SON DAKİKA

Bölge Koruma Kurulu Battalgazi'de Toplandı

Bölge Koruma Kurulu Battalgazi'de Toplandı

Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Ekim ayı toplantısı, Battalgazi Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Ekim ayı toplantısı yapıldı. Battalgazi Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1,5 saat süren toplantıya; Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurul Müdürü Sait Türkan, Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Adem Bacanlı, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yiğit, Kurul üyeleri Başkan Dr. Öğretim Üyesi Yalçın Kamış, Başkan Yardımcısı Songül Gözüküçük Aydın, Prof. Dr. Erdal Eser, Bünyamin Er, Ferruh Yılmaz Gülser, Mehmet Kuru, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi yetkilileri katıldı.

Toplantı öncesi Ulucami ve Kervansaray’da incelemelerde bulunan kurul, toplantıda Battalgazi’deki tarihi ve kültürel varlıkları masaya yatırdı.  Kurul üyelerine Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yiğit tarafından eski Malatya Meydan Projesi hakkında da bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca kurul, gündeminde bulunan maddeleri görüşerek karara bağladı.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız
2022-01-26 18:34:31