Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Tehlike Hâlâ Geçmiş Değil..”

“Tehlike Hâlâ Geçmiş Değil..”
 • 25.08.2016

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Ziyaret sırasında bir konuşma yapan AKP Malatya Milletvekili Şahin, “Zor bir süreçten geçiyoruz. Özellikle halkımızın arasında olup, son gelişmelerden hem haberdar olması hem de yapılan hizmetlerin birebir vatandaşlarımıza aktarılması noktasında milletvekillerimize çok önemli görevler düşmektedir” dedi.

Milletvekili Mustafa Şahin konuşmasında şunları söyledi:

“Sahaya indiğimizde vatandaşlarımızın gerçekten memnuniyetlerine mazhar olduk. Bunun temel nedeni yerel hizmetlerimizin süratli ve zamanında vatandaşımızla buluşmasının önemli bir faktör olduğunu düşünüyorum.

Zor bir dönemden geçiyoruz. Burada bütün ahvarı beşer diyebileceğimiz şer güçlerin tamamı birden Türkiye’de oluşan bu olumlu tablonun kesintiye uğraması için ellerinden gelen bütün melaneti gösteriyorlar. Maalesef özellikle modern batı dediğimiz tek dişi kalmış canavar ifadesi gerçekten bugün yerini bulduğunu görmekteyiz. Başta Amerika olmak üzere Avrupa ülkelerinin tamamı ile birlikte Türkiye üzerinde emelleri olan yaklaşık 100 yıl önce bu ülkeyi, bu milleti bu ümmeti zorda bırakmak için Çanakkale’ye saldırıp gereken dersi milletten aldılarsa bugünde gene o günkü Çanakkale ruhunu yeni baştan insanlarımız tarafından sahaya yansıdığını görmekteyiz. Bu birlik ve beraberliğimiz inşallah bunların yedi düvelini birden kesinlikle bu ülke üzerinde olan emellerinin tamamını ters düz edecek noktadayız. 15 Temmuzda başarısız bir darbe girişimi oldu tabi bu darbe girişimini yapan kesimler kimlerdi çok iyi biliyoruz. Düne kadar maalesef hacı amcalarımızın, ninelerimizin, annelerimizin, bacılarımızın, kardeşlerimizin bunlar dini bütün insanlar diye destek verdikleri gerçekte o desteğe layık olmayan aşağılık, şereften yoksun bir illegal yapının varlığı ile karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz akşamı biz Ankara’daydık kesinlikle olayı duyar duymaz sahaya indik. Mücadelemizi sokakta vermeye gayret gösterdik. Milletvekilleri olarak biz Mecliste sabaha kadar bombaların altında meclisin açık tutulabilmesi için milletin iradesinin kesinlikle orada korunabilmesi için bütün milletvekili arkadaşlarımızla birlikte muhalefetten de gurup başkan vekilleri olmak kaydıyla milletimizin onurunu ayaklar altına aldırmadık, çiğnetmedik çiğnetmeyeceğiz Allahın izniyle.

Bu süreç içerisinde özellikle Malatya’mız depremin önemli üstlerinden biri konumunda iken Ankara, İstanbul, İzmir’den sonra en büyük merkezlerden bir tanesiydi. Bu süreç içerisinde Başta Valimiz, özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız, Yeşilyurt, Battalgazi ve diğer Belediye Başkanlarımızla birlikte teşkilatımızla birlikte ve bütün halkımız ile birlikte buradaki o darbe odaklarının inlerinden çıkmaması için başta iş makineleri olmak üzere sahayı kapatmaları önemli bir dönüm noktasını teşkil etmekteydi. Ben bu konuda sayın Belediye Başkanımıza ve bütün çalışanlarına, bütün belediye Başkanlarımıza, valimize, emniyet müdürümüze, jandarma komutanımıza ve sivil generaller diyeceğim halkımıza en kalbi şükranlarımı sunuyorum. İyiki varsınız gerçekten o gün sayın Başkomutanımız sokağa çıkın demeden bizler nasıl Ankara’da sokağa çıktıysak, aynı şekilde burada Malatyalılar üzerine düşeni gerçekten gösterdiler. Kahramanların yapmış olduğu, yazmış olduğu bir destanı yazarak Malatya’yı hamd olsun darbecilerin sevinçlerini kursaklarında bırakacak bir şekilde kesinlikle o sokakları onlara çiğnetmediler. O gün milletimiz ve başta saymış olduğumuz yetkili arkadaşlarımız o hassasiyeti göstermeselerdi belki bugün sokaklarda özgür bir şekilde çocuklarımız gezmeyecekti. Şunu ifade ediyoruz biz çocuklarımıza bir vatan bırakırken en azından yaşayabilecekleri standartta bir ülke bırakıyoruz, evlatlarımız babasız, annesiz büyük ama vatansız asla büyüyemezler düşüncesi ile bunun örneğini Suriye’de görmekteyiz. Burayı da Ortadoğu bataklığından bir ülkeye dönüştürmeye çalışanlara geçit vermediğiniz için en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Bu FETÖ terör örgütü denen alçakların yapmış olduklarını görüyoruz, bunları Milletimiz çok daha yakinen görüyorlar. Bunları yıllardır belki dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Ama hamd olsun şu anda bunların bütün emellerini kursaklarında bırakacak şekilde bir dizayna gidildi. Bundan sonraki süreç içerisinde tehlike hala geçmiş değil. Biz ve buradaki bütün halkımız bir olduğumuz sürece Allahın izniyle bunların emellerinin bir daha yeni baştan şekillenmeyeceğini ümit ediyoruz.

