Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

AKP’de İlçe Aday Adayları 22 Aralık’ı Bekliyor

Gündem

19-12-18 11:32

AKP’de İlçe Aday Adayları 22 Aralık’ı Bekliyor

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP’de ilçe belediye başkan adaylarının, TBMM’de bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından en erken 22 Aralık Cumartesi günü açıklanması bekleniyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, halen Battalgazi İlçesi Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Selahattin Gürkan’ın açıklanmasından sonra, dikkatler Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinin yanı sıra diğer 11 ilçenin adayları için parti genel merkezine çevrildi. Daha önce 14 Aralık’ta yapılacağı belirtilirken,bütçe görüşmeleri nedeniyle ertelenen aday açıklamasının, 21 Aralık’ta son bulacak bütçe görüşmelerinin ardından 22 Aralık Cumartesi günü yapılması bekleniyor.

13 ilçe adayını belirlemek üzere, parti genel merkezince çeşitli aralıklarla, öne çıkan 3 veya 4 isim için için kamuoyu yoklaması yapıldı. Geçtiğimiz hafta sonunda da, partinin il ve ilçe yöneticileri, kendi değerlendirmelerini yapıp, ilçelere göre sayısını 2 ile 5 arasına düşürdüğü  aday adaylarını parti genel merkezine iletti.

Genel merkezdeki 15 kişilik üst kurulun, kamuoyu yoklamalarının yanı sıra partinin yerel yönetimlerince, ilçelere ilişkin önerilen isimleri son bir değerlendirmeye aldığı ve adayları belirleyeceği bildirildi.

AKP MKYK’sı, aldığı kararla, mevcut AKP’li belediye başkanlarının aday adaylığı için başvurmalarına gerek olmadığına, bunların doğal aday sayılacağına, ancak aday olmayı düşünmeyenlerin başvuru yapmalarına karar vermiş, bu nedenle mevcut belediye başkanlarının tümü yeniden göreve talip olmalarına rağmen başvuruda bulunmamışlardı.

AKP’ye merkez ilçeler Battalgazi ve Yeşilyurt’un yanı sıra diğer 11 ilçe için resmen aday adaylığı başvurusu yapan isimler şunlardı:

BATTALGAZİ
Şahin Doğan
Murat Nalçacı
Gazi Ergün
Müslüm Okuşluk
Murat Bilim
Mehmet Menteş
Ali Ekinci
Muzaffer Karakuş
Hasan Göğüş

YEŞİLYURT
Mehmet Şireci
Şeyda Öztürk Aslan
Kenan Aydoğan
Hulusi Boyraz
Mehmet Toptaş
Mahmut Polat
Vahap Erdem
Huzeyfe Karaaslan
Yusuf Özdemir

AKÇADAĞ
Fuat Özdemir
Mahmut Nedim Gökçek
Nuri Evin
Demet Keleş Tutal
Abdurrahman Atay
Ali Bektaş
Murat Maskar
Levent İskenderoğlu
Mustafa Kırteke
Emrah İnce
Osman Güde
Necmettin Özcan
Battal Karaduman
İbrahim Meral
Aliseydi Akduman
İbrahim Tüdün
Bayram Karaaslan

ARAPGİR
Basri Aknar
Rıza Murat Türksoy
Neslihan Güler
Talip Çelik
Secaattin Akyüz

ARGUVAN
Ahmet Eren
Gökhan Göksu
Veysel Karani

DARENDE
Tebernuş Kaçaman
Alican Bozkurt
Mehmet Ali Köroğlu
Seyfillah Karcı
Mehmet Derviş Kıhtır
Yaşar Ünal
İsa Özkan
Hamit Demir
Emin Tatlıcı
Murat Doğan
Osman Beşeren
Hulusi Kaya

DOĞANŞEHİR
Hanifi Bayram
Mehmet Sülü
Mehmet Nazlı

DOĞANYOL
Eşref Aydın
Muharrem Şakar
Özcan Öz
Hakan Bay

HEKİMHAN
Birgül Yılmaz
Kemal Deniz
Necati Benli
Burhan Metin Özer
Erkan Cenk
Tuncay Güven
Gani Karaca

KALE
Ramazan Yılmaz
Zeynel Abidin Kayan
Abdullah Fatih Karakuş
Fatih Bahattin Akkuş
Abdulvahap Ortaç
Murat Koca
Nurettin Karaaslan
İsmail Kayaduman
Yaşar Koca
Hamza Kayaduman
Sabri Karaaslan
Ayşenur Akıcı
Gülsen Boyraz
Ömer Gökçe
Muharrem Özbay

