Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“75 Aracı Filomuza Dahil Ettik”

Ekonomi

09-11-2019 tarihinde yayınlandı.

“75 Aracı Filomuza Dahil Ettik”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Battalgazi Belediyesi araç kiralama işinden tasarruf sağlamak amacıyla belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere7 5 yeni araç alımı gerçekleştirdi. Daha hızlı hizmet verebilmek adına büyük bir yatırımı hayata geçiren Battalgazi Belediyesi, ilçenin temizlik hizmetlerine katkı sağlamak üzere toplam 50 adet çöp kamyonu ve 25 adet binek araç satın alarak, araç filosunu genişletti. Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesinde düzenlenen tanıtım törenine Malatya Valisi Aydın Baruş, AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, AKP İl Başkanı İhsan Koca, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  AKP Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, AKP Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammet Emin Yalçınkaya, MHP Battalgazi İlçe Başkanı, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“YAPILAN HİZMETLER BİZİM SAHADA ELİMİZİ GÜÇLENDİRİYOR”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AKP Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, “Öncelikle içinde bulunduğumuz bu hafta münasebetiyle Peygamberimiz (sav)’in dünyaya gelişinin haftasındayız. Rabbim Mevlid kandilinizi mübarek etsin. Ülkemizi her türlü beladan ve fitneden muhafaza etsin. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin. Allah’a hamd olsun bugün Battalgazi Belediyemiz, yapmış olduğu yatırım ile araçları kendi bünyesine almış oldu. Rabbim bu yaptığı hizmetleri daim etsin. Belediyelerin yaptığı hizmetler, AK Parti olarak sahada bizim ellerimizi rahatlatıyor. Sahada elimizi en güçlü şekilde kılan tüm belediyelerimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. 2014’te Büyükşehir ile birlikte Battalgazimiz merkez ilçe oldu. Merkez ilçe olma münasebetiyle o dönem belediye başkanımız bugün Büyükşehir Belediye başkanımızın yaptığı güzel hizmetler, inşallah Osman Güder başkanımızla birlikte daha ileriye gitmesini bekliyoruz.”

“VATANDAŞLARIMIZA EN İYİ HİZMETİ SUNMALIYIZ”

10 milyon 600 bin liralık yatırımı törenle hizmete sunduklarını ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, hizmet çitasını yukarılara taşımak için gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

Başkan Güder, “ Öncelikle tüm Müslüman aleminin mevlid kandili mübarek olsun. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin. Battalgazi Belediyemizin araç parkına dahil ettiği 75 adet aracın tanıtımını yapma toplantısına hoş geldiniz. Toplam 75 adet araç olmak üzere 50 tane çöp kamyonumuzu ve 25 adet sıfır kilometre binek aracımızı Battalgazi’mizin araç filosuna dahil etmiş olduk. Battalgazi Belediyesi olarak 10 milyon 600 bin liralık yatırım yaptık. Belediye olarak birinci önceliğimiz insan sağlığını tehlikeye sokan çevre kirliliğini ortadan kaldırmaktır. Bunun örneğini 1994 yılında İstanbul’da görülmüştü. Hepinizin görüp bildiği gibi İstanbul’un bütün cadde ve sokakları çöplerle dolup taşmıştı. Önderimiz ve başkanımız sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduğunda ilk icraatı Çevreyi temizlemek oldu. Daha önce Belediye başkanlığı yapmış şuanda ise Milletvekili olarak Malatya’ya hizmet veren Ahmet Çakır Milletvekilimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan başkanımız burada. Hakikaten Malatya’da kendileri bir temizlik standardı oluşturdular. Bu temizlik standardı Türkiye’de birçok ile örnek oldu. Bizde Allah nasip ederse bu standardı daha yukarılara taşımak için gayret sarf edeceğiz. Battalgazi Belediyesi olarak Malatya’da çarşının yerleşkesi olan ve gündüz 600 bin insanın teşvik-i mesaide bulunduğu bir yeri sorunsuz bir yeri temizleyip milletimizin istifadesine ve hizmetine sunmak kolay bir şey değildir. İşte bu işlemi Battalgazi Belediyemiz yapıyor. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmalıyız. Buradan huzurlarınızda ekibime teşekkür ediyorum. Şehirleri temizlemek önemli değil. Önemli olan şehirleri temiz tutmaktır. İnanıyorum ki buradaki arkadaşlarımız hepsi öncülük ederek şehrimizin temiz kalması için hepimiz çaba ve gayret sarf etmeliyiz. Bu yatırımın Battalgazi’miz ve Malatya’mız için hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

“BATTALGAZİ’YE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in hizmet çitasını yukarılara taşıma noktasında büyük gayretler gösterdiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Bu açılışın Battalgazi’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Battalgazi’de 3 dönem belediye başkanlığı yaptım. Bu süreçte mesai arkadaşlarımla yaptıkları işlerden dolayı gurur duydum. Temizlik görevlileri turuncu martı oldular. Battalgazi’nin, Malatya’nın temizliği için özveri ile çalışıyorlar. Bakanlar geldiğinde şehrin temizliğini ifade ettiler. Bizler de onlara turuncu martılar sayesinde dedik. Battalgazi Belediye başkanımız Osman Güder’in hizmet çıtasını yukarılara taşımak için büyük gayret gösteriyor. AK parti belediyeciliğinin temelinde bayrak yarışı vardır. Yani siz aldığınız yerde daha ileri götürme çabası içerisinde olacaksınız. Biz de Malatya’yı daha ileri taşıma noktasında gayret ve çaba göstereceğiz. Gayret bizden, destek sizden ve hizmette millete olacaktır. Tekrardan alınan temizlik araçlarının Battalgazi’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“OSMAN GÜDER BAŞKANIMI TEBRİK EDİYORUM”

Malatya’nın temizlik hizmetinde birçok şehre örnek olduğunu vurgulayanMilletvekili Ahmet Çakır, “Öncelikle Battalgazi Belediye başkanımız Osman Güder’i tebrik ediyorum. Yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerle geleceğe yönelik hazırladığı projelerle Battalgazi’nin gelişmesi noktasında yaptığı güzel hizmetler var. Siyaseten tecrübeli, birikimli, Malatya’nın sorunları açısından olsun, yatırımları açısından olsun bilgi ve becerileriyle daha iyi noktalara taşıyacaktır. Bizler de elimizden gelen destek ve katkıları sunacağız. Şehrin büyümesinin yanında kent atıklarının da çevreyi kirletmeden bertaraf edilmesi gerekiyor. Çevreye ve toprağa yüzyıllar sonra zarar verecek atıklar var. Sanayinin atıkları başta olmak üzere bunların düzgün bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Malatya’mız cadde ve sokaklarıyla, yapılan çalışmalarla temiz bir çehresi var. Dışarıdan geldiğinizde şehre girdiğinizde temiz bir şehre medeni bir şehre geldiğini herkes hissedebilir. Özellikle yenilenebilir enerji bakımından Malatya çok iyi durumda ve bu yatırımlar artarak devam eder. Başkanımızı tebrik ediyorum bu yatırımdan dolayı. Herkesin emeğine sağlık.”

“BELEDİYE BÜTÇESİNİ SAĞLIKLI KULLANMAK ADINA ÖNEMLİ BİR HİZMET”

Milletvekili Öznur Çalık, Belediye bütçelerinin sağlıklı kullanılması gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi: “Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e ve çalışma arkadaşlarına canı gönülden teşekkür ediyorum. Battalgazi Belediyesinin bütçesini daha sağlıklı ve emin kullanmak adına çok önemli bir iş başardığını düşünüyorum. Temizlik bizim imanımızdan gelir. Memleketimizi temizlik yerel yönetimlerimizin asli vazifesi. En iyisini yapmak için mücadele ederken aynı zamanda belediye bütçesini de en iyi şekilde kullanmaya devam ederler. Osman Güder Başkanımız bugün 11 milyona yakın yatırımı, yeni araçları Battalgazi Belediyesi bünyesine dahil etti. İnşallah bu temizliği bundan sonra da turuncu martılarımız ile birlikte koruyacağız. Bizim yerel yönetimler anlayışımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı olması ile başladı. Çöple, çukurla verdiğimiz mücadeleler ve çöp dağlarının ortadan kaldırılması çukurların kaldırılması, İstanbul’un yeniden ihya edilmesi 1994 yılında yerel yönetimler ruhu ile başladı. O günkü hizmetler bize 17 yıllık kesintisiz iktidarı getirdi. Belediye Başkanlarımızın omzundaki yük çok ağır. Bu sorumlulukları kaldırabilmeleri için de hem Yeşilyurt Belediye Başkanım hem Battalgazi Belediye Başkanım hem de Büyükşehir Belediye Başkanım diğer ilçe belediye başkanlarım ile birlikte çok büyük keyifle milletimize hizmet etmek için çaba sarf ediyorlar. Bu araçların hayırlı olmasını temenni ediyorum ve şehrimiz pırıl pırıl olsun inşallah diyorum” şeklinde konuştu.

“BU YATIRIMLAR HEPİMİZE GURUR VERİYOR”

Yapılan bu yatırım hizmetlerinin gurur verici olduğunun altını çizen Malatya Valisi Aydın Baruş, şunları söyledi:

“Bugün belediye hizmetlerinin en temellerinden birisi çöp toplama hizmetleri, katı atık hizmetleri ve bu katı atıkların sade toplanması değil ayrıca çevreye zararlı olmayacak şekilde bertaraf edilmesidir. Malatya’ya dışarıdan gelen Devlet büyüklerimizin ve ziyaretçilerimizin ilk olarak söylediği husus, Malatya’nın çok temiz bir şehir olduğudur. Bu bizlere gurur veriyor. Sokakları, caddeleri düzenli ve bu caddelerin sokakların etrafında herhangi bir çer-çöp görülmeyen temiz bir şehir. Bu anlamda Malatya’nın temiz hale getirilmesinde başta Büyükşehir belediye başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Böyle bir hizmetin yerine getirilmesi 75 adet aracın temizlik hizmetleri noktasında Battalgazi’ye kazandırılması hepimize gurur veriyor. Battalgazi Belediye başkanımız Osman Güder beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerin etkin olarak yürütülmesi ve belediyelerin sınırlı kaynaklarıyla vatandaşın cari olduğu hizmeti en ekonomik bir şekilde yerine getirilmesi bakımından da çok önemli bir çalışma. Bu araçların Battalgazi’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gece gündüz demeden yirmi dört saat Malatya’nın sokak ve caddelerini temiz tutmak için çalışan tüm işçi kardeşlerimizi buradan tebrik ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bülten- malatyahaber.com

araç battalgazi1

araç battalgazi2

araç battalgazi3

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan

neyin açılışı anlamadım??fabrika mı açılıyor??

Tuncay

*Çöp toplamak bir belediyenin asli görevidir, çöp kamyonu aldım diye reklam yapmak ne demek ya. Geldiğimiz hale bakın.
* Saydım tam 23 kişi kurdela kesmek için hazır bekliyor, demekki belediye 23 adet de makas almış.
* Bu protokoldeki adamlar hepsi üst düzey yönetici, milletvekili felan
Gidip asıl işlerinizi yapsanız inanın memlekete daha faydalı olursunuz
Nerde kurdela açılış oradalar
*Ayrıca o binek araçları ne için alındı, kimler kullanacak, tek tek açıklayınız, bakalım gerçekten ihtiyaç mi keyfimi?

BEKİR

araçları logolasınlarki bi müslüman görsün ihbar etsin müdürü sekreteri katibi evine araçla gitmesin servis var ne özllikleri var maskinin büyük şehirin ve diğer belediyelerin zaten araç saltanatları dilden dile dolaşıyor

kemal

hangi a-k-p li den kiraladınız,

Harun

Ee ne yapsın belediye aracsizmi hizmet verecek. Bir şekilde araca ihtiyacı var en uygunu neyse o yapılacak . Bakın İstanbul’a Ekrem İmamoğlu 700 araç sergiledi israf diye show yaptı bir hafta sonra 997 aracı üç katı fiyatla kiraladı . Her belediyenin araç filosu olacak . Uzun vadede hangisi faydalı ise o olsun.

semi

arkadaslar nasıl bır hale geldık arac alınır laf soylerız kıralanır laf soylerız beledıye envanterıne araca alınmıs kıralanmamıs bu araclar kamu malı olarak kalacak ne kdr fiat a alındıgı bellı hala elestırı ınsafsızca olmuyor mu en azından bu konuda yapmayın

Okan

On aylık kiralama bedeline satın alınmış araçlar.Kimse tasarruf masarrruf demesin altmış ay kira ödenmiş bu araçlara.Bravo Osman Başkan ve ekibi.Saldırılar başlar artık musluğun suyu kesilmiş.

xyz

Biri araçları filodan çıkardım tasarruf yaptım diye sergiler biri de para harcadım aldım diye….

Murat

Kira bedeli yüksek ise almak daha mantıklıdır. Ayrıca Yeşilyurt belediyesi parasızlıktan arabaları satarken Battalgazi belediyesinin filo güçlendirmesi vizyon ve güçle alakalıdır. Kusura bakmayın Yeşilyurttaki gibi hesap kitap bilmeyenler yeğenler başta olursa o zaman devletin parası çarçur olur

Enes

Kim yaparsa yapsın güzeli, doğruyu yapanı alkışlamak neden bu kadar zor. Adam 10 aylık kira bedeliyle 75 aracı filosuna katmış ister AKP li ol ister CHP li, milletin, kamunun malına, imkânlarına sahip çıktığı için teşekkür etmeyi bilmeliyiz.Kimse bu araçlara astronomik kira bedeli ödeyenlere iki laf etmiyor. Yok amortisman bedeliymiş, yok şoförmüş.Kim ne derse desin ben tebrik ediyorum. Kimin katkısı olduysa da işi rast gelsin ne diyeyim. Ben Osman Başkan ve ekibini kutluyorum. Milletin menfaatine bir iş yapmışlar.

Huseyin

Katranı kaynatsan olur mu şeker?

M. K

Çöp araçları Battalgazi belediyesinin eski araçları değil mi. Bunların amortisman bedeli ne acaba 5 senede onu da geçtim bakım onarım siğorta vb. giderleri heseba katarsak Mehmet Fatih kardeşin ısraf dediğini bakalım neyle kafasında örtüştürecek. Bekara karı boşamak kolay 🙂

Ahmet

Neyin tebriği kardeşim.
Bu araçların bakımı var şöför var yıllık bakımı, araç satış bedeli var var oğlu var yani

Mehmet Fatih

Tebrik ediyorum Osman Güder Başkanı. Büyük bir israfı önlediği anlaşılıyor..

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 15 12 3 0 31 11 20 39
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 15 7 3 5 20 23 -3 24
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Galatasaray 14 6 4 4 19 17 2 22
Beşiktaş 15 6 3 6 22 22 0 21
Adana Demirspor 15 5 5 5 20 20 0 20
Sivasspor 15 4 7 4 21 15 6 19
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 15 2 5 8 14 22 -8 11
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...