Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Seviyeli Bir Yarışa Davet Ediyoruz”

“Seviyeli Bir Yarışa Davet Ediyoruz”
 • 20.08.2017
 • MÜSİAD öncülüğündeki Malatya İş Dünyası Platformu, TSO başkan adaylarını dinledi..

Bir süre önce Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi öncülüğünde oluşturulan Malatya İş Dünyası Platformu’nun, yaklaşan seçimler öncesi Malatya Ticaret ve Sanayi Odası başkan adayları oldukları belirtilen mevcut başkan Hasan Hüseyin Erkoç (yandaki fotoğrafta sağda) ile MÜSİAD eski şube başkanı Namık Şahin’i dinlediği belirtildi.

MÜSİAD’dan, iki başkan adayının buluşmasına ilişkin yapılan basın açıklaması şöyle:

“Malatya iş dünyası platformu Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) adaylarını dinledi.

Bilindiği gibi Malatya’daki iş dünyasını temsil eden STK’ Başkanları bir araya gelerek, Malatya iş dünyası platformunu oluşturmuştu.

Malatya iş dünyası platformunu oluşturan Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Başkanları şu isimlerden oluşmaktadır:
MÜSİAD Malatya Başkanı Hüseyin Kalan
ASKON Şube Başkanı Mesut Karataş
TÜMSİAD Şube Başkanı Kerem Aktan
ANESİAD Başkanı Resul Kocamaz
MİAD Malatya Temsilcisi H.Ahmet İlhan
1.OSB. Dernek Başkanı Ali Abbas Daşan
2. OSB. Dernek Başkanı Cemal Alan

İş dünyası platformu 18.08.2017 tarihinde yaptığı 3. İstişare toplantısına olumlu cevap verip icabet eden Başkan adayları Sn. Hasan Hüseyin Erkoç ve Sn. Namık Şahin’ın (yandaki fotoğrafta) bir sonraki dönem için Malatya’ya yapılacak Proje ve hedeflerini anlatmalarına imkan sağladı.

İş dünyası platformu adına açıklama yapan MÜSİAD Malatya Başkanı Hüseyin Kalan Malatya Ticaret ve sanayi Odası seçim sürecinin seviyeli ve kaliteli olarak yürütülmesi adına katkı vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Kalan, TSO Yönetiminde ve meslek komitesinde yer almak isteyen iş adamı ve tacirleri cesaretle ortaya çıkmaya, liyakat, ehliyet ve seviyeli bir yarışa davet ediyoruz ve platform olarak iş dünyası ile istişarelerimiz devam edecektir dedi.

Malatya iş dünyası platformu alarak Malatya’nın ekonomik kalkınmasına dair tüm meselelerde ortak akıl ile hareket edeceklerini beyan etti.”

Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Halim dedi ki:

  MÜSİAD Malatya’mızda 200 civarında üyesi olan 750
  Civarında MTSO da şirketlerinden dolayı oy hakkı olan
  Sanayide Üretimde vede ticarette bir ağırlığı olan yukarıdaki yorumları ile MÜSİADI Yıpratmaya çalışan Art niyetli kime ve kimlere hizmet ettiği belli olmayan kişilerin ağzında sakız olacak bir kurum değildir…Onlarda biliyorki MÜSİAD Olmasa idi 2008 krizinde Bu memleketi İMF ye Peşkeş Çekeceklerdi..O günleri Unutmadık..(Toplum yararına çalışan Türkiyemizdeki tek Ekonomik STK dır) Yarası olanlar elbette gocunacak..onlar gocunmaya devam edecekler .. O gocunanlar şunu iyi biliyorlarki Müsiad gibi bir derneğin Kapısından dahi içeri giremezler..burada Müsiada sallayabilirler ama … Elli tane aidatta verseler öyle bir derneğe üye bile olamazlar.. nokta

 2. Malatyasporlu dedi ki:

  Ya benim anlamadığım şu : Hasan Erkoç 1995-2007 arası başkan vekilliği yaptı, 2007’den bu yana da başkan… Yani 22 yıldır TSO’yu yönetiyor. ve halen emekli olmayı aklına bile getirmiyor. Bu nasıl bir koltuk sevdası!!!!

 3. malatyalı dedi ki:

  en fazla 2 dönem kuralı olmalı ,3+3 kuralı her şeyi yoluna koyar.meclisten bu karar 1 saat içinde çıkar.çok önemli olduğu için hiç gündeme gelmez.sivil stk lar iktidarın yandaşları olduğu için bu yasada gündeme gelmez.dikkat edin tüm illerde stk lar iktidarın boruzanlığını yapar.yapmazlarsa o kanun 15dk da çıkar.derneklerde aynı şekildedir.bunları yazıyorum ama anlayan varmı ,değerlendirme yapabilen var mı ,onuda kestiremiyorum.

 4. Yazik dedi ki:

  Kim ne dusunurse dusunsun Haberden cok yorumlar daha degerli. Insanlar yuzlerine soyleyemediklerini sakli kimliklerle icinden geldigi gibi yaziyor. Icler acisi bir durum kim kazanirsa kazansin kim aday olursa olsun kim destek verirse versin sonucta malatya kaybediyor. Ozgurluklerimiz hic bu kadar kisitlanmamisti. Yandas olaninda karsit olaninda ozgurlugu elinden alinmis durumda buda boyle biline.

 5. Ahmet Çelik dedi ki:

  Malatyaya 1 Şahin fazla 2.Şahine gerek yok, artık Malatyanın ufku olan vizyon sahibi olan adaylara ihtiyacı var

 6. devran dedi ki:

  Malatya kamuoyuna bildirilir İşin aslı şudur.
  Geçen hafta basına bir bildiri düşer Malatya iş Platformu diye ben size öncesini ve sonrasını detaylandırayım da gerçek yüzleri ortaya çıksın.
  Müsiad iki hafta önce yönetiminde Namık Şahin i destekleyelim diye oylama yapar yani tarafını belli eder
  Miad ve Anesiad temsilcisi kapı kapı Namık şahin için seçim listelerini arar.Önceki bildiride ise yönetimlerde yer almak isteyenleri davet etmişlerdi.
  Giden olmadı destek veren olmadı iş platformu ortada kaldı.Tek çıkış yolu istişare toplantısı ne oldu peki önce Namık bey çağrıldı (nede olsa bu dernekler tarafını belli etmişti kendinden yanaydı) sohbet muhabbet vs. diğer gün ise Erkoç Ve Sadıkoğlu davet edildi Erkoç gitti kendisine yetersiz diyenlere 3 saat sohbet edildi.
  Sadıkoğlu ise sizin tarafınız belli amacınız belli sizin ile konuşacak diğer adaylar gibi koltuk pazarlığı yapacak değilim ekibim ve ben sizin kimden taraf olduğunuzu biliyoruz diyerek ret edip katılmamıştır.
  Şimdi ben soruyorum sana sayın kalan cesaretli ol sözünün eri ol açıkla 15 gün önce kendi Müsiad toplantında biz bir aydır Namık şahin için görüşüyoruz aday olması için ve şimdi oylama yapacağız deyip dayatma ile yönetimine oylama yaptırdın mı yaptırmadın mı.
  Cesaretli ol ne var ise açıkla Sadıkoğlu bizi ciddiye bile almadı de 3 sefer davet ettik gelmedi de.Burası Malatya sayın kalan 90 kişilik üçe bölünmüş derneğinle kimseye yön vermeye çalışma hele benim oyuma akıl verme aklın sende kalsın

 7. gazi dedi ki:

  faize karşı bir araya gelsinler. musıad dan faize karsı bir atılım beklenır. faizle çalısarak olmaz

 8. Malatyali dedi ki:

  Sevsinler sizin iş dünyası platformunuzu.Sizden din kisvesi altında iyi rantcilar olur ancak.Camiye hoca seçiyoruz ey millet ,TSO’ya başkan seçiyoruz.Akıllı olun.20 yıldır bu zihniyet Malatya’nın gelişimini engelledi .Karar senin Malatya .

  1. Haşmet dedi ki:

   Sen şimdi yorum mu yaptın aklın sıra? Daha iki satır yazıda bile yazım hatası yapıyorsun, kalkmış burada ahkam kesiyorsun… Yazının içeriği daha da saçma, dünyadan haberin yok.

