SON DAKİKA

Kale'de Minik Eller Doğa Sergisi

Kale'de Minik Eller Doğa Sergisi
PAYLAŞ

Kale ilçesinde ilkokul öğrencileri doğada toplanan çeşitli malzemeler ve geri dönüşüm atıklarından "Minik Eller Doğa Sergisi" açtı.

Sergi, Kale Kaymakamlığı koordinesindeki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Doğa Muhafızları Projesi kapsamında ilkokullarda düzenlendi.

Doğada toplanan çeşitli malzemeler ve geri dönüşüm atıkları ile yapılan ritim aletleri, oyuncaklar ve çeşitli süs eşyaları okullarda açılan sergide yer aldı.

Kodlama, ritim, sanat ve tasarım etkinlikleriyle çocuklarda doğaya karşı farkındalık oluşturulması amaçlandı.

Ekolojik dengenin korunması ve sürdürülebilmesi hedefiyle dünyada azalan kaynaklar anlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, dijitalleşen dünyada doğayla insanın ilişkisinin giderek azaldığını belirterek, "Doğanın bir parçası olduğumuzu unutup onu sadece belirli aktiviteler için kullanabileceğimiz mekan olarak görüyoruz ve çocuklarımıza da doğayı öğretmeden büyütüyoruz." dedi.

AA

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız