Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“Bundan Sonraki Karar Malatyaspor Yönetiminin Kararıdır”

“Bundan Sonraki Karar Malatyaspor Yönetiminin Kararıdır”
 • 11.08.2020

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Biz paydaş olarak; Malatyaspor’a hem maddi hem de manevi desteklerin getirdiği sorumlulukla kamuoyunda oluşan duygu ve düşünceleri yönetime ifade ettik. Bundan sonraki karar Malatyaspor yönetiminin kararıdır. Burası da hukuk devletidir. Bizim kimseye ‘şöyle, böyle’ deme şansımızda yoktur. Temennimiz ve dileğimiz odur ki, kamuoyunun beklentisine cevap verilsin. Cevap verilmediği takdirde, sezon içerisinde yine biz Malatyaspor’un başarısından yana oluruz. Bir belediye, kurum kişiyle gain değildir.  Zihinsel ve duygusal anlamda problemleri olan insanlar bunu bu şekilde düşünür” dedi.

Kentteki bir otelde basın toplantısı düzenleyen Gürkan, Yeni Malatyaspor’da gelinen süreç, son yaşananlar ve bundan sonra yapılacaklarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“MALATYASPOR’UN BAŞARISI BİZLERİ ONURLANDIRIR, GURURLANDIRIR”

Gürkan, Malatya’da yaşayan ve yaşamayan Malatyalılar ile Malatya’yı sevenlerin Yeni Malatyaspor konusuna özel bir önem verdiklerini ifade ederek, “Bizde, Malatyalı olarak Malatyaspor’un sevdalısıyız. Malatyaspor’un başarısı bizi onurlandırır ve gururlandırır. Biz, Malatyaspor’un sürekli başarılı olmasını isteriz” diye konuştu.

Başkan Gürkan, şuan amatör kümede mücadele eden Malatyaspor’un düşme sürecinde yaşadıkları, Malatya Belediyespor olarak başlayan ve Yeni Malatyaspor olarak devam eden süreci, gelinen aşamalar ve bu aşamalar sonucunda da Süper Lig’de mücadele eden bir takım olduğuna dikkat çekti.

“MALATYA’DA BELİRLİ BİR GRUP VAR”

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek’in 6 yıllık süreç içerisinde güzel hizmetler yaptığını belirten Gürkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama son sürece geldiğimizde, özellikle geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında hatalar zinciri birbirinin ardına geldi. Teknik heyetin değişmesi, tekrar değişmesi, tekrar değişmesi… Futbolcuların satılmış olması… Var olan futbolculardaki sahaya çıkmama eğilimi şeklindeki disiplinsizliğin olması… Ve yönetimin yaptırım noktası burada zayıf kalması… Malatyaspor’umuzun ligden düşmesiyle sonuçlandı. Biz, özellikle ikinci yarıda ‘Acaba bu süreci kurtarabilir miyiz?’ düşüncesiyle belediye başkanları, kulüp başkanı ve yönetimiyle çok yakın temas içerisindeydik. Yaptığımız görüşmelerde o dönemde Malatya kamuoyunda ilgili yönetimin bir an evvel ‘istifa’ etmesi istenirken, biz bulunduğumuz sorumluluğumuz ve mevkiden dolayı ‘Dere geçerken at değiştirilmez’ dedik. Bu anlamda olan şimşekleri de üzerimize çektik. Ve sonuçta o şimşekleri üzerimize atan insanlar haklı çıktılar. Ama bizimde ikinci bir alternatifimiz yoktu. O dönemde yönetimin istifa etmesi belki de takımda daha başka şeyler olabilir ve bu arada sorumluluğu da tekrar bize iade edebilirler. Malatya’da belirli bir grup var. Ona nasıl bir kelime kullanacağımı bilemiyorum; basın mensupları o insanları biliyorlar. Onlara uygun bir kelimeyi, o cümlenin ortasına yerleştirin.”

“YAPILAMAYACAK NE KADAR HATA VARSA YAPILDI”

Gürkan, başarısızlıktan mutluluk duyabilecek ve kendisini bazen Malatyalı kabul eden insanların olduğunu ifade ederek, bütün bunlara rağmen maddi ve manevi olarak Yeni Malatyaspor’un yanında olduklarını belirtti.

