Skoda-Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

“Yeşilyurt’u Dünyaya Tanıtacak Yatırım”

“Yeşilyurt’u Dünyaya Tanıtacak Yatırım”
 • 12.04.2019

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’u 2023 vizyonuna ulaştıracak dev yatırımlar arasında yer alan ve bölgenin ekonomik ve sosyal yönden gelişimine önemli kazanımlar sağlayacak olan ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projesi ile Yeşilvadi (Beylerderesi) Barajının Yeşilyurt’u dünyaya tanıtacak dev bir yatırım olarak gördüklerini söyledi.

BAŞKAN ÇINAR, BEYLERDERESİNDEKİ YATIRIMLARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımına devam eden Yeşilvadi ( Beylerderesi ) Barajındaki son durumu yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun en büyük şehir parkı olma özelliği taşıyan ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projesinin de yer aldığı Yeşilvadi (Beylerderesi) Barajının 622 hektarlık tarım arazisinin sulama ihtiyacını karşılayacak olmasının yerli üretim seferberliğine sağlanacak en ciddi destekler arasında yer aldığını söyledi.

“BARAJIMIZ TARIMDA MİLLİ BİRLİK PROJESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Malatya ve Yeşilyurt’un tarımsal faaliyetlerinin gelişmesine önemli kazanımlar sağlayacak olan Yeşilvadi ( Beylerderesi ) Barajında ki su miktarının her geçen gün arttığına dikkat çeken Başkan Çınar, “ ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projesi ile Yeşilvadi ( Beylerderesi ) Barajındaki çalışmaları yakından takip etmeye devam ediyoruz. Fiziki yatırımlar ve sosyal sorumluluk projelerimizle bölgede takip edilen ilçelerin başında gelen Yeşilyurt’umuzu bu iki dev yatırım sayesinde tüm dünyaya tanıtmış olacağız. Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde bulunan tarımsal arazilere ulaştıracağı sulama suyu ile milli ve yerli ekonomiye ciddi bir katkı sunacak olan Yeşilvadi ( Beylerderesi ) Barajımız, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları içerisinde yer alan Tarımda Milli Birlik Projesine de büyük kazanımlar sağlayacağına yürekten inanıyoruz. Kırsal bölgelerimizde ki tarım arazilerine ulaştıracağı sulama suyunun yanı sıra içme suyu ihtiyacının da karşılanmasına ciddi katkılar sunacak olan barajımızda depolanacak su ile 6 bin 220 dekar zirai arazinin su ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Ülke ekonomisine yıllık 5 milyon 660 bin 200 lira katkı sağlaması hedeflenen barajımızın hizmete girmesi çiftçilerimizin yüzünü güldürmesinin yanında Malatya ekonomisinin daha da güçlenmesine ve yaşam standartının yükselmesine vesile olacaktır. Yeşilyurt’u 2023 vizyonuna ulaştıracak yeni dönem projelerimiz arasında yer alan tarımsal yatırımlara farklı bir yer ayırmıştık. Yeşilvadi (Beylerderesi) Barajımızla birlikte yeni dönemde hizmete sunacağımız, ‘Yeşil Gıda Soğuk Hava Deposu’, ‘Üreticiden Tüketiciye’, ‘Yeşil Gıda Seracılık’ ve ‘Doğal Ürünler Pazarımız’ ile çiftçimizi destekleyip, yerli ve milli üretimin daha fazla ön plana çıkması noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Doğal su kaynakları ve verimli topraklarının yanı sıra çalışkan ve üretken insanlara sahip Yeşilyurt’umuzu yerli üretimde önde ve örnek ilçe konumuna bu tür yatırımlarla ulaştıracağız”  diye konuştu.

“DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU’NUN EN BÜYÜK ŞEHİR PARKINI YAPIYORUZ”

Bir milyon 350 bin metrekare alan üzerinde hizmete girecek olan ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projesinin bölgenin sosyal, ekonomik ve kültürel hayatına ciddi katkıları olacağını hatırlatan Başkan Çınar,  “Yeşilyurt’umuzu 2023 vizyonuna ulaştıracak dev yatırımlar arasında yer alan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun en büyük şehir parkı özelliğine sahip ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projemizde bölgenin ekonomik ve sosyal yönden gelişimine önemli kazanımlar sağlayacak hizmet alanlarına sahip olacaktır. Şehrimizin farklılıklarına ve sosyal zenginliklerine değer katacağına inandığımız projemiz içerisinde tematik parklarımıza ayrı bir önem vereceğiz. Şu ana kadar yaklaşık 200 bin metre²’si tamamlanan projemizin farklı noktalarına yapacağımız müzeler ve çeşitli park alanlarımız dikkat çekici özelliklere sahip olacaktır. Gelecek nesillere emanet edeceğimiz bu iki dev yatırımla Yeşilyurt’un adını tüm dünya duymuş olacaktır. Bu vesileyle tarımsal alanlarımızı daha aktif hale getirecek, çiftçilerimizin yüzünü güldürecek, bölgemizdeki ürün çeşitliliğinin artmasına katkı sağlayacak olan barajımızın yanı sıra, bölgemizin sosyal, ekonomik, ticaret ve kültürel gelişim düzeyine büyük bir farkındalık kazandıracak olan ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projemizin hayata geçmesi için desteklerini sürdüren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza, DSİ Genel Müdürlüğüne, kurum ve kuruluşlarımıza hemşerilerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. ” dedi.

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. abdulvahap gülezgin dedi ki:

  yeşili, yolu yok et sonra ses getiren proje diyerek çıkın…Allah korusun Malatya’da olası bir deprem veya sabotaj ile hasar görecek viyadük (ki ayakta zor duruyor) ile batı ile bırakın havalimanı ile bağın kopuyor…Alkışlarla “uğur”lananlardan oluyorsunuz …

 2. 44mlty44 dedi ki:

  Malatya da ne kadar çok şehir planlamacısı varmış…bir bekleyin bitsin ne olacağını görün….sonra müthiş mühendislik bilginize yorum yaparsınız. ..burda boş boş yapacağınıza saat 16.00 maç var…önce gidin sehrinizin takımına sahip çıkın…

 3. Vatan Sever (Sedat) dedi ki:

  EDİTÖR: Bir yorumunuzda kullandığınız ‘saygısız’ ve ‘yakışıksız’ ifadeler nedeniyle, gönderdiğiniz yorumların yanı sıra yayınlanmış olan yorumunuz çöpe gitmiştir.

 4. Baba dedi ki:

  Gölette çatlak var galiba bugün gittim sızıntı var sanki

 5. Cenk dedi ki:

  Gövdede su sızıntıları mı var!!! yoksa hala betonu mu suluyorlar bilemedim!!!

 6. cirmikti yi seven dedi ki:

  Başkan.liginiz.hayirli olsun. Ben yesilyurt an ayrilali 35 sene oldu. Gecen sen geldim gördüm. Malesef yeşil yurt ismi kalksın adına layık değil. Beton yurt olmuş. Merkezi çarşı hiç el dememiş gibi. Bizim o evlerin attinda dezgah lar zamanı daha moderin daha temizdi.kileyik lilerin ve gündüz beylilerin istediği şekle burun dur musunuz. Onlar cirmikti lilari geçmiş. Elinizi taşın altına koydunuz. Biz geldiğimizde işte bizim cirmikti bu demeli yiz. Kolay gelsin.

 7. murathan dedi ki:

  YEŞİLYURTU DÜNYAYA TANITACAK HA…VAAAYYY DESENE MANHATTAN DAKİ GEORGE DİYECEKKİ YAV MALATYADA YEŞİLYURT DİYE BİR YER VAR HELE BU SENE Bİ GİDEK GÖREK.. Bİ BEYLERDERESİ YAPMIŞLAR BİR KÖPRÜ VAR SEKİZ ÇİZİYOR…

  1. Efe dedi ki:

   Hahaja komikti :))

 8. muharrem dedi ki:

  Dev yatırım mı ? Aklın alada inanasın ya 1 yıldan fazladır sadece boton çektiniz başka ne varki

 9. apri dedi ki:

  Beylerdersi gölet etrafındakı araziler kimlere ait birde onu açıklasanız

 10. Ali kaya dedi ki:

  Ufku dar olan insanlar herkesi kendi gibi zanneder.yarin oraya ilk koşanlar şimdi eleştirenler olacak.malatya sivas ve malatya elazığ arasındada bir köprü var yarin bir sorun olura nasıl olacak söyleyin hele çok bilmiş klavye profları

 11. Turan dedi ki:

  Bir de önünde durup poz vermezler mi . He başkan elinize sağlık. Bravo .

 12. Torka dedi ki:

  Teşekkürler hatırlattığınız içün.
  Hakgetten o ucube köprü bakıma girse ya da daha ciddi bir problem olsa Malatya’nın batı ile bağlantısı çırmıkhtı üzerinden mi yapılacak?
  Hangi yoldan binlerce ağır araç ve otobüs vs geçecek?
  Neyse yumurta kapıya dayanınca düşünürler.. Biz de he zaman olduğu gibi sineye çekeriz.

 13. 44malatya dedi ki:

  Hazir olan dunya dan gorus de bahsetmiyor.
  Uzaydan kayip tan gelecek dunya dan haber.
  Veriyor

 14. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  Takke düştü kel göründü. Eski yol kayboldu. Yuh topunuza. Yazıklar olsun bu şehire be sahsiz bu şehir. yeter artık yeter. İnsanın gözüne baka baka marifetmiş gibi böbürleniyorlar.

 15. Malatyalı dedi ki:

  Herşeyi kendi ideolojik bakış açısıyla eleştirmek sığ bir davranış kalıbını gösterir. Boşa akan su bu baraj sayesinde depolandı, sulama sıkıntısı çeken tarım arazilerine bir nefes, Malatya halkının çevre düzenlemesi ve ağaçlandırması bitince yeni bir mesire alanı oluştu. Bunun neyi sizi rahatsız etti…. Eleştir ama yapıcı ve bir anlamı olsun yoksa lafı güzar edip çene kaşlarını yorarsın.

 16. Derilo dedi ki:

  He ya.
  Dünyada beyle bir heç yoğ.
  Artıkın böğünden sonra çırmıhtı havalimanına hergün onbinlerce tutist gelir.
  Sizde onları otobozlarınan alır o çahma göle getirir gösgertirsiniz.
  Dünya insanlarının gözü açıh getmez. Milyarlarca dolar gelir, Suriyenin, afrikanın ve afganistanın kökünü Türkiye ye getirirsiniz.
  Milletle eğlenmek ayıptır…

  1. ahmet dedi ki:

   öyle deme gardaş..adamlar betonu döküp iş yaptığını zannediii…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."