KULUNCAK
Asef Acar

PÜTÜRGE
Mehmet Aydoğan
Tansel Çakır
Mehmet Reşat Güzel
Serkan Kızılırmak
Çetin Ogün Koçer
Bülent Türkeri
Seçkin Yarbasan
Hasan Avşar

YAZIHAN
Selahattin Barut
Eren Topçu
Ziya Doğan

Resmi kurum ve kuruluşlarda görevli olanların yanı sıra partinin ve meslek odalarının yönetiminde görevli olanlar için, aday olmak üzere bu görevden istifaları için 1 Aralık tarihinin belirlenmesinden sonra, bu durumdaki isimlerin de başvuru yapmış olabilecekleri, partiye belirlenen sürede daha önce başvurmuş olan yukarıdaki isimlere, bunların da ekleneceği öğrenildi.

AKP’nin üst kurulunun ilçe adaylarıyla ilgili çalışmalarını 22 Aralık gününe kadar tamamlayamaması halinde, açıklamanın 24 Aralık gününe de kalabileceği belirtiliyor.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Subscribe
Bildir
guest
29 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
volkan

Battalgazi için muzaffer karakuş olmazsa sandığa gitmeyecez

Sıtkı baba

Sadakat başka birşey….işte olmak yada olmamak budur.

Yunus Emre

Battalgazi aday adaylari icerisinden sadece Şahin Doğan i taniyorum ve onun hakkında yorum yapmak istiyorum.Kendisini yakınen taniyorum hak ve adaleti gozeterek yonetebilecek bilgi ve donanima sahip tecrubeleriyle battalgazi yi kalkındıracağına canı gönülden inanıyorum…

Zafer altuntop

Aynen katılıyorum görüşlerinize

Ahmet boztaş

Şahin doğan çok yakından tanıdığım bir saygılı insdandır. Size önerim hiç kuşkunuz olmadan ona oy verip güvenenibilirsiniz TEŞEKKÜRLER

Sıtkı baba

Battalgazi icin ne misyon var ne hedef koyan var ne fikri ne zikri olan var.Bir tek ŞAHIN DOGAN da goruyoruz tum bunlari. Adam kararliligini koymus ortaya…ikna ediyor beni vallah.yaniii adam vatan millet sakarya destani yazmiyor kardesimDIYORKI: Been battalgazi ilcesine bu bu bu vizyonumla bu misyonumla bu hizmet fikirleriyle battalgaziyi bilen biri olarak bu hizmetleri yapmak için aday adayi oldum diyor…baskasi ne diyooor.

Zafer altuntop

Aynen katılıyorum

Muzaffer

Selahattin Gürkan başkandan sonra iş yapabilecek aday kaanatimca ŞAHİN DOĞAN belki yönetim değerlendirir

Sıtkı baba

Selahattin gürkan baskan olumlu eyvallah basüstüne,battalgazi aday adaylarina bakiyorum da…iki lafı bir araya getirecek,mütevazi,beyefendi,disiplinli bir sekilde battalgazi me hizmet edecek bir tek aday adayı şahin doğan ı görüyorum.Haa bi arkadas haluk cömeroglu demis yaw adam arapgirin yerlisi.arapgirin merkezi battalgazinin 1/20 i kadar yapmayin Allah askina.

Sıtkı baba

Selahattin Gürkan baskan olumlu oldu eyvallah basüstüne,battalgazi adaylarina bakiyorum da iki lafı bir araya getirecek,karsisina gectigin zaman beyefendiligiyle ,mütevaziligiyle,disiplinli bir sekilde en iyi hizmeti battalgazimize kazandiracak tek bir aday adayi şahin doğan ı görüyorum inşaallah hayırlı olur.Haa …

Muhammet uğur

Adaylar arasında fikirleri başta olmak üzere projeleri, vizyonu ve battalgazi İlçesi içinde olan sıkıntıları gidermesi adına düşüncem ŞAHİN DOĞAN tarafında başka bir nedeni ise mütevazi, saygılı ve cömert bir BATTALGAZİ başkanı görmek sadece İlçe için değil şehrimiz içinde büyük bir kazanç olur.

Meryem Nur

Malatya Battalgazi ilçesi başkan adayları arasında bence yaptığı projeler ve düşünceleriyle belediyecilikte yeni bir vizyonu ile kendini biraz daha öne çıkaran aday şahin doğan i görüyorum inşallah bizim bu gördüğümüzü AKP yönetimi de gorur ilçemiz ve ilimiz için yerinde bir karar verir teşekkürler.

