Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Yapılan Tek Kelimeyle İhanet..”

“Yapılan Tek Kelimeyle İhanet..”
 • 09.03.2016

Kanalboyu’nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen CHP Battalgazi İlçe Başkanı Avukat Selahattin Sarıoğlu, “Beynimden vurulmuşa döndüm.” diye konuştu.

Sarıoğlu, Kanalboyu ile ilgili incelemesinden sonra, şu açıklamayı yaptı:

“Kanal boyuna yapılan tek kelimeyle ihanettir.

‘Yenileme’ adıyla yapılanlar Kanalboyu’nu yok etmekten başka bir şey değildir.

Malatya’nın kimlik cüzdanına kazınmış Kanalboyu’nu çocuk oyuncağına çevirdiler.

Kanalın iki yüzü şimdi kırmızı mermerle kaplanıyor.

Gördüm, beynimden vurulmuşa döndüm!

Biz alı-moru istemiyoruz, boyayı, cilayı, istemiyoruz; blok taşlı, kenarları derzli eski, doğal kanalımızı istiyoruz…

‘Derinleştirdik, eskisine göre daha çok su taşıyacak.’ dediniz; erinmedim, elime metre aldım ölçtüm: El vurulmayan stat tarafı (eskisi) 190 cm., derinleştirdik denilen (yen)i 140 cm.

Kanalın dibini kazıp 60-70 cm.lik boru yerleştirdiniz, ‘Bunu sel olasılığına karşı döşedik.’ dediniz.

Oysa, boru Atatürk Anıtı yanındaki köprüde bitiyor. Köprünün altına nasıl girecek, nasıl kanalı derinleştirecek, nasıl boruyu döşeyeceksiniz?

‘Kanalda su akarken içinde çalışılmazdı, onun için bu boruyu döşedik’ deseydiniz, vatandaşın ,’Boş işlerle uğraşıyorsunuz, milletin parasını çar-çur ediyorsunuz’ demesinden mi korktunuz?

Ama, doğru konuşmak gerekmez mi?

Değerli hemşerilerim, açık ve net diyebilirim ki il yöneticileri,

-Malatya bizim mülkümüz, istediğimiz gibi yönetiriz diyor, bunu bilin!”

Bülten- Yeni Malatya Gazetesi

1ff2749d-f256-426f-9294-42c87a6a0aa9

mer

Etiketler:

Yorumlar
 1. ali dedi ki:

  eski durumu daha doğal görüntüsü vardı …şimdi mermerin üzerinde aksa ne olur akmasa ne …eski görüntüsü geri getirilemez.

 2. vdt dedi ki:

  restorasyon konusunda çok kötüyüz,kanal boyunun ıslah edlmesi güzel ama eski taş ve tarihi dokusunun yok edilmesi çok kötü Eski Malatyada kervansarayımız restore edilmemiş resmen yeni yapılmış tarihi dokusundan çok çok uzak modern taş bir yapı olmuş. kliseyi restore edenler zaten içine etmiş bırakmış yazık gerçekten tarihimiz bu kadar kolay yok edilmemeli yapılacak işin fizibilitesi doğru yapılmalı….

 3. yavuzca dedi ki:

  neden kırmızı renk? kırmızı su ile birlikte çamur varmış gibi gözükecek..oysa mavi,turkuaz yada zümrüt yeşili gibi bir renk olsaydı daha farklı bir görünüm olurdu..

 4. Sema dedi ki:

  Kanalın orjinal dokusundan eser kalmamış
  Şimdiye kadar çekilen trafik karmaşası da cabası
  Yazık …

 5. ali dedi ki:

  Seneye bir daha yenilerler

 6. ali arı dedi ki:

  herşey modernlikle güzel görünseydi bütün tarihi eserleri yıkıp yeniden yapmak lazım ayasofya dolmabahçe hatta kervansaray ı

 7. mar dedi ki:

  eski taş dokusu ve derzleri çok orijinaldi kanalın,ve yıllarca o güzel dokusu bozulmadan duruyordu.şimdi dösenen o malzemenin ben taş kadar dayanıklı olacağını sanmıyorum.kışın don yedimi kavlar.çok değil 3-4 sene sonra kalkar

 8. eyyup dedi ki:

  ben tayyip babaya gönül vermişim fakat bu kanal boyu pınarbaşı hürriyet parkına boşa akıtılan paraların Allah hesabıbnı sorar sizden tayyip babanın rüzgarı o zaman kurtaramaz cevap verin kanal boyunun içine döşenen ışıklandırmalar fıskiyelerin ne kadar çalıştığını hürriyet parkındaki bilgisayarlı dans eden fıskiyelerin ne kadar çalıştığını pınarbaşını teslim eden firmanın 1 hafta sonraki pınar başının sonraki görüntüsünü çok geçmedende yeniden yıkılıp kazıldığını piknik zamanı pınarbaşı yine kazılır veyahut pislikten geçilmediği sahnesini defalarca izleyeceğiz hizmeti yaparsınız inkar etmem bakım yapmazsınız çöpe at yeniden rant Allah bana doğruyu söylememi emreder ama Rabbim israf edenleride sevmez onun içinde ben bunu görmemezlikten gelemem

 9. Sami dedi ki:

  Bu renk mermeri çok mu aradınız.Bari siyaha boyasaydınız daha ilgi çekerdi değilmi?Neye göre bu renge karar verdiniz?Hiç bir şey bilmiyorsanız, Tv den de mi? Görmüyorsunuz.Su ve suyun bulunduğu ortam hep mavinin tonlarıdır.Teknik olarak,Suyu en iyi bu renk aksettirir.Her şeyin bir kuralı var.Bir Malatyalı olarak tüm kuralsızlıkları memleketimde görüyorum.Sonuç da ne oluyor? Yapılanların yenisi , eskisini aratıyor.Bu özellikde Malatyamıza has kalıcı bir özellik oldu.

 10. Fatih dedi ki:

  İlginç, 600 boru ile yağmur suyunu tahliye edeceklermiş… Bunu söyleyen arkadaş senin mesleğin ne, o kesitin ne kadar yağmur suyu taşıyacağını bi bilene sor sen ve başkanın… Ha bilmiyorsanız da isterseniz size öğreteyim..

 11. mehmet sinan özdemir dedi ki:

  esnaf halk rezil oldu işlimizden olduk zarar ettik rezil olduk sahip yok malatya ya hizmet değil hezimmet bunlar ama metre alma ölçmeyle olacak işler değil burdaki esnaf ın 6 aydır çektiği meclise taşınmalıdır malatya na ve malatyalıya böyle sahip cıkılır diyorum kayserili denen adam bizi dinleyeceğine tersliyor burayı savunma işi siyasi ayrıcalıkdan cıkmalı halk ı esnafı memleketi savunma işine dönmeli diyiyorum bir cok kişinin evi yıkılmak uzere bu konular meclise ulaştırılmalı diyiyorum

 12. Abuzer dedi ki:

  BENİM BİLDİGİM MAVİ RENK OLMALIKİ SUYUN BERRAKLİGI MEYDANA CIKSIN

 13. İSMET dedi ki:

  Selahattin Bey’e Malatya sevdalılarının görüş ve düşüncelerini çok güzel bir biçimde dile getirdiği için teşekkür ediyorum.

 14. Malik dedi ki:

  Malatya kayserili daire baskanı şehri oldu

 15. ilginç dedi ki:

  malatya büyükşehir belediyesini ben şahsen başarılı buluyorum. ancak kraldan çok kralcıları daha başarılı buluyorum. istiyorlar ki her yapılana eyvallah densin, kimse gıkını çıkarmasın. yahu malatyada yaşayan bir ”pisiğin” bile yapılanlar hakkında söz söylemeye hakkı var. dünyanın en pahalı petrolüne para ödüyor, elektrik faturanı eline aldığında saydırmaya başlıyorsan, eleştirmeye de hakkın vardır kardeşim.

 16. birol dedi ki:

  alim bey, saydığınız hizmetler ihanet değil tabiki ancak türkiye ve İstanbul’daki müthiş gelişime malatya belediyesi ayak uyduramıyor. yeni, devasa projeler yok. varsa yoksa eskisini yık, eskisini aratacak sözde yenisini yap. Malatya’ya en çok hizmet yapılacak dönemde boş işlerle zaman kaybı yaşanıyor. yeşili ve suyu yok eden ve şehri betona çeviren bir zihniyet var. milletin rahatsızlığı bundan. Google’a elazığ kültür park yazın değil Malatya’da bölgede böyle bir park var mı söyleyin. gerçekler ortada malatya her geçen gün geriye gidiyor.

 17. alim dedi ki:

  3. köprü ihanet, 3. havaalanı ihanet, körfez geçişi ihanet,, barajlar ihanet, hes ler ihanet, nükleer santraller ihanet, madenler ihanet, şimdi kanalboyu da ihanet zincirine takıldı, en büyük ihanet yapılan hizmetlere sekte vurmaktır

  1. Süleyman Özerol dedi ki:

   Ülkenin çeşitli yerlerinde rant yaratan yatırımları biraz geride tutun da Malatya’ya ne yapıldığına biraz bakın. Devekuşu olmaya gerek yok.
   İktidara her eleştiriyi “vatana ihanet” sayan cehalet mantığını da bırakın!
   3.lerin birini de Malatya’ya, Bingöl’e yapın da görelim. Bu iktidar her şeyi paraya endeksliyor ve işine gelen yere yatırım yapıyor.

  2. ilginç dedi ki:

   bi de böylesi var. istanbula 3. köprü, gaziantepe 4. üniversite,kayseriye metro, sivasa hızlı tren, malatyaya kaldırım taşı.

   biz de vatandaşız, malatyaya da bir şeyler yapılsın dediğinde, vatan hainisin.

  3. ahmet dedi ki:

   adın alim ama halin ….. neyse..3-5 seneye kalmaz ülke hava kirliliğinden geçilmez…gelişmişlik düzeyi senin doğayı katledip beton dökmen değil…üretim var mı yok mu ona bak..samanı ithal eden ülke dünyanın en büyük köprüsünü yapmasa da (ki onuda kendisi yapmıyor) boş ülkedir…

 18. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Mehmet Durna Bey’e:
  Bunları görmek için mühendis olmak gerekmez herhalde. Ayrıca belirteyim ki İnşaat Teknikeriyim. Sevgiler.

 19. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Yorum yazan ‘erkan’ beye.
  “Biz Kanalboyunun mevcut halini koruyarak, kanalı 15 cm’ye yakın aşağı düşürüyoruz. Kanalın altına 600’lük borular koyarak olası yağmur suyunu da tahliye etmiş olacağız. Kapasitesini arttırıyoruz. Çevreden gelen yağmur sularını ikinci bir hattan tahliye edeceğiz.” ÇHMET ÇAKIR 23.02.2016 malatyahaber.com

 20. Mehmet dedi ki:

  Bu chplilere altin versen sari diye begenmezler. Adam gibi muhalefet lazim iktidara.

  1. vatan dedi ki:

   CHP kadar başınıza taş düşşün

 21. MEHMET DURNA dedi ki:

  İl başkanı belediyeden yatarak maaş alan taşeron işçiye niye %30 zam vermezsin diyor?biz asgari ücret razıyız halbuki.Bel.ort.işci 2000 tl maaş alır halbuki.Avukat CHP ilçe bşk.kanal boyunda mühendis gibi konuşup şov yapar.işinize bakın kardeşim.

  1. vatan dedi ki:

   boş boş konuşmayı ne kadar çok seviyorsunuz.

 22. erkan dedi ki:

  Asıl bu CHP liler boş işlerle uğraşıyor.Güzel modern bir görüntüsü olacak gibi neden rahatsız oluyorsunuz.Kanalı derinleştirme değil aksine yükseltme yapıldı su daha görünür olması için.Önce gidin belediyeden bilgi alın ondan sonra eleştirin .

  1. vatan dedi ki:

   CHP kadar başınıza taş düşşün

   1. Mehmet dedi ki:

    :)))

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."