Malatya'da amatör spor liglerine devam edildi. Bazı branşlarda şehirlerarası lig maçları da oynandı.
1. AMATÖR FUTBOL BÜYÜKLER LİGİ..
1.Amatör Küme Futbol Ligine oynanan karşılaşmalarla devam edildi. Karşılaşmalarda şu sonuçlar alındı:
A GRUBU:
Sıtmapınarıspor-Tekspor : 0-1
Hekimhan Bld.-İl Özel İdare : 1-0
Doğanşehir Bld.-Orduzu Bld: 0-3
Demirspor-Yeşilyurtspor : 7-1
B GRUBU:
Adafı Kartalspor- Sanayispor: 1-0
Darendespor-Tecdespor: 2-5
Battalgazi Bld.- Malatyagücü : 0-2
İdmanyurdu (Bay takım)
Bu sonuçlarla A Grubunda 34 puana ulaşan Demirspor, B Grubunda ise 28 puana yükselen Malatyagücü takımları liderliklerini bu hafta da sürdürdü. (En üstteki fotoğraf B Grubunda Battalgazi- Malatyagücü maçından)
B GENÇLER FUTBOL LİGİ
Cumartesi günü oynanan B-Gençler Futbol Liginde de alınan toplu sonuçlar şöyle :
Malatya Bld - Demirspor: 1-0
Malatyaspor-Tekspor : 2-0
Malatyagücü- Battalgazi Bld.: 1-4
İl Özel İdare - Yeşilyurtspor : 0-0
Orduzu Bld.- Adafı Kartal : 1-0
Tekelspor-Telekomspor: 1-1
Sancaktarspor- Sıtmapınarıspor: 4-0
Bu sonuçlarla B-Gençler Futbol Ligi A Grubunda Adafı Kartalspor 26 puanla, B Grubunda ise Malatyaspor takımı 29 puanla lider durumda bulunuyorlar.
SÜPER GENÇLER LİGİ
Süper Gençler Liginde de Yeşiltepe Stadında oynanan karşılaşmada Malatya Belediyespor, Batman Belediyesporu 1-0 yendi.
SESSİZLER FUTBOL LİGİ..
Öte yandan Sessizler Futbol Liginde de ilimiz temsilcisi Malatya Sessizlerspor takımı, Yeşiltepe Stadı'nda oynanan maçta Diyarbakır Sessizler futbol takımına 2-1 yenildi. (Üstten 2. fotoğraf bu maçtan)
GENÇ BAYANLAR BASKETBOL LİGİ
Malatya Gençler Basketbol Liginde geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan müsabakada Malatyagücü takımı, Dilekspor takımına 71-31 yenildi. (Üstten 3. fotoğraf bu maçtan)
İŞİTME ENGELLİLER VOLEYBOL
İşitme Engelliler Deplasmanlı Voleybol Liginde Malatya İşitme Engelliler takımı, Osmaniye İşitme Engelliler takımını 3-1 yendi.
Yeşiltepe Spor Salonunda yapılan müsabakanın hakem ve takım kadroları şöyleydi :
HAKEMLER: Ethem Bozyiğit, Mehmet Zeren
MALATYA: Mustafa, Ömer, Hüseyin, Bülent , Serdar, Mehmet Akif, ( Rıfat-Erhan-Mücahit)
OSMANİYE : Osman, Kaya, Mehmet, Erhan, Murat, Bayram
SETLER : 24-26, 25-23, 25-16, 25-14
(Üstten 4. fotoğraf bu maçtan)
HABER VE FOTOĞRAFLAR: Mehmet GÖRESİYE