Final

OpelMalatyalife Residence

Bahçeşehir
Malatya Haber -

Parkmetreciler Vatandaştan 3 Milyon Alacaklı

Parkmetreciler Vatandaştan 3 Milyon Alacaklı
 • 09.05.2017

Malatya’da parkmetre uygulamasını yürüten şirkete, araç sürücülerinin 3 milyon TL borcu olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili konuşan şirket sahibi Murat Çelik, Malatyalıların parkmetreye alıştığını ancak sunulan hizmet karşılığı sürücülerden ücretleri tahsil etmekte zorlandıklarını belirtti.

240 personelle birlikte Malatyalılara hizmet verdiklerini söyleyen Çelik, şirket olarak sürücülerden 3 milyon TL alacaklarının olduğunu dile getirerek, “Biz, Malatyalıları mağdur etmek istemiyoruz ama bizler de şirket olarak burada 240 personelimize ekmek veriyoruz. Çalışanlarımızın ödemelerini yapmakta zorlanıyoruz. Konuyla ilgili mahkemeye başvurduk, bu da olmazsa şirket olarak parkmetreye borcu olan sürücülerimizin araçlarına kelepçe sistemi yapacağız. Bizim parkmetre sözleşmemizde kelepçe ile ilgili maddemiz var. Ben ödeme yapan sürücülerimizi tenzih ediyorum, onlara çok teşekkür de ediyorum ancak ödeme yapmayan sürücülerimizi uyarıyoruz. 3 milyon TL alacağımız var. Yetkililerin bu duruma el atması lazım hem biz hem de vatandaşlar mağdur olmadan konunun çözülmesi lazım. Biz de borcu olan sürücülere ödeme konusunda yardımcı olacağız. Sürücülerimizi mahkemeye vermeden bu işi çözmek istiyoruz. vatandaşlarımızın bu konuda hassas olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Şirket Avukatı Ahmet İlhan ise, biriken borçları tahsil etmek için mahkemeye başvurduklarını ifade ederek, “Şu anda 270’e yakın dosyamız var, şu ana kadar da 30 tane dosyanın tahsilini yaptık ama geri kalanı ödeme yapmıyor. Malatyalı sürücüler bize ‘Yasal bir dayanağınız yok’ diyorlar. Bu konuda sonuna kadar hakkımız ve yasal dayanağımız var. Daha önce bir kaç ilde de bu böyle durumlar yaşanmıştı. Bizler de bu konunun sonuna kadar takipçisiyiz” şeklinde konuştu.

iha

Etiketler: /

Yorumlar
 1. vatandaş dedi ki:

  çapınız yetıyorsa alın,arabamı baglayın.

 2. Serkan can dedi ki:

  Evimin önüne aracım bırakıyorum gelip fiş yazıyor lar sıtmapınari nda bende ödemiyor um vede odemicem birde olan borcu şuradan ver silelim falan diyorlar 230 TL borcun var 50 TL ver abi hepsini silelim diyenler var vermicem kimsede vermesin resmen haraç alıyorlar

 3. Mamili dedi ki:

  İstanbul dan araç yeni geliyo ve ilk defa Malatya da 1. Ayda borcu görünüyo. 😀 bir haftalık araç

 4. FATİH dedi ki:

  İşin komik tarafı ne biliyor musun Yasal olarak alacaklarını düşünüyorlar ki keza bu tamamen yanlıştır. BURDUR 4. Asliye Mahkemesi tarafından kamu malını kullanmak için ücreti verilmemesi kararı alındı. Ayrıca Biz otopark parasını Koyduğumuz yerin daha önce alındı. Bir bina dikerken belediye otoparkı olmayan binalarda otopark parası adı altında para alıyor. Siz gidin çocuk kandırın.

 5. Ömer dedi ki:

  Gelde alsana benden

 6. M.Kadıoğlu dedi ki:

  Ayrıca Ahmet Sefa kardeşime çok teşekkür ederim çok güzel açıklamış ve özetlemiş.

