiz yolcular. engelli vatandaşlarımız hariç diğer ücretsizlerin ücretli hale gelmesi lazım. çok fazla istismar var bu konuda çünkü, 65 yaş üstü özellikleo otobüsden inip diğerine biniyor sadece gün geçirmek için.
  Bir diğer sorunda asgari ücretli çalışan taşeron temizlik işçilerine bedava değilde memur olup 3000-4000 tl alan insanlara bedava kart verilmesi.

 17. musa dedi ki:

  çok kaliteli bir yolcu taşımacılığı var ya ondan bu zamlar.

 18. memet can dedi ki:

  AHMET ÇAKIR BAŞKANIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ALLAH SİZİ BU MALATYANIN BAŞINDAN EKSİK ETMESİN AMİN DUA İLE İNŞALLAH…

 19. caner dedi ki:

  Hiç mi öğrenci annesi babası sesini çıkarmaz. O otobüsleri kullananlar dar kesimliler. Koyun güdülmek doğasında var herhalde Malatyalının. Daha durun o maşti giriş çıkışı da ücretli olacak. Az bile sana Malatyalı. Sen buna oy vermeye devam et. Az kafanı kullan parti için oy verme çalışacak adama oy ver.

 20. Z.A dedi ki:

  TÜM MALATYALILARA SESLENİYORUM.OTOBÜSE BİNMEYİ BIRAKIN ARTIK.MİNİBÜSLERE BİNİN Kİ AKILLARI BAŞLARINA GELSİN.YETER ARTIK.ŞU FAHRİ KAYAHANA BİR BAKIN.HEPSI ALTLARINDA ENVAYİ ÇEŞİT LÜKS ARABALARLA GEZİYORLAR.AMA BENİM FAKİR HALKIMA DA İKİ DE BİR ZAMMI HOŞ GÖRÜYORLAR.NE ZAMAN BİTECEK BU ADALETSİZLİK.GELİR ADALETSİZLİĞİ BU ÜLKENİN KANAYAN YARASIDIR.BEN OLSAM ŞU ZENGİNLİĞİ ORTADAN KALDIRIRIM.ŞU AN MALATYA,FAHRİ KAYAHAN VE DİĞER TARAF OLARAK AYRILMIŞ DURUMDA.

  1. Yerelli dedi ki:

   Aynen.

  2. Ahmet dedi ki:

   Sorun zengin ve fakir ayrımı değil. Bilet atıp BALIK İSTİFA GİTMEKTE.

 21. Ahmet dedi ki:

  Malatyahaber editörlerimize seslenmek istiyorum bu haberi anasayfada bir süre muhafaza edin ve insanlarımız haberdar olsun ve haklarını aramak için cumhurbaşkanına cimer aracılığı ile başkakana bimer aracılığı ile ulaşsınlar, istirham ediyorum

 22. MUSTAFA dedi ki:

  ÜLKEMİZDE VE ŞEHRİMİZDE HER FIRSATTA EĞİTİME DESTEK VERİLİYOR DİYE SÖYLENİR.AMA NEDENSE ÖĞRENCİ İÇİN OTOBÜS KARTI ÇIKARTIRSIN BU ÖĞRENCİ İLKOKUL ÖĞRENCİSİ KART ÜCRETİ 11 TL BİRDE VİZE İŞİ ÇIKMIŞ ONA DA 8 TL VUR ABALININ SIRTINA

 23. Malatyalı dedi ki:

  Lütfen Bimer e ve Cimer e yazin

  1. Malatyalı dedi ki:

   Bu haberin linkini yada içeriginide eklemeyide unutmayin lütfen
   Hatta istanbul sivil 2.60, Ankara da 2.20 Malatyada 2.15 diye belirtin

 24. Kayısı Kent dedi ki:

  Küçücük küçücük otobüsleri aldınız insanlar nefes alamıyor içinde el insaf günden güne nüfusun yoğunlaştığı bir şehirde niye alırsınız bit kadar otobüsleri…

 25. Nuri dedi ki:

  Ne zaman otobüse binsem bakiyorum millet hep beleşe bağlamış, ücretsiz geçiş kartlarından geçilmiyor. Merak ediyorum bu kadar ücretsiz kartı emekli haricinde kime veriliyor da onlar beleş seyahat ederken vatandaş zam üstüne zam yiyor. Ben hakkımı helal etmiyorum 65 yaş üstü ve engelliler kartı hariç tüm bedava binenlere. Durmak yok aynen devam…👏👏👏

  1. Nuri dedi ki:

   Tavsiyem, Inönü caddesinden çarşıya kadar herkes yürüyerek gitsin, gerçekten hem daha hızlı gidersiniz trafiğe takılmadan hem de ücretsiz…

 26. Cengiz dedi ki:

  Güzelim Malatya bu kadroyla daha ne kadar yol alabilecek bilmiyorum halkımız durumun ciddiyetinin farkında değil kocaman bir şehir nasıl harcanır film gibi izliyoruz adeta artık uyanın belediye seçimlerinde gereken cevabı vermeliyiz yoksa çok pişman olacağız..

 27. Mustafa dedi ki:

  Haram olsun Malatya nın başı belli sonu belli güya Büyükşehir oldu neye olduysa her şey e zam yapıldı kime faydası oldu bi istihdam sağlandı mı habire yol yapın kaldırım yapın işsizler rahat rahat gezsin

 28. hasan kaçan dedi ki:

  zarar etmesinin nedeni otobüse binenlerin çoğu ücretsiz kartı olanlar. Parayla binenler minibüsü kullanıyor. istanbulda 30-40 km taşıyor 2,60 Tl ve yolculuk 40 ile 60 dk arasında değişiyor. malatya en fazla 15-20 km arası ve 15-20 dk sürüyor yolculuk. Gerçekten insanlarımızın adaletli yöneticilere ihtiyacı var. ama bu kadrolardan adalet beklemek ahmak işi olur herhalde.

 29. ali dedi ki:

  Otobüse yaşlılar biniyor gençler git gel yapıyorlar ..sembolik olarak bir ücret alınması lazım

 30. Hüseyin ünlü dedi ki:

  Trampüs getirdi maliyet düşecek fiyasko ihaleye hatları verdi küçücük otobüsler millet rezil mazot zammı masrafları öne sürerler ama mazot zammı kendi hükümetler aktarma ücretli öğrencilerdwn en. Fazla yarı ücret alması gerekirken 1.40 ayıp ya arkadaş siz belediyesini girdi çıktınız hesaplayın çok büyük kar etmek zorunda değilsiniz üst bürokratlar biraz lükslerinden feragat etsin bütçenizi düzeltirsiniz yazık vatandaştan çıkarmayın az kaldı yerel ve genel. Seçimlere kimse yok seçilir diye güvenmeyin hep yenileri vardır

 31. veli97630 dedi ki:

  haram zıkkım olsun..yollarınız çok iyi trafik çok rahat ya bir de zam yapın…ramada otelden çarşıya yürüyerek otobüsten daha rahat gidiyorum…bazı hatları da resmi plakadan özel plakaya çevirmişler zaten ye kürküm ye…bizim millette daha ben oyumu belediyeye değil tayyip’e verdim desin teselliniz de bu olsun..

  1. Cengiz dedi ki:

   Çok doğru söylemişsiniz bazı hatlar özel plakaya verilmiş adamlar otobüs kullanmayı bile bilmiyor yavaş yavaş hepsi öyle olacakmış o zaman vay halimize özalper şoför okulu minibüs şoförleri otobüs sürecek canımızı kimlere emanet ediyoruz acaba beleiye böyle devam ederse kimse kullanmayacak otobüsleri zaten mesafeler birbirine çok yakın.

 32. kemal dedi ki:

  Seçimlerde ve 15 Temmuzlarda vatandaşız.

 33. ercan dedi ki:

  MALATYADA SON SEÇİMLERDE %75 OY VERİLDİ BU İŞ BAŞINDAKİLERE….AMA EMİN OLUN BİRDAHAKİ SEÇİMLERE %80 OLUR.KAYISININ DURUMU ORTADA,,İŞÇİ PARASINI ÖDEYEMİYOR ÇİFTÇİ…KALDIKI BÜYÜKŞEHİR OLDUKTAN SONRA KÖYLERDE VATANDAŞIN KENDİ İMKANLARI İLE ÇIKARDIKLARI ŞEBEKESİNİ KENDİ KURDUKLARI İÇME SUYUNU BİNBİR YOKLUKLA EVLERİNE ÇEKTİKLERİ SULARA BİRGÜN BELEDİYE GELİP SU SAYACI TAKIP FATURA KESİYOR.SAYAÇ TAKMAYANA 1700 TL PARA CEZASI ..KÖYLÜ İKİ TANE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN SATIP CEZA ÖDÜYOR…KÖYLÜ KENDİ ARAZİSİNE EV YAPABİLMEK İÇİN 10-15 BİN TL PROJE PARASI ÖDÜYOR…SAMAN ZATEN İTHAL. AH AZİZ NESİN AH…

 34. ercan dedi ki:

  MEZARINDA RAHAT UYU AZİZ NESİN.

 35. Mehmet dedi ki:

  Toplu taşıma kullanan insanlar zaten genelde dar gelirliler. El insaf. Bari bundan az kar edin

 36. Mehmet dedi ki:

  Bu zam orani cok dusuk 5tl olmali acik cok para lazim yuzde yetmis cepte Sen ola malatya

 37. mustafa aluçlu dedi ki:

  NE KADAR GÜZEL NE KADAR GÜZEL BİZ BURADAN YAZIYORUZ AMA BAKALIM KAÇ YETKİLİ BU YORUMLARI OKUYACAK.KENDİ MİLLETVEKİLİNDEN BELEDİYE BAŞKANINDAN DAHA FAZLA CUMHURBAŞKANINI GÖREN SAHİPSİZ BİR MEMLEKETİN YETKİLLİLERİNDEN DAHA BAŞKA NE BEKLEYEBİLİRİZ Kİ.YAPILAN YOLSUZLUKLARIN AÇIKLARI NASIL KAPANACAK TEK YOL HALKI SÖMÜRMEK SOYMAK EN İYİ YAPILAN İŞ BUDUR.SONRADA HİZMETTEN BEŞ YILDIZLI MALATYADAN BAHSEDERLER BU ULAŞIM HİZMETLERİ EN BASİT ÖRNEKLERDEN BİRİSİ,BELEDİYENİN KESTİĞİ CEZALAR ALDIĞI YÜKSEK VERGİLERDE BUNLARIN CABASI.EVET TAKTINIZ MALATYAYA BEŞ YILDIZI VAAYYY BU MİLLETİN HALİNE.

 38. Mert baba dedi ki:

  Geçen yıl 15 temmuz darbe gecesini atlattık.. Sokaklarda yatıp nöbet tuttuk.. Reis’in yenikapı mitingiyle nöbetimizi bitirdik.. Hemen arkasından, Sayın ahmet çakır, ekmeğe ve ulaşıma zam yaptı.. Bunlar hoş davranışlar değil.. Halkı üzmeye kimsenin hakkı yok..Zaten Ekonomik olarak zorda olan bu halka bunu yapmayın,sonra izah edemezsiniz.. Saygılarımla..

 39. Raif dedi ki:

  İstanbul ve Ankara ile kıyaslandığında Km ile Ücret arasında çok fahiş bir fiyat farkı var. Münübüslerin 1,75-Krş gittiği yere Belediye 2,15 Krş çıkarmış helal olsun (!) Her yerde Belediye Özel Sektöre göre daha uygun taşımacılık yaparken Malatya da tersi yapılmaktadır. Bu Belediyenin vatandaşa verdiği değer (!!!!) Yazıklar olsun…………

 40. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Belediyeler kar amacı güden ticari kuruluşlar değildir.Malatya Belediyesi Motaş şirketi iyi yönetilmiyor.Şoförler eğitimsiz ve kurallara uyma eksiği her daim göee çarpıyor.Bence son yapılan artışlar gereksiz.Bu artışa rağmen Motaş yine kar etmez.Bu arada bir çok il ve ilçede aktarmalı yolculardan ikinci defa ücret alınmazken bu uygulamayı Malatya Belediyesi neden kaldırdı.Demek ki vatandaşa hizmet anlayışları yok.Örnek verecek olursan İzmir B.Şehir Belediyesi 90 dakika boyunca aktarmalı yolculardan ikinci bir ücret alınmıyor.Buna otobüs,metro,izban ve Vapurda dahil.

 41. Yerelli dedi ki:

  Malatya belediyesinin yaptığı en güzel iş zam yapmak! Yani yorulmadan çok çok para kazanmak! Minibüsler 1.75TL. Belediye otobüsü 2.15TL!!! Eeee böyle saça böyle tarak! Böyle belediyecilik yöneticileri ve buna ses çıkarmayan koyunlar ve bu haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlar, yamuk beyler dere viyadüğünden aşağı düşsünler. Bir türlü hizmete açılamayan yeni stat için mahsur kalsınlar. Dibimizde duran denize rağmen bize susuzluk çektirenler susuz kalsınlar. İnşallah. Daha ne diyeyim. Merak etmeyin bir gün hepinizi öpeceğim…

 42. Tarık dedi ki:

  Artık malatya halkı mitaşın kafasına göre zamları na yargı yoluyla dava acarak dur demesi lazım. Bizim malatya halkı hic bir şey e ses çıkarmıyor. Dava açın idari mahkemeye.millet dava acmiyor.ses cikmayinca motaş durmadan haksız zam yapıyor.yazık halkımıza.mutlaka idari mahkemeye dava acilmasi gerek

 43. Oğuz TÜRK dedi ki:

  Bıldır zam yaptılar bunlar geç bile kaldılar. zam dediğin 6 ayda bir olur. Durmak yok zama devam. Allah başımızdan bunları eksik etmesin. İddaya girn varsa girerim. Bir dahaki seçimde % 80 i bulurlar. Devenin dikeni.

 44. sadık dedi ki:

  biz malatyalıyız sesimiz çıkmıyor koyun gibi güdüyorlar bizi gereken yerlere şikayetlerimizi bildirmezsek daha çok binerler bize o yüzden malatyalıya ne yapılıyorsa biz hakediyoruz……

 45. Sakbababa dedi ki:

  Yazıklar olsun, bu insanların neyle geçindiğini düşünmüyorlar. Örnek belediyecilik anlayısı bu olmamalı.

 46. kaya dedi ki:

  Otobüslere binen yolcuların ayrısı ücret vermiyor esas sorun olan bu, tecde de oturan vatandaş , yeşil soğan almaya teyze çarşıya geliyor, canı sıkılan amca otobüsle şehri geziyor.

 47. BEN ALIŞTIM dedi ki:

  Ellerine sağlık ne güzel yaptılar.inaninki çok memnun oldum,esenlik markette zam konusunda bayağı başarılı .Maski desen süper.YAZİKLAR OLSUN SİZE ZEHİR ZİKKİM OLSUN HAKKİMİZ VİCDANİNİZ YOKMU SİZİN VATANDASİ SOYUYORSUNUZ NERDE GORULMUSTUR HUR TESSEBBUS ESNAFİN YAPTİGİ VERDİGİ HİZMET BELEFİYEDEN UCUZ OLACAK DERHAL GUİNES REKORLAR KİTABİNA MÜRACAAT EDİN DE DUNYADA İTİBARİNİZ ARTSIN VERDİGİM OY YUZUNDEN SİZE DEGİL KENDİME KİZİYOR VE SOVUYORUM

 48. Canpix dedi ki:

  Kısaca yuhhhhhhh artık motaş büyükşehir belediyesi amacınız nedir kardeşim nedir yani anlıyamadım. Sayın Cumhurbaşkanımız malatyaya mitinge geldiğinde parayla tutulmuş bir grup ahmet başkan malatya seninle gurur duyuyor diyenler ahmet beyle gurur duyuyomusunuz sadece ben malatyalı bir vatandaş olarak belediyeye ve bu tür halkın yararlandığın halkın malatyanın malına 1. E 10 koyan memurlarına müdürlerine motaşın müdürü ne 1 kuruş bile haram zıkkım olsun daha nediyim artık

 49. ahmet dedi ki:

  15 Temmuzdan sonra yapılan 2. zam!!! Tebrik ediyorum belediyemizi çünkü biz bunu hak ettik.

 50. Gul dedi ki:

  Şehir içi için çok….ayrica bazı otobüsler çok kucuk

 51. Emrah dedi ki:

  İstanbul’un bir ucundan bir ucuna 2.20 ye otobüs gidiyor zarar etmiyor ama burada 3 5 kilometre gidince zarar ediyor bize hak 2.15 çok az 5 6 filan yapsınlar kendi düşen ağlamazmış…,

 52. Kemal dedi ki:

  Bravoooo!!!2009 da gelip 8 senede 9 defa zam yapan başkan görülmüşmüdür bilmiyorum ama bize nasip oldu koca ülkede!!!Geldiğinde çöşnük ile temelli arası 75 kuruştu şimdi 2.90 tl.!!!Bravooo!!! Bir insan oy verdiği için pişman da olabiliyormuş sayın başkan bunu bana öğrettiğin için sağol!!!Şimdi yeni işiniz minibüsçülere baskı yaparak onların da ücretini arttırıp tepkileri azaltmak ve bir hafta sonra insanların alışmasını sağlayarak bi sonraki seçimlere hazırlanmak!!!Hazırlan sayın başkan hazırlan ama en azından – 1 oyla başlıyorsun bu sefer.

 53. Has Malatyalı dedi ki:

  Zam değil, zamcık…

  Bakın, belediye sunduğu hizmetlere tabii zam da yapar ancak toplu ulaşımın şart olmadığı bir kentte toplu ulaşımı alt ve alt-orta gelir grubu kullanır. Malatya’da kullananlar belli. Yani zam doğru değil bence de. Zengine verdiğin hizmete zam yap ama geliri kısıtlı olana verilen hele tercihe bile bağlı olmayan yani almak zorunda oldukları bir hizmete zam yapma…

  15 Temmuz sonrası yapamamışlardı (yapıp geri çekmişlerdi), içlerinde kalmış demek ki. İnsaf!..

 54. malatyalı dedi ki:

  yuh alırsınız oy.

 55. Ahmet Çelik dedi ki:

  CUMHURBAŞKANIMIZA YAZDIM SİZDE YAZIN…;
  cumhurbaşkanım sizden ricamız Malatya ve diğer illerde partimize verilen oy oranlarının düşmemesini yöneticilerimizin ehil olduğuna bağlamayınız, yöneticilerimiz malesef ehil değiller,yerelde bu yöneticilerimiz değişmez ise malesef 2019 yerel seçimleri hüsran ile sonuçlanacak…sizlere son günlerde malatyadaki sıkıntıdan bahsetmek istiyorum malatyamız baştan sona topu topu 20-25 km uzunluğu olan bir ilimiz toplu taşıma araçlarına son 6 ay da 0.40 krş yani yüzde 23 zam yapıldı bu zamma karşılık asgari ücrete yüzde 7 zam yapıldı tam yolcu bileti kullananların yüzde 90ı asgari ücretle çalışan insanlar ve belediyemiz fahiş fiyatlarda ulaşım hizmeti vererek kıt kanaat geçinmeye çalışan bu insanların kesesinden malesef kişi başı ayda 12 tl sini aldı bir aile 5 kişi hesabını siz yapın lütfen sesimize kulak verin ve belediyemize sorun MALATYA bu zammı hak edecek ne yaptı yapthttp://malatyahaber.com/haber/motastan-yolcu-tasima-ucretine-zam/#comment-66704 bu adresten ayrıntısınıda görebilirsiniz

 56. bilo dedi ki:

  neye göre zam,ne olduda zam yaptınız..polis 4 binmaaş alıyor otobüs bedava asgari ücretli 1400 alıyor paralı…ne güzel memleket..adalet nerdesin..

 57. Ahsen Vahsen dedi ki:

  hayırlı uğurlu olsun. malatyamız hizmetlerin en iyisine layık.

 58. huseyin dedi ki:

  Yazik , uzucu ,ama hak ediyoruz

 59. Ahmet Çelik dedi ki:

  ve burada yorum yapan arkadaşlar e devletten bimer e ve cumhurbaşkanına lütfen yazın ve bunu malatyamızı insanımızı seven tüm arkadaşlar yazsınlar ve eminimki şimdi buradan 100 kişi aynı şeyi istesin ücretlerde indirim kesinlikle gelir.

 60. ibrahim dedi ki:

  hak ettiğimiz gibi yönetiliriz suç bizde ver oyunu al kazığı

 61. Ahmet Çelik dedi ki:

  Malatya Malatya olalı böyle şey görülmedi 6 ay da 2. zam zama zam
  2002 den beri ak partiye oy vermiş biri olarak söylüyorum…;
  artık belediye seçimlerinde partiye değil adama vereceğim açık ve net sabrımız tükendi…..
  bi gün suya zam bi gün otobüse belediye başkanı ve belediye yetkilileri sanmayınki uysal koyunuz..? fakir fukaranın cebinden otobüs zammı ile her ay 5 tl sini çaldığınızın farkındamısınız son 6 ayda 2. zamla birlikte fakir fukaranın cebinden ayda 12 tl sini aldığınızın farkındamısınız…?
  peki 12 tl sizin için önemsiz olabilir ancak 1 tl nin bile kıymetini bilen insanlarımız bu zammı hak etmiyor…
  bu belediye ve başkanı artık halktan kopmuş bu başkan artık başkan değil bakan galiba, bakma başkan bakma, bakan değil başkan ol millet bağrına bassın

 62. MURAT dedi ki:

  MOtaş’ın ilimizde uyguladığı otobüs biniş fiyatlandırması Büyükşehirin canını çok yakacağa benziyor. Minibüs 1.75, taksi 2.00 (4 kişi ortak binince) fiyata gelirken otobüsün bunların yanında daha ucuz olması beklenir. Yazık bu millete ki Tayyip Erdoğan hatırına da verse şu belediye seçimlerini; artık belediyenin kendine çeki düzen vermesi gerek, veremiyorsa Akp yöneticilerinin uyanarak belediyeye yeni yol haritası belirlemesi acil bir durum haline gelmiştir. VeSSelam…

 63. malatyasever... dedi ki:

  Trafik sorunu var diyorsunuz otobüslere zam yapıyorsıunuz, Milleti otobüslere teşvik edinki herkes özel aracına binip trafiğe çıkmasın. otobüs taxiden pahalı olursa elbette herkes kendi aracı ile yola çıkar sonrada al sana trafik sorunu…

 64. GÖKMEN dedi ki:

  arkadaşlar bu zammı protesto edemezmiyiz.bir birlik olma vaktidir.

 65. erhan dedi ki:

  ne motaşmış bu hep zarar ediyor minibüsler zarar etmiyor nedense bu motaş hep zararda yönetemiyorsanız çekip gidin delikanlı olun çıkıp bu işi yapamıyoruz deyin yazıklar olsaun patlayana kadar zam yapın yiyin bakalım .Eski devlet hastanesinden yeni caminin ordaki durağa kadar 2,15 tl helal olsun mesafeye göre ücret alın o zaman

 66. mehmet dedi ki:

  Hepimiz bu idare şekline bu belediye başkanına mecburuz bunlar daha iyi günlerimiz herkese şimdiden GEÇMİŞ olsun.

 67. murat dedi ki:

  oh oh suyundan da oh oh şuyundan da oh oh buyundan da koy… suya %300 zam, minibüs 1.75, belediye otobüsü 2.15. minibüs kar ediyor, belediye zarar ediyor. hani elektirikli otobüs ekonomikti, ulaşım ucuzlayacaktı. üstelik benzinle de çalışmıyor ki zam gelsin. yapılan doğru dürüst bir hizmette yok. valla kimse ağlamasın bu liyakatsızları siz seçtiniz. burada ağlayacağınıza bimer ve cimere şikayet edin bir daha ki seçimlerde ehliyet ve liyakat sahibi adaylar gelsin. ağlamayana meme yok. zaten bir daha ki yerel seçimde bunlar kaybederse reis bunlara hesap soracak.

 68. Malatyalı dedi ki:

  Biz vatandaşlardan soy ihtiyarlar bedava sefası yapsın ki seçimde oy vere
  Yahu bari 25 kuruş yapın şu yaşlılara adam canı sıkıldıkça otobüse binip geziyo 😠

 69. Malatyalı4444 dedi ki:

  Zam uygulaması dünyanın her yerinde var ayrıca motaşın bir bildiği vardır

 70. Ramazan 44 dedi ki:

  Ulus cebeci cankaya gardas deriz zamlara…

 71. Seçkin dedi ki:

  Hele şu beleşcileri bi ortadan kaldırın ondan sonra görün motaş kazanmaya başlar mı başlamaz mı.. Bu beleşçiler bide araçlarda yer istiyolar. Olan öğrenciye memura garibana oluyor. Helal etmiyorum. Malatya gibi bi yer için bu ücretler çok fazla.

 72. K.A dedi ki:

  İstanbul’da 40 km 2.20 TL

 73. maria dedi ki:

  bizler bu tür durumlara eyleme geçme adına çok pasif bi milletiz. motaş yönetimini baskı altına almak, protesto etmek, mail yağmuruna tutmak, bimere belediye hizmetleri hakkında kaliteli şikayet yazıları göndersek. muhtemelen bunu da kabulleneceğiz güzelce..

 74. Fanatik dedi ki:

  İsterse 3 lira yapsın daha oy alamayacaksın benden

 75. ahmet dedi ki:

  ankarada 30 km yola 2.40 alıyorlardı en son.bunlar, toplasan 10 km yola 2.15 alıyorlar..

 76. Malatyalı dedi ki:

  Desenize 65 yasina gelmeden otobuse bile binemeyeceğiz ne hizmet

 77. Malatyalı dedi ki:

  Gecen otobus kartimi evde unutmustum 2 binişlik aldim 5.5 tl verdim, simdi 2 binislik icin daha mi cok verecegim yuhhh artik..
  Malatya mesafe zaten kisa köylere giden otobus hariç, bari semt semt ucretlendirseler

 78. ahmet dedi ki:

  Önümüz seçim bir daha bunlara oy verenin aklından şüphe ederim!! Elektrikli diye trambüsü destekledik hala zam.. Yarın öbür gün soluduğumuz havadan bile para isteyecekler!!

  1. Mehmet dedi ki:

   Elektrıkli dıye treleybüs destek verecegınıze daha çok vagonu olan tüm buyuksehırlerin yaptığı elektrikli raylı sısteme destek verseydınız şimdi daha ucuza, konforlu ve trafik sıkışıklığı olmayan bır sıstemle seyahat edıyor olacaktınız… şimdi ne oldu ? daha kısa olan treleybüs yaptılar tıkış tıkış yolculuk yapılıyor. Yetmıyor sürekli yeni treleybüs alıyorlar onlar aldıkça parasını da sıze ödetiyorlar.. rahat edıyomusunuz hayır… çünkü yolcu da artmaya devam edıyor! Harcanan para raylı sıstem parasını geçti! Kım haklı çıktı biz! Sız bu kafayla devam edin!

  2. ali dedi ki:

   yoruma katılmamak elde elde değil malatya iyi yönetılmıyor

  3. Hüsamettin dedi ki:

   Verirler ahmet gardas yine verirler…yarin seçim olsun reisleri gelir yine bi Allahina gurban malatya der..istanbula yaptığı köprüyü anlatır hasılatı kaldırır 🙂 bu millete elektrik diregini aday gösterse yine vekil başkan sectirir..o yüzden sıkma canını ahmet gardas

 79. Uğur dedi ki:

  Gidiş-geliş 2*2.15=4.30₺
  4.30*26gün=111.80₺
  Bir ayda otobüse vereceğim ücret!
  Kendi arabama aylık 130₺ yakıt alıyorum işe gidiyorum geliyorum, hafta sonları geziyorum daha kardayım, ama motaş para kaZanamıyor

  1. Malatyalı dedi ki:

   Bizde bazen 4-5 kisi olunca taksiye biniyoruz ayni para

  2. Hüsamettin dedi ki:

   Sagolsunlar sayelerinde cilesiz hattı paraya para demiyor..minübüs sahipleri şoförlerden tüm masraflar dustukten sonra (mazot yevmiye yemek çay sigara sanayi) 400-500 lirasını cebine koyar (afiyet şifa olsun) senin belediyende o minibuslere kamera takmakla övünür..biri de zahmet edip bakmaz o kameralara bunlar nasıl insan taşıyor diye. .

   1. İsa dedi ki:

    Yanlız kameralarda uygun verilen firmaya verilmedi kendi yandaş firmaya verdikleri için pahalı ya yapıyor

 80. Malatyali dedi ki:

  Kardeşim minibüsler 1.750 taşıyor belediye 2.150 taşıyor olurmu böyle şey motas zarar ediyor diyorlar siz adamlarıniza ücretsiz kart dagitirsaniz zarar eder lütfen motas müdürü aciklasin Malatya’da kaç bin kişide ücretsiz binme kartı var gerçekten fiat çok pahalı bir enteresan durumda mastiden bindin devlet Hastanesi’nde indin veya üniversiteye gittin el vicdan ikiside aynı para olurmu .

 81. ahmet dedi ki:

  Eskiden insanlar benzin pahalı diye toplu taşıma araçlarını kullanırlardı, , şimdi ise tam tersine şehiriçi Ulaşım pahalı olduğu için kendi araçlarını kullanmaya başladılar.

 82. Adem dedi ki:

  Türkiye’de değil, yeryüzünün hiçbir yerinde yolcu taşıma ücretinde, belediyesi halk otobüsünden daha yüksek olan başka bi yer yoktur herhalde. Rezalet. Hizmet kalitesi bari istenen ücrete yakın olsa bari…

 83. zulüm dedi ki:

  yazıklar olsun bu belediyeye. bu nedir arkadaş ya. sürekli zam zam zam. malatya da gittiğin yol ne kadar ki 2,5 liraya bineceksin. oy karşılığı bedava kart verip bindirdikleri adamların parasını vatandaştan çıkarıyorlar. binmeyin arkadaş, ben 2 senedir binmiyorum,nereye gitsem minibüse biniyorum. zarar ediyoruz diye yalan söylüyorlar. kilometre hesabına vurun gerçek ortaya çıkar. istanbul 1200 km yol 100 liraya gidiyorsun. burada 5 km git,5 km gel 10 km=5 TL yani 1200 km yol yaptığında 600 lira ödemiş oluyorsun. yeter artık ya tepkinizi koyun biraz. binmeyin şunların otobüslerine ya.

 84. 😡bıkmış dedi ki:

  Ohaa kaç km yol götürüyorlar .bunlara bir dur diyen Yok .siyasetçiler her yerde boy gösterip poz vereceğine birşeylere el atsınlar .anca koltuk derdine düşmüşler,birbirinin sırtını sıvazlayalar😡

 85. Ali dedi ki:

  Oh oh nede güzel koyuyorlar zammı. Bu otobüslere işçi, köylü, memur, emekli, öğrenci biniyor. Bunlara müstehak, az bile. Uyumaya devam…

 86. Emo44 dedi ki:

  Nasıl bi taşımacılık ufacık otobüsleri koymuşlar insanlar üst üste gidiyor nefes alınmyor otobüslerde saatleri belli değil yetmezmiş gibi artist şöförler en uzak gittiği mesafe 20 km kendi kafalarına göre zam ne güzel dünya sesimiz çıkmazsa daha semer vuranımız çok olur gerekirse kullnmıyalım yürüyelim işçi aliyor 1400 tl aylk yol parası 200 tl kimse kendi kafasina göre zam yapamaz bence gerekli her yere şikayet edicem 2 3 tane ensesi kalın olan var bunlarinda kendi hatları otobüsleri var ses çıkaran olmaz sanıyorlar hakkım helal değildir gereken yerlerede başvurumu yapacam

 87. Mehmet ZENCİRKIRAN dedi ki:

  Hayırlı olsun hemşerilerime. İstanbul’da tam bilet 2.6 TL, öğrenci 1,25 TL. Otobüsler 20-30 km ye bu fiyatlara gidiyor. Durmak yok yola devam…

 88. ekrem dedi ki:

  aktarmadan bari ücreti kaldırın, şikayetimizi daha öncede yazdığımdan dolayı kabul edilmiyor yani engel koyuyorsunuz sayın yetkililer Allah’a hesap vereceksiniz.

 89. ekrem dedi ki:

  ücretler çok yüksek bari aktarmada ücret almayın otobüse binenler zaten asgari ücretle çalışıyoruz.insaf yahu insaf

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."