Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“‘Ağzını Parçalarım’ Lafı Ağaların Zoruna Gitmiş!”

Manşet

23-03-2021 tarihinde yayınlandı.

“‘Ağzını Parçalarım’ Lafı Ağaların Zoruna Gitmiş!”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

MUHTARLAR SULTANSUYU AÇIKLAMALARI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ.. KESKİN SULTANSUYU İÇİN ANKARA’DA YAPTIĞI GÖRÜŞMELERİ ANLATTI.. Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, beraberindeki yönetim kurulu üyesi mahalle muhtarları Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret ederek,  Sultansuyu’ndaki gelişmelere karşı göstermiş olduğu duyarlılık için teşekkür etti.

Ziyarette konuşan Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, “Buraya Şevket Keskin başkanımıza Sultansuyu’ndaki gelişmelere göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür etmeye geldik. Orası beyt-ül maldır. Burayı bu vaziyete getiren milletvekillerine soruyoruz; sizde hiç mi vicdan yoktur? Bunların hiç mi vicdanı sızlamıyor? Adı özelleştirme oluyor, fakat arkası satıştır buranın, yazıktır. Şevket Keskin başkanımdan Allah razı olsun. Ben ve muhtarlarımız her zaman sizin yanınızdayız, sonuna kadar seni destekliyoruz. Çünkü Malatya’da doğru dürüst konuşan sizsiniz. Malatya’da o kadar eşraf var, neden seslerini çıkartmadılar. Akçadağ’ın bir kısmını iki şirkete sattılar hayvancılık için. Milletvekilleri eski yaraları düzeltmek için Akçadağ’a gidiyorlar. Akçadağ’da belediye başkanlığını bağımsız aday kazandı. Peki bunun sebebi kimdi? Bunun sebebi milletvekilleriydi, yanlış yorum yaptılar, kendi kafalarına göre gittiler. Doğru-dürüst konuştuğunuz için, Malatya’nı meselesini gündeme getirdiğiniz için size çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kaydetti.

-“Kiralama diyorlar ama özelleştirme. Herkes biliyor bir girdikleri zaman çıkmayacaklar”

Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, beraberindeki yönetim kurulu üyesi mahalle muhtarlarına ziyaret için teşekkür eden MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Malatya’nın meselelerine duyarlı olduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. Bizim amacımız kimseyi karalamak yada kötülemek değildir. Sultansuyu bize Osmanlı’dan miras ve Cumhuriyetin bir değeridir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Osmanlı mirasını korunması konusuna çok önem veriyor. Sultansuyu işletmesi hiç zarar etmemiştir. Bugün Sultansuyu’na atadıkları müdür hangi yere gitmişse orası özelleştirilmiş.  Sultansuyu ile ilgili meseleyi gündeme getirmemin ardından Ankara’dan bir genel müdürümüz beni aradı. ‘Başkanım sizi bilgilendirmek için aradım, beni bir lütfen dinleyin’ dedi. Dedim ki, ‘Bir dakika, milletvekillerini bu işte haberi var mı?’ Efendim, şöyle olmuş böyle olmuş dedi. Ben derdim ki, ‘’İnanmıyorum, milletvekillerini bu işten haberleri var. Ama siz dönderiyorsunuz. Beni niye bilgilendiriyorsun, sen milletvekillerini bilgilendir.’ dedim. Benim, ‘Ben milletvekili olsam benden habersiz böyle bir iş yapan genel müdürün ağzını parçalarım’ sözüm ağaların ağrına gitmiş. Geçtiğimiz hafta Ankara’ya giderek TİGEM’in eski genel müdürü ve şu anki Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız olan Elazığlı hemşehrimiz olan hanımefendi ile görüştüm, onlarda bana aynı şeyi söyledi. Dedim ki, ‘Ağız yırtma değil, burada kıyamet koparırdım, o müdürü binadan aşağıya atardım. Çocuk oyuncağımı ya’. Gelsin burayı milli park ilan etsinler. Kiralama diyorlar ama özelleştirme. Herkes biliyor bir girdikleri zaman çıkmayacaklar. 55 dönüm diyorlar bence 55 değil, 5 bin dönüme yakın bir yer var. Şimdi de yine haranın alanına beton santralini kuracaklarmış.” İfadelerini kaydetti.