İŞİD terör örgütünün Antep’te, PKK’nın Van’da, Bitlis’te, Elazığ’da, Urfa’da yapmış oldukları katliamlar vardı. İŞİD neyse PKK odur, PKK neyse HDP’de odur, YPD denen terör örgütlerinin birbirinden farkı yok. Bunlar her ne kadar farklı ekiplerden oluşmuş olsa bile bunları kullanan sevk ve idare eden maşayı tutan elin aynı el olduğunu biliyoruz. Antep’de 51’den fazla katledilen o masum yavrularımızın katledilmesini kürt halkından olmasından dolayı HDP denen lanetli terör örgütünün lanetli siyasilerinin özellikle orada yapmış oldukları açıklamaları gelin hep birlikte bütün siyasi partilerle beraber aynı safta duralım taziyeleri kabul edelim derken ama maalesef Elazığ’daki kardeşlerimiz katledilirken, Van’daki kardeşlerimiz katledilirken, Urfa’da, Bitlis’te katledilen kardeşlerimiz var iken çünkü bunları yapan kendi emareleri olduğu için onlarla ilgili bir tek cümle bahsetmediklerini görüyoruz. Kesinlikle siyasi bir hareketin Terörle arasına mesafe koymadığı sürece biz bunları meşru bir siyasi parti olarak görmedik görmeyeceğiz. Onun için bu süreç içerisinde Cenab_ı Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Kesinlikle bunlara fırsat vermesin ve sahada da özellikle şunu görüyoruz ekonomik göstergelerimiz her zaman olduğu gibi bütün bunlara rağmen zirve yaptığını görüyoruz. Yerel Yönetimlerimizin yapmış olduğu hizmetler gene bugün doruğa çıkmış bir noktada. Ama sahada özellikle bütün arkadaşlarımızın yapmış oldukları alt yapı noktasında dün Özel İdare kaynaklarında bunları yaparken Büyükşehir ile birlikte başta Büyükşehir Belediyemizin hizmet alanlarının genişlediğini zaten biliyoruz özellikle altyapı dediğimiz su, kanalizasyon onunla ilgili, mezarlıklar, yol, asfalt çalışmaları önemli şeylerdir. Sahada da yansımalarını çok iyi bir şekilde görüyoruz. Bugünkü ziyaretimiz, sahada yapacağımız çalışmalar ile ilgili görüşmelerde bulunalım, hem de FETÖ denen alçakların girişimde bulundukları geceden 11 Ağustos gününe kadar 15 Temmuz Kahramanlarının bize bırakmış olduğu miras olarak o hükümet meydanında yapmış oldukları nöbetlerden, organizasyonlardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah bir daha böyle afatları bu ümmete bu millete yaşatmasın” dedi.

