Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Ağbaba, Çınar’ın Bilmediği (!) Listeyi Açıkladı

Manşet

16-04-2021 tarihinde yayınlandı.

Ağbaba, Çınar’ın Bilmediği (!) Listeyi Açıkladı

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yeşilyurt Belediyesi’nin aracılığıyla yurt dışına gidip dönmeyenlerle ilgili skandalda her geçen gün yeni bir boyut ortaya çıkarken, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın, hizmet pasaportu gri pasaport’ verilmesi için Valiliğe yazdığı yazının ekinde yer almasına rağmen, ‘bilmediğini’ öne sürdüğü 45 kişilik listeyi açıkladı. Listede yer alanların 20-30 yaş grubunda oldukları dikkat çekerken, ‘insan kaçakçılığı’ olarak yorumlanan bu durumla ilgili soruşturmalar konusunda ise kamuoyuna herhangi bir bilgi verilmemesi dikkat çekti.

Olaya karışan organizatör, aracı ve ‘ilticacı’ konumunda oldukları anlaşılanların anlatımlarındaki olaylar, tarihler, bu yasa dışı işlemin, Yeşilyurt Belediyesi kullanılarak birden daha fazla sayıda olduğu kuşkularını güçlendirirken, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Sözcü Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, kimlerin yurt dışına gittiğini bilmediğini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar’a, “onların merakını gidermek için elimizdeki 45 kişilik listeyi kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.” dedi ve ‘son posta’ olduğu değerlendirilen 45 kişilik listeyi gösterdi.

Ağbaba, şunları söyledi:

“Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin yapmış olduğu insan kaçakçılığı konuşuluyor. Bu her gün yeni bir boyut kazanıyor. Belediye meclis üyelerimiz soruyorlar, ‘bu insanlar kimlerdir’ diye Yeşilyurt Belediyesi, ‘bilmiyoruz biz de merak ediyoruz’ diyor.

Onların merakını gidermek için elimizdeki 45 kişilik listeyi kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. İsimleri, doğrum tarihleri, TC numaraları hepsi burada. Birçoğu 30 yaşındaki insanlar ve önemli bir skandala imza atılmış durumda.

Yeşilyurt Belediyesi’nin elinde olduğu halde valiliğin elinde olduğu halde bu bilgileri kamuoyuyla paylaşmıyorlar. Bu bilgileri kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

45 kişi gitmiş 2 kişi gelmiş 43 kişi Almanya’ya iltica etmiş durumda. Anlaşılıyor ki bu sadece Malatya Yeşilyurt Belediyesi değil birçok AKP’li belediyesi eliyle insan kaçakçılığı yapılıyor.

İddia odur ki Elazığ Baskil Belediyesi, Elazığ Arıcak Belediyesi ve Ordu Korgan belediyesinde benzer projeler adı altında yurt dışına insanlar götürmüşler. Açık bir organize iş var, açık bir suç var, insan kaçakçılığı var.

AKP’nin bu icadı daha önce dünyada Avrupa’ya gitmek için yola çıkan ülkelere örnek olacak bir icat. Şeytanın aklına gelmeyecek bir yöntemle insan kaçırılıyor. Normalde insanlar deniz yoluyla ya da Ege veya Meriç üzerinde hayatlarını riske atarak gidiyorlar.

Burada insan kaçakçılığı belediye başkan yardımcılarının başkanlığında uçaklara binilerek yapılan bir kaçakçılık ve devletin eliyle yapılan bir kaçakçılık. Belediye hizmet pasaportu istiyor valilik hizmet pasaportunu veriyor ve insanlar yurt dışına kaçırılıyor. Burada müthiş bir para var. Ayrıca bir FETÖ bağı var mı mutlaka araştırılması lazım.”

sozcu.com.tr- gerçekgundem.com- malatyahaber.com

BELGE 1: Yeşilyurt Belediyesi’nin, Valiliğe gri pasaport verilmesi için gönderdiği 45 kişilik liste..

liste yesilyurta

BELGE 2: Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar’ın imzasıyla Valiliğe gönderilen listenin 3 Eylül 2020 tarihini taşıyan üst yazısı

yesilyurtbelge2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
44 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İhsan emre

Bidaha ne zaman götürülür acaba başvurular nerde yapılıyo

ömür

her derneğin gazına gelip etkinliklerine ortak olursanız olacağı bu iş patlamasa yıl sonu raporlarında bu kadar genci Almanya gezisine götürdük dersiniz bu olayda büyük bir kumpas tezgah var yoksa çınar ihtiyaç sahibi bir adam değil varlıklı biri bir organizasyon işi iyice araştırılınca ortaya çıkacaktır sadece net konuşmak lazım hem vekiller hem başkan çıkıp biz bu süreci takip ediyoruz bu olay kabullenemez şeffaf bir biçimde ,açıklamalarda bulunmak lazım düşünmeden ve iyice araştırılmadan yapılan bu tür olaylar AKP seçmenini ve Türk milletini derinden üzmektedir. bu işe imza atmadan önce