 7. M.Kadıoğlu dedi ki:

  Bu parkmetre uygulaması deli dumrul vergisi; Beyler bayanlar sevgili vatandaşlar Malatya belediyesi otuz yıldır otopark yapmayan binalarda bu hizmeti belediye olarak ben vereceğim diyerek yapılan her daire başı otopark parası almaktadır, ama bu para karşılığında şimdiye kadar vatandaşa otopark hizmeti sunulmamıştır. Bu nedenle otuz yıldır görev yapan bütün belediye başkanları suç işlemişlerdir. Lütfen sayın hemşerilerim şimdiye kadar görev yapmış belediye başkanlarıyla birlikte o ahkam kesen şirket avukatı hakkında Cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunalım. Adaletin Hukukun olmadığı yerde hiçbir şey olmaz.

 8. Yerelli dedi ki:

  Ağlamaya sızlamaya gerek yok! Bu uygulamayı başlatanlar UZAYDAN gelmedi. Bizler hepimiz oy verdiğimiz reisin gölgesinde birilerinin cebinden çıkıp bu makamlara geldiler. Milleti de soyuyorlar. Bence bu işi de çok güzel yapıyorlar. Kanunsuzdur diye yazanlar acaba hangi kanundur bu? Tarihini ve sayasını yazın lütfen biz de bir daha bir kuruş vermeyelim. Yönetimde ehliyet, liyakat ve sadakati olan kişileri getirmesek ADALETİ BULAMAYIZ. Bunlara oy verip o koltuklara gönderirsek alacakları bu vb. kararalar da bizi maddi ve manevi olarak yorar tehlikeye de sokar. Yani kendi elimizle kendimizi tehlikeye atıyoruz. Hal böyle olunca da kıyamet kopuyor. Haksız alınan her kuruş haramdır. Haram olan her şey ise dinimiz İslam’da yasaklanmıştır. Değil mi?

  1. Malatyalı dedi ki:

   Bir tanesi yeterli İMAR KANUNU

   1. Malatyalı dedi ki:

    Madde 37

  2. Ahmet Sefa dedi ki:

   Kanunsuzdur! Evet. Malatyalı iseniz ve Malatya’da tanıdığınız esnaflar var ise bu konuda davalık olmuş ve dava dosyalarını okuduğum saygın esnaf arkadaşlarım var. Burada dava dosya numarasını yazmıyorum. Fakat size şöyle yönlendirebilirim; Dörtyol’dan, Niyazi Mısri’ye inen Leblebici Sokakta, özellikle dükkan cephesi geniş olan esnafların bir çayını için, inanın noktasına ve virgülüne kadar sizi aydınlatırlar. Saygılarımla.

 9. MALATYALI dedi ki:

  YOL DEVLETİN , CADDE DEVLETİN YANİ BENİM , HALKIN MALINI HALKA SATMAYA KALKIYORLAR , UYGULAMA BAŞLADIĞINDAN BERİ 4 YILDIR TEK KURUŞ ÖDEMEDİM BU PARKMETRE OLAYINA CEZADA KESEMEZLER KESSELER BİLE YARGI YOLU AÇIK BİNLERCE EMSAL KARAR VAR Bİ HALT ALAMAZLAR , KİMSE ÖDEME YAPMASIN BUNLARA BU HARAÇ DÜZENİDİR, 21.YÜZYILIN DELİ DUMRUL VERGİSİDİR….

 10. Hakan dedi ki:

  Bunlarin hepsi .bizim .baskanin .mahalleleri satmasiyla basladi.haciabimahallesinde .birgun .yan 2ay ônce .bikutu .kaldirimin kenarìna birakim .arac park etmesinler.isismiz geregi .dükkan onü .bos olacak .baktim .zabita yukardan yurüyerek geliyo .kaldirin .kaldirin bunlar. Niye dedim .buralar .satildi .parkmetreye .bòyle bisey yok ya .vallaha billaha .resmen tefeciler .araca kelepce takacaklarmis .gelsinde taksinlar .kanunen .yok itiraz edin .kapimizin onune koymayak …..nereye…………..sokak.