-“ Bana diyorlarki, ‘Reisin haberi var’. Hayır, ben inanmıyorum”

Keskin şöyle konuştu:

“Malatya’da herkesin muhtarlarımız gibi cesaretle meseleleri sahiplenmesi gerekiyor. Yarın en büyük hesabı Allah’a vereceğiz. Haksızlığa karşı susmayalım. Bu Malatya’nı meselesidir. Beklentim Akçadağ’ın da ayağa kalkmasıydı. Ama orada kimse ayağa kalkmadı. Tüm muhtarlarımızın önünde şunu söylüyorum, Milletvekillerimiz diyor ki, ‘Haberimiz yoktu’. Tamam, öyle kabul edelim. Aslında haberleri var, ben biliyorum. Ama haberiniz yok diyelim, kabul edelim. Bize Sayın cumhurbaşkanımızdan bir randevu alın, biz STK’lar ve muhtarlarımızla birlikte sayın cumhurbaşkanımıza gidelim. Biz gidip derdimizi Sayın Cumhurbaşkanına anlatalım.  Ama ben iyi biliyorum ki bundan Reisin haberi yoktur. Bana diyorlar ki, ‘Reisin haberi var’. Hayır, ben inanmıyorum. Ben açık söylüyorum, reisin bundan haberi yoktur. Bütün milletvekilleri bir araya gelip Malatya halkını bu konuda aydınlatsınlar, açıklama yapsınlar. Bu konuda kamuoyunda  büyük bir rahatsızlık var.”

Bülten- malatyahaber.com

keskin muhtar2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
22 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Malatyali

Tayyip bey ve devlet beyin bütün çabalarını ve emeklerini yereldeki milletvekilleri ve yöneticiler bu tür haksız işlerle bozuk para gibi harcıyorlar ya yazık oluyor gercekten

ALÇADAĞLI

Harun bey Sultansuyu Tigem müdürünün sultansuyununu tanıtmak gibi bir derdi yok Büyükşehir Belediye başkanının MLatya ı. Tari turistik mekanlar tanıtmak için davet ettiği Habertürk kanlnın sevilen programı SENİN Şehrin programı çeki. Ekibini Sulttansuyana içeriye almamıştır. Müdürün etrafında bilgisiz becereksiz insanlar var yazık bu şekilde yöneticilik olmaz.

MUSTAFA

İlk başta bu tesisi halka basına açmayan oradaki bürokratları bir an önce yollamak gerekiyor oradan.

harun

sultansuyu tarım işletmelerinin nerede olduğunu bilen gören varmı nokta.

Mustafa Kadıoğlu

Saygıdeğer Malatyalılar bir şeyin farkındamıyız eğer Malatya Haber com olmasa olayları duyarlı olup kamuoyu gündemine taşımasa memleketi ZÜĞÜRT AĞA gibi toptan satacaklar birgün.Tabi içinde bizleri de birlikte , lütfen bütün Malatyalılar duyarlı olalım bu kuruluş bu memleketin malı gelecek nesillerin bizlere emaneti (bizlerden önce olduğu gibi) bizler bugün buraya sahip çıkmazsak inanın yarın elimizdeki tapulu malımıza bile çökerler o zaman iş işten geçer. Şevket başkanım sizin önderliğinizde bir kamuoyu platformu oluşsun her Malatyalı bu taşın altına elini koysun.
Saygılarımla

seyfettin

Fikrine karşı olduğun Mahsuni şerifin bir türküsünden söylediği sözler aklıma geldi aktarayım yuh yuh soyanlara soyup kaçıp doyanlara Fakire yetine halka kıyanlara Yuh nefsine uyanlara yuh.Yuh yuh ben böyleysem yuh yuh sen öyleysen yuh. Yuh yuh soyanlara nefsine uyanlara yuh. Beytül malı satanlara yuh milletin malını satanlara birilerine peşkeş çekenlere yuh yuh yuh yuh Devletin malını satanlara buna karşı çıkmayana yuh yuh yuh yuh bunu yapanlara yyyuuuhhh.

hasan kaçan

beyler boşa konuşmayın, AKP yönetimi ve milletvekillerinin kulaklarını ve gözlerini kapatmışlar vatandaşın ne sesini duyuyorlar ne feryadını görüyorlar, ne de vatandaşla ilgileniyorlar, tek dertleri şu an bu ekonomik sıkıntıları nasıl aşarız da 2023 teki seçimde koltukları nasıl koruruz. bu kafayla da giderlerse hiçbir şeyi koruyamayacaklar. O yüzden devletin olan her şeyi paraya çevirmeye bakıyorlar. şu an Malatya da şeker fabrikası kaldı, yakında onu da birine devrederler.

seyfettin atay

Sayın Şevket başkana teşekkür edrim. Sultansuyu nu özelleştirenleri allaha havale ediyorum buna vesile olanlar her kim varsa allahlarında bulsun zehir zıkkın haram olsun. Bir Akçadağlı olarak buna sesi çıkmayanları kınıyorum. Ey Başkan ey muhtarlar ey sivil toplum kuruluşları sesiniz çıksın bunu yapanlara dur deyin.