Yeni Malatyaspor’u her konuda desteklediklerini dile getiren Gürkan, “Taraftarların deplasmana gitmesinde, teknik heyeti bizzat yerinde ziyaret ederek, antrenmanları ziyaret etmede, İstanbul’da kamp yaptıkları otele kadar gittik. ‘Bu süreci düzeltebilir miyiz?’ diye düşündük. Ama sonuç olarak Malatyaspor küme düştü. Yani yapılamayacak ne kadar hatalar varsa, bütün hatalar sanki nispetmiş gibi yapıldı ve sonuç Malatyaspor’un ligden düşmesi oldu” dedi.

“MADDİ OLARAK DESTEKLEDİK Kİ FUTBOLCULAR SAHAYA ÇIKSIN”

Gürkan, yaşanan süreçte futbolcuların sahaya çıkması için kulübe maddi destekte bulunduklarını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süreçte yaşadığımız deprem hadisesi ve pandemi krizinin Malatya’mızı olumsuz yönde etkilediğini ifade ederek, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, yardımcılarına, spor kulüplerinin yöneticilerine ve Cumhurbaşkanımıza kadar bu durumu ilettik. Bu süreç, normal ir süreç değildi, Malatya açısından anormal bir süreçti. Ligde kalmaması Malatyaspor’un çok daha vahim durumlara gireceğinin görüntüsüydü. Neticede futbolcuların sahaya çıkmadığını biliyoruz. O dönemde ekonomik destekledik. İlgili şirketlerimiz sponsorluk anlaşmalarıyla destekledi ki futbolcular sahaya çıksın. Süreç bu şekilde gidince ve takım Süper Lig’den düşünce, bu sefer biz, en azından yaşadığımız gerek küresel krizler gerek lokal anlamdaki deprem hadisesini ilgili ve yetkili mercilere getirdik. Sonuçta; Türkiye Futbol Federasyonumuz, Gençlik ve Spor Bakanımız, Cumhurbaşkanımız Süper Lig’de küme düşmenin kaldırılması noktasında genel bir eğilim belirlendi. Bu anlamda Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, Türkiye Futbol Federasyonumuza ne kadar teşekkür etsek, müteşekkir olduğumuzu ifade etsek o kadar azdır.”

“MALATYASPOR’DA BİR KAN DEĞİŞİMİNİN UYGUN OLACAĞINI İFADE ETTİLER”

Gürkan, gelinen süreçte Malatya kamuoyunun ve basın mensuplarının yönetimin istifa ederek, Malatya ile illiyet bağının bulunmaması noktasında yoğun bir baskısının olduğuna dikkat çekti.

