Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Vekil, Kendi Sözlerine Çok Kızdı!

Gündem

20-04-2021 tarihinde yayınlandı.

Vekil, Kendi Sözlerine Çok Kızdı!

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

MHP’Lİ VEKİLİN, GÜRKAN’A DERİN BİR ‘AHHH’ ÇEKTİREN KONUŞMASININ GÖRÜNTÜLÜ KAYDI.. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, 17 Nisan 1978 tarihinde bombalı saldırı sonucunda katledilen eski Malatya Belediye Başkanı ve amcası Hamit Fendoğlu cinayetine ilişkin Vuslat TV’de sarf ettiği sözlerini yayınlayan malatyahaber.com’a, tepki göstererek, sözlerinin cımbızlandığını ileri sürdü.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, 17 Nisan 2021 tarihinde, yerel Vuslat TV’de katıldığı Ramazan Sohbetleri programında, ““Hamido olayı çözülmediği müddetçe, Kürt sorununu çözemezsiniz” diye konuşmuştu.

malatyahaber.com, Fendoğlu’nun, sarfettiği bu sözlerini, doğrudan alıntılayarak, noktasına, virgülüne dokunmadan ve yorumsuz biçimde yayınlamıştı.

Yayınlanan haber konusunda konuşmak üzere haberde imzası bulunan Gazeteci Güler Hazar’ı arayan Mehmet Fendoğlu, malatyahaber.com’un yayınladığı konuşmasının cımbızlanarak seçilen cümlelerden oluştuğunu ve amacından saptırıldığını ileri sürdü.

Gazeteci Güler Hazar ise Fendoğlu’na, “Haberimiz tümüyle sizin televizyonda yaptığınız konuşmanın doğrudan aktarılmasından oluşuyor. Sizin sözlerinize ekleme yapmadık, sözlerinizden çıkarma yapmadık. Noktasına ya da virgülüne dokunmadan yorum katmadan olduğu gibi okuyucumuza aktardık. Sözlerinizi cımbızlamamız asla söz konusu değildir. Çünkü, sözleriniz bağlamından koparılmış biçimde verilmedi.  Şayet yalan, yanlış yazdığımızı düşünüyorsanız avukatınıza talimat vererek yargıya suç duyurusu yapabilirsiniz” cevabını verdi.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu’nun, “Hamido olayı çözülmediği müddetçe, Kürt sorununu çözemezsiniz” sözlerinin yer aldığı TV programına ait ilgili bölümü yukarıdaki video ile okuyucularımızın bilgi ve takdirine sunuyoruz.

Bu arada, aynı programda yer alan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın, Fendoğlu’nun söz konusu cümlesinden sonra “ahhh” çekmesi de ilginç bulundu.

Güler HAZAR, malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak malatyahaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
30 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
abdulvahap

proğramı izledim malatya haberin yayınladığıyla proğramda söylenen harfiyen aynı virgülüne dahi dokunulmamış anlıyamadım hamido suikatiyle kürt sorununu neden birbirine karıştırıyo aşiretleri işin içine ne diye karıştırıyo önce bu söylemlerine bir açıklık getirmesi lazım ne demek istedi bu konuşmasında buradaki bazı yorumlarda bilir bilmez bazı kişiler vekil çok haklı diyolar vekil kendi söylediğinin arkasında durmuyoken size ne oluyo madem öyleyse sizler açıklık getirin bu söze karşılık belliki üstlerinden fırçayı yedi onlara savunma olarak söylediklerimi kırpmışlar diyip savunma yapmış

Serkan

Milletvekilimizin kullandığı ifadeleri anlamayanların veya bağlamından kopararak farklı anlamlar yükleyenlerin temel sorunsalı, tarihsel bir okuma yapamamalarıdır. Tarihi olayları incelerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli argümanlardan bir tanesi de neden-sonuç ilişkisidir. Bir olay kendinden önceki bir olayın sonucu veya kendisinden sonraki bir olayın da sebebini oluşturabilir. Milletvekilimizin ifade etmek istediği de budur. 1984 yılında ortaya çıkan bölücü terör örgütünün temelleri 1970’li yıllarda atılmıştır. Bu yıllarda bölgedeki Hamido gibi etkin ve milliyetçi kökene sahip sembol şahsiyetler türlü senaryolarla etkisizleştirilmeye çalışılmış ve bu kimselerin azalan güçleri bölgede bölücü unsurların güçlenmesine kapı aralamıştır. Devletimize yakın kimselerin hain eylemler neticesinde bölgede etkisizleştirilmeleri, bölgedeki mikro milliyetçilikleri de açığa çıkarmıştır. Bölgede Hamido gibi milliyetçi şahsiyetler var olmaya devam etseydi, belki de bölgedeki bölücü unsurlar yayılacak alan bulamayacak ve bölücü faaliyetler daha başlamadan, bölgedeki etkin kişiler tarafından engellenebilecekti. Hamido suikastinin aydınlatılması işte bunun için elzemdir. Bu olaylar, kendilerinden sonraki olayların da sebebini oluşturmuştur. Hamido olayının çözülmesi, adeta bir matruşka gibi irili ufaklı bütün denklemleri de açığa çıkaracaktır…

mehmet

Burada anlaşılmayan ne var kardeşim sayın vekil gayet güzel söylüyor zamanında bölgedeki büyük Türk aşiretlerine siz Türk değilsin Kürtsünüz diye baskı yapmışlar bölgeyi ta o zamandan karıştırmaya pkk tohumu ekmeye çalışmışlar bu uğurda Türk milliyetçisi rahmetli Hamidoyu sırf kürt sorunu yaratmak için kahpece şehit etmişler bunun temelinde devletini milletini seven Türk milliyetçisi Kürtleri sözde sosyalizm halkların kardeşliği gibi evrensel kılıf altında devlete karşı düşman etmek ayaklandırmak bölücülüğün temelini atmak var.

Malatyalı

Asıl Kürt halkına zamanında zorla Türklük aşılanmaya çalışılmış,ana dilleri yasaklanmış özellikle 80 darbesi sonrası baskılar ne yazık ki terör örgütü pkk’ın ekmeğine yağ sürmüştür

Alperen

Söylediklerinize kendiniz inaniyormusunuz ?

Malatyalı

Adam doğru söylemiş bu linç neden?

Selim

O nasıl bir ahh çektin sayın başkan

Alperen

Habercilik yapmak baska birsey , yanlışa kanalize etmek baska birsey. Sahi sizi ciddiye alıp okuyan var mı bilemiyorum.
Hamido’nun katilini bulmadan Kürt Sorununu çözemezsiniz demiş ? Eee ? Neyine takıldınız ? Hamidoyu katledenler Kürt mü ? Kürdün üstüne atılan bir sorun var evet, örneği de işte bu haber sitesinde sıradan gibi görünen , Ziya Gökalp , Hamido gibi isimlerden bahseden ve akabinde “Ahhh” diye iç geçiren Belediye başkanının tavrını çarpıtmak, zarar vermek için yapılmış masum olmayan bu haber dizisi . Asıl sizi nedir bu programda rahatsiz eden ? Hamido’nun Sehit edilişi de ne amaca hizmet etmek için sehid edildiği belli iken siz hangi taraftasınız ? FETO artıklarını savunmak , hedef saptırmak size mi düştü ?
Birgün bu dava çözülecek ve Fetö artıkları , uzantıları, insanları birbirine düşman ederek kendine yön tayin eden ihanet şebekeleri gün yüzüne çıkacak..

Ilaveten , bir toplumu etnik köken kaosu içerisinde sürüklemeye çalışan hic bir haber Yandaş bile denerek kucumsenemez. Yandaşlık başkadır nifak sokmak başka..

Ramazan

He yav dogru söylüyorsun.demek ki bir sen okuyorsun bir de ben ama ne hikmetse bi dunya insan bu haberleri konuşuyor. Artik nerden duyuyorlarsa..

Mahmut

Bir laf kalabalığı, laf salatası daha. Ne içmişsen iyice dağılmışsın nerden nereye götürmüşsün. FETÖ artığı derken sağına soluna sordun mu? Altında kalırsın, canın çıkar. Hamido arazisini üniversite için FETÖ’ye verip, darbe girişiminden sonra alanlar kim? Amerika gezileri, ziyaretler… Söyletme şimdi beni.

Alperen

Laf mı ettin simdi sen ?
Kimi kiminle iliskilendirmeye çalıştığını birdaha düşün bence senin canin sıkılmasın, vicdanin rahatsiz eder. Yok etmez diyorsan kripto olduğundan şüphe edecegim.

Nitekim akli selim hic kimsenin etmeyeceği ve gülünç duruma dusecegin bir eşleşme yapmaya çalışmışsın. Buna cevap bile vermek acaba mugayirdir.

Ağaoğlu

Arazi meselesi doğru lakin tamamıyla ailenin memleketine fayda sağlanması ve eğitim konusuna katkı sunulması niyetiyle düşünülmüş bir olay. Gezi meselesini bilmemem ancak ben, sonradan ülkücü olunmaz bilirim.

Asım

Kim FETÖ artığı bütün Malatya biliyor vekil bey 2008-2012 yıllarında MAKİAD üyesiydi
demek ki hepsini yakinen tanıyor.

Alperen

Sayın vekilimizin gayet net bir şekilde ifade ettiği ” Kürtçülük ideolojisine ihale” edilmek istenen işler , söz konusu vakaların gercek failleri aydınlatıldığında çözülecektir. Bu ifadeden , farkli anlamlar çıkararak konuyu mecrasından saptırmaya çalışan bağcıyı dövmeye çalışana en hafif ifade ile nifakcı denir. Amacı farklıdır. Failler ortaya çıktığında toplumun huzurunu bozanlar aydınlanacaktır. Bu cümlelerden rahatsızlık duyanlar , vekili suçlayarak neyi ört bas etmeye çalışıyor ? Neden rahatsız oldu ? Bunun nedeni Fetö veya benzeri yapılanmalara dokunlmasından korkulması saldırganlıktan yola çıkılarak akıllara gelen ilk soru oluyor.

Kimse bulanık suda balık avlama havarisi kesilmemeli, konu siyasete alet edilemeyecek kadar hassas ve ciddi bir konu.
Sayın vekilimizin agzina saglik

Şahin

vekil olmadan 3 ay önce ülkücü olmuş birisinin çıkıp ülkü dersi vermesini çok komik buluyorum. yengesinin ricasıyla kıymetli amcasının hatırasına binaen vekillik hediye edilmiş birisi televizyona çıkıp siyaset dersi veriyor. izledikçe gülüyorum

Has Malatyalı

İnsan kendi söylediği söze de itiraz etmemeli, göz önündeki kişiler özgür basına karşı tahammüllü olmalı… Arayıp gazeteciyi asılsız yere suçlayacağına bir açıklama yapıp aslında şunu demek istemiştim, konuşurken yanlış olmuş dese daha şık olurdu. Olmamış.

Alp Tunga

Adama bak adama…
Adeta gurur abidesi…
Sanki Nemrut dağının eteklerindeki Komegene kralı….
Adama bak adama…
Burnundaki kıllar ile gurur duyuyor…
Söz dinlemek şöyle dursun,
Şu aşiret bu aşiret deyip utanmasa kendisine sunulan kuzu tandırları sıralayacak.
Adama bak adama,
Ey şehrim mebusunu tanı…
Ankaraya gönderdiğini tanı…
Milletvekiliyim ama kasılmak benim hakkım diyeni tanı…
Gürkan beyefendi çok güzel bir tarihi çıkarım yapıp, milliyetimizi yücelten sözler sarfedecek, el kol hareketleri ile adeta Tarzanca ve Orman diliyle adamcağızın ağzını kapatıp;
propaganda yapıyor.
Sanki Malatya aşağılanmışta şu aşirete bu aşirete gidin bizi sorun diyor…
Kendini tanıma sıfır…….
Vizyon sıfır…….
Misyon sıfır…..
Tarihini bilme sıfır……
Ego tavan……
Tevazu taban…..
Temsil kabiliyeti sıfır….
Güven ???? Aman aman…
Allah Muhafaza…. Allah, Mirasyadilerden ve atasına yurduna, töresine, kültürüne bu kadar uzak olanlardan sadece Malatya ya değil Tüm Türkiyeyi korusun…

Ahmeet

Güler Hazar yazsana adını veya direkt ismet yalvaç daha adam gibi yazmış olursunuz.

YAGAR

ne güzel yazmışsınn ne güzel demişsin…

MUSTAFA

Doğru söze ne denir.

21.Yüzyılda adam hala şu aşiret, bu aşiret.

Hala aklı ortaçağ feodal yapısında.

İnsanlara bu kadar yukardan bakan bir insan nasıl vekil yapılır.

Bir de bu adama yetki verseler allah muhafaza.

Adil

Sayın milletvekilinin MHP ve terminolojisi ile ilgili eksiği çok demek ki. Hala o jargonu öğrenememiş, konuyu başka başka yerlere taşımaya çalışıyor. İşte video orada, bangır bangır ‘Kürt Sorunu’ diyorsun işte. Senin parti ‘Kürt Sorunu’ diye bir şeyi kabul etmediği gibi, böyle bir lafı kesinlikle ağzına bile almıyor. Anlamadığın, anlayamadığın bu. Sorun yorumundan çok, tanımlaman. Kürt Sorunu demişsin, belediye başkanına da ah çektirmişsin. Daha ne konuşuyorsun?

Ahmeeet

1-MHP ve terminolojisi diye bir kavram yok. Sen belliki MHP ve içerisinde muhafaza ettiği kutsal davanın, dava tarihinin bas bayağı yabancısısın. MHP de terminoloji olmaz doktrin olur, teşkilat olur, lider olur. bu bağlamda ortaya koyulan görüş,düşünce veya uygulanan politika ve belirlenen görüş teşkilatın tüm kademelerinde uygulanır.
2- jargon sokak tabiridir. bir partinin hele hele de MHP nin görüşlerini ortaya koyan cümlede jargon kelimesi kullanmış olman senin bu camiaya olan uzaklığını ayan beyan ortaya koyuyor.Jargon bu yazıyı yazan hanım efendinin sosyal hayatında kullandığı ifade olsa gerek.
3- Ailesinden 4 kişiyi haince katledilerek kaybeden bir kişiye, bir aileye hele hele Malatya olarak hassasiyet duyulan ve tüm Malatyalıların kabul ettiği aileye bu tarz kes al, lekele çamur at mantığı ile hareket etmek, art niyet-kasıt-nifak-besleme-eyyamcılık-kuklacılık daha birçok kelime ile ifade edilecek ahlak dışı yaklaşım içerisinde bulduğumuz Ramazan ayının muhteviyatına aykırıdır. hadi kuldan utanmadınız, Allah’tan damı korkmuyorsunuz.

Mahmut

Sadece laf kalabalığı. Hepsi boş laflar. Sizin gibi adamlar etrafında olduğu için milletvekili bu hallere düşüyor, düşürülüyor. Haberin neresinde merhum Hamido ailesine saldırı var, onları katıyorsun işin içine. Utanmadan bir de çarpıtıyorsun.

malatyalı

ahmet özal gibi ,mehmet fendoğlu da,aileden gelen siyasi gen uzantısı ile vekil oldular.ahmet özal oy verdim çok pişman oldum.mehmet fendoğluna oy vermedim.içim rahat.ilginç olan fendoğlunun mhp de siyaset yapması;.bu ne nahna bu ne turşu;

Serkan

Turan Bey, Milletvekilimiz, 27. dönem milletvekili olarak Malatyalı hemşehrilerimizin büyük teveccühüyle seçildiğinden bu yana; memleketimizin ve ülkemizin sorunlarını her platformda dillendirmeye, doğruları söylemeye devam etmektedir. “Milletvekili seçildiğinden bu yana belki de ilk defa doğru bir şey söylemiş” tanımı, işinize gelenleri doğru addettiğiniz, işinize gelmeyenleri ise müfteri addettiğiniz anlamına gelir. “Gazeteciye gazetecilik öğretilmesin” ifadenizi de şiddetle tel’in ediyorum. Bu ülkedeki hiçbir kurum ve kişi layüsel değildir. Gazeteci Anayasa’nın 26. maddesi kapsamında görüş ve düşüncelerini yayma hürriyetine sahipse, vatandaş da 25. madde kapsamındaki düşünce ve kanaat hürriyetini her hâl ve şartta kullanabilir. Bizim için önemli olan şahıslar değil; doğrulardır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket, yarın bir başka konuda sizler haklı konumda olduğunuzda ve yardım talep ettiğinizde, sizlerin de hakkını sonuna kadar savunmaya muktedir bir harekettir. Vesselam…

TURAN

Sayın Mehmet Fendoğlu, milletvekili seçildiğinden bu yana belki de ilk defa doğru bir şey söylemiş ama onu da söyledikten 48 saat sonra inkar mı ediyor acaba? Teknoloji unutmaz, unutturmaz sayın Vekilim. Bu arada, Serkan adlı yorum yapan Vekil savunucusu arkadaş, Sayın Vekilimizin tartışma konusu sözünün önündeki arkasındaki, başındaki sonundaki, yanındaki yöresindeki, altındaki üstündeki, çaprazındaki, karşısındaki, 10 metre yakınındaki uzağındaki, 5 mm yakınındaki uzağındaki cümleleri yazsanız da yazmasanız da bu sözler aynı anlama geliyor. Milletvekili ve destekçileri gazeteciye gazetecilik öğretmesin. Herkes kendi işini yapsın. Ayrıca, bu panik neden acaba?

relax

valla pişman oldum bunlara oy verdiğim için safi rüzgar gözle görülür 1 adet icraat görsem susacağım

Cengiz

“Hamido olayı çözülmediği müddetçe, Kürt sorununu çözemezsiniz” dediginiz duyuluyor Vekil Fendoğlu. Ustlerinizden baskı mi geldi ?

Serkan

Güler hanım, parçalardan oluşan bütüne sistem adı verilir. Bu sistemdem çıkarılacak bir parça tüm sistemi anlamsız kılabileceği gibi, amacı dışına da çıkarabilir. Manşeti eğer baştaki, ortadaki ve sondaki unsurları yok sayarak, sadece canlı yayın sırasında, diğer konukların da araya girmesi ile söylenen gayri ihtiyari bir söz üzerine atarsanız, eleştirilerin de hedefi olursunuz. Bu konuda Sayın vekilimizin ne demek istediği net bir şekilde öğrenilmek isteniyorsa, sosyal medya hesaplarında bulunan bu konudaki video izlenebilir. Gayesi, bağcıyı dövmek değil de üzüm yemek olan herkese duyurulur…

D8A0BA95-6767-4F6F-A4B8-E3455D61CE84.jpeg
ÇİFTÇİ44

Ağzınıza yüreğinize sağlık sayın vekilim. Hamido olayı çözülmeden kürt sorunu çözülmez…👍✊👏🙌☝️💪

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...