Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Atatürk 80. Ölüm Yıldönümünde Anılıyor

Manşet

09-11-18 01:14

Atatürk 80. Ölüm Yıldönümünde Anılıyor

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Büyük Asker ve Devlet Adamı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80’inci yıldönümü dolayısıyla 10 Kasım Cumartesi günü Malatya’da da törenlerle anılacak. Bu arada, Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla, il yöneticileri, siyasiler, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri mesajlar yayınladılar.

10 KASIM GÜNÜ YAPILACAK ANMA TÖRENLERİ..
Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla Malatya’da ilk tören Atatürk Anıtı önünde yapılacak. Çelenk sunma töreni, 08.50- 09.15 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Anma programında, Mülki İdare Amiri, Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanınca çelenk sunulacak.

Saat 09.05’te İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından şehir genelindeki sirenlerin çalmaya başlatılması ile birlikte görevli öğretmen tarafından verilecek komutla 2 dakikalık saygı duruşuna geçilecek.

Çelenklerin sunulması ve 2 dakikalık saygı duruşundan hemen sonra 2.Ordu Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı söylenecek, ardından Anıt Şeref Defteri Vali tarafından yazılacak.

Çelenk Sunma töreni bitiminde Atatürk Evi Ziyaret edilecek.

Atatürk Evi ziyaretinin ardından, bu mekanın yanında bulunan Battalgazi Halk Eğitim Merkezi salonunda saat 09.30-10.45 arasında bir anma programı gerçekleştirilecek. Buradaki törenin programı şöyle:

“a) Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından;
1- Saygı Duruşu
2- İstiklal Marşının Okunması
3- 10 Yıl Nutkunun Okunması (banttan) ( Görsel eşliğinde )
b) İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendireceği bir öğretmen tarafından “Atatürk’ün Son Günleri” konulu konuşmanın sunulması.
c) Şiir okunması. (Bir öğrenci tarafından)
d) 2.Ordu Komutanlığında görevli bir personel tarafından “Atatürk’ün Askeri Kişiliği” konulu konuşmanın sunulması.
e) Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından;
1- Oratoryo
2- Atatürk’ün Sevdiği Şarkıların Sunumu
f) Kapanış.”

Ayrıca, 10 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 09.05’de bütün resmi daireler, kurum ve özel kuruluşlar tarafından bayraklar göndere tam olarak çekileceği, daha sonra yarıya indirileceği ve gün batımına kadar bu durumun devam edeceği de hatırlatıldı.

MESAJLAR..
Bu arada, Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınlanan Perşembe akşam saatlerine kadar yayınlanan mesajlar şöyle:

Malatya Valisi Aydın Baruş
“İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümünde saygı ve şükran duygularıyla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 20’nci yüzyılın başlarında milletimizin karşı karşıya kaldığı zor günlerde, Trablusgarp’ta, Çanakkale Savaşları’nda gösterdiği eşsiz dirayet ve mücadele azmi ile milletimizin umudunu ayakta tutmuştur.

Kurtuluş Savaşımız sırasında gösterdiği askeri önderlik ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki üstün siyasi liderliğiyle Atatürk sadece Türk tarihine değil aynı zamanda dünya tarihine damga vuran ender şahsiyetlerden biri olmuştur.

Cumhuriyetimiz başta olmak üzere elde ettiği bütün başarıları kendi şahsına değil, Yüce Türk Milletine mal eden, milleti için yorulmaksızın çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Atatürk, milletimizin kalbinde ölümsüz ve müstesna bir yer edinmiştir. Türk Milleti, her türlü olumsuzluk karşısında azimle mücadele ederek bağımsızlığımızı temin eden ve bizlere Türkiye Cumhuriyeti’ni miras bırakarak bu aziz vatan toprakları üzerinde hür ve onurlu bir şekilde yaşamamızı sağlayan Atatürk’ü unutmamıştır ve dünya var oldukça da unutmayacaktır.

O eşsiz insanı anmak, sadece hüzünlenmek ve gözyaşı dökmek değildir. O’nu gerçek manada anmak, kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını her şart ve ahval içerisinde muhafaza etmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma yolunda bıkmadan usanmadan azimle çalışmakla mümkündür.

Vefatının 80’inci yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın kahramanlarının aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor; vatanımızın bağımsızlık ve bütünlüğü uğrunda hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, şanlı gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.”

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci
“İstiklal mücadelemizin lideri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete intikalinin 80. yılında saygı ve hürmetle anıyorum.

Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümünü geride bıraktığımız bu dönemde, Gazi Mustafa Kemal’in vasiyeti olan ‘muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma’ istikametinde Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için tüm gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz.

Hükümetlerimiz döneminde millet iradesini her alanda egemen kıldık, demokrasimizi, hak ve özgürlüklerimizi geliştirdik, hukuk düzenimizi güçlendirmek için reformlar yaptık. Gelecek nesillere güçlü, müreffeh ve dünyada sözü geçen bir Türkiye bırakmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Tarihimizden, medeniyetimizden ve yüce milletimizden aldığımız güçle; gelişerek, yenilenerek 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizi daha ileriye taşımaya, insanımıza hizmet sunmaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Vefatının yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla yad ediyorum.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Ağbaba, “Bağımsızlık savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. yılında sevgi ve özlemle anıyorum. 10 Kasımlar, matem günü olmaktan çok, Mustafa Kemal’in eserlerinin genç nesillere daha iyi öğretildiği günler olmalıdır. Tüm dünyanın örnek aldığı ulusal Kurtuluş Savaşı sonrasında ortaya konulan çağdaşlaşma adımları ve devrimler gençlerimize daha fazla aktarılmalıdır” dedi.

“Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Türkiye, çok zorlu bir süreçten geçiyor” diyen Ağbaba, “ Bilimsel eğitimin, laik demokratik Cumhuriyet’in, sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının,basın özgürlüğünün her zamankinden daha fazla tehdit ile karşı karşıya kaldığı bir dönemden geçiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi , bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu saldırıların ve tehditlerin karşısında dimdik duracaktır. Çeşitli dayatmalarla Atatürk’ü hafızalardan silmek isteyenler, bu amaçlarında başarılı olamayacaklarını mutlaka göreceklerdir” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini Cumhuriyet Halk Partililer olarak sonsuza kadar yaşatacağız. Bağımsızlık savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. yılında sevgi ve özlemle anıyorum” dedi.

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır
“Türk Milletinin istikbal mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı’nı milletin kenetlenmesiyle birlikte zafere ulaştıran, Cumhuriyeti bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 80. yılında saygıyla ve minnetle yad ediyoruz.

Milletimizden aldığı güçle 1919 yılında başlayan istikbal mücadelemizi ‘Ya İstiklal, ya Ölüm’ diyerek 1923 yılında Cumhuriyetle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal, gösterdiği bu büyük mücadele ile tüm dünyanın hayranlığını kazanmış bir liderdir. Kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza etmek, milletimizin her bir ferdiyle birlik ve beraberlik içinde O’nun hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak amacıyla hiç durmadan ve yorulmadan koşmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız için kanlarını bu toprağa feda etmiş şehitlerimizi rahmetle ve minnetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum.”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat
Başkan Polat mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümünde milletçe saygı ve özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca birçok başarıya imza atmış, kurtuluş mücadelemizde ve Cumhuriyetimizin kurulmasında başrol oynamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürmekte, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma konusunda hedeflerine azim ve kararlılıkla yürümektedir. Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine eriştirmek hepimizin ortak görevidir. 10 Kasım’ı bir matem günü olarak değil, esaret altına alınmakla tehdit edilen ve toprakları paylaşılmak istenen Türk Milleti’nin mücadele ruhu, kurtuluş umudu, diriliş sembolü Atatürk’ü anlama ve anlatma imkânı olarak görüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. Yıldönümünde minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Gürkan, “Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün gösterdiği tam demokrasi, çağdaş bir ülke ve milli iradenin hakim olduğu bir ülke yolunda önemli aşamalar kaydetmiş, demokrasi çıtasını her geçen gün yükselten bir ülke konumuna gelmiştir” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80’inci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır. Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır. Türk milletine çağdaş ve bağımsız bir Türkiye bırakan Atatürk’ü bugün daha iyi anlıyoruz. Bölgesinde her açıdan önemli konumlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugün de ülkemiz üzerinde hain emelleri olanların iştahlarını kabartmaya devam etmektedir. Dün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde birlik ve beraberlik içerisinde bu toprakları vatan yapan milletimiz, bugün de Atatürk’ün bize bırakmış olduğu çağdaş ve bağımsız Türkiye’mizin gelişmiş ülkeler arasında yerini alması için aralıksız çalışmaya devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün gösterdiği tam demokrasi, çağdaş bir ülke ve milli iradenin hakim olduğu bir ülke yolunda önemli aşamalar kaydetmiş, demokrasi çıtasını her geçen gün yükselten bir ülke konumuna gelmiştir. Bizler de Atatürk’ün bize miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyetini, hedefi olan muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak adına daha fazla çalışıp, daha fazla üretmeye devam edeceğiz. Bu düşüncelerle, vefatının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşları ile vatan toprakları için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80 nci ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Çınar yayımladığı mesajda; “2023 hedeflerinin temellerini atmamızı sağlayan bağımsız Türkiye’yi zor şartlar altında bize emanet eden, dört bir yanı düşman işgalinde olan Anadolu’dan güçlü ve sağlam temellere oturan bir devlet kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, milletimizin hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda, üstün bir çaba ve mücadele azmi göstermiştir.

15 Temmuz darbe girişimine kalkan vatan hainleri de, aynı ruh ve inançla sokaklara çıkan Türk milletinden, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sevk ve idaresi ile büyük bir tokat yemiş hevesleri kursaklarında kalmıştır. Kirli oyunlara, ihanetlere karşı Türk milleti birlik olmayı başarmıştır. Dün olduğu gibi bugün de hiç bir güce boyun eğmeyeceğimiz çok iyi bilinmelidir.

Binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerleri, canımızdan değerli gördüğümüz vatan topraklarını parçalamaya yeltenenlere karşı, milletimiz her zaman dimdik ayaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıldönümünde bir kez daha rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut
“Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80’inci yıldönümünde rahmetle ve şükranla anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluş mücadelesi veren kadroların emperyalizme karşı ortaya koydukları idealler ve azim; bugün içinde ülkemize ve milletimize karşı oynanan oyunların, işgal ve darbe girişimleri karşısında bizler için birer bayraktır. Akademi dünyası olarak bu bayrağı bilim dünyasında en üst seviyeye çıkartmak en büyük hedefimizdir.

Gazi Mustafa Kemal’in Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimizi; Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak ve ülkemizin hak ettiği çağdaş seviyelere taşınması konusunda yetiştirmek öncelikli görevimiz ve en büyük idealimizdir.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizin güçlenmesi için üzerine düşen bilimsel ve akademik sorumlulukları yılmadan, yorulmadan yerine getirecektir. Üniversitemizden mezun olacak gençlerimiz; Cumhuriyetimizin bağımsızlığını muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak, devletimizin ve milletimizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırmak, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet bilinci sahip ve donanımlı olarak mezun olacaklardır.

Bu vesile ile vefatının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız ve milletimiz uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyoruz.”

Malatya Barosu Başkanı Avukat Enver Han
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, ebediyete intikalinin 80‘ inci yıl dönümünde rahmetle, şükranla anıyoruz.

Bugün ülkemizin içinde bulunduğu şartlar, O‘nun değerini bir kat daha arttırmaktadır. Onun fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima yaşayacaktır.Adı, yaşadığı yüzyılı aşmış ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır. Türk Ulusu olarak böyle bir lidere sahip olmakla duyduğumuz onur, hiçbir şey ile kıyaslanamaz. Atatürk‘ün koyduğu ilkeler sayesinde bugün Türkiye‘nin çağdaş uygarlık seviyesinde olduğunu, bunu engellemeye çalışan iç ve dış mihraklara karşı mücadelenin de sürdürüleceğine inancımız tamdır . Ulu Önder‘in yaşamı boyunca verdiği mücadele birçok ülkenin bağımsızlık savaşına ışık tutmuştur.Bugün Atatürk‘ü özlemle ve minnetle anmakla beraber, ilkelerine her zamankinden daha sımsıkı sarılmalıyız.

Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti‘ni ve Atatürk ilke ve devrimlerini ilelebet yaşatıp, Türkiye‘nin kalkınmasının yolunun, Atatürk‘ün düşünce ve ilkelerinden güç alınarak, O‘nun eserlerine, Cumhuriyet‘in bütün değer ve kurumlarına geçmişte olduğu gibi bugünde sahip çıkılmasından geçtiğinin bilincinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncülerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ü ve Dava Arkadaşlarını, vatanımız uğruna canlarını feda etmiş Şehitlerimizi, Gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyoruz.”

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar
“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde, özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ülkemizin kurtuluşu için yaptığı mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Mustafa Kemal Paşa bu mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.

“Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasına sahip çıkmak için bugün hepimize düşen ortak görev yine yıllar önce Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “Ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak” olmalıdır.

Atatürk, yapmış olduğu işler ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Türk milletinin kalbinde büyük bir lider ve devlet adamı olmuştur. Genç nesillere emanet ettiği ve ‘En büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışıyla taçlanmış olarak, yine onun gösterdiği hedefler dahilinde varlığını devam ettirmektedir. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla ve de bilinçle bu kutsal emaneti bizden büyük bir onurla devralacaklarına, cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine olan inancım tamdır.

Bu vesile ile bu ülkeyi bizlere bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz.”

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Sadıkoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çağdaş medeniyet yolunda bize ışık veren ve Cumhuriyet gibi büyük bir emaneti devraldığımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıldönümünde şükran ve minnet ile anıyoruz.

İş dünyası, Atatürk’ün özel sektöre olan güveninin boşa çıkarmayacaktır. Bağımsızlık savaşımız ardından en büyük mücadelemiz, uygarlık ve ekonomik gelişim üzerinedir. Çok çalışarak, çok üreterek dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında olmak gibi büyük ve ulvi bir hedefimiz var.

Biz ve bizden sonraki nesiller bu hedeften hiçbir zaman kopmayacak ve Atatürk’ün aziz hatırasına layık olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun.”

Atatürkçü Düşünce Derneği Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları
“Emperyalizmi, tarihte ilk kez yenilgiye uğratan,Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, bedenen aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde asla tükenmeyecek özlem, saygı ve bağlılıkla anıyoruz.

Mustafa Kemal ATATÜRK,tüm dünyanın saygı duyduğu gerçek anlamda bir dünya lideridir:

Mustafa Kemal ATATÜRK, emperyal kuvvetlerin karşısında büyük zaferler kazanan eşsiz bir kahraman ve bir antiemperyalist liderdir.

Mustafa Kemal ATATÜRK,“egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek; ulus egemenliğini hâkim kılmış, laiklik ilkesiyle de demokratik bir toplumun temelini atmıştır. Emperyalizmle savaşın en hararetli anlarında bile kurucusu olduğu TBMM’ni açık tutarak ve çalıştırarak millet iradesini kurtuluşun kaynağı haline getirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti nitelikleri Atatürk’le hayatiyet kazanmıştır.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bedenen aramızdan ayrılışının üzerinden 80 yıl geçti. Yeryüzünde başka hiçbir lidere nasip olamayacak bir büyük kabullenmeyle, kurtarıcısı olduğu Milleti, O’nu asla unutmadı. Terk etmedi. Yalnız bırakmadı.Fakat, ülke yönetimine gelen siyasi iktidarlar, Atatürk Devrimi’ne ve ilkelerine sahip çıkamadılar. Cumhuriyetin temel değerlerinden ödünler verdiler. Ekonomiden, dış politikaya, milli eğitimden, hukuka kadar pek çok alanda Atatürkçü Politikalar görmezden gelindi, dışlandı. Karşı devrime, gericiliğe ve bölücülüğe pirim verildi. Demokrasi, insan hakları, özgürlük kavramları kullanılarak gerçekleştirilen algı operasyonlarıyla,Türk Milleti Atatürk’ten koparılmak istendi.

ATATÜRK demektedir ki:

“Saygı değer ulusuma şunu öğütlerim ki, bağrından yetiştirerek başının üstüne dek çıkaracağı yöneticilerin mayasını çok iyi analiz edip, değerlendirsinler.”