1 45 kişinin masrafı yeme içme konaklama ve yol en az 7 bin Euro
2 Bu zengin adamı tanıyan eden var mı inmidir cin mi 320 bin Euro para döksün
bu tür bütçeli işleri kalkınma ajansları yada Avrupa fonları karşılar
3 Dernekler ile ilgili belediyeden bir araştırma yapılmış mı dernek faaliyetleri güvenilirliği
4 Kimler ön ayak ricacı oldu aradaki isim kim belediye başkanı tereddüt etmeden imzalamış

Mesut

Acaba diorum Veli Ağbaba Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuk karı içinde hdpli belediyelerle bu denli mücadele etmişmi onlar insan kaçakçılığı yapmıyo demi Veli bey. Şunu da belirtmek isterim Yeşilyurt belediyesinde kim buna sebep olduysa yenilir yutulur deil varsa öyle birşey asla kabul edilemez.

black

Diyarbakır anneleriyle bunu ne alakası var. Yeter ki sizinkilere bir şey olmasın memleket batsın değil mi. Diyarbakır annelerinin de aslında kimin güdümünde olduğunu herkes biliyor o ayrı konu.

hasan balcı

veli ağbaba sokak kedileri icin ne yapmış ki burada konuşuyor !

Bynedim

d.bakır aileleri bir provokandadır önemli olan onları kimin nasıl neden dağa çıkardıklarıdır.Ne vaadler verildi?Büyük bir kısmı abd nin maaşlı askerleri öldürülenlerin çoğunun ceplerinde dolar çıktı.Şemdinlide askerlik yapan birisi olarak yöre halkında bir yerli araba göremezsin heryer dağ ne ekersin ne biçersin.Kaçakçılık ve terorizme destekten başka yaptıkları birşey yok bazı kitlerinin hepsini değilse bazıları gerçekten ultra lüks yaşıyor bizim şehirde hayal ettiğimiz hayatı hemde.Önce bu dolaylı yolların kesilmesi aşirey önderlerininin bağlantılarını bulunmalı.Devlet babadır bizde evlatlarıyız baba evladını ayırt etmez.

Malatyalı

Diyarbakır annelerinin üzerinden kimin nemalandığını belki sen bilmeyebilirsin fakat az buçuk aklı çalışan anlar🤔🤔

Korkusuz korkak

Mesut bey bu olayı hdp li belediye yapsa terörist kaçırdı lar yurtdışına chp li belediye yapsa fetöcü yurtdışına kaçırdı denilirdi yaw neredeyse 1 sene olacak olay yeni gündeme geliyor adalet herkes için eşit olacak

alican

Acaba bu yurt dışına çıkarttıklarından kelle başı kaç lira aldılar?Bide yazık yav valilikteki çalışanı açığa alıyorlar asıl belgeyi yazıp gönderen hala orda .Ne o memur garibanda ondanmıdır bu nasıl adalet?

Erol

Sayın Ağbaba listedeki kaç kişi Malatya nüfusuna kayıtlı onuda açıklasaydınız iyi olurdu

Dürüst Adam

Bu dilekçede ki imza şimdi derler ki sahte:)))) Benim değil:)) ağlarlar şimdi… O imza kime aitse asıl suçlu odur:))) Hani haktan,hukuktan, kul hakkından bahsediyorunuz ya ? Beş vakit namaz kılıp Allah (c.c.) hesap veriyorsunuz ya!!!! Bu işin sorumlusu o imzanın sahibidir ve o imzanın sahibi görevden alınmalı savcılığa müfettişler tarafından suç duyurusu yapılarak verilmelidir. Yargılanmalıdır!!! Bunu ortaya çıkaran sn.vekilimiz Ağbaba teşekkür ederiz. İnsanlar artık görsün bu sorumluların gerçek yüzünü… Bu işler reçel satarak olmuyor… git reçel helva yap savunacağına… Sn.Gürkan Açıklamalarına cevap ver… Söylenecek çok şey var ama gerek yok mide bulandırıcı! ( Kişisel fikrimdir kimseyi bağlamaz)

Bynedim

Şimdi heryere yazdım birileri okudu yayınlandı bazılarınında zoruna gitti yayınlamadı herneyse;
Özetle ortada bir alavere iş var arkadaş.!
Kimse kusura bakmasın eski insanlar kalmadı artık herkes dolaylı dolaysız okuyor yada istişare ediyor var diyenleriniz var evet var ama onlara kimse ne yanlışı ne doğruyu anlatamaz.Mevcut hükümet ne kadar Islami politika yürüttü bence Islami dayanaklı ne varsa kullanıldı kimse kusura bakmasın elhamdulillah müslümanım inşallah kalbende bunu yaşıyorumdur..Kalp ile dil aynı olmalı kanaatimce.Herneyse bu kadar torpilin döndüğü bir yerde islami olarak bu mümkün mü?Sorarım bir başkasının hakkını gasp ederek sırf alkışçı diye ona hak tanırırsa ben gibi herkes müslümanlığınızı sorgular.Velhasıl kelam ülkenin insanlarını alet etmeyin din ile bu sandal vallahide yürümez insanlar inançlarını sorgular oldu!Helaliyle adam bisiklet alamazken yakın insanlarınız adını bilmediğimiz arabalarda geziyor bu nasıl nerden geliyor.Vallahi gözüm yok ama zoruma gitmiyorda değil.Her mülakatımda yok şu yok bu dediniz yiyorsa merkezi atama yapıpta oy potansiyelinizi öyle görelim.Herneyse ülke için çalışan inançı ne olursa olsun dürüst insanlara selam olsun diğerlerinide rabbim nasıl bilirse öyle yapsın.Belediye başkanısın yada zenginsin diye 4 rekat namazın kılınmayacak.Yazıyı hakkıyla dikkatice okuyup anlayanlarda selam olsun umarım yayınlanır..

MALATYA PLATFORMU.

Cesur yürek Veli Ağabey teşekkürler…👍👍

hasan balcı

veli ağbaba öyle bir ateş yaktı ki bu ateş çok adam yakacak

Ferit

Yanmaz hiçbir şey olmaz çünkü suçlu chapeee

adil

Yazıklar olsun. Bu kararı valiliğe gönderen adam hala koltuğunda ama gelen yazıyı onaylayan adam görevden alındı.

Şahin

Arkadaşlar veli veyalancıları iftira kampanyası başlatmış allah için bu adammalatyaya bir çiviçakmışmı işi gücü yalan ortalığı karıştırmak çamur atmadığınız kimse kaldımı şimdide Yeşilyurt belediye başkanı hedef aldınız….yorum yapanların çoğu bunun adamları

mlx

Atı alan üsküdarı geçmiş almanyaya gitmiş.neyin kafasını yaşıyorsun.ortada bayağı bayağı adam kaçırma işi var.birileri belediyeyi kullanmış.

hasan balcı

yav he he..

Nuri

Sen Aliyi.. Veliyi bırak..Belediyede kanıtlanmış,yaşanmış bu işe bak..Buna yorum yapabilirmisin?Bu iş partiler üstü bir durum.Bak içişleri bakanlığı her gün birilerini görevden alıyor.Sen şimdi Bu işin olmadığınımı ima ediyorsun?Onu söyle.

Last edited 29 gün önce by Nuri
Ali

Kardeş ben ak partiliyim ve yine vereceğim ama yiğidi öldür hakkını yeme adam iktidarda mı ki iş yapsın tabiki muhalefet yapacak ve güzelde yapıyor helal olsun doğruları tüm türkiyenin gözüne soktu bu tarafgirliği vırakın artık

Malatya444

Allah aşkına ben bir akp li olarak, soruyorum iftira olan nedir. başkan yardımcısı görevden neden alındı 2 memur neden görevden alındı. Doğruları okadar iyi biliyorsunuz ki doğruları yalanlayacak ve saklayacak kadar rahatsınız. Atanmış kişiler üstlerine seçilmiş kişiler millete hesap vermek zorundadır.

MURATHAN

Bunun AKP lisi CHP lisi yok beyler. Kendinize gelin. İşin siyasi boyutunu geçtim, evet bu resmen insan kaçakçılığı, tabi araştırmak lazım iyice incelemek lazım, burda medya ya büyük görev düşüyor. Veli Ağbaba nın yayınladığı listeyi malatya haber niye bulamıyor. Yenilir yutulur bişey değil bu..Ben bilmiyordum benim haberim yok demekle olmaz. Çık delikanlı gibi söyle. Ya evet bu adamlar gitti ama gelmedi. Bunun adına iltica mı dersin, PKK lıları kaçırdı mı dersin, FETÖ cüleri kaçırdımı dersin. Ucu açık bir olay

koray

45 kişiyi gönderen Belediye bile Belediye meclis üyelerine yazılı sorulmasına rağmen aylarca bilgi vermez iken, haber patlayınca da gidenler kim bilmiyoruz, araştırıyoruz derken Malatyahaber ne alaka?