 11. şenol dedi ki:

  Sivas caddesindeki görevliler park ücretini alıyorlar.Makbuzda veriyorlar.Ben ayrıldıktan sonra tekrar parketmiş gibi yapıyorlar. Ertesi gün gittiğimde eski borcunuz var deyip tekrar para alıyorlar .Bir hafta aynı yere park ettim.Hep aynı şeyle karşılaştım. Bu soyguna dur diyen yok mu?

 12. ilyas dedi ki:

  Daha öncede bu konuyla ilgili görüş bildirmiştim. Yasal dayanak yoksunu bir sistem. Daha önceki parkometre firmaları Belediyeye borç takıp gitmişti. Bu onların borcudur.Belediye ile değnekçiler duygu sömürüsü ile işin içinde vatandaştan nasıl alırız hesabı yapıyor olmalı..
  Hiç bir faydası yok. Aracınız parkeden vatandaş dönüşte aracına başka bir aracın vurduğunu görüyor. Suçlu kim ? ilgili görevlinin haberi yok. Kısaca sorma öde-deli dumrul örneği…YAZIK İNSANLARI HALA 2.3.vatandaş gözünde görmeyin…….Saygılar…..

 13. emirza44 dedi ki:

  Doğa caddenin arka tarafı ,91000 dev öğrenci okulunun karşısına aracımı bıraktım.Ne tabela ne de görevli vardı işim biraz uzun sürdü geldiğimde elamanı gördüm hayırdır dedim abi burada parkmetreye tabii dedi,hani tabelanız. Yol yapımı sırasında kaldırmışlar, ne kadar ücret dedim 3 saati geçtiği için 10 lira dedi bende elemen ve arabanın pozisyon fotolarını çektim.Parayı da vermedim.

 14. selahattin dedi ki:

  vergimizi veriyoz bide paramı verecez.

 15. Ahmet Sefa dedi ki:

  1- Parkmetre uygulaması yapılan alanlar (yol kenarları) kanuna uygunsuz şekilde ihale edilip para alınmaktadır.
  2- Bu yol kenarlarında yuvarlak daire içerisinde ya “/” Park etmek yasak, ya da “X” Park ve durmak yasak ibareleri mevcuttur. Dolayısıyla yapılan uygulama %100 kanunsuzdur.
  3- Otomobilinizi park edip 10 dk. işinizi hallettiniz, çıkıp aracınıza bineceksiniz, çevrede görevli yok, sizinde aceleniz var gittiniz diyelim. Sonrakine hak getire; canları ne zaman isterse o zaman çıkış veriliyor. Haksız fazladan ücret talep ediliyor.
  4- Görevli arkadaşlar “Abi 50 lira borcun var, 25 lira ver hesabı kapatalım, borcu sıfırlayalım” teklifini sunuyor.
  5- Kelepçe; Hiç bir şekilde takılamaz! Eğer takılırsa maddi ve manevi sorumluluğu çok büyüktür. Sizin acil bir işiniz ya da hastanız var diyelim, bunun izahını bu arkadaşlar yapamazlar. Öyle bir durumda hemen 155’i arayıp tutanak tutturun.
  6- Bu gibi haksız otopark ücretlerine Türkiye’de Binlerce emsal mahkeme kararları bulunmaktadır. Malatya’da dahil. Türkiye’nin çeşitli vilayetlerini seyahat ettiğim, ve bu uygulamaları orada da incelediğim için, bilinçli vatandaş bu gibi haksız ücretleri asla ödemiyor.
  7- Size her türlü tehditvari konuşabilirler, “İcra gelecek, Emlak sicilinize işlenecek, yasal takip başlatılacak, kelepçe takılacak vb.” Muhatap olmadan yolunuza devam edin.
  Not : Haksızlığa ses çıkarmayana, enayi muamelesi her zaman hak görülür. Bizler enayi ya da cahil değiliz. Saygılarımla.

