Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Anneyi Öldürdüler, Çocuk ve Baba Yaralı

Anneyi Öldürdüler, Çocuk ve Baba Yaralı
 • 14.01.2016
 • Diyarbakır Çınar’daki terör saldırısında Malatyalı polisin eşi hayatını kaybetti, polis ve çocuğu da yaralandı. Genç kadının cenazesi Doğanşehir’de toprağa verilecek.

PKK’lı teröristlerin Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki saldırısında hayatını kaybeden polis eşi Esra Köse Başaran’ın cenazesi, doğum yeri olan Doğanşehir’de toprağa verilecek.

Terör örgütünün bomba yüklü araç ve roketlerle düzenlediği saldırının hedeflerinden polis lojmanında oturan ve Çınar Kaymakamlığı’nda görev yapan Esra Köse Başaran hayatını kaybederken, kendisi gibi Doğanşehirli olan eşi polis memuru Cengiz Başaran ağır yaralandı. Hain saldırıda polis memurunun oğlu 2 yaşındaki Yiğit Tuğra Başaran ile kız kardeşi İlknur Başaran’ın da yaralandığı bildirildi.

BABA OCAĞINDA YAS..
26ada0ff-a05c-47ed-b5cd-a52e44252f57Saldırıda hayatını kaybeden Esra Köse Başaran’ın Doğanşehir’deki baba ocağında yas var. Başaran’ın annesi Sümbül Köse, acı haberi aldıktan sonra Diyarbakır’a giderken, baba Gazi Köse, İstasyon Mahallesi’nde taziyeleri kabul etti.

Esra Köse Başaran’ın baba ocağına kurulan çadıra Türk Bayrağı asılırken, sağlık görevlileri de hazır bulundu.

Acılı baba, kızının 7 yıldır Diyarbakır’da göre yaptığını kaydederek, eşiyle orada tanışarak, evlendiğini ifade etti. Acı haberin kendilerine gece 03.00’da verildiğini belirten Gazi Köse, Esra Köse Başaran’ın 4 çocuğundan birisi olduğunu söyledi.

Polis memuru Cengiz Başaran’ın kardeşi İlknur Başaran’ın 15 gün önce Malatya’dan Diyarbakır’a gittiği ve yeğeni Yiğit Tuğra Başaran’a baktığı öğrenildi.

Başaran’ın annesi Sümbül Köse, acı haberi aldıktan sonra Diyarbakır’a giderken, baba Gazi Köse, İstasyon Mahallesi’nde taziyeleri kabul etti.

Yaralı polis memurunun Doğanşehir’in Günedoğru Mahallesi’nden (köyünden), hayatını kaybeden eşinin ise Doğanşehir merkez İstasyon Mahallesi’nden olduğu belirtildi.

6 KİŞİ ÖLDÜ..

DİYARBAKIR’IN ÇINAR İLÇESİNDE PKK’NIN DÜZENLEDİĞİ EŞ ZAMANLI TERÖR EYLEMİNDE POLİS LOJMANLARINA BOMBALI ARAÇLA YAPILAN SALDIRININ ŞİDDETİ GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI. LOJMAN BİNASI İLE KARŞISINDAKİ MÜSTAKİL BİR EVİN ÇÖKTÜĞÜ VE YANDIĞI PATLAMADA, İLÇEDEKİ BİRÇOK EV VE İŞYERİ ZARAR GÖRDÜ. LOJMAN BİNASINDA DÜN GECE YARISI BAŞLAYAN KURTARMA ÇALIŞMALARININ DA SÜRDÜĞÜ İLÇEDE, TERÖRİSTLERİN DBP İLÇE BİNASINI ATEŞE VERDİĞİ DE GÖRÜLDÜ. DİYARBAKIR VALİLİĞİ, PATLAMADA 5 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ, 39 KİŞİNİN DE YARALANDIĞINI DUYURDU. (BURAK EMEK - MEHMET PİŞKİN/DİYARBAKIR-İHA)

Terör örgütü PKK tarafından Çınar İlçe Emniyet Amirliği ve polis lojmanlarına bombalı araçla yapılan terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ve yaralananların isimleri açıklandı. Saldırıda, polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi şehit olurken, şehidin 4 yaşındaki kızı Mevlüde İrem Çiftçi hayatını kaybetti. Aynı aileden baba Lokman Açıkgöz ile çocukları Murat Alper Açıkgöz ve Ecrin Açıkgöz’ün yaşamını yitirdiği patlamada, polis eşi Esra Köse Başaran da hayatını kaybetti.

Saldırıda, polis memurları L.K., C.B., H.Ö., M.G., Y.K., F.Y., polis eşleri, çocukları, yakınları M.T., İ.B., İ.Ç., N.G., Z.T., S.T., Y.T.B. ve E.G. ile vatandaşlar A.U., N.U., A.A., A.Ö., N.Ö., Ş.Ö., Ç.Ö., İ.A., Ü.A., B.A., S.E.A., A.C., S.C., E.Ö., İ.A., Ö.S.Y., S.G., M.B., A.D., R.D., E.D., U.N. A.Y., Ş.A. ve Y.A. yaralandı. Yaralılardan 10’unun çocuk olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı da öğrenildi.

VALİLİĞİN AÇIKLAMASI..

vaDiyarbakır Valiliği, saldırıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“13.01.2016 günü saat 23.30 sıralarında BTÖ mensuplarınca ilimiz Çınar İlçesi’nde Çınar İlçe Emniyet Amirliği hizmet binası ve emniyet lojmanlarının bulunduğu binaya yönelik olarak patlayıcı yüklü araç infilak ettirilmiş, patlamayla eş zamanlı olarak İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliği’ne uzun namlulu silahla saldırıda bulunulmuştur. Düzenlenen saldırılara güvenlik güçlerimiz tarafından misliyle karşılık verilmiştir. Olayın gerçekleşmesinin hemen akabinde valilik bünyesinde İl Kriz Merkezi oluşturulmuş, Çınar İlçesi’ne yeterli sayıda sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri yönlendirilmiş, ayrıca takviye olarak çok sayıda jandarma ile polis görevlendirilmiştir. İlçe Emniyet Amirliğine yönelik olarak düzenlenen patlayıcı yüklü araçla yapılan terör saldırısı sonucunda; lojmanda ikamet eden 2 polis yakını hayatını kaybetmiş, 6’sı polis ve 8’i polis yakını olmak üzere 14 kişi yaralanmıştır. Ayrıca yaşanılan patlamanın etkisiyle lojman yakınındaki bir binada yıkıntı meydana gelmiş, arama-kurtarma ekiplerinin bahse konu binada yaptığı çalışmalar neticesinde 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş olarak ve 5 vatandaşımız yaralı olarak enkaz altından çıkarılmıştır. Lojman civarında yer alan binalarda ise toplam 20 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar ilimiz merkez hastanelerine intikal ettirilmiş olup tedavileri devam etmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Yapılan ilk incelemelere göre meydana gelen patlamadan kaynaklı olarak İlçe Emniyet Amirliği hizmet binası, İlçe Emniyet Amirliğine ait lojmanlar ve emniyet binasına yakın ikametlerde büyük çapta hasar meydana geldiği tespit edilmiştir. Konu ile ilgili çok yönlü araştırmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- iha

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Maksut dedi ki:

  MASUM BEBEKLERİ ve İNSANLARI öldüren PKK ve onun siyasi destekçisi HDP yi, bu olayı gerçekleştirenleri kınıyorum, lanetliyorum. Sayın AĞBABA sizin de BEBEK KATİLLERİNİ lanetleyip kınamanızı bekliyorum fakat henüz sizden ses seda yok.

  1. ömer dedi ki:

   Maksut sen Ağbaba ya değil. teröristleri Otobüsün üzerine çıkartıp mikrofonu verip. Şivanla, iboyla Talabaniyle haydi Bismillah deyip türkü söyletenler. Devletin hakimini savcısını teröristin ayagına götürenler neredesiniz de. canınız sıkılınca sizlerin eserini lanetlemeyi başkalarından beklemeyin.r. KAHROLSUN TERÖR ÖRGÜTLERİ

 2. Öme dedi ki:

  Bu hain saldırıyı lanetliyorum. Teröristlerin başını ezmeyip okşayarak Şivan ve iboyla megre megre dedirten başımıza bela eden yetkililerinde ocağı aynı böyle kararsın. Hayatını kaybeden bayanın mekanı cennet olsun. eşi ve çocuğuna da Allah acil şifalar versin. Bunun adı ne olursa olsun yeter artık hep garibanın ocağına ateş düşüyor. hiç Zengin semtlerinden şehit cenazesi kalkıyormu. Ya ÇÜRÜKLER ya da BEDELLİ.

 3. Yasin dedi ki:

  Hani Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) var ya ! Ha işte onun bir parçasıydık ya ! Hani Diyarbakır BOP un merkezi olacaktı ya ! Canım Ülkemin Canım İnsanları, parçalayıp böldüler bizi. Sabah oldu, İnşallah uyanmışızdır!

 4. kamil yurdakul dedi ki:

  ÇÖZÜM SÜRECİ ÇÖZÜM SÜRECİ DİYENLER ESERİNİZLE ÖVÜNÜN HAİNLERİ SİZ ŞIMARTTINIZ…

 5. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Silah sussun derken ASKERİN/POLİSİN silahı ortada terör, tehdit yoksa zaten suskun tek ses olmalıyız terör örgütü pkk’nın topraklarımızda yeri yok terk ederse silahlar susar devletin güvenlik güçleri ile bebek katilleri aynı kefeye konulamaz Türk milleti güçlüdür bu oyunların hepsi bozulacak şehitlerimize ALLAH’DAN rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum

 6. ÇİFTÇİ dedi ki:

  Yeter artık yeter Silah sussun Kan Dursun

  1. eyyup dedi ki:

   Terör ne zaman biter biliyormusun dünya yok olunca Hak ile Batılı savaşı dünya yok olana kadar sürecek silahlar sussun diyen kişi art niyetlisin Devlet görevini Yapacak Elhamdülillah
   Sen onu gitte teröritin yüzüne bizzat kendin söylede görelim

   1. ömer dedi ki:

    Eyüp, teröristin yüzüne sen söyle. deki . seni Otobüsün üzerine çıkartıp mikrofonu verip. Şivanla, iboyla Talabaniyle haydi Bismillah deyip türkü söyletenler. Devletin hakimini savcısını teröristin ayagına götürenler neredesiniz. gelin eserinizi görün de. tabi diyebilirsen. Ancak yeter artık diyene lafınız var. KAHROLSUN TERÖR ÖRGÜTLERİ ve ONUN İŞBİRLİKÇİLERİ.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."