44malatya

Sahin sen uzaydami yasiyorsun okuman yazman yoksa ogren yesilyurt belediye
Baskanin yazisin iyi oku ona gore yorum
Yap uyumayin

berk

helal olsun ağbaba işimleri açıkladığın için , 4 vekil neredeler 8 tanesi daha 18 yaşında

şahin

Rahmetli mevlüt aslan oğlunu mumla arıyoruz bu adam tam bir şovmen işi gücü asparagas malatya haber bu şahsın haberlerini yapmayın aziz mubarek günü başka habermi yok malatyanın dünyakadar derdi var bu şahıs kimki sürekli bunun haberini yapıyorsunuz

hasan balcı

ülke bu haberle çalkalanıyor sen asparagas diyorsun üstün zekalı arkadaş bravo sana

kündübekli

Aynen malatya haber com şahinbeyin engin tecrübelerin den yararlanın asparagaz mış şahin bey gercekten bu haberlerin yalan oldugunu falan mı inanıyorsnuz, yazık, azıcık mantık azıcık çıkar odaklı bakmayın biraz gercekçi bakınız. Mesele memleket meselesi mesele fakir fukara hak meselesi geç bunları kimse bu saatten sonra artık inanmıyor

Has Malatyalı

Bu şahıs kim ki dediğin Malatya’da onbinlerce oy almış CHP Milletvekili Veli Ağbaba. Yalan dediğin olayı patlatıp yetimin hakkını koruyan adam. AKP’li belediyeler toplanmış adam kaçırıyor senin şu yazdıklarına bak. Sen karışma, biz olayın takipçisiyiz; sen aziz mübarek günde bedava patates ve soğanı bekle.

mlx

Kendinizi burada aklamaya mı çalışıyorsunuz.

Nuri

Bu olayı basit bir olay gibi görmek normal bir durum olmazsa gerek.. Ne iş…Yoksa kendini aklamaya mı çalışıyorsun?

Last edited 29 gün önce by Nuri
Malatyalı

Sen kimsin ki görüşünü yayınlıyor 😁😁

maho

Sayın vekilim helal sana, bu işin içinde daha çok şeyler çıkacak. Neden kayyum atanmıyor hala anlayamadım. Sen , nasıl başkanlık yapıyorsun imzalıyorsun bu listeyi ve tanımıyorum diyorsun. o koltukta kukla diye mi oturuyorsun. AKP yi rezil ettin.

diler

inanın yeşilyurt şelalenin arka bahçesi olmuş. selahattin başkan yolladı bu aldı besledi. yeter artık bu olayda görevden alınıp el çektirilmeli. valla malatya malatya olalı hiç bu kadar basiretsiz adamların eline kalmamışdı. malatya ya ömer faruk öz lazım

Cumali

45 kişiye bilmem ne pasaport çıkacak belediye başkanı haberdar edilmiyecek.ilçe belediyesi.barı insanlar ile kafa bulmaya çalışmayın.bir an önce istifa etmeli.

Mehmet Çalışkan

Utanmadan sıkılmadan haberim yok, bilmiyorum vs. diyorlar. Tabi bizde yutuyoruz. Sandıkta görüşeceğiz.

Merhem

Ağbaba olmazsa ,Çinar ,belediyenin yerini unutacak

Organize işler

Organize işler Yeşilyurt versiyonunu izliyoruz gelinen nokta çok vahim güzelim ülkede ve bu adam hala koltukta oturuyor

koray

Ay’a yol yapılacağına inanan bir kitle Mehmet Çınar ın “kim olduklarını bilmiyoruz, araştırıyoruz” demesine mi inanmayacak?

Last edited 1 ay önce by koray
MUSTAFA

İmzayı atmışlar ancak haberleri yok.

Bunlar nasıl bu şehri yönetiyorlar.

Attıkları imzadan haberleri yok.

Hiç mi sormadınız, sorgulamadınız?

Bu adamlar nasıl bu şehri yönetir? Bunlar muhtarlık bile yapamaz.

Koca Malatya da belediye başkanlığı yapacak doğru düzgün bir adam bulamadınız mı?

Yanlışlıkla attıları imzalarla bunlar şehri bile satarlar.

Gerçek bu

Sayın Ağbaba kim diyor haberleri yok. Hepsi inde haberi var. Yoksa böyle planlı bir organizasyon yapılabilirmiydi? 43 tane aynı örgüt üyesi nasıl birarada geldi? İnsanlar İn aklıyla dalga geçmesinler.

Tuncay

Adamlarin. Listeden haberi yok veli veli baba?

Huzur

Adamın kralısın sayın Ağbaba..

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...