Firdevs öztürk

Adayları sanal ortamda elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum akp battalgazi ilçesi adayı ŞAHIN DOĞANın yaptığı yeni vizyon kentleşme trafik sorunu ile ilgili dikkat çeken çalışmalarını görüyorum diyer adayların göze gelen bir yayınlarına fazla denk gelmedim belkide ben göremedim eyer dikkat edilecekse bu görüşler dikkate alınmalı.teşşekkürler

Zafer altuntop

Adaylar arasında en dikkat çekici bilgiler Battalgazi ilçesi akp belediye başkan adayı şahin doğanın projeleri ve yapacağı işler trafik konusu belediyecilikle alakalı olarak kaleme aldığı görüşlerini okuyup değerlendirelim bence bu tür durumlarda daha. İsabetli kararlar alınması şehrimiz için daha iyi olur

Ali gül

Battalgazi de samimi dürüst çalışkan ve bölgenin eksikliklerini bilen Muzaffer Karakuş kardeşimizi istiyoruz

RAMAZAN

Battalgazi ilçesine Malatya sevdalısı Nurettin ÖNDEŞ’İ başkan olarak görmek istiyoruz.Rabbim inşallah kendisine bu görevide nasip eder

Ramazan Kara

Bir Yeşilyurtlu, bir belediyeci olarak Yeşilyurt’u en iyi tanıyan insan,mütevazi saygılı Teknik elaman (Yük.İnş.Mühendis)olan mevcut başkan MEHMET ÇINAR’IN yeniden yola devam etmesini en samimi duygularımla istiyorum.Allah yardımcısı olsun.

hekimhanlı

Ak Parti’nin Malatya ilçe belediyelerinden bir tek Hekimhanı kazanmak için uğraşması gerekir diğer ilçelerde değil ceketini koymak ceketin ipini koysa bile kazanır onlar zaten hep garanti olarak ak Parti’nin Hekimhan dışında hiçbir ilçede seçim çalışmasına dahi gerek yok

Ahmet

Yazihan icin Eren TOPCU

dogan

Doğanşehirde mehmet sülüyü istiyoruz yoksa oy yok.

REİS

Doğanşehir Vahap küçük olmazsa Akp kalesi yıkılacak Reis duysun sesimizi

Yakup

Muzaffer KARAKUŞ u belediye başkanı olarak görmek istiyoruz

Mustafa kemal

Akçadağ da Necmettin Özcan

Ali

Akp’ nin aday adaylarından Ha bire mesaj geliyor telefonuma. Bana ne kardeşim adaylığından. Git, yatağını yorganını kapısının önüne ser, seni kim aday gösterecekse ona anlat kendini. Beni rahatsız etme.Hiç umurumda değilsin. Hadi yallah.

Kadir

Umarım malatyada şirketleşen yapıya yakın aday çıkmaz. Eğer adaylar bu siyasi şirketten olursa ben selehattin gürkana da oy vermem.

murat

battalgazi’de haluk cömertoğlu’nu görmek istiyoruz. hem dürüst hem çalışkan.

ATTİLA

Sakın ama sakın melalecileri aday olarka göstermeyin.24 haziranda oy kaybetme nedeni bunlardı

Memleketine sevdalı

Büyükşehir de Selahattin başkan ilçelerde MHP

Canercan

Aynen katılıyorum

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 27 19 3 5 59 27 32 60
Galatasaray 27 18 3 6 53 21 32 57
Fenerbahçe 27 17 4 6 49 28 21 55
Trabzonspor 27 15 6 6 34 26 8 51
Hatayspor 27 13 7 7 47 32 15 46
Alanyaspor 27 12 7 8 41 27 14 43
Gaziantep FK 28 11 10 7 40 32 8 43
Fatih Karagümrük 27 11 8 8 43 36 7 41
Göztepe 27 9 9 9 37 32 5 36
Antalyaspor 27 7 14 6 25 30 -5 35
Sivasspor 26 7 12 7 29 30 -1 33
Konyaspor 26 8 8 10 33 31 2 32
Yeni Malatyaspor 28 7 10 11 35 39 -4 31
Kasımpaşa 27 8 5 14 30 43 -13 29
Kayserispor 26 7 7 12 19 31 -12 28
Çaykur Rizespor 27 6 10 11 31 44 -13 28
Başakşehir FK 27 6 8 13 29 45 -16 26
BB Erzurumspor 27 6 8 13 26 43 -17 26
Denizlispor 27 6 6 15 26 48 -22 24
MKE Ankaragücü 26 6 5 15 30 45 -15 23
Gençlerbirliği 26 5 6 15 22 48 -26 21

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...