"Akçadağ Bizim Göz Bebeğimiz, Kalemiz"

PAYLAŞ

AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Malatya'da bulunan Organize Sanayi Bölgelerinde yer kalmadığının altını çizerek "6. Bölge teşvikleri 1 yıl daha uzatılmıştı. Şu anda Türkiye'deki en cazip yatırım yapılacak il durumundayız. Elektrik desteği veriyoruz, sigorta desteği veriyoruz, üretim desteği veriyoruz kısaca her türlü desteği veriyoruz üreticiye" dedi.

Milletvekili Hakan Kahtalı, İl Başkan Yardımcısı Rıdvan Budak ve partililerle birlikte Akçadağ ilçesini ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu.

İlçede ilk olarak AKP İlçe Başkanlığını ziyaret eden Kahtalı burada partililerle bir araya geldi. "Akçadağ bizim göz bebeğimiz" diyen Kahtalı, "Akçadağlılar Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadılar, ben hepsine çok teşekkür ediyorum. Her seçimde ellerinden geleni yaptılar. Akçadağ bizim kalemiz" şeklinde konuştu.

Akçadağ'a yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgiler veren Kahtalı, "Akçadağ'da elektrikle alakalı bize iletilen talepler neticesinde ilçemize 2021 yılı içerisinde 9 milyon TL'lik bir yatırım yaptık. Elektrik yatırımı anlamında Malatya genelinde yapılan yatırımların büyük bir payını Akçadağ aldı. Eğitim alanında 12 derslikli Ziya Gökalp okulumuzu yaptık buranın fiziki gerçekleşmesi yüzde 95 oranında. Düzyurt Mahallemizde 4 derslikli ilkokul yapacağız onun da geçici kabulü yapıldı. Yine bir İmam Hatip okulu yapacağız. Kepez'de 4 derslikli bir ortaokul yapacağız. Bunların planlaması ve bütçesi hazır, bu yıl başlayacağız ve bitireceğiz. Yine sağlık alanında Akçadağ'a önemli yatırımlar yaptık. 6 hekimlik aile sağlığı merkezimizi yaptık, toplum sağlığı ve 112 acil sağlık istasyonunun yapımını bitirdik ve geçici hasta kabulüne başladılar. İnşallah daha büyük bir entegre hastanesini Akçadağ'ımıza kazandırmak için gayret edeceğiz. Gençlere yönelik bir futbol sahası kazandırmış olduk baharda da açılışını yapacağız. Sulama ile ilgili Taşevler Göleti var. 8 bin dekar araziyi sulayacak göletin gövdesi tamamen bitti ama çatlaklar onarılıyor. Kürecik Göleti, Harunuşağı Göleti ve Kumluova göleti yapılacak. Bunların da planlaması yapıldı. Bunun yanında modern sulama sistemine geçmek için görüşmelerimiz yapılıyor. İnşallah Akçadağ'da sulama sorunu kalmayacak" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Malatya ile ilgili ne talep edildiyse hepsinin karşılandığını aktaran Kahtalı, Erdoğan'ın Malatya'yı çok sevdiğini söyledi.

Malatya'da bulunan Organize Sanayi Bölgelerinde yer kalmadığının altını çizen Kahtalı, "6. Bölge teşvikleri 1 yıl daha uzatıldı. Şu anda Türkiye'deki en cazip yatırım yapılacak il durumundayız. Elektrik desteği veriyoruz, sigorta desteği veriyoruz, üretim desteği veriyoruz kısaca her türlü desteği veriyoruz üreticiye. Cumhurbaşkanımız Malatya'da üretim artsın, istihdam artsın diye bu teşviği uzattı ve Malatya'ya büyük destekler veriyor. Şu anda bizim organize sanayi bölgesinde yatırımcıya verecek yerimiz kalmadı. Allah'a şükürler olsun o kadar iyi çalışıyoruz ki yetiştiremiyoruz" diye konuştu.