Dr. Ke

Bu arada konunun takipçisi gazetecilere çok teşekkürler

Dr. Ke

Yiğit adam Şevket Keskin Allah’ına kurban.

MALATYALI

Sayın başkanım Malatyamızı düşünen topraklarımızı atadan kalan miraslarımızı düşünen tek siz varsınız. Rabbim sizden binlerce kez razı olsun

Kerim

Yani benim hatırladığım ilk açıklamayı yapan bu işin en basından beri Tarım platformu baskanı İhsan Akın vardı. Muhtarım burda kesinlikle Tarım platformu baskanınıda ziyaret edip bi teşekkür edin. Tabi Şevket keskin dende Allah razı olsun sağolsun Malatya için bu iki başkanımız adeta yüreklerini ortaya koydular bir malatyalı olarak sizler ile ne kadar gurur duysak azdır. Bu olayda bazıları gibi çıkarlarının kendi ticaretinin peşinde koşmadan Malatyamızın çıkarları.için çalışmak gerekiyor .

MUSTAFA

Şevket başkana gerçek Malatya lılığı, görevini layıkı ile yaptığı ve Malatya nın hakkını sonuna kadar savunduğu için kedisine çok teşekkür ediyoruz.

Keşke tüm Malatya sivil toplum örgütleri biraraya gelse birlik oluştursa ve Ankara ya sayın Cumhurbaşkanımıza gitseler. Durumun aslını anlatsalardı.

Zaten bizim milletvekilleri ve belediye başkanlarından hiç bir beklentimiz kalmadı. Onlar Malatyalıların değil, müteahhitlerin, rantçıların, yıkımcıların ve Elazığlı bürokratların tarafını seçmişler. Milletvekilleri ve belediye başkanları taraflarını belli ettiler.

Geriye kala kala sivil toplum örgütleri kaldı. Tüm sivil toplum örgütleri Şevket başkanla birlikte bir araya gelip bu konuyu istişare etmeli ve konuyu Cumhurbaşkanına bir an önce iletmelidir.

Her geçen gün Malatya nın zararına işlemektedir. Çünkü bu milletvekili ve belediye başkanlarını arkasına almış olan müteahhit, bürokrat ve rantçı zihniyet Sultansuyunu harcamayı, yok etmeyi kafasına koymuş. Malatyanın bu değerini parsel parsel bölüp yok etmeye başlamışlar bile.

Bu güzelim tesise beton santrali yapacaklarını söylüyorlar ve belediye başkanı Selahattin Gürkan da olur veriyor. Bu nasıl bir yönetim. Bu nasıl bir anlayış. Bu nasıl bir vicdan.

Bir an önce sivil toplum örgütleri Şevket başkanın öncülüğünde bir araya gelmelidir. Yoksa Malatya geri dönüşü olmayan yağmalanmaya son hızla devam ediyor.

Alillllll

Cumhurbaskanindan habersiz kuş ucarmi IKTIDAR paraya sıkıştı inşallah ceketimizi satmazlar sultansuyu sahasını bir kenara koyunda 😂😂😂

ILICAKLI

Akçadağ ziraat odası başkanı ve Akçadağ Muhtarlar derneği başkanı arkadaşlardan ricamız hergün yanından geçtiğimiz Sultansuyu Tigem in Yeniköy deki Süt sığırcılığı Ahırlarını ve buradaki hayvanların yaşadığı ortamda resimler paylaşsalar iyi olur çamurun bataklığın içindeler binalar belkide 60 70 yıllık binalar arkadaşlar burada bir deprem testi yaptırsınlar

CUMALİ

Başta malatyahaber.com ve Gazeteci Güler Hazar’ın, usta gazeteciliğinin yanısıra memleket severlik hassasiyeti, Malatya aidiyeti ve aşkıyla gündeme taşıdığı Sultansuyu skandalı (Yıkım +özelleştirme) Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın tarafından ilk olarak protesto edildi ve projenin iptal edilmesi istendi. Ardından ESOB Başkan Şevket Keskin olaya sahip çıktı ve yıkımcılara, özelleştirmecilere cevabını verdi. Bugün Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren konuşmuş ama çok çok geç. Neden bu saate kadar Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın gibi Sultansuyu Harası önünde bir protesto açıklaması yapma cesaretini gösteremediler? Bir de Akçadağlı olacaklar. Her neyse. Geç de olsa memleketin bir sorununa sahip çıktıklarını görmek yine de güzel. Yıkımı ve özelleştirme skandalını engellemeye çalışan herkese teşekkürler.

