Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

İlçe Belediye Meclislerinden İsrail’e Tepki

Manşet

17-05-2021 tarihinde yayınlandı.

İlçe Belediye Meclislerinden İsrail’e Tepki

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Battalgazi, Yeşilyurt ve Doğanşehir Belediye Meclisleri, İsrail’in Mescid-i Aksa’daki çirkin saldırılarını kınadı.

BATTALGAZİ BELEDİYE MECLİSİ’NDE ORTAK BİLDİRİ
Battalgazi Belediye Meclisi’nde grubu bulunan AKP, MHP ve İYİ Partili Meclis üyeleri, yayınladıkları bildiri ile İsrail’in Mescid-i Aksa’daki çirkin saldırılarını kınadı.

AKP’li Meclis Üyesi Av. Leyla Keleş tarafından Cumhur İttifakı adına okunan ‘Battalgazi Belediye Meclisimiz, Filistin’in Her Zaman Yanındadır’ başlıklı yazılı bildiride şu ifadelere yer verildi: “Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa, Kudüs ve Filistin toprakları bin 948 yılından beri İsrail terör devletinin işgali altındadır. Her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının başlangıcında İsrail terör devleti, Filistin halkına saldırmaktan geri durmamıştır. Ramazan ayının son cuması olan 7 Mayıs günü Mescidi Aksa’da namaz kılmak üzere toplanan sivillere orantısız güç kullanarak saldırmıştır. Mübarek Ramazan ayında Peygamber kokulu Mescid-i Aksa ve çevresinde, İsrail güvenlik güçleri tarafından gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla gerçekleştirilen menfur saldırılar ardından, bebek ve çocuklar dâhil çok sayıda masum Filistinlinin şehit olmasına ve yaralanmasına sebep olmuştur. Türkiye olarak her hal ve koşulda Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Battalgazi Belediye Meclisi olarak bu zulmü, hukuk tanımazlığını ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirdiği menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Filistinli kardeşlerimiz asla yalnız değildir. Buradan Uluslararası topluma ve uluslararası medyaya da açıkça soruyoruz: Kudüs’teki devlet destekli saldırılar ‘terör’ değil de nedir? Sadece Müslümanların değil tüm insanlığın vicdanını kanatan alçak saldırıların ve Filistinlilerin dünyanın gözü önündeki yaşadığı zulmün adı nedir? Dünya İsrail’in hukuk tanımaz, vicdanlara sığmayan bu tutumunu daha ne kadar görmezden gelecek? Şuanda Filistin’de hem savaş suçu işlenmekte hem de soykırım yapılmaktadır. Dünya bu soykırıma daha ne kadar göz yumsa da, Türkiye olarak biz göz yummayacağız. İsrail terör devleti Filistinli kardeşlerimizin haklarını uluslararası hukuk ilkelerini çiğneyerek gasp etmektedir ve biz bu gidişata bir dur demedikçe gasp etmeye devam edecektir. İsrail terör devletinin Şeyh Cerrah bölgesi başta olmak üzere Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilerin mülkiyet haklarına karşı gerçekleştirmiş olduğu haksız ve hukuksuz saldırıları ve işgali sona erdirilmelidir. İsrail terör devleti Gazze’ye uyguladığı hukuksuz ablukayı derhal kaldırmalıdır. Battalgazi Belediye Meclisi olarak Kudüs’ün ve Harem-i Şerif’in statüsünü aşındırmaya yönelik İsrail’in mütecaviz eylemlerine ve Filistin halkının meşru haklarını gasp etme girişimlerine karşı her zaman gerekli tepkiyi vermeye; Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının özgürlük, adalet ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğimizi en kuvvetli şekilde beyan ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan İYİ Parti Meclis Üyesi Mehmet Ali Görgeç’te Millet İttifakı adına okuduğu yazılı bildiri ile İsrail’in Filistin’de devam ettirdiği çirkin saldırılarını kınadı.

Meclis Toplantısının ardından konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ‘Ne yaparsanız yapın kazanan Filistin olacak’ diyerek, şunları söyledi:

“Dünya’nın üzerinde bugün ne kadar zulüm varsa, bu zulmün başlatılmasında her zaman Yahudiler vardır. O kitlenin kendine göre inanç değerleri var. İdeolojilerini gerçekleştirme noktasında her yolu kendilerine mubah gören bir milletler. Müslüman kardeşlerimize yönelik başlattıkları çirkin saldırılar sonucunda birçok günahsız yavrularımızı, genç ve kadınları şehit etmiş ve yaralamışlardır. Tüm dünya bu zulme ve olaylara sessiz kalıyor. İsrail’in zulmü giderekte katlanıyor. Filistinlileri evlerinden çıkarmaları, evlerini işgal etmeleri zulmün çok büyük bir şekilde açıktan yapıldığının göstergesidir. Bizim için büyük bir ibret sahnesidir. Bu zulüm, Bütün Müslümanları Kudüs konusunda bir olmaya beraber olmaya ve uyanmaya teşvik etmelidir. İşgal ve sömürünün bitmesi için bütün Müslümanların Kudüs duyarlılığın üst seviyede olması gerekir. Biz asırlar boyunca Kudüs’te barışı gerçekleştirmişiz. Ecdadımız farklı inançlardan, kültürlerden, ırklardan pek çok insanı barış içerisinde orada yaşatmıştır. Tüm dünyanın gözünü yumduğu bu zulmü yüksek sesle kınıyoruz. Hukuktan ve ahlaktan yoksun bu zihniyetin işgal politikalarına ve zorbalıklarına bir an önce son verilmelidir. Türkiye’nin bu konuda göstermiş olduğu tavrı hakikaten takdirle karşılıyoruz” dedi.