Türkiye'nin ihracatının 221 milyar doları geçtiğini dile getiren Kahtalı, 2023'ün büyük bir dönüm noktası olduğunun altını çizerek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; "Biz şu anda OECD ülkeleri arasında en fazla ihracat yapan ikinci ülke konumundayız, G20'de birinci sıradayız. Bunlar çok önemli şeyler. Türkiye artık kabuğunu kırdı. Türkiye artık ne TÜSİAD'a ne de onun yavrularına bağlı değil. Artık halk üretiyor. TÜSİAD'ın ayar verme dönemi artık geride kaldı. Üretmek isteyen herkes üretir ve parasını kazanır, üretmek istemeyen üretmez. Bizim artık yerli yatırımcılarımız var.15 temmuz'da Cumhurbaşkanımızın bir sözüyle milletimiz sokağa indi ve canını ortaya koydu. Yine Cumhurbaşkanımızın bir sözüyle insanlar dolarlarını bozdurup Türk Lirasına geçti. 60 milyar civarında dolar bozduruldu. Bu, milletimizin vatan sevgisini ve Cumhurbaşkanımıza olan sevgisini gösteriyor. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu '2023'te dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme' hedefimiz var. İşte biz bu kırılma noktasındayız. 2023'ü geçtiğimiz anda artık Türkiye'nin önü açık. Bundan sonra artık Türkiye kendi sondaj gemileri ile doğalgaz arayan ve çıkartan bir ülke olacak. Kendi topraklarında artık petrolünü çıkaracak, nükleer santralini kuran bir ülke olacak. O yüzden Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacağız ve onu asla yalnız bırakmayacağız."

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AKP Akçadağ İlçe Başkanı Nuri Karadaş ise, ilçenin taleplerini Milletvekili Kahtalı'ya iletti.

AKP Malatya İl Başkan Yardımcısı Rıdvan Budak da, Akçadağ'da olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Kahtalı, beraberindekilerle birlikte daha sonra ilçe merkezinde bulunan esnafları ve Akçadağ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Fatih Şahin'i ziyaret etti.

Akçadağ Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün'ü de ziyaret eden Kahtalı, Kaymakam Böçkün'e çalışmalarında başarılar diledi.

Kahtalı, daha sonra Akçadağ Birlik Koop Başkanı Hamit Cengiz ve Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boyraz'ı ziyaret ederek taleplerini dinledi.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

8 yorum yapılmış

 • Taner (3 hafta önce)
  Geçti o
  0
  0
  Yanıtla
 • ADNAN (3 hafta önce)
  Allah aşkına kendi dediğinize kendiniz inanıyormusunuz.Son belediye seçiminde üçüncü parti oldunuz. Ayrıca git 6. bölge teşviklerini batıda yatırım yapmış iş adamlarına anlat belki Malatya ya gelir yatırım yaparlar. Yani vallahi yemiyoruz billahi yemiyoruz yormayın kendinizi işlerinize odaklanın
  0
  0
  Yanıtla
 • hasan kaçan (3 hafta önce)
  Zaten fotoğraflar herşeyi anlatıyor. Eskiden olsa AKP den biri gelse bırak o odayı sokakta insanlar toplanırdı, yol kapanırdı kalabalıktan. şimdi ise odada 5-10 tane ihtiyardan başka kimse sizin etrafınızda toplanmıyor. Onlarda zaten oranın başkanının eşi dostu akrabalarıdır büyük ihtimal. Sizi dinlemeye görmeye halk artık tahammül edemiyor. Ve halen şapkanızı önünüze koyup düşünmüyorsunuz, halen hatayı suçu başkalarında arıyorsunuz.
  0
  0
  Yanıtla
 • mehmet (3 hafta önce)
  akçadağ bağımsız, bağımsız kalacak!!!
  0
  0
  Yanıtla
 • deniz ışık (3 hafta önce)
  akçadağımızı hiçe sayan küçümseyenler boyunun ölçüsünü aldı bu arada ben malatya akparti milletvekillerini artık milletin seçmesini istiyorum öznur kimki çakır kimki vs vs değişmezsse düzenleri bizde bağımsızlara oynarız.
  0
  0
  Yanıtla
 • Tuğrul (3 hafta önce)
  Eskimalatya neyiniz oluyor acaba Şehirden asfalt geçen yolları yazma Bir de bizim köyden eşşek geçmeyen yolları da. Yaz gazeteci yaz Yaz efendi yaz
  0
  0
  Yanıtla
 • omer (3 hafta önce)
  Sayın Ali kazgan başkanım herzaman Parti'nin arkasındayız sakın bizi değişme tek başına Akçadağ in baskanisin
  0
  0
  Yanıtla
 • Akcadagli omer (3 hafta önce)
  Ali başkan tek başına kaleyi fettei helal olsun başkanıma Akçadağ a bayrağını dikti bir daha o bayrak inmeyecek
  0
  0
  Yanıtla