Çakır: TBMM’ne geçmiş olsun diyorum
AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’e geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkan Çakır, “Sizlere de geçmiş olsun gazi meclisi oldu. Teröristlerin hainlerin saldırması sonucunda ben de sizin nezdinizde bütün vekillerimize, TBMM’ne geçmiş olsun diyorum. Gerçekten çok kahramanlar var bu darbe karşısında bunlardan biri de Meclisimizin duruşu, Başbakanın ve hükümetin duruşu. Tabiî ki ilk başta Cumhurbaşkanımızın duruşu. Biz halk olarak, ülke olarak ülkeyi savunma adına, bayrağı, vatanı, bölünmezliği ve ezanların susmaması adına milletin topyekün Cumhurbaşkanından, Başbakanına, Meclisinden fertlerine kadar sokaklarda olması ülkemize olan güveni, geleceğimize olan güveni artırmış oldu. Bunların İnşallah birlik beraberliğimize vesile olacağı kanaatindeyim. Bütün siyasi partilerin de bunun karşısında duruş sergilemesi çok önemliydi.
Son iki gündür yaşanan Suriye olayı ordumuzun gücünü, Türk halkının ordumuza olan güvenini de inşallah pekiştirmiş olacak. Türkiye bölgesinde önemli bir güç, önemli bir aktör, siyaset belirleyen bölgenin huzuru, istikrarı için sorumluluk üstlenmiş bir ülke. Dolayısıyla ülkemizin gelişmesi birliği beraberliği adına bundan sonra üzerimize daha fazla görevler düşecek.

FETÖ terör örgütünün ülkenin içerisine sızması, deşifre olmaları, ayıklanıyor olması bunların ihanetinin açığa çıkarılması ülkemiz adına belki son yıllarda gelişen çok müspet bir olaya dönüşmüş olacak. Bundan sonra daha emin adımlarla geleceğe yürüyeceğiz.

Yerel yönetimler olarak ortaya konulan Büyükşehir yasası ile birlikte yerel kalkınmanın daha hızlı olması, daha fazla hizmet, tek elden yönetilen, sağlıklı gelişen kentler hedef buydu. Bizlerde büyükşehir sürecinden sonra hem Malatya merkezdeki çalışmalarımız, planlamalarımız ana planlar üzerinde yapmış olduğumuz çalışmalar bunlar imar planlamalarından, ulaşım planlamalarına kadar, Turizm planlarından, Tarım Planlarına kadar bunlar kentimiz için çok önemli hem merkezin gelişmesi hem de ilçelerin ve kırsalın gelişmesi çok çok önemliydi. Bu doğrultuda ortaya koyduğumuz projeleri hızla hayata geçiriyoruz. Sizin destekleriniz bizim için önemli Ankara’daki devam eden projelerimiz ve yatırımlarımız olsun, bakanlıklarla olan işlerimizin çözümünde her zaman destek veriyorsunuz bundan dolayı teşekkür ediyoruz. Bu hizmetleri sizlerin destek ve katkıları ile bizde daha çok çalışarak daha çok hizmete dönüştürmek ülkemizin gelişimine uygun olarak Malatya’mızın gelişmesini ve daha öne çıkan bir il olması, ekonomik büyümesi, sağlıklı bir kent olması bizim en büyük hedefimiz temennimiz.

Tekrar hem ziyaretinizden dolayı, hem de bütün görevimiz süresince vermiş olduğunuz destek ve katkıdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. T dedi ki:

  Siz bunları basbakana şikayet edin klavyeden sıkayet olmaz

 2. Arif olan anlar dedi ki:

  Ben zannettimki bu olaylar malum zatlRa ders olur ve olumlu dünyayı dusunurler ancak nafile .biz recep Tayyip Erdoğan için ve ülke için sokaktaydik ancak bunlar herhalde kendi leri için saniyorlar

 3. Alican dedi ki:

  2009 yılından bu yana belediye kadrolarına 1500 kişiye yakın atama yapıldı.Yemin olsun bir teki bile kpps puanıyla almadılar.Üstelik bunların biride canını tehlikeye atıp sokağa çıkmadı..Bu haksızlıklardan ve yüreği yanık çiftçi ve esnaf kardeşlerimiz can pahasına vatanı korudu.Artık tepsi önünüzde yiyin efendiler..Taklalar atıp naralar savurun.Hısım yandaşlarınız bayram etsin.

 4. Kamil dedi ki:

  Sehit olan asker polis senin oglun askerlik yapmaz yegenlerin belediyede kadrolu olarak çalisiyor görünüp işe dahi gitmez feto cular kadar sizde hak yediniz onlar nasil cezasini cekiyorsa tüm adaletsizlikler cezasini çekecekk

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."