Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Türkiye’de Yer Yerinden Oynayacak”

“Türkiye’de Yer Yerinden Oynayacak”
 • 15.04.2016

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Teşkilatı, Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı.

Battalgazi Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Danışma Kurulu  Toplantısına; CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Hüsnü Süslü, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Toplantının divan başkanlığını da yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, toplantının açılış konuşmasında, “He alanda ciddi tahribatların yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Ekonomik, sosyal, siyasi, ahlaki değerlerimiz noktasında ciddi sıkıntılarla boğuştuğumuz bir dönemdeyiz. Toplum ve ülke her anlamda ciddi bir travma yaşıyor. Tedavisi çok zor olan derin yaralar her geçen gün toplumda açılmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“ANADOLU TOPRAKLARINDA KAN VE GÖZYAŞI VAR”

Kiraz, Anadolu topraklarında sevgi ve hoşgörünün yerini kan ve gözyaşına bıraktığını savunarak, şunları söyledi: “Terör her noktada kol geziyor. Her gün şehit haberleriyle uyanıyoruz, şehitlerimizin acısını yüreğimizde hissetmeye devam ediyoruz. Gözyaşı, kan bütün ülkeyi teslim almış durumda. Böyle bir ülke nasıl olduk? Birbirimizi boğazlayacak duruma nasıl geldik? Birbirimizi katledebilecek duruma nasıl geldik? Bunu anlamakta zorlanıyoruz. Çünkü Anadolu topraklarında sevgi, hoşgörü var ama bugün bakıyoruz ki o topraklarda kan ve gözyaşı var.”

“KÖTÜ OLAN NE VARSA BU DÖNEMDE ARTIYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin hem genel hem de yerelde zor şartlar mücadele verdiğini ifade eden Kiraz, “Kötü olan ne varsa bu dönemde artıyor. Ahlaki değerlerimizde ciddi sarsılmalar var. Taciz ve tecavüz artıyor. Okullarımızda, yurtlarımızda, sokaklarımızda bu tür olumsuzluklarla, ahlaksızlıklarla karşılaşır duruma geldik. Terör, katliam, taciz, tecavüz, cinayet bunlar her gün hayatımızda artmaya devam ediyor. Kültürel değerlerimize, geleneklerimize, oyunlarımıza ciddi saldırılar var. Böyle bir dönemde Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir mücadele yürütüyoruz. Gerçekten zor bir dönemde, zor şartlarda bir tek mücadele veren parti var, o da Cumhuriyet Halk Partisi. Hem yerelde hem genelde çok önemli, çok ciddi bir mücadele veriyoruz” şeklinde konuştu.

“SİZLERİN SÖYLEDİĞİ HER ŞEY GEREKLİ YERLERE İLETİLECEK”

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Hüsnü Süslü ise, partilileri dinleyip, Malatya’da bazı temaslarda bulunacaklarını kaydederek, “Buraya  sizleri dinlemeye geldik. Cumhuriyet Halk Partisi’nin siyasetini sizlere öğretmek gibi bir haddimiz olmaz. İnanıyorum ki sizler, Cumhuriyet Halk Partisi’ni benden çok daha iyi anlatacak kişilersiniz. Sizlerin söylediği her sözü not edip, iletmemiz gereken noktaları ileteceğimizi ifade ediyorum. Sizlerden tek ricam var, her şeyi söyleyebilirsiniz. Eleştirinin her türlüsüne açığız. Amma velakin bu kapıdan çıkıp, dışarıda beraber yol yürüyeceğiniz arkadaşların yüzüne bakabilecek sertlikte olsun. Her eleştirinin hakaret içermediği sürece başımızın üzerinde yeri vardır. Gerekli mercilere, gerekli yerlere sizin talebiniz olarak söyledikleriniz rapor edilecektir” diye konuştu.

“BÜYÜK BİR MÜCADELE İÇERİSİNE GİRMELİYİZ”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise, “Gerçekten büyük bir mücadele içerisine girmeliyiz. Bu süreç, farklı bir süreç. 7 Haziran seçimlerinden sonra her şey değişti. 13 yıldır ülkeyi yöneten iktidar, ilk sefer iktidardan düşmüştü, her şey değişmişti. Ama ne yazık ki birileri devreye girerek, MHP’de baston görevi yaparak, her şeyi bir anda terse çevirmiştir. O süreçten sonra bizim sorumluluğumuz daha çok arttı” dedi.

“MÜDÜR YARDIMCISINI KINIYORUM”

Malatya Gazi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı N.T.’yi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlardan dolayı kınadığını ifade eden Tarhan, “Malatya Gazi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısını kınıyorum. Anadolu Lisesi, Gazi diyor. Bu lisede öğretmenlik yapmak dahi ayrıcalıktır. Malatya ili Cumhurbaşkanı çıkarmıştır. Malatya ili Başbakanlar çıkarmıştır. Malatya ili cumhuriyetçi, Atatürkçü, laik, ülkesini seven, vatanını seven, aydın, demokrat, özgür düşünen bir şehirdir ve her zaman aydın insanlar yetiştirmiştir. Ama ne yazık ki geleneklerimiz, göreneklerimiz olan bir folklora dahi dil uzatan bir müdür. Bir toplum neyle ayakta kalır? Gelenekleriyle, görenekleriyle, töreleriyle, yemekleriyle, kültürleriyle ayakta kalır. Onun için huzurlarınızda bu müdür yardımcısını kınıyorum” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE YER YERİNDEN OYNAYACAK”

Tarhan, CHP’nin verdiği her önergenin TBMM’de reddedildiğini kaydederek, şunları söyledi: “Güneydoğu’da sivil vatandaşlarımızı kaybediyoruz. Terör olaylarında şehitler veriyoruz. Türkiye, terörde batmış, ekonomide batmış, yolsuzlukta batmış, siyasette çökmüş gerçekten zor bir süreç geçiriyor. Biz ne önerge verirsek, TBMM’de reddediliyor. Bundan 2 yıl önce bir önerge verdik. İran’da yolsuzluktan yargılanıp, idama mahkum olan Zencani, ‘Türkiye’de 8,5 milyar dolar rüşvet verdik’ diyor. Ülkemizi zan altında bırakıyor. TBMM’de diyoruz ki, ‘bir komisyon kuralım, araştıralım, bunun altında kalırız.’ AKP grubu tarafından reddediliyor. Bu Zencani’nin ortağı hepiniz tanırsınız Rıza Zarrab. Aynı zamanda da eniştemiz olur. Amerika’da yakalandı, şuan hapiste. Bu arkadaşımız Türkiye’de 17-25 Aralık’la gündeme gelmişti. Açık açık raporlar, fotoğraflar, görüntüler, tutanaklar ortada. Hangi bakana ne kadar verdiği yüzdelik olarak her şey ortadayken Türkiye’de yargılanmadı. Birileri tarafından korundu ve şimdi Amerika’da yolsuzluktan yargılanacak. Bu arkadaş yakalandıktan sonra birilerinin uykusu kaçtı. Uyuyamıyorlar, çıldırmaya başladılar, hırçınlaştılar. Şunu bilsinler ki o Rıza Zarrab günü deldiğinde ötecek. Ötünce de Türkiye’de yer yerinden oynayacak. Bu yolsuzluk batağından kurtulamayacaklar.”

“HALKI UYUTMAK İÇİN GÜNDEM YARATIYORLAR”

Dokunulmazlıkla ilgili de değerlendirmede bulunan Tarhan, “Son günlerde dokunulmazlık gündeme geliyor. Onunla yatıp, kalkıyorlar. Bir boşluk budular ya gündemi değiştirmek için. Biz ilk günden beri ‘kürsü dokunulmazlığı dışında dokunulmazlık kalksın’ diyoruz. Bunu evirdiler çevirdiler, ‘şöyle olsun, böyle olsun’ dediler, dokunulmazlık diye bir şey kalkmıyor. Genel Başkanımız her gün açıklama yapıyor. ‘Dokunulmazlık kalkacaksa bakanlarında kalkacak, bütün milletvekillerinin de dokunulmazlığı kalkacak’ diyor. ‘Yüz kızartıcı bir şey yapmışsa yargılanacak’ diyor. Bunlar sadece şuan dokunulmazlık dosyası olan dosyaları kaldırmak istiyorlar. Burada tek hedefleri Cumhuriyet Halk Partili, HDP’li milletvekillerini yargılamak. Adalet yok, yargı yok, savcı yok, hakim yok, kim yargılayacak? ‘ben Anayasa Mahkemesine güvenmiyorum’ diyor. Kim yargılayacak? Onun için dokunulmazlık tamamen halkı uyutmak için gündem yaratıyorlar. Hepimize sorumluluk düşüyor. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Kardeşi kardeşe kırdırıyorlar. Doğu’da iller, ilçeler yok ediliyor. Tabelaları söküp, başka yerlere taşımaya çalışıyorlar. İl tabelasını, valilik tabelasını söküp, başka ilçelere taşımaya çalışıyorlar. Diyarbakır Sur, Dicle yok edildi, sivil vatandaşlarımız öldü. Cumhurbaşkanı ‘Suriye uçağı 20 saniye sınırlarımızı ihlal etti, biz uçağını vururuz’ diyor. Kimse bizim topraklarımıza 20 saniyede olsa giremez’ deyip, Rusya uçağını vuran Türkiye, her gün Kilis’te roket atılıyor. Daha iki gün önce 2 sivil vatandaşımız öldü, Türkiye seyrediyor” iddialarında bulundu.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

a2

Etiketler: /

Yorumlar
 1. necdet savaş dedi ki:

  Malatya tabiri ile sizin söylemlerinize cart cart denir.

  1. RUZGAR IBO dedi ki:

   helal

 2. Şeref dedi ki:

  Siz kendinizi herkes gibi kör, sağır,dilsiz,izansız, vicdansız sanıyorsunuz halk nezdindeki yeriniz belli haddinizi bileceksiniz bu memleket size kalmış olsa yandı bitti kül oldu 2002 den bu tarafa yapılan genel, yerel vede referandumlarda ne yaptınız oturun oturduğunuz yerde kendi aranızda evcilik oyununuzu oynayın siz kiiiiim memleket yönetmek kim durmak yok KURULTAYLARA devam başka ne işe yararsınız

 3. Deniz dedi ki:

  Geleni gideni kinayin bakalim ne olacak

 4. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  Murat Bizde Sana Soruyoruz Kalmışmı ??. . . !!!!

 5. MURAT dedi ki:

  klasik CHP lafları bunlar, abartı üstüne abartı, karnımız tok bunlara kardeşim, Vatana, millete, Malatyamıza ne gibi katkıda bulunabilirsiniz, bu hükumetin yaptığı icraatlardan daha fazlasını mı yapmayı taahhüt ediyorsunuz. Elle tutulur gözle görülür neler ile halkın karşısına çıkacaksınız. neymiş Kilisteki roketlere cevap verilmemiş, neyi amaçlıyorsunuz, TSK.dan sorun bakalım roketlerin geldiği yerde taş üstünde taş mı kalmış… Saygılarımla

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."