Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

‘Biz Bu Filmi Daha Önce de Görmüştük!’

Gündem

02-04-2021 tarihinde yayınlandı.

‘Biz Bu Filmi Daha Önce de Görmüştük!’

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba;  “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ‘sosyal tesis yapacağız’ diye devraldıkları YİMPAŞ’ı devrederek çok önemli başarıya imza atan Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ediyorum” dedi.

20 YILDIR TARTIŞILAN BİNA

Avrupa’daki gurbetçilerden ve Türkiye’deki yurttaşlardan milyarlarca para toplayan ve binlerce mağdur yaratan YİMPAŞ’a ait Malatya’daki bina 20 yıldır tartışılıyor. 2000 Yılında açılışı yapılan YİMPAŞ Alışveriş Merkezi’ne öğrenci yurdu, Huzurevi, SGK Binası yapılacağı yönünde iddialar ortaya atılmış, en son Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bina Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti.

“30 YILLIK DEVİR ALIP 29,5 YILLIK DEVREDİYORLAR”

49 Bin M2’lik  kapalı alanı, 17 bin M2’lik arazisiyle YİMPAŞ’ın 30 yıllık kullanım hakkı, 2020 yılı Haziran ayında Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini hatırlatan Ağbaba, “Büyükşehir Belediyesi tarafından defalarca yapılan açıklamada YİMPAŞ’ın kütüphane, kültürel tesisler, sosyal tesis, gençlere hizmet verecek sosyal ve sportif aktivite mekânları kurulacağını söylenmesine rağmen 8 Nisan tarihinde yapılacak ihale ile bina ve arazilerin 29,5 yıllığına özel sektöre devredilecek olması, devir aldıkları bir binayı halkın kullanımına kazandıramayan Malatya Büyükşehir Belediyesi açısından üzüntü vericidir” dedi.

“BİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCE DE GÖRMÜŞTÜK”

Belediyenin 11 Milyon lira harcayarak binaların tadilatını gerçekleştireceğini kaydeden Veli Ağbaba, “Biz bu filmi daha önce de görmüştük. Sümerbank satılmadan önce makineleri yenilenmiş, sonra satışa çıkarılmıştı. Şimdi de 11 milyon lira harcayıp YİMPAŞ binaları yenilenerek devralacak kişilere güzellik! yapılıyor. Belediye yetkililerinin son yaptığı açıklamalarda binanın otel olarak, alışveriş merkezi olarak da değerlendirileceğini söyleniyor. Demek ki ihale öncesi binanın nasıl değerlendirileceği bile kararlaştırılmış. Milyonlarca para harcanıp binaya çeki düzen verip sonra da birilerine devretmek büyük bir başarı” ifadelerini kullandı.

MALATYALILAR, AKP’NİN VE YEREL YÖNETİMLERİNİN HUYLARINI NE KADAR  GÜZEL BİLİYOR

 “Yimpaş, bu milletin alın teriyle toplanmış paraların çarçur edilme durumuydu.” diyenler, ’Malatyalıların paralarını çarçur etmemeli ‘şeklinde konuşan Ağbaba, Başkan Gürkan’ın “Yıllardır atıl vaziyette bulunan Yimpaş binası Büyükşehir Belediyemiz uhdesine geçmiştir. Pek yakında bu alan hemşerilerimizin istifadesine en güzel şekilde sunulacaktır.” şeklindeki sosyal paylaşımına bir vatandaşın “Başkan orayı kimseye peşkeş çekmeyin” şeklindeki paylaşımı ne kadar düşündürücü. Malatyalılar, AKP’nin ve yerel yönetimlerinin huylarını ne kadar güzel öğrenmiş. YİMPAŞ Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde kalmalı, kütüphane, sosyal tesis, kurs merkezleri ve kültürel donatılar ile halkın ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirilmelidir. Özel sektöre devir tekrar düşünülmelidir” dedi.

Bülten- malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Malatyalı

Yimpaş arkasını gidip bir gezin Veli bey inanın Yimpaş umurunuzda olmaz heryer çöp moloz yığını pislik içinde Malatya belediyeleri oraları unutmuş insan yaşayamaz halde hep fahri Kayhan ve tecde ye yatırım gerisi ölsün umrunda değil belediyenin yetkililere duyurun orayı belki gelip birşey yaparlar

Yılmaz

Milleti anlamakta güç bina orada çürüyordu şimdi ekomiye kazandırılacak yok rant var falan ihale var gidin alın rant sizin olsun Veli Ağbaba siyaset olsun diye söylemiş Gitsin belediye talip olsun şirketi var kendi alsın o zaman yıllardır bina boş bırakında birşeyler yapsınlar körü körüne karşı çıkmayın

hakan Memiş

yimpaşa yapılacak şey Turgut Özal Üniversitesine bağlı bir Göz Hastahanesi

Ensar

Battalgazi belediyesi 6 yıldır Orduzu ve hanimin çiftliğini imara açamiyor. Yazıklar olsun. Ne ev yapılabiliyor nede satilabiliuor.

Musta

Yeşilyurt belediyesi tecde yı Çilesiz i halletti Battalgazi belediyesi de dediğin yerleri halletsin.Bir oralar sağlam kaldı kardeşim. 2 gün sonra sana oksijen verecek ve gölgesinde dinlenebileceği n bir alan bir ağaç bulamazsan,sırtını imara açılacak alanlara yapılan ucube sitelere dayarsın.

Türkiye sevdalısı

Nasıl ki rahmetli kemal Sunal ,İlyas Salman ve Şener Şen’in filmlerini defalarca seyredip yine seyrediyoruz işte yukardaki filmide defalarca sürekli seyretmeye devam edeceğiz iyi seyirler çekirdek ve gazozu sınama işletmeninin hediyesidir yine bekleriz.