Bu noktada Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek ile görüştüğünü anlatan Gürkan, “Ben, Malatyaspor başkanımıza ‘Adil Bey durum böyle böyle, ilgili ve yetkililerle görüşeceğim’ dedim. Öyle kapalı, gizli, kapı arkasında düşüncesi olan bir insan değilim, bu tür insanları da tasvip etmem. ‘Belediye başkanlarıyla yaptığımız görüşmede sizin istifa etmenizi istiyorlar’ dedim. Akabinde Yeni Malatyaspor Divan Kurulu toplanmış; Divan Kurulu Başkanı daha önce istifa etmiş, ikinci başkanı 1-2 ay önce istifa etmiş, divan kendi arasında toplanmış. Bizi çağırdılar. Dediler ki, ‘Bizim kararımız Malatyaspor’da bir kan değişikliğinin kulüp ve Malatya açısından önemli.’ Bunu da bir basın açıklamasıyla deklare ettiler. Biz bunu da kendilerine ifade ettik. Sonrasında milletvekillerimizle bir görüşme gerçekleştirdik. Bülent bakan, Veli Ağbaba, Mehmet Fendoğlu ile telefonda görüştük, diğer milletvekillerimizle de yüz yüze oturup, konuştuk. Ve hepsinin ortak fikri olarak ‘Malatyaspor’da bir kan değişiminin uygun olacağını’ ifade ettiler. ‘Peki, bunu Malatyaspor Kulübü Başkanımıza kim ve kimler iletecek?’ diye sorduğumuzda, ‘Başkanımız siz Şehrül-Eminsiniz, siz iletin’ dediler. Bende dün kulüp başkanımız Adil Gevrek Beyi aradım, ‘Malatyaspor ile ilgili halk, ilgili ve yetkililerle yapmış olduğumuz görüşmede böyle bir sonuç alındı ve bu konuda da bu tebliği senin yapman uygun dediler’ diye ifade ettim. ‘İsterseniz telefonla söyleyeyim, isterseniz bir yerde bir araya gelelim’ dedim. O da Allah’ı var, ‘çağırırsanız geleyim, isterseniz telefonla söyleyin’ dedi. Telefonla aynen bu görüşmeleri ifade ettim. Kendileri de, ‘Başkan siz böyle diyorsunuz ama bana da bazı yerlerden telefon ediyorlar, görevimde kalmamın daha uygun olduğunu’ söylüyorlar. Bizim şahıslarla bir sorunumuz söz konusu olamaz, Adil Bey bu memlekete hizmet etmiş. Bizim buradaki talebimiz hem onun huzuru açısından hem Malatya’da bir kan değişikliğinin olması ve yeni bir yönetimle gitmesinin uygun olacağını uygun bir lisanla ifade ettik. Ama bunu karıştırma noktasında birileri farklı amaçla bunu yapıyorsa üzülürüm. Zayıflık ifadesidir. Malatya’da gezdiğimde herkes bana ‘Ne zaman buraya müdahale edeceksin?’ diyorlar. Neticede burası bir hukuk devletidir biz ancak görüş ve düşüncelerimizi ifade ederiz, kendilerine de bunu söyleriz ve bunu da söyledik. Basın toplantısı yapacağımı da kendisine de söyledim. Aynen bu konuşmalarım özetini de kendisine ifade ettim. Ama hem ona zarar verme noktasında hem Malatya’ya zarar verme noktasında farlı spekülatif ifadeler kullanmak doğru bir hadise değildir. Bizim temennimiz ve dileğimiz Malatya ve yönetim açısından aklıselimin galip gelmesidir” diye konuştu.

“BUNDAN SONRAKİ KARAR YÖNETİMİNDİR”

Gürkan, Yeni Malatyaspor’un kişiye endeksli olmadığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyelerin kişilere endeksli olmadığı gibi… Bunlar Malatya’nın ortak malıdır, Malatya’nın hepsi ortak paydaşıdır. Dolayısıyla biz paydaş olarak; Malatyaspor’a hem maddi hem de manevi desteklerin getirdiği sorumlulukla kamuoyunda oluşan duygu ve düşünceleri yönetime ifade ettik. Bundan sonraki karar Malatyaspor yönetiminin kararıdır. Burası da hukuk devletidir. Bizim kimseye ‘şöyle, böyle’ deme şansımızda yoktur. Temennimiz ve dileğimiz odur ki, kamuoyunun beklentisine cevap verilsin. Cevap verilmediği takdirde, sezon içerisinde yine biz Malatyaspor’un başarısından yana oluruz. Bir belediye, kurum kişiyle gain değildir.  Zihinsel ve duygusal anlamda problemleri olan insanlar bunu bu şekilde düşünür. Dolayısıyla biz hataları, eksikleri, yanlışları Malatya kamuoyu ile yönetimin bütünleşemediğini değişik platformlarda ifade ettik. Dünde başkana ifade ettim, bugünde siz basın mensuplarının huzurunda Malatya’mıza bunu deklare ediyorum. Bu benim Şehrül-Emin olarak sorumluluğumun gereğidir. Yoksa kişilerle husumetimiz, duygusal anlamda küskünlük, isteyip istememe şeklinde bir düşüncemiz olamaz. Aklıselim insanında zaten böyle bir düşüncesi olamaz. Ben bu açıklamayı Malatya kamuoyu huzurunda, Malatya’nın önümüzdeki süreçte belediyenin bir daha bu konuda sorumlulukla addedilmemesi noktasında açıklama gereğini duyuyorum.”

Ferdi DURDU – Yeni Malatya Gazetesi (www.yenimalatya.com.tr)- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. mehmet dedi ki:

  adil divanı topla demiş kibarca

 2. MUSTAFA dedi ki:

  Adil başkan bir an önce istifa etmelidir.
  Bu istifa kendisi için de en hayırlı olandır.
  “Yenilen pehlivan güreşe doymazmış” misali bu iş böyle gitmez.
  Yoksa Adil başkanın üzerinde ki bu istifa söylemi her an “demoklesin kılıcı” gibi sallanacaktır.
  İnada gerek yok.
  Zararı hem kendi, hem de Malatyaspor görecektir.