  1. TECDELİ dedi ki:

   eyvallah kardeş aynen öyle.

  2. Yerelli dedi ki:

   T.C. Danıştay 8. Daire E. 2011/1214 K. 2011/3344 T. 24.6.2011
   …İdare Mahkemesince, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15/p maddesi uyarınca, karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerleri tespit etmek, işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek hususunda belediyeler yetkili olduğundan tesis edilen işlemde hukuka aykırılık bulunmadığı gerekçesiyle davanın reddine karar verilmiş ise de, 3194 Sayılı İmar Yasasının ilgili hükümlerine göre, herhangi bir sahanın imar planında gösterildiği amacın dışında başka bir amaçla kullanılamayacağı, ihtiyaca binaen lüzumlu park yerlerinin de imar planında gösterilmesi gerekeceği anlaşıldığından, davaya konu olayda, imar planında yol olarak geçen bazı yerlerin imar planındaki amacının dışında, otopark olarak tahsis edilerek kiraya verilmesi işleminde hukuka uyarlık bulunmadığından, kararda yazılı gerekçe ile davayı reddeden idare mahkemesi kararında isabet görülmemiştir…. http://www.adaletbiz.com/danistay/danistay-dan-yoldan-alinan-otopark-paralarina-iptal-kararinin-tam-metni-h57828.html
   … “Yapılan yargılamalar neticesinde Ankara 17. İdare Mahkemesine açılan belediyelerin cadde üstünde park eden araçlardan alınan otopark ücretine ilişkin dava 03.07.2012 tarihinde kabul edilmiş ve 2012/50 Esas 2012/1276 Karar numaralı kararı ile dava konusu işlemin iptaline karar verilmiştir. Bu karar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından temyiz edilse de Danıştay 8. Dairesi’nin 15.04.2013 gün ve 2012/9639Esas 2013/3145 Karar sayılı ilamı ile karar onanmıştır” dedi. https://www.haberler.com/otopark-ucretine-karsi-dava-acin-7069071-haberi/

 16. taner dedi ki:

  Burada Belediyenin vatandaşa otopark hizmeti sunamaması,yeterli park alanını sağlayamaması gibi eksiklikten bahsetmek gerek..Evet,birilerinin cebine haksız yere para doldurmayalım..ama işin bir de diğer yanı var ki;ESNAF TERÖRÜ..Ücretli otopark yokken de bu defa esnaf dükkânının önüne envai ürünlerini(masa,sandalye,tabure,vs) koyarak DÜKKÂNIN ÖNÜNÜ KAPATMAYIN diye park edilmesine izin vermiyor..
  Vallaaa ücretli otopark mı yoksa esnaf terörü mü derseniz,ücretli otopark tercihtir..Hiç bari aracımızı park edecek yer bulabiliyoruz bu sayede..Esnafın vicdanına kalmıyoruz..

 17. ali dedi ki:

  adamlar her yeri parsellemişler.zaten vergilerle milleti sömürdükleri yetmedi bir de kalkmış parkmetre uygulaması koymuşlar.millet her gün otoparka para vermek zorundamı.o zaman sende adam akıllı hizmet yap.güya kentsel dönüşüm uygulaması var.eskiye yıkıp yerine yenisini yapıyorlar.kentsel dönüşümden haberleri yok.en geniş cadde 5 metre.kaldırım söküp yapacağınıza adam akıllı şehri yenileyin,caddeleri sokakları genişletin.otobüs,minibüs dursa geçecek yer yok.gidin kayseriye bakında hizmet nasıl oluyormuş görün.yerleşim olan her yerde park,otopark,mesire,yeşillik ne ararsan var.üstelik ücretsiz.

  1. Malatyalı dedi ki:

   Helall kardeş

 18. Lvt dedi ki:

  Belediye belediye olsa zaten bu şeyleri yapmaz para karşılığı sokakları satmaz bnm borcum var yarin benm arabana kelepçe vursun bakalım ne olacak boş işlerle uğraşmayın milleti bezdirmeyin onun yerine hiznet yapin hizmet

 19. Emre dedi ki:

  Üniformalı değnekçilik ne zamandan beri halka hizmet oldu. halka sorun bakalım böyle bir hizmet almak istiyor mu?

 20. mustafa, dedi ki:

  2019.secimlerinde.borclar.silinecek.oy.karsiliginda

 21. Sari44 dedi ki:

  Pilakam 06 gra 53 5 senedir 1 lira para vermemişim en son 1700 kusurdu borcum vermiyorum vermiyecem her günde park ediyorum göbeği atan tipasi yiyen varsa kelepçe vursun arabama bakalım ne oluyo bilmiyosanız açın kanunlar kitabını devlet deynekcilik yapamaz NOKTA

 22. Ömer dedi ki:

  Sıkıntı yok bize sizin için yüze divana çıkarız 5 dakika durdum deynek cıniz yemeğe gitmiş ertesi gün abi 6 tle diyor bide kendi kaybakliklarinin bedelini vatandaşa kesiyorlar mazot alırım vergişini veriyorum araç vergisi muayene sigorta ee azizim daha ne parası bu filim malatya da izlenmez başka memlekete azizim nas 😊

 23. Hacı bey dedi ki:

  Peki sistemden parayı silmeyip cebe ne kadar atmışlar onu da söylemiş mi
  Böylece malatyadaki herkes borçlu

 24. berk dedi ki:

  Allahtan korkun utanmazsanız havayı satacaksınız millete TÖTM gir çık 4 tl hangi vicdan hangi insaf hastaneye muayeneye gelen hastayı soyar anlayamıyorum. sen kimin yolunu kime kiralıyorsun kamusal alan benim alanım orası sen önce bedava otopark yap heryere
  bu ülkede devletin gücünü kullanıp halkın cebini boşaltmaktan vazgeçin artık

 25. Yorumcu dedi ki:

  1saat 2 tl. 2 saat 4 tl. 1 saati 1 dk geçsen 4 tl çıkıyor. Niye 15 dk veya 30 dk süreler devam etmiyor. Haksızlık. 30 dk da bir 1 tl veya daha iyisi 15 dk da bir 50 kuruş atsın. Bu haliyle haksızlık.

 26. fb dedi ki:

  söz konusu borcun %90 kadarı fişi kesip kaybolan elemanlarından kaynaklı.sonrasında sürücü gidince en yüksek bedelden bor bindir.bunun adı hizmet değil hırsızlıktır.özürlü aracının çıkış saatini bitirmeyip sonradan en yüksekten kakalamak hizmet değildir.200 küsür elemana hizmet ermeyi öğret vatandaşa kazık atmayı değil….

 27. MNG - Cem dedi ki:

  Biz düzenli olarak ödeme yapmaktayız bilinçli incan arabasını zaten uzun süreli kalacaksa otoparka bırakır ancak kıssa süreli ğarklar için yola park edebilir bu şekilde olursa esnaf da kapısının önünde müşterisine yer açmış olur bu işin temeli budur aslında

 28. Hakkı dedi ki:

  Park metreden memnunum ama 10 daki dursam çıkış yapacak eleman yok ve daha sonra 1 tl vereceğim yere 10 tl istiyorlar

 29. Faruk dedi ki:

  Herkes yolunda illa adam mi vurulsun bu uygulamadan vazgeçmeniz için

 30. Cm dedi ki:

  Evimizin iş yerimizin önüne araba park etmek için para istiyorlar insanları kandırıp sömürüyorlar. Eskişehirde İzmirde Manisada böyle uygulama yok oy verdiğimiz belediyelerin bunu yapması daha cok zorumuza gidiyor..