 9. Selim Şahin dedi ki:

  Karadeniz fıkrası bile bu kadar insanı güldürmez.
  Kanarya Sevenler Derneği’ni de TSO seçimlerinde görmek istiyoruz. Sarı Civciv Besleyenler Derneği’de mutlaka bu seçimlere girmelidir.
  Parçikan, Narmikan, Direjan Dernekleride, hatta Adıyaman’ın aşiret dernekleri de mutlaka seçime girmeli. Hani her seçim döneminde aşiret derneklerinizin kapısı açılıyor ve adayları bol bol karşılıyorsunuz ya, burada da size büyük işler ve görevler düşüyor. Bu kıyağımı da unutmayın.
  Hiç bir şeye kızmıyorum da, şu 2013 yılında FETÖ’nün TSO’yu ele geçirme girişimine destek verenler hangi yüzle AK Partili görünen derneklerin arasında piyasaya çıkabiliyor. (Not-1: kimseye iftira atmıyorum, google amcaya girin 2013 yılının haber ve fotoğraflarına bakın kim olduklarını görürsünüz).
  Şimdi eyyyyy MÜSİAD, sen FETÖ’ya ve FETÖ ile işbirliği yapanlara karşı değilmiydin? Hele gurban anlat hele bu ne iştir?
  Birde şu soruyu sorayım; Sayın çok kıymetliler, 2013 yılındaki TSO seçimi sonrasında, MAKİAD ile yani FETÖ’cülar ile kimler pazarlık yapmıştı, o pazarlıkta neler konuşulmuştu. (Not-2: bu da bir iftira değildir, TSO Meclisinde bulunan birçok kişi bu olayı biliyor.)

  SONUÇ: Dik durabilmek, doğruyu söyleyebilmek, sadece Erdemli insanların işidir. Dik duran ve doğruyu söyleyenlerin söylemlerine değil, işine bakılır, yani eylemine bakılır. Derneklerinin tabelasına ve tüzüklerine bakılmaz.

 10. Ebrar dedi ki:

  Ne yaptınız ki ne yapacaksınız olan yine Esnafa .

 11. Ahmet dedi ki:

  Adil gevrek yakışır .

 12. Ali dedi ki:

  Sonuç belli kaybeden Malatya kazanan Müsiad olacak yirmi yıldır olduğu gibi büyükşehir Malatya ve iki adayda sanayici değil biri kuyumcu diğer kişi lastikçi vay ki vay

  1. Kadir dedi ki:

   7000 üyenin 5000i esnaf ayrıca namık şahin organize sanayi kurucularından malatyanın en köklü sanayicisidir bilmiyorsun bari konuşma insanların farklı iş dalları olabilir

  2. Fethi dedi ki:

   Ali Bey Müsiad dediğiniz kuruluş şuan Türkiye’nin en büyük ve en geniş tabanlı saniyici derneği olduğu için böyle bir konuda söz sahibi olmasından daha doğal ne olabilir? Lastikçi diye küçümsemeye çalıştığınız insan ise 20 önce fabrikatörlük yapıyordu mesnetsiz konuşmayalım. Bu seçimde oy kullanacak herkes ideolojik saplantılardan arınıp adayları değerlendirmeli.

   1. Ali dedi ki:

    Fethi bey cevap
    ben bir fiili durum tespiti yaptım
    benim söylediklerimi siz yazdıklarınızla teyit etmişsiniz 20 yıl önce fabrikatörlük yapan şimdi fabrikayı kapatmış lastik tüccarlığı yapıyor. Bu Müsiad ilk 100 büyük kuruluş içinde kaç şirketi var Malatyada kaç tane yatırımları var yada kaç kişiye iş veriyorlar açıklasınlar. Malatya TSO 20 yıldır MÜSİAD yönetiyor geldiğimiz durum içler acısı Malatya TSO Müsiad a artık yeter demeli

 13. İDRİS dedi ki:

  Bu nasıl iş ben alamadım.
  Geçen hafta yetersiz değişmesi gerekiyor dediğin ile oturup neyin iştişaresini yaptınız.
  Yetersiz dediğiniz mevcut size niye geldi
  Ah Hasan başkan ah bir duruş sergileyemedin Siz hangi
  Yetki ile 7000 esnafın iş adamın oyuna yön vermeye çalışıyorsunuz.
  Önce derneklerinizde ki üye sayısını açıklayın sonra bir icraatınızı sizi görelim.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."