YEŞİLYURT BELEDİYE MECLİSİ
Yeşilyurt Belediye Meclisinde grubu bulunan AKP, MHP ve CHP’li Üyelerinin ortak bildirisiyle İsrail’in Mescid-i Aksa ve Gazze’ye yönelik saldırıları kınandı. Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Yakıcı tarafından okunan ortak bildiride; “İsrail’in mübarek Ramazan Ayı içerisinde İslam Dünyasının mabetlerinden olan Mescid-i Aksa ve Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin olarak Yeşilyurt Belediye Meclisinde Grubu bulunan AK Parti, MHP ve CHP Üyelerinin ortak bildirisini sizlerle paylaşıyorum; Terör devleti İsrail her Ramazan-ı Şerif ayında olduğu gibi bu mübarek Ramazan ayında da Filistin halkına zulmünü artırarak sürdürmektedir. Halen devam etmekte olan hain ve gaddarca saldırılarda masum insanların uçaklardan ve her türlü tahrip gücü yüksek bombardımanlarla vefat haberlerini büyük bir üzüntü ve öfkeyle takip etmekteyiz.Terör devleti İsrail’in Filistin’e yapmış olduğu zulümden, savaş suçu işlemesine, katliamlarını kadın, çocuk ayırmadan sürdürdüklerine varıncaya kadar her türlü zalimliklerini ve vahşi tutumlarını şiddetle telin ediyoruz ve kınıyoruz.Bu zulme hayır demek insani ve ahlaki bir tutum olarak tarihe not düşecektir. Yeşilyurt Belediyesi Meclisi olarak Gazze’de ki saldırıların, Mescid-i Aksa’ya yönelik şiddet ve affedilemez baskının bir an önce son bulmasını ve orada ki masum insanların yaşadıkları acı ve hüznün kalıcı çözümlerle giderilmesini önemle ifade ediyoruz. Gazze’de ki saldırılarda hayatını kaybeden Filistin’li kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da, yaptığı konuşmada,  “Acı, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda, Filistin’de devam eden saldırılar, yaşanan can kayıpları ve çirkin hadiselerden dolayı Ramazan Bayramını içimiz buruk ve hüzünlü bir şekilde geçirdik. Terör Devleti İsrail’in Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa’da ki kutsal mekânlarımız ve orada büyük bir direniş gösteren Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği gaddar ve çirkin saldırıları da şiddetle kınıyorum. İsrail’in işgal ederek insanlık suçu işlemeye devam ettiği Filistin topraklarındaki çirkin saldırılarında hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı diliyorum. Rabbim bu acıların bir an önce sona ermesinde hepimizin yardımcısı olsun, Filistinli kardeşlerimizin gücü ve kuvvetini artırsın inşallah. Sonsuz merhamet sahibi Yüce Rabbimiz imtihanlarımızı hafifletsin, sıkıntılı süreçten bir an evvel kurtularak daha güzel günlerde birlikte olmamızı nasip etsin inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle başta İslam Âlemi ve aziz milletimiz olmak üzere bütün hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını tekrardan tebrik ediyorum. Bununla birlikte iki gün sonra 102’nci yılını kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla başta Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan müdafaası sırasında hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyoruz.” dedi.

DOĞANŞEHİR MECLİSİ’NDE DE KINAMA..
Öte yandan Doğanşehir ve Battalgazi belediye meclisleri, İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara ve Gazze’ye yönelik saldırılarını kınadı.

Doğanşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Doğanşehir Belediyesi Meclisi’nin, mayıs ayı olağan toplantısını meclis toplantı salonunda meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Durali Zelyurt’un başkanlığında toplanan meclisin gündemine, İsrail’in saldırganlığının kınanması teklifi de geldi.

Başkan Zelyurt, Filistin davası ve kardeş Filistin halkının özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelelerini savunmak ve İsrail saldırganlığını belediye meclis üyelerinin tamamının talebi üzerine kınanması için oylamaya sundu. Mecliste İsrail’in saldırganlığının kınanması kararı oy birliği ile alındı.

Kararda, “Mübarek Ramazan-ı Şerif ayı boyunca Filistin halkına şiddetini artırarak devam ettiren, devlet terörü uygulayan kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden savunmasın Filistin halkına havada, karadan son teknoloji silahlarla saldırıp katliam yapıp zulüm uygulayan vahşi terör devleti İsrail’i kınıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bülten- malatyahaber.com- AA

FOTOĞRAFLAR: Sırasıyla Battalgazi, Yeşilyurt ve Doğanşehir Belediye Meclisleri

meclis battalgazi

meclis yesilyurt

meclis dogansehir1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
atilla

Daha mescidi aksa hangisi bilmiyorlar, resimde ki kubbetüs sahra uyandırayım.

harun

samimiyet yerlerde

Ahmet

Kınama.yetmiyor Kürecik radar üssü derhal.kapatilmali ve israilin gözü kör edilmelidir Sayin Başkanlar

Fatih

Bravo bizde diyorduk Battalgazi belediyesi niye tepki göstermiyor…bak bi tepkinizi İsrail yerle bir oldu sizin tepkinizi malatyahaber olmasa kimse bilmez kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz..millet işten atılıyor 5 kurus kalmamis milletten siz hala İsraile tepki verdik Coca Cola malbora ford vosvagene mersedese binersiniz sonra kahrolsun İsrail ….bekleyin siz bekleyin belki Yaradan ebabil kuşlarını gönderir İsraili perisan eder ..sonra dersiniz ki ne keskin dualarımız var bizim …

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...