SON DAKİKA

Trabzon'a 3 Yıllığına 9 Milyon Euroluk Forma Sponsoru

Trabzon'a 3 Yıllığına 9 Milyon Euroluk Forma Sponsoru

Trabzonspor Kulübü, forma göğüs sponsorluğu için Vestel Şirketler Grubu ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Bordo-mavili kulübün, anlaşmanın her yılı için 3 milyon avro kazanacağı açıklandı.

İstanbul Raffles Otel'de düzenlenen imza törenine Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Vestel Üst Yöneticisi Turan Erdoğan katıldı.

Törende konuşan başkan Ağaoğlu, Trabzonspor ile Vestel'in iş birliğinin 20-25 sene öncesine dayandığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Ahmet Zorlu'nun Trabzon'daki önemi ve anlamı çok farklı. Vestel, ilk yatırımını ve mağazasını yıllar önce Trabzon'da açtı. Sayın Zorlu, o zaman 14 yaşındaydı. Trabzon'un ilk modern otelini de kendisi Trabzon'da inşa ederek, Trabzon turizminin hizmetine sundu. 1994-1998 yıllarında da Trabzonspor'umuzun forma sponsoruydu, ana sponsoruydu. Sponsorlukla alakalı olarak, benim şahsen sponsorluğa bakış açım çok farklı. Sadece para değil, ismi ile beraber bana değer katmıyorsa, ben Trabzonspor olarak o markaya değer katmıyorsam, o anlaşma maddi anlaşmadan öteye gitmez. Şimdi de tekrar kutsal formamızda Vestel'le birlikte olacağız. UEFA'dan izin gelmiş. Bu hafta perşembe günü oynayacağımız Sparta Prag maçına Vestel markasıyla birlikte çıkacağız. İnanıyoruz ki hem Vestel bize değer kazandıracak hem de biz Vestel'e değer kazandıracağız ve bu şekilde değer yaratan, sürdürülebilir bir iş birliğimiz olacak."

Bordo-mavili kulübün başkanı, gelecek ay biri büyük olmak üzere iki sponsorluk anlaşması daha yapacaklarını açıklayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Sponsorluk denilen şey, at imzayı, al parayı değil. Eğer ben Vestel'e, bu büyük isme, global marka olan Vestel'e Trabzonspor olarak bir şeyler katmıyorsam benim almış olduğum paranın bir anlamı yok. Futbol bir endüstri, o zaman onun gereğini yapmak gerek. Hangi endüstride verilen paranın karşılığı alınmadığı takdirde devam ettiğini gördünüz? Geçen sene Trabzonspor olarak gençlere yapmış olduğumuz yatırımlarla, 23 yaşındaki kaptanımız, 17 yaşındaki kalecimizle, Trabzonspor oynadığı futbolla bir sempati kazandı. Antipati kazanan Trabzonspor'la Vestel bugün bu masaya oturmazdı. Trabzonspor'a ivme kazandırdıkça sponsorlukların arkası gelecektir. Herkes iyi bir isimle anılmayı ister. Trabzonspor, ivmesini artırarak devam edecek ve bunu da endüstri olarak düşündüğümüz zaman bunu nakde çevirmek için her türlü enstrümanı kullanacaktır."

Turan Erdoğan: "Trabzonspor'un başarılı olacağına yürekten inanıyorum"

Vestel Üst Yöneticisi Turan Erdoğan, çok güzel bir iş birliğinin başlangıcını yapmış olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Vestel, kendi sektöründe aralıksız 21 yıldır ihracat lideri bir marka. Türkiye'nin teknolojide dünyaya açılan yüzü. Trabzonspor da yıllarca Avrupa'da bayrağımızı en iyi şekilde temsil etti. Etmeye de devam ediyor. Ülkemizin küresel ölçekte daha yüksek sesle konuşmasını istiyorsak, sadece daha çok üretmek yeterli değil. Sosyal yaşama da dahil olmak, spora katkıda bulunmak şart. Tüm dünyada spor, bizim gibi büyük markalarla birlikte güçleniyor. Trabzonspor'un her kulvarda başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Sponsorluk anlaşmamızın Türk sporuna, Trabzonspor'a ve Vestel'e hayırlı olmasını dilerim. İnşallah bu iş birliğinden sonra Trabzonspor çok büyük başarılara imza atacak. Bir teknoloji şirketi olarak Vestel, gelirlerinin büyük kısmını yurt dışı ihracatından karşılıyor. Ürünlerimizle 155 ülkeye ihracat yapıyoruz, en büyük pazarımız Avrupa pazarı."

Anlaşmanın detayları hakkında da bilgi veren Erdoğan, "Anlaşmamız 3 yıllıktır, 3 yıllık anlaşmanın içinde göğüs reklamı, yine birçok yan haklarımız var. Trabzonspor Stadı'nda bir showroom açılması, Trabzon markalı bazı ürünlerin çıkarılması gibi... Sponsorluk anlaşması oldukça geniş kapsamda. Üç yıllık anlaşmada yıllık 3 milyon avro olmak üzere, her yıl 3 milyon avroyu sponsorluk bedeli olarak Trabzonspor Kulübüne ödeyeceğiz. Ayrıca Trabzonspor Stadı'nda Vestel Tribünü olacak." şeklinde konuştu.