 3. malatya44 dedi ki:

  He he bi takım kalmıştı adıyamanlı olmayan bidaha
  Adıyamanlı aday gelirse akpartiye oy yok

 4. malatya44 dedi ki:

  Sizin bu bencil siyasi anlayışınız yüzünden malatya
  Akpartiden sogudu sadece seladdin başkan degil
  Çınar da millet vekilleride egonuz çok yüksek
  Millete tepeden bakıyorsunuz bu sebepten adil gidecekti
  Taraftar istemiyordu selo başkan senin sayende
  Adil koltugunu saglama aldı başkan sen kendi işinle
  Ugraş futbol senin neyine

 5. Yavuz dedi ki:

  Malatyaspor a hiç bir faydaniz yok zaten. Malatyaspor için uğraşan çalışan adama da engel olmaya çalışıyorsunuz. Adil gevrek hatalar yapmış olabilir her insan hata yapabilir şu an için bundan iyisi yok. iyi bir adayınız varsa çıkarın. Öyle alttan alttan adamı yıkmaya çalışmayın. Yoksa bu takımın sonu da efsane Malatyaspor gibi olacak.

 6. BRS dedi ki:

  yazılanlar çizilenler herşey bir kenara şu haber linkine bakın ve yorumlara siyasetin futbolun içine dahil olması demek kulübün içini dinamitle beslemek demektir.adil başkan görevine devam etmektedir herkesin de saygı duyması gerekmektedir.eleştiri yapılırken seviyesizleşenlere ise diyecek söz bulamıyorum

  https://malatyahaber.com/haber/yeni-malatyasporda-gevrek-guven-tazeledi/

  1. Stk_mlx dedi ki:

   Kusura bakmayın ama yardakçılığıda bırakın. İnsanlar hata yapabilir, hataları olabilir fakat bu hataların arkasında art niyet varsa hiç kimse saygı duymaz. Sn. Gevreğe kimsenin saygı duyduğunu sanmıyorum. Çünkü yaptıklarının arkasında ben şahsi çıkar görüyorum. Hiç borcumuz yok diyerek hava atan başkan ne hikmetse oyuncu almadan oyuncu satıyor ve borcu olmayan takım borç batağına giriyor. Soruyorum bu satılan oyuncuların parası nereye gitti. Takım battıkça başkan dediğin zat suçlu aradı eksikleri görmedi. Kendince Malatyalının önüne birilerini attı. Çok zeki ya. Kafasını kumdan çıkarmadı.

 7. Yavuz dedi ki:

  Sen önce kendi işini düzgün yap atacakları yeşillikleri kuruttun kışın kar bile temizleyemedin şimdi sıra malatyaspor a mi geldi senin kalsın sayın başkan

 8. Sayim 44 dedi ki:

  Bukadar düşmanlık niya

 9. abdulvahap güezgin dedi ki:

  görünen odur ki!
  Malatya’da ayakta duran bir BEYDAĞI var O’da muhtemelen depremle Malatya’nın üstüne yıkılacak…
  siyasetinden sporuna, ekonomisinden sosyal hayatına bitmiş rezil bir şehir haline gelmiş bir yeri hiçbir müdahale KURTARMAZ…

 10. Süleyman dedi ki:

  Sen çokmu beceriklisin seni nasıl gönderecez

 11. Veli dedi ki:

  Sözde spora verdiğiniz maddi ve manevi desteğin bir kısmını Covid-19 vaka sayısının artış görüldüğü şu günlerde vaka sayısının düşürülmesine yönelik önlemler almak için kullansaydınız, okullar açılıp açılmayacağı derdine düşmezdik. Biz şu an evlatlarımızın derdine düşmüşken spor aklımıza bile gelmiyor.

 12. Hakkı dedi ki:

  demekki neymiş talimat belediye başkanının da üstünden gelmiş ki bişe yapamıyolar… siyaset karışırsa futbola olacağı bu. kimseye açıklama yapmayan dev aynasında kendini gören bir başkan varken yapacak bişe yok çok geç kalındı istemesekde bu devam edecek . hayırlısı…

 13. ALİ GAKGO dedi ki:

  Basın açıklaması için neden otel
  Belediyenin birçok salonu varken

  1. Ahmet dedi ki:

   sorun bumu dur kardeş.Bula bula bunu mu buldun.