Kanka44

Il milli eğitim binası malum eskimis durumda yine kütüphane yok ortada milli eğitimi buraya al onun yerine tören alanı yap.

DELİDİR

Bunların şu veya bu değil siyasetçilerin hepsinde alavere dalavere kürt Mehmet nöbete misali bunlar söz verdi hakkı ve halkı gözeteceklerine, şimdi kalkmış Malatya halkının hizmetine vereceği yeri artık kime verecekse, bunlar başkan olacak biz de göreceğiz küçük bir örnek vereyim ey başkan kanal boyu nene hatun anaokulu önüne yaptırdığımız bina neyin nesi hesapta o bölgenin tamamı yeşil alan olarak ayrılmıştı, sen o ucube binayı yimpaş’a taşısan orası da yeşil alan olarak kalsa daha iyi olmaz mıydı hepsi rant ve cebi doldurma peşinde bu kadar basit hiçbir bürokrat Malatya’ya yar değil.

Mustafa

Yimpaş,Kombassan ve bunun gibi kuruluşlar gurbetçilerin dini hassasiyetleri sömürülerek tokatlanması sonucu kurulmuşlar ve gurbetçileri tokatlaynaların hemen hemen hepsi malum partide üst düzey sorumluluklara getirilerek ödüllendirilmişlerdir.Dolayısı ile baştan kokan balık kokmaya elbette devam edecektir.Ye kürküm ye hesabı…

Mustafa

Belediyenin șeffaflíğı hesap verilebilirliği hizmetlere ulașabilmekte vatandaș ilișkileri Gürkan döneminde tamamen bitmiștir.. Buyuksehir belediyesinin e-belediye uygulamasına bakın artık nerdeyse yokkkk!!E-imar uygulamasına bakın artík yok..Belediye bașkanina vatandasiin ulasmasi nerdeyse imkansiz..Gürkan kibir yöneticiyi halk nazarında bitirir.Takip ediyorum konușmalarínı iletișim becesirisi sıfırr!!Umutla kendisine oy verenlerdenim Vallahi pișmanım..Malatya için birçok konuda gerileme var.Merkeze bakın birçok yanlıș uygulamayla Malatya gerileme içinde..Bakimsiz yol kaldirimlar dilenciler göçmenler göremediğimiz zabıta hizmetleriyle alınan kararlarla daha da artan trafik yüküyle Malatya yașanmaz hale geldi.Bunu yașanabilir șehir síralamasına bakarak anlayabilirsiniz..Ahmet Çakir i çok elestirirdim ama Gürkan Çakır ı çok aratır oldu..

Malatyalı

Sayın Gürkan göreve gelir gelmez 2 katriyona yakın bir borçtan bahsetti yapması gereken ya üzerine gitmeliydi ,borç yok veya yanlış bilgi verilmiş ise kamuoyunu bilgilendirmeliydi her ikisinide yapmadı işte o gün ipler kopmuştu,belediye seçimlerinde hep adaya oy veririm,bu seçimde sayın Gürkan a açıktan oy verdim kendisinden kalıcı hizmetler bekliyorum.

Umut

Selahattin gürkana oy vermedim huzurluyum malatyanın yolları berbat ilerleme yok gerileme var

Malatya sevdalısı

Hiç olmazsa Malatya’ya hastaneye gelen fakir fukaranin ucuz fiyata kalacağı otele dönüştürülebilir ,üniversitemiz bir dal hastahanesine dönüştürebilir,uygulamalı otelcilik ve turizimle ilgili yüksek okul olabilir ama biz kamu malı deyince yandaşlara ucuz fiyata yok pahasına özelleştirme adı altında satmayı anlıyoruz.

Apricot

Şaşırdık mı 🤔 Kesinlikle şaşırmadık 🤷‍♂️

FFM

Sayin vekil x partisi şu bu
Deve misalı nerem düzgün
Kul hakkı yemeyen fakirin fukaranın hakkını yemeyen cebini doldurmayan siyasetci varmi varsa eğer o da sevilmeyen insan
Durumuna getirilir bu çark böyle
Başka yolu yok
Yüzde 50 si vatan için çalısa Türkiye dünyanın en zengini olur

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 34 22 6 6 72 35 37 72
Fenerbahçe 34 21 6 7 61 34 27 69
Galatasaray 33 20 5 8 65 32 33 65
Trabzonspor 34 16 11 7 41 32 9 59
Hatayspor 34 15 8 11 57 43 14 53
Alanyaspor 34 15 7 12 52 37 15 52
Gaziantep FK 33 13 12 8 49 39 10 51
Sivasspor 34 12 15 7 47 40 7 51
Fatih Karagümrük 34 13 11 10 49 40 9 50
Göztepe 35 12 11 12 51 48 3 47
Çaykur Rizespor 34 10 12 12 44 54 -10 42
Antalyaspor 35 9 15 11 36 47 -11 42
Konyaspor 34 10 11 13 42 45 -3 41
MKE Ankaragücü 34 10 8 16 42 54 -12 38
Yeni Malatyaspor 34 8 13 13 40 46 -6 37
Kasımpaşa 34 9 10 15 37 50 -13 37
Kayserispor 34 8 11 15 26 43 -17 35
BB Erzurumspor 35 8 10 17 36 58 -22 34
Başakşehir FK 33 8 9 16 36 53 -17 33
Gençlerbirliği 34 8 8 18 34 60 -26 32
Denizlispor 34 6 9 19 32 59 -27 27

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...