M.Kadıoğlu

Saygıdeğer başkanım öyle anlaşılıyor ki bu milletvekilleri ve siyasetçilerin Büyükşehir belediye başkanının hepsinin bilgileri dahilinde olmuş bu şu veya bu şekil de saçlarının teline kadar batmışlar seslerinin soluklarının çıkacak hali kalmamış; yalnız anlayamadığım şu Malatya da bulunan bütün sivil toplum kuruluşları , dernekler ve başkanlarının hiçbirinin sesi soluğu çıkmıyor üç kuruşluk hesap peşinde oldukları için mi konuşamıyorlar. Rahmetli Rauf Denktaş ın bir sözü var(DÖNEMİN ADAMI DEĞİL HER DÖNEM ADAM OLACAKSIN) der.
Demek ki başkanım bu memlekette senden başka ADAM yokmuş
Saygılarımla

Azamet

Lütfen arkadaşlar hak yemek olmaz akçadağda bulunan Sultansuyu çiftliği ilk dile geldiğinde basın mensuplarıyla tarım ve platform vardı ihsan akın bey ve ekibi oradayken jandarma görev almış ve akın beye haber yaptırmamışlardı çünkü bizde o kalabalığı gördük yoldayken başka bişey zannnettik o günden beri belliydi bişeyler olacak çünkü sahipsiz olan bi şehir var Şevket başkana İhsan başkana emeklerinden dolayı Allah razı olsun diyorum bu saatten sonra onlar rahat,susanlar ise hesap verecek,burdan muhtarlarımızada sesleniyorum değerlere sahip çıksınlar özelleştirme karşısında susmasınlar memleket bizim lütfen

Burhanettin

Şevket başkanım doğru yerde ve zamanlı konuşmayı bilen değerli bi başkanımızdır,tarım platform başkanı bu olayda ilk ses getiren Malatya’nın hakkını koruyan İhsan akın ise bu işin peşini bırakmayan başkanlarımızdan biridir görüşüm bu yönde ama inanın malatyamızın değerlilerine yazık oluyor birlikler sklar artık birlik olsun ayrımcılık yapmasın konuşsunlar kendi aralarında malatyamızı güçlendirsinler bütün kalbiyle Malatya için uğraşan bu iki başkana selamlar…

Mehmet

Mustafa eren’de iyi oynamış. Kendisinin baskani olduğu dernek ne yapmış, akcadag muhtarlariyla birlikte biraraya gelemezler miydi? Yada malatyada ki tum muhtarlar ile biraraya gelip hadi haranin onune gidelim aciklama yapalim diyemez miydi? Bi milletvekili derneklerine geldimi el pence duruyorlar, yaptiklari hersey icin teşekkür ediyorlar. Yazık memleketin düştüğü duruma bak.

MALATYALI

Malatya muhtarlar derneği başkanı Mustafa Ereni yürekten kutluyorum Akçadağ dernek başkanını Akçadağ ziraat odası başkanı Akçadağ belediye başkanını da duyarsızlılklarından dolayı kınıyorum yazıklar olsun Şevket Keskin hepsine değer diğerleri resim çekip paylaşmak iç
İn kurulmuş dernekler Tigem müdürü Kovit 19 a yakalanmış geçmiş olsun son aylarda Sultansuyunda onlarca insan Kovit 19 a yakalanmış lar lütfen duyarlı olalım Sümer, Tekel, Et bslıkın durumuna dönmesin

Ahmet

Kınamanız lafta kalmasın yanyana gelmeyinki utanma duyguları kalsın yoksa utanmaz olur cesaretlenir yine utanmadan hata yaparlar.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Fenerbahçe 7 5 1 1 10 5 5 16
Trabzonspor 7 4 3 0 14 7 7 15
Altay 7 5 0 2 14 9 5 15
Beşiktaş 7 4 2 1 14 7 7 14
Hatayspor 7 4 1 2 14 6 8 13
Konyaspor 7 3 4 0 11 7 4 13
Alanyaspor 7 4 1 2 7 10 -3 13
Kayserispor 7 3 2 2 9 7 2 11
Fatih Karagümrük 7 3 2 2 11 10 1 11
Galatasaray 7 3 2 2 10 10 0 11
Sivasspor 7 2 3 2 10 7 3 9
Adana Demirspor 7 2 3 2 12 11 1 9
Antalyaspor 7 2 2 3 7 10 -3 8
Gaziantep FK 7 2 2 3 6 10 -4 8
Başakşehir FK 7 2 0 5 7 7 0 6
Kasımpaşa 7 1 3 3 7 10 -3 6
Yeni Malatyaspor 7 2 0 5 7 14 -7 6
Göztepe 7 1 2 4 7 11 -4 5
Giresunspor 7 0 2 5 2 9 -7 2
Çaykur Rizespor 7 0 1 6 4 16 -12 1

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...