  2. osman reis dedi ki:

   basın açıklaması için o salonun kirası ne kadar?

 14. Ahmet dedi ki:

  Bence söylediklerinin çoğunda haklı. Sanki burada malatyasporun başarısızlığı belediyeye atfedilmeye çalışılıyor. Belediyenin işi futbol takımıyla ilgilenmek ve ona destek sağlamak değilki! Öyle bir mecburiyetide yok. Osmanlısporu hatırlatsınız başkanın oğlunun takımıydı, sonunda kendide takımıda tarihe karıştı gitti.👍🏼

 15. Bilirkişi dedi ki:

  Futbolun F sini bilmeyen yılın 5-10 günü malatyada olan takımı rezil rüsva eden adili istemiyoruz

 16. 44 dedi ki:

  Adil bu takımı rezil ettiğin yeter kaybollll

 17. Yousef dedi ki:

  Ben hic ama hic A. Cakir ve Ö. Calik’i samimi bulmadım, bulmuyorum. Olayi, Selahattin baskana yıkmak için cabaliyorlar ama nafile. Her zaman söylediğim gibi Adilin bu kadar rahat ve vurdum duymaz olması bu iki isimden kaynaklı. Kamuoyuna başka Adile baska … Ne zaman bu siyasilerin siyasî hayatı biter işte o zaman bu memleket ve takımı yukselmeye baslar.

  1. reis dedi ki:

   gardaş öznur çalık kadın başına napsın futbola

   1. GRKN dedi ki:

    Bizde onu diyoruz işte bişey yapmasın karışmasın futbol takımımıza herşeyimizi berbat ettiler elimizde bir bu kaldı bunada karışmasınlar

 18. abdulvahap dedi ki:

  iyi bir AK partili olarak reisimiz için partimiz için sana oy verdim ama yaptığın hizmetler tam bir hayal kırıklığı şehir darmadağın ortalık tam bir pislik içinde temizlik sıfır yeşil hiç korunmuyor ağaçlar çimler perişan zamanında biçilmiyor zamanında sulanmıyor yollar ara sokaklar hem pislik içinde hemde yıkık dökük yani bizde senin çalışmanı beğenmiyoruz şehirde küme düşdü siz ne zaman istifa edeceksiniz

  1. Serap dedi ki:

   Reisimiz için oy verdiysen gürkan a hiç şikayet etmiyeceksin çöpmüş , malatyaspormuş , yeşillikmiş geçecen bunları kim için verdin sayın recep tayyip erdogan hizmet aklına geldimi seçimi yaparken hayır o zaman sızlanmayı bir kenara bırak.

 19. Cengiz dedi ki:

  Sn Gürkan sizinde içinde bulunduğunuz siyasiler,Sn Cumhurbaşkanının adını kullanarak başkanın istifasını istersiniz ki büyük yanlış.Sonrada bir şekilde Sn C.başkanıyla ilgisi olmadığı görülen olayın arkasından kendinizi bir otelde basın toplantısı gereği duymanız arkasında Selim Pilten’nin yönetimden istifasını isteyen siz zamanlama olarakta etik olarakta fevkalede yanlış yapıyorsunuz .Siz herşeyi bilmek zorunda değilsiniz Ancak kendinizde kullandırmayın .İnsanlar hata yapabilir bu hatalar bir şekilde düzeltilebilir.Önemli olan hile yapılmaması.Şayet Adil Başkan hile yapmamış ise sizin yapacağınız arkasında durmak.Malatyaspor bu şehrin en önemli markalarından biri.Bu markayı zedelemeye sizler,Adil Başkan,taraftarların hiçmi hiç hakkı yok.Bakınız Sivas,Mecnur başkanla düştü herkes arkasında durdu Lige yeniden çoktu keza Erzurum aynı şekilde birlik içinde tekrar başardı.Zaman ayrışma öteleme zamanı değil birlik olup hep beraber iyi bir enerji ile Lige başlamak.Sn Gürkan şunuda bilin ki kaos yaratıp Başkan seçseniz başarılı olmaz ise ihale size kalır.

  1. aşağışeherli dedi ki:

   Kim kimi kullanıyor ? Bu başkanı getirenler de siyasiler değil mi?Şimdi de gitmediğine göre demekki siyasiler kendi aralarında anlaşamamışlar.Yoksa başkan neden dursun ki değil mi?Öyle yok mecnun başkan filan zaman yok teraneleri boş şeyler.Bir gün içinde başkanda yönetimde her şey tamam olur.En azından bu karamsarlık ortadan kalkar.En doğru ve mantıklı olan acil kan değşimidir.O da böyük adil başkanın istifası ve yeni kongre yeni yönetimden geçer.Gerisi lafı güzah vesselam.

   1. Cengiz dedi ki:

    Burası Patoganya değil,hukuk devleti oldu bittilerle bu işler olmuyor.Kongre süreci var belki tüzük değişikliği gerekiyor bu süreçler en az 25 gün sürer sizin bunlardan haberiniz yok heralde.Şayet istifa ettirilirse bu süreçte transferi yetkili olarak kim yapacak.Sizin bunlarla ilgili herhangi Bilginiz yok sanıyorum.Sizinki üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.Size aklıselim’i tavsiye ediyorum.

 20. Hasan dedi ki:

  Selim pölten neden istifa etmiyo

 21. nedim sevim dedi ki:

  Başkan ben bugün ne açıklama yaptın bir türlü anlamadım. Biri mi aradı acaba sizi, çünkü çok dağınık konuştunuz, konuşamadınız…

 22. Hüseyin dedi ki:

  Arkadaşlar başka malatya spor varmı başkanımıza malatyamıza sahip cıkalımı siyasi oyunlara gelmeyelim başka malatya yok

 23. Suat dedi ki:

  Bu toplantıdan şu sonuç çıkıyorki Malatyaspor üzerinden siyasi hesaplaşma yapılıyor.Vekiller hem nalına hem mıhına vuruyor Adil Gevreğe başka Selahattin başkana başka konuşuyorlar Selahhattin başkanla vekillerin arasındaki husumet hala devam ediyor malesef yolsuzluk var deniyor madem yolsuzluk var belediyenin takım içerisindeki ikinci adamı karşında oturuyor eğer bir yanlışlık varsa yolsuzluğu sorsana eğer hırsızlık var ise paraların nereye harcandığını o şahıs iyi bilir illaki onunda imzası var Adil başkanda tamam istifa edeyimde kimi getireceksiniz diye soruyor cevap yooook olmaz efendim olmaz sizler siyasi hesaplaşmanızı sandıkta yapın ama Malatyasporumuzu buna alet etmeyin şurada liğin başlamasına sayılı günler kaldı Adil başkan istifa etmiyor gücün varsa kurultay topla ordan indir bende farkındayım vekiller ikili oynuyor o zaman kim olduğunu açıkla e olmaz o zaman yapacak birşey yok as olan Malatyaspor ….Birbirinizin açığını biliyorsanız çıkın açıklayın takımı bu kirli siyasetinize alet etmeyin derim.Saygılarımla…

 24. Sayim 44 dedi ki:

  Adam.demis.baba.ben.bir.hrsiz.tutum
  Getir.oglum.gelmiyor.brak.gitsin.gitmiyot

 25. Yılmaz dedi ki:

  Adıyamanlı bir tane yönetici getirin gitsin çok düşünmeyin bu kadar belediyelerde olduğu gibi 🙂

 26. Feryat dedi ki:

  Bütün takımlar çatır çatır transfer yapıyorlar iyi hocalarla anlaşıyorlar bizse gün geçtikçe eriyoruz. Mina da gitmiş Erzurumsporla anlaşmış. Koca şehir Süperligde ki takımını ayağa düşürdünüz yazıklar olsun hepinize. Tüm Türkiye ye rezil oluyoruz. Nerde Malatya nın zenginleri. Yokmu gerçek bir Babayiğit Malatya lı.

 27. Baris akgun dedi ki:

  Sayin adil gevrek ISTIFAAAAAA!!!!!!!!!!!!

 28. Alparslan dedi ki:

  Çakır trolleri yine yorumlarla doldurmuş buraşarı vay arkