SON DAKİKA

"Federasyon Başkanı Nihat Özdemir'le Görüştüm"

"Federasyon Başkanı Nihat Özdemir'le Görüştüm"

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği’ni ziyaret ederek taraftarlarla bir araya geldi.

Malatya’da sporun ve sporcuların her zaman yanında olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Süper Lig’de mücadele gösteren Yeni Malatyaspor’un her zaman destekçisi olan taraftarlarla bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Başkan Gürkan’ın derneklerini ziyaret etmesinden dolayı teşekkür eden 1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Enes Sekman, “Bir yılı aşkın süredir derneğimizi kurduk ve faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kurduğumuz günden itibaren Malatyaspor’dan sonra desteklediğimiz tek isim Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan. İnşallah Yeni Malatyaspor’umuz kötü gidişata son verir ve bizleri daha fazla üzmez. İnşallah taraftarın küstüğü Malatyaspor’u tekrardan sevdiririz” dedi.

Son maçlarda yapılan haksızlıklara karşı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile birkaç kez görüşme gerçekleştirdiğini ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Gençlerimizin gözlerinin parlaması, coşku içerisinde olması bizim için de geleceğe güvenle bakma noktasında gelecek açısından kaygısız bir emanet olgusunu zihnimizde oluşturuyor. Yeni Malatyaspor Malatya’mızın ortak paydasıdır. Malatyalı olan herkes Malatyaspor’u sever, Malatyaspor’un başarısından gururlanır, sevinç duyar mağlubiyetinde üzüntü duyar. Sadece Malatyalılar Malatyaspor’un başarısında sevinmez, Malatya’dan yolu geçen herkes, Malatyalıları tanıyan herkes Malatyaspor’da Malatyalılara olan sevgisini tezahür ettirir.

Son süreç içerisinde kötü bir gidişat var. Bununla ilgili yönetimle, teknik heyetle ve futbolcularla görüşmelerimizi sık sık yapıyoruz. Ayrıca son iki maçta kırmızı kart ve penaltılarımızın verilmemesi Malatya’nın 6 puanına mal olmuştur. Belki şu anda o puanlar olsa 21 puanda ve düşme hattının içinde değil yukarıda olacaktık. Bunun için özellikle hakemlerin gösterdiği tutum ve davranışların devam etmeme noktasında ve Malatyaspor’un hak kaybının olmaması için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile görüştüm. Bu tutum ve davranışların Malatyalıları üzdüğünü ifade ettim ve kendileri de ben maçları ekranlarda izledim hakikaten Malatya ve Malatyaspor haklı. Bununla ilgili federasyon başkanı olarak üzerime düşen sorumluluğu ve yükümlülüğü yerine getireceğim dedi. Bundan sonra gönderilecek hakemlerin daha objektif, daha tarafsız hakemlerin gönderilmesi noktasında gerekli titizliği göstereceklerini söyledi.

Malatyaspor taraftarlarımız geçmişte Türkiye’nin en centilmen taraftarı olarak seçildi. Ben inanıyorum ki bugünün gençleri yine önümüzdeki süreç içerisinde pandemi sürecinden kurtularak sahaları doldururuz. Coşku içerisinde takımımıza taraftar olma ve futbolcularımızı teşvik etme noktasındaki tezahüratları yaparız. Önümüzdeki süreçte ligde kalmamız için gerek TFF nezdinde, gerek yönetim nezdinde, gerek teknik heyet nezdinde gerekse futbolcular nezdinde yakinen takip edeceğimi ifade etmek istiyorum. Bu anlamda takımımızı ve teknik heyetimizi Göztepe maçı öncesinde ziyaret ettim. Teknik heyete düşünce ve duygularımı ifade ettim. Teknik heyetimiz ve futbolcularımız bundan sonraki süreçte kötü gidişe dur diyeceklerini ifade ettiler. Bizimde düşüncemiz bundan sonraki süreçte galibiyet serileri almamızdır” diye konuştu.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

3 yorum yapılmış

 • Can (1 hafta önce)
  Her takımın lehine ve alehine kararlar olmuştur..iyi takım hakemide yener..Sen kötü oynuyorsun ki bence ligin en kötü futbol oynayan takımı malatya,sonra tff ye gittik görüştük falan filan..en az 8 maç kazanması gerekiyor..sizce başarabilir mi?
  0
  0
  Yanıtla
 • MUSTAFA (1 hafta önce)
  Neyse başkan 20. sıradayız. Burdan aşağıya düşmeyiz garanti.
  0
  0
  Yanıtla
 • M.Saim (1 hafta önce)
  Federesyon başkanı ile görüşüldüğü ifade ediliyor,ancak değişen hiçbir şey yok.Kayseri hakemi Hüseyin Göcek, var hakemi Volkan Bayarslan ödüllendirilir gbi maçlara atanıyor. Bu hatalar da federesyon ve kurullarınca yapılıyor. Hemen hemen bütün maçları takip ediyorum,bizim kadar mağdur olan başka takım yok.Alanya ,Giresun,Kayseri,Trabzon maçlarında resmen doğrudandık karşılığı da en az 6-7 puan.Hakkimiz yenmeseydi su an düşme barajının üstünde olacaktık.
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 09:02:22