Türk Milleti, bütün dünyayı hayrete düşüren bağlılığını sonsuza kadar devam ettirerek; Büyük Kurtarıcısı, Gerçek Dünya Lideri ATATÜRK’ün öğütlerini mutlaka yerine getirecektir.

Dünya tarihi, aydınlıkla karanlığın mücadelesiyle doludur. Atatürk, dünya tarihinde; aydınlığın temsilcisi, aydınlığın lideridir. Karanlıkta kalmayı isteyenlerin, karanlığı ısrarla savunanların aydınlığı anlamasını beklemek zordur. Ancak, biz Atatürkçülerin mücadelesiyle, karanlıklar mutlaka aydınlanacak, karanlıktan beslenenlerin oyunları bozulacaktır.

Atatürkçü Düşünce; emperyal planları bozacak, aydınlanma mücadelesini sürdürecektir.”

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Emrah Yılan
Yılan; “Atatürk; Türk Milleti’nin tarihi ve milli ortak değeridir” dedi.

Yılan mesajında “Avrupalıların “Hasta Adam” diye nitelediği bir milleti ayağa kaldıran büyük kurtarıcı Atatürk, içindeki coşkun vatan sevgisi ile her zaman Türk Milleti’nin bağımsızlığını hedefleyerek ülkeyi önce askeri sonra da sosyal ve ekonomik alanlarda zaferden zafere taşımış Türk’ün gücünü dünyaya göstermiştir.Gösterdiği başarılar bütün mazlum milletlere örnek olmuştur.

Milletimizin milli şuurlarını, milli değerlerini silmeye, yok etmeye çalışanlar unutmamalıdır ki; Asil Türk Milleti hiç ummadığınız anda tarihimizdeki kahramanca ruhla yeniden mücadelesini verecektir.

Topraklarımız üzerine planlar kuranlar, kafalarına göre haritalar çizenler bir şeyi aklından çıkarmasınlar, uğraştığınız milletin adı TÜRK Milletidir.

Kimse çağ kapatıp çağ açan Türk Milletini hafife almasın. Cengiz Han, Fatih Sultan Mehmet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi nice liderleri dünya unutmamıştır ve unutamayacaktır.

Bize bağımsızlığımızı kazandıran, Cumhuriyetimizi kurarak çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmemizi sağlayan ve “Benden sonra beni benimsemek isteyenler aklın ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” diyerek kurduğu Cumhuriyete sahip olunmasını arzu ve temenni eden büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında Malatya Ülkü Ocakları olarak rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şâd, mekanı cennet olsun.Ne Mutlu Türküm Diyene.” Dedi.

“Beni anlamak demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir”

Bülten- malatyahaber.com

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
malatyalı

ULU ÖNDERİMİZİ SEVİYOR VE SONSUZA DEK ÖZLEMLE ANIYORUZ. Çok yaşa ATATÜRK..

Reşit

Saygı ve özlemle…

MALATYAPLATFORMU.

Rahmet , minnet ve şükranla. . . ! ! !

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Galatasaray 26 18 3 5 52 19 33 57
Beşiktaş 25 17 3 5 56 26 30 54
Fenerbahçe 25 16 3 6 47 27 20 51
Trabzonspor 25 14 6 5 32 24 8 48
Hatayspor 26 13 6 7 46 31 15 45
Alanyaspor 26 12 6 8 40 26 14 42
Gaziantep FK 26 10 10 6 37 29 8 40
Fatih Karagümrük 26 11 7 8 41 34 7 40
Antalyaspor 26 7 13 6 24 29 -5 34
Göztepe 25 8 8 9 35 31 4 32
Sivasspor 25 7 11 7 28 29 -1 32
Konyaspor 25 8 7 10 32 30 2 31
Yeni Malatyaspor 26 7 10 9 33 35 -2 31
Kasımpaşa 25 8 5 12 29 40 -11 29
Çaykur Rizespor 26 6 10 10 30 42 -12 28
Kayserispor 25 6 7 12 17 30 -13 25
Başakşehir FK 26 6 7 13 28 44 -16 25
BB Erzurumspor 26 6 7 13 24 41 -17 25
Denizlispor 26 5 6 15 23 46 -23 21
Gençlerbirliği 25 5 6 14 21 46 -25 21
MKE Ankaragücü 25 5 5 15 28 44 -16 20

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...