Bu 'Çarşı'dan 70 Bin İhtiyaç Sahibi Yararlandı

Bu 'Çarşı'dan 70 Bin İhtiyaç Sahibi Yararlandı
PAYLAŞ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bir yıl önce açılışı yapılarak hizmet vermeye başlayan Vahap Küçük Hayır Çarşısı’ndan 70 bin civarında ihtiyaç sahibi vatandaşın faydalandığını söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediye’sinin bir yıl önce açtığı ve İş İnsanı Merhum Vahap Küçük adını verdiği Hayır Çarşısı 2021 yılı içerisinde toplam 15 bin 843 haneye hizmet verdi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vahap Küçük Hayır Çarşısı’ndan 70 bin civarında ihtiyaç sahibi vatandaşın faydalandığını söyledi. Başkan Gürkan, “Tüm Türkiye’de yapmış olduğu hayırsever çalışmalarla her kesimden insanın takdirini toplayan Malatyalı hayırsever iş adamı Rahmetli Vahap Küçük’ün adına yakışır bir şekilde hizmete açtığımız Hayır Çarşısı’nda 70 bin vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşıladık. Malatya’daki dar gelirli ve yoksul kimselerin ihtiyaçlarının karşılandığı Kernek Külliyesi’ndeki Vahap Küçük Hayır Çarşısı’nda 2021 yılı içerisinde toplam 15 bin 843 hane ve bu hanelerde yaşayan yaklaşık 70 bin ihtiyaç sahibi vatandaşımıza yardım gerçekleştirdik. Yapılan bu yardımları Vahap Küçük Hayır Çarşısı’nda vatandaşlarımızla buluşturuyoruz.

900 m2 alan ve personellerimizle Hayır Çarşısı’nda hizmet veriliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hayırseverlerimiz tarafından yapılan bağışlar ve Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla alınan ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ulaşımı sağlanıyor. Tabi burada bu hayırlara vesile olan hayırseverlerden de Allah razı olsun diyorum.  İhtiyaç sahibi insanlarımızın onuruna, gururuna dokunmadan ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir format içerisinde alışverişlerini yapıyorlar. Hayır çarşımız puan usulü ile çalışıyor. Puan yüklenen kartı ile gelen vatandaşımız alışverişlerini rahat bir şekilde yapıyor. Hayır Çarşısı memleketimizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyacını gideriyor. Önemli olan bu sıkıntılı süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan ihtiyaçlarını temin etmeleridir” dedi.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

3 yorum yapılmış

 • Ersincan (2 hafta önce)
  Maşallah , işte müslümanlık ve hizmet böyle olur , bizim insan olarak bizden başka kimsemiz yok. Kardeşce , dostça, huzurla , birlikte yaşayalım inşallah . Ben burayı yeni gördüm , inşallah bir faydamız dokunur buraya .
  0
  0
  Yanıtla
 • abuzzer (2 hafta önce)
  Allah hayırseverlerin hayırlarını kabul etsin. darende belediyesi ekmeği 1.25 kuruşa satma kararı alırken, megsaşda malatyalılara ekmeği 2 tl den satmaya devam etsin.
  0
  0
  Yanıtla
 • Serkan (3 hafta önce)
  ?
  0
  0
  Yanıtla