 31. EFE dedi ki:

  ne hizmetin den bahsediyorlar biri arabama cıkarken çarpmış adamın haberi yok ben ne parası verecegım ınsanlar kolay yoldan para kazanıyor lar

 32. Malatyalı dedi ki:

  Burada suçlu olanlar: 1- Belediye. Binalardan (mesken, İşyeri) otopark harcı aldığı halde otopark tahsisi yapmamış ve evimin önünü ihaleye açmış, 2- Belediye encümeni. Gayri hukuki bir ihale ile kanunsuzluk yapmış, 3- Yüklenici. Gayri hukuki olan uygulamadan nemalanmaya çalışmakta. MAĞDUR: vatandaş. Evinin, işyerinin önündeki aracı için park ücreti ödemeye zorlanıyor. Müteahhit ve yetkililer sabırsızlıkla mahkemeyi bekliyorum. Avukat vekalet ücretini ve diğer masraflarımı almak için sonuna kadar hukuki mücadeleye devam edeceğim.

 33. Ekrem dedi ki:

  Malatyaya hizmet yapıyormuş. Sokaklarım. Süpürdün. Bumilleti. Kerizmi görüyormusunuz. Haksızkazancak. Birgün gelir. Boğazınıza. Düğümlenir. Bu. Milleti. Birgün. Çıldırtacaksınız. Sorumluların. Allah belasını versin

 34. Yusuf dedi ki:

  Ben devletime vergimi zaten veriyorum vergisini odedigim yola arabami biraktim diye birilerine parami verecem helvacilari zenginmi edelim vermeyin para bunlara

 35. 44 dedi ki:

  Hayirdirlan deynekcilikmi yapıyorsunuz kendi kapimin önüne park yapmiyacam nereye yapacam ahmet çakır şu yolları elden bi geçir

 36. kernekli dedi ki:

  ne hizmeti yapılıyomuş bize arabamızımı yıkıyolar koruyolar ne hizmet yapıyolar hazır park yerimizmi var evimizin önüne arabamızı koyamıyoruz çarşı neyse ama mahallelerde bilene bu sistem var ve bu sistem sadece ve sadece soygundan başka birşey değil 3 milyon diyoruz 3 milyon az para mı bu yazık günah bizlere de herşeyi para yapmasınlar bildiğiniz haraç gibi tehtit gibi birşey ben ödemiyorum kardeşim ödemem de kelepçe taksınlar ben lastiği söker orda bırakır zarar ederim ama yine ödememmm

 37. TnslSrtky dedi ki:

  Arkadaslar Allahin izniyle takimimiz 1 lig de artik daha iyi bir gelire ihtiyacimiz var takimimiza destek icin otopark uygulamasini malatyaspora devretsinler kimsede bu paradan kaçmaz

 38. Bekir Kara dedi ki:

  Bu da bir kültür meselesi; Dünyada birçok ülkede bu uygulama vardır ve vatandaşın kolaylığınadır. En gelişmemiş ülkelerde bile parkometrelerin başında eleman yoktur. Matik vardır, vatandaş kaldığı sürece filini kendisi alır. Burada görevli var, hala para vermemek için formül arayanlar var, çok yazık. Parkometre olmazsa adan arabasını bırakacak, akşama kadar kaldırmayacak. İşi olan vatandaş ta yana yana yer arayacak. Malatya’da ben zannetmiyorum ki; otoparklar dolu olsun, en az yarısı boştur. Bedava yer ararız ki araba bırakalım. Velhasıl Kelam bedavacılığı seviyoruz.

  1. Ahmet dedi ki:

   Ara sokakta Dükkan bile olmayan yere parkometre koyarsan evimin önüne vermem tabi git istediğin yere şikayet et gelişmiş ülkelerde cadde üstü insanların işlerini bitrip hemen ordan ayrışması için yapılmış ha bide bukadar dar sokaklara Sağlı sollu parknetre koyan varmı adamların amacı hizmet değil para ondan kimse vermesn

  2. Semih dedi ki:

   Sen Malatya’da yasamiyorsun galiba kardeş otoparkların yarısı bosmus!!!O yüzden yeşil sinema karşısındaki otopark yerimiz yok diye araçları her çeviriyor

  3. TECDELİ dedi ki:

   şehrin göbeğinde park etmek yasak zaten. gerekli tedbirleri emniyet alıyor. gerekirse ceza yazılıyor. avrupayı örnek vermişsin,oralarda araç park alanı olarak ayrılmış yerler var oradan ücret alınır. bizim burası gibi her buldukları arayol kenarları değil kardeş. sen bu deynekçilere paralarını ver biz kimseye hakkı olmayanı vermeyiz.

  4. Malatyalı dedi ki:

   Bekir bey yorumlardaki detayları ya anlamadiniz yada neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamak güç. Bunun kültür ile ne alakası var? Vatandaşin kolayligina olan hizmetler ucretlimi olmak zorunda. Aracım olmadığı halde degnekcilige karşıyım.

 39. xman dedi ki:

  Arkadaşlar kesinlikle bu tür durumlarda ödeme yapmayın Danıştay’ın kararı var.

 40. önemli değil dedi ki:

  200 personelle Malatyalılara hizmet ediyorlarmış 🙂 ne hizmeti yapıyorlar kime ne faydaları var acaba?

 41. atakan dedi ki:

  Mart ayında 10 tl ücret ödedim geçen 1 tl ödedim.Dediler eski borç var ödeyecek misiniz , ne diyorsun sen dedim. Ödedim onu zaten , görevli makbuzu sordu attım dedim.Abi git şikayet et , parayı cebe atıyorlar dedi.Allaha havale ediyorum.Ayrıca ödemeyin İcraya versinler,itiraz edin.Bunlardan olmaz.

 42. kadir dedi ki:

  o değnekçiler para bile alamıyor patronlar göbeğini kaşıyor

 43. serdar aslan dedi ki:

  Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama olamaz.Malatya Belediyesi kime sorarak milletin caddesini sokagini ihaleye veriyor.Kesinlikle ödeme yapmayın yargıtay karari var.Araclariniza kelepçe taktıkları an suc işlemiş olurlar.Borclulara yapilan ilamsiz takiplere itirazin iptali davası acsalar bile yargıtay kararı ile davayi kazanırsınız

 44. malatyalı dedi ki:

  bu uygulama çok iyi,çünkü araç sahipleri şehir merkezinde bir yer bulsalar günlerce kaldırmaz.işi olup alışverişe gelen kısa süreliğine dur kalk yapan insanlar yer bulmaz.ayrıca otoparklar da kullanılmaz.asıl değnekçiler o zaman ortaya çıkar.istanbulda yıllar önce böyle değnekçiler kol geziyordu. dur kalk para vermiyorsun ,otopark 5 tl ,eğer bu işi belediye ihale etmeseydi ,değnekçiler vatandaşı döve döve ihale edecekti.olaya geniş bakın, mülayim vatandaş bu işte kazançlı ,vermeyen karşı çıkan ,ne istiyor.sabahtan akşama orayı işgal edeyim ,kimse kullanmasın diyor.özeti bu ,düzen ve intizamın olması şart.1tl veremeyen arabasını elden çıkarsın.ya da uzak bir mesafeye park etsin.çözümsüz değiliz.

  1. Malatyalı dedi ki:

   İstanbul ile Malatyayi karıştırma senin dediğin tarzda değnekci çıksın o değneği elinden alırlar….

 45. erkan dedi ki:

  arkadaslar kesınlıkle ödeme yapmayın bunlar ıhaleyı alırken malatya nın halkına mı guvenıp almıslar aracı kelepceleyemezler mahkemeye verırsnız oyle bır hakları yok sadece ilamsız ıcra kagıdı gonderırler onada 7 gun ıcınde ıtıraz ettıgınız taktırde hıcbıse alamazlar vermeyın kı bırdaha bu ıhalaelere kımse gırmesın

 46. nejat dedi ki:

  hiçbir yasal dayanakları yok! malatya büyükşehir belediyesi resmen malatya caddelerini deynekçilere teslim etmiş durumda! hem millett otopark vergisi verecek, hem de deynekçilere para verecek ha! yok öyle bir dünya!

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."