İstanbul, AA

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

14 yorum yapılmış

 • kofik (2 yıl önce)
  malatyalılar kombine almasın ama ağlasın olmuyor işte?
  0
  0
  Yanıtla
 • Mehmet (2 yıl önce)
  Dünya zenginlik sıralamasında dereceye giren ılıcak grubu (Rönesans İnşaat)neden uzak durur.Hiçmi bu varlıkta Malatyanın katkısı yok.Ama bizimkiler daldaki kuşu çift görmezseler taş atmazlar.
  0
  0
  Yanıtla
 • yıldırım (2 yıl önce)
  valla arkadaşlar. ne çalık grubuna suçu bulun nede Acıbadem, kiğılı, Lc waikiki, defacto, Ilıcak . karaca. hiç kimseye suçu bulmayın.. bunları malatyaya çekmeyi beceremiyorsak bunların suçu yok. yukarda kadir bey doğru söylüyo. bu isimlerle milletvekilleri.. belediye başkanları. şehrin ileri gelenleri kaç kere bir araya geldiler.. adamlar malatyalı. malatya ya yabancu gibiler. önce memleketimizi sevdirmeyi becereceğiz. bu insanlara
  0
  0
  Yanıtla
 • Kernek (2 yıl önce)
  BU HABERDEN BANANE BOŞUNA SAYFA KAPLAMIŞ LÜZUMSUZ HABER
  0
  0
  Yanıtla
 • kadir (2 yıl önce)
  çiköfte reklamı varken.. diğerlerine gerek yok.. burda şu var. o saydığınız malatyalı holdink sahipleri ile acaba malatyasporlu yöneticiler ve milletvekilleri. belediye başkanları bu insanlara ne kadar yakınlar. malesef dışardaki malatyalılar malatya ya yabancı gibiler. bunun tek suçlusu.. miilet vekilleri.. belediye başkanları. çünkü iş adamlarıyla bir araya gelme yokki.. kayseri.. antep neden büyüdüler. milletvekileri. belediye başkanları sürekli kendi iş adamlarıyla memleketlerine yatırım yapmaları için bir araya geliyorlar. sırtlarını sıvazlıyorlar.. bide malatya ya bakın. kaliteli insanlar malatyayı terk ediyorlar. halbur altı insanlarda malatyaya göç ediyor. bizde bide söylem var. eylem yok söylem eyleme geçmiyor.. gittikçe dibe vurmaya mahkumuz.. malesef malatyamızda basında yok. yalakalık yapmaktan başka ne işe yarıyorlar. malatyanın sorunlarını dile getiren bir tane görsel basın varmı yokkk..
  0
  0
  Yanıtla
 • Gökhan (2 yıl önce)
  Thy her sene Avrupa ya giden takimlarimiza sponsor oluyordu Malatya ya neden olmadı Milletvekillerinin aracı olması lazım
  0
  0
  Yanıtla
 • Tarık (2 yıl önce)
  Acıbadem merde. Lc. Waikiki nerede Y. Malatyaspor Avrupada onlar yok piyasada. Verin isminizi sponsor olun şehrimizin memleket tinizin takımı markanızı Avrupa ya tüm Türkiye ye taşısın. Gösterin Malatya lı olduğunuzu.
  0
  0
  Yanıtla
 • uğur türkan (2 yıl önce)
  Yazık ya koca şehir bir sponsor bulamadı ! Büyük sanayiciler ve önemli iş adamları yetiştiren koca şehir maddi gelir sağlayacak sponsor bulamaması manidardır ! Yönetimin becereksizliği demek istemem ama cidden koca şehir için soru işareti olan bir durum bu (!)
  0
  0
  Yanıtla
 • Yönetimin beceriksizliğiyle ne alakası var. İş adamlarımızda Malatyalılık duygusu,memleket sevgisi kalmamış.Milletvekillerimiz de kendi dertlerine düşmüşler.Vah!!!!!!!!!!!! Malatyam Vah!!!!!!!!!!!!!!!
  0
  0
  Yanıtla
 • 44 FFM (2 yıl önce)
  MALATYALI FIRMALAR NERDESINIZ TÜRK HAVA YOLU Yunan isbanya vs basket için HARCADIGIN O PARALARI MALATYA IÇINDE YAPSA OLMAZMI HANGI Yunan ve isnanyol TK UÇARKI AVURPADAYIZ SPONSOR OLUN DÜNYAYA EN IYI REKRAM YABANCI MI OLMALI PARAMIZ NEĎN YABANCIYA BOŞA GITSIN YUKATELL DENIZLI SPORA 5 MIL € SPONSOR OLDU NE GÜZEL BIZE DE BABAYIGIT YOKMU
  0
  0
  Yanıtla
 • Gõkhan (2 yıl önce)
  Thy şimdiye kadar Avrupa maçlarında Türk takımlarına destek oldular Malatya ya olmak zorundalar yoksa bu ayrımcılık olur O yüzden milletvekilleri ilk Avrupa maçında thy forma si ile çıkması için aracı olmalılar
  0
  0
  Yanıtla
 • Fettah (2 yıl önce)
  Nerede bizim Malatya lıların. Lc. Waikiki. Çalık holding. Rönesans. Niye Y. Malatyaspor a sponsor olmuyorlar. Takımımız Avrupa da oynuyor ama hiç sahiplenmiyolar. Hadi Malatya nın ileri gelen markaları sizlerinde görelim. Gerçek Malatya lı olduğunuzu gösterin tüm Türkiye ye.
  0
  0
  Yanıtla
 • Başefendi (2 yıl önce)
  Trabzonsporu tebrik ederim ama keşke ( Acıbadem, kiğılı, Lc waikiki, defacto, Çalık veya Ilıcak ) gruplarıyla da bi görüşselerdi. Sonuçta ülkemizi temsil ediyor Trabzonspor...
  0
  0
  Yanıtla
 • Ruşen uçar (2 yıl önce)
  Şimdi çalık grubu diye başlasam veya ŕönasans ınşaat diye başlasam veya acıbadem vs vs vs..hiç mi birinde şehrimizin hatırası katkısı yok...imrendim sadece
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-26 10:57:41