Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

‘Yanlış Algılanmış’

‘Yanlış Algılanmış’
  • 27.12.2015

Eski milletvekili Münir Erkal’ın, bir süre önce hemşehrimiz Kamil Göksu’nun genel sekreter yardımcısı olduğu Yurt Partisi yetkilileriyle yaptığı görüşmenin kamuoyunda yanlış algılandığı öne sürüldü ve bu konuda bir açıklama yapıldı.

“YANLIŞ ALGILANDI..”
Malatyahaber.com’da 1 Mayıs’ta yayına giren haberle ilgili olarak YP genel sekreter yardımcısı Göksu’nun, Münir Erkal’ın düzeltme metnini de içeren açıklaması şöyle:

“Sayın Münir Erkal in Yurt Partisi Yöneticileriyle görüşmesinde kamu oyu tarafından yanlış algılanan bazı noktalara açıklık getirme ihtiyacı duyulmuştur.
Sayın Erkal in açıklamaları:

‘1-Şahsımın ülkemiz ile ilgili olarak her alanda ortaya koymaya çalıştığı düşünce, yaklaşım, proje, vizyon, çaba, gayret ve diğer çalışmaların şu aşamada basına aksettirildiği şekilde ‘’ yeni oluşum ‘’ diye bir hareketle hiçbir ilgisi yoktur. Bu isimlendirme benim bilgim dışında oluşmuş bir yakıştırmadır. Böyle bir hareket olmadığı için benim bu hareketin sözcüsü de olmam mümkün değildir.

2-Bülten de şahsıma atfedilen görüşler benim tarafımdan bizzat ifade edilmemiş, konuşma sırasında algılandığı şekilde basına aksettirilmiştir. Benim yaklaşımlarımı tam olarak aksettirmemektedir. Bundan dolayı düzeltilmeye muhtaçtır.

3-Yurt Partisinin değerli yöneticileri ile değerli hemşehrimiz sayın Kamil Göksu’nun daveti ile faydalı bir müzakere yaptık. Bu görüşme ve müzakereler bu toplantı dışında çok değerli arkadaşlarımızla uzun bir süreden beri otuzu aşkın toplantılar ile devam etmiştir ve edecektir. Çünkü bizim anlayışımızda ‘’ gönüllülük ‘’ üzerine kurulu bir gayretle bu ülkeyi 21.yy da, en onurlu ve en iddialı şekilde geleceğe taşımak ideali vardır. Bundan dolayı bu gayretlerimiz ‘’ sürdürülebilir ‘’ olacak, ‘’devamlı’’ olacak ve kıyamete kadar sürecektir. Bu süreçte bizim hangi konumda olduğumuz veya olacağımız önemli değildir. Asıl önemli olan bu aziz milletin ve bu aziz ülkenin hangi konumda olacağıdır. Beklentisiz bir şekilde devam eden ve gönüllülük üzerine kurulu çabalarımız bu konumu en onurlu noktaya taşımak içindir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Ahmet Münir Erkal.’

Sayın Erkal daha evvel basına yansıyan görüşmemiz de haberin şekli itibarıyla yanlış algılandığı noktalara temas ederek düzeltme ihtiyacı duymuştur.Kendisine katılıyorum biz Yurt Partisi olarak namuslu ,vatanperver, ülkesinin çıkarlarını kendi çıkarlarının üstünde gören,geçmişinde hiç bir kara lekesi olmayan,ülkesi için kendisini feda edecek onurlu kişilerle her zaman bir araya geliriz diyalog zeminde tartışırız. Bu vesile ile sayın Erkal ile bir araya geldik Ülke meseleleri üzerinde durduk. Kendisi ile çok faydalı bir görüşme yaptık. Biraraya gelmekten de ben ve diğer arkadaşlarım son derece memnun olduk. Kendisine bu görüşmemizden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

“YANLIŞ ALGILANAN” HABER!
Erkal ve Göksu’nun açıklama getirdikleri “Erkal, YP yöneticileriyle görüştü” başlığıyla 1 Mayıs tarihinde yayına giren haber şöyleydi:

“Yeni Oluşum” adıyla başlatılan hareketin sözcüsü olduğu bildirilen Malatya eski milletvekili Münir Erkal, ülkenin siyasi tekelleşmeye gittiğini bununda ülkenin geleceği açısından çok büyük tehlikelerin olacağını gördüğünü, bu vesile ile aydınların, eski yeni siyasilerin , namuslu, vatanperver, ülke menfaati için kendisini feda edecek, ‘bu memleket hepimizin’ diyerek sahiplenecek bir hareketin kaçınılmaz olduğunu bildirdi ve “Bu sorumluluğu hepimiz omuzlarımızda hissediyoruz ve bunun için çalışmalarımızı başlattık.”dedi.

Sadettin Tantan’ın genel başkanlığındaki Yurt Partisi’nin genel başkan yardımcıları Yavuz Tavşan, Ertuğrul Baştaş ve Murat Yazıcı ile hemşehrimiz olan genel sekreter yardımcısı Kamil Göksu ile Ankara’da bir araya gelen Erkal, “Sayın Tantan’ın geçmişteki eylemlerine bakarsak, bunların hepsini taşıdığını, bu ülkeye canı pahasına sahip çıkacağını, birikimiyle başbakanlık yapabileceğini, hiçbir güce tabi olmayacağını görüyoruz ve takdir ediyoruz. Ben her kesimi toparlayacak kişilere gidiyorum. Artık bir masanın etrafında uzlaşma zeminini yakalayıp, ülkemizin menfaatleri için birlik ve beraberliğimizi sağlamamız kaçınılmaz olmuştur. Bu toplantıları sıklaştırarak diyalog zemininde çözmeye hepimizin gayret etmemiz lazım. Aksi takdirde bin yıllık geçmişi olan bir ülkeyi bir kişinin tekeline teslim ederiz. Bununla da ülkemizin ve gelecek nesillerimizin kaderiyle oynamış oluruz” dedi.

Yurt Partisi genel sekreter yardımcısı Göksu da, “Sayın Erkal memleketim Malatya’da 10 yıl belediye başkanlığı ve bir dönem de milletvekilliği yaparak ülkemize büyük hizmetler vermiş değerli birisidir.”diyerek, kendisi ile bir araya gelmekten şahsı ve partisi adına çok mutlu olduğunu söyledi.

AKP’ye açılan kapatma davası, Başbakan Erdoğan’la yollarını ayıran ve merkez sağda siyasi parti kurmak isteyen politikacıları harekete geçirmişti. AKP’ye alternatif siyasi parti kurmak için alt yapı çalışması yürüten ve aralarında Erkal’ın da bulunduğu eski AKP’liler, baskın seçim olması halinde Sadettin Tantan’ın Yurt Partisi’yle seçime katılmayı tartışmaya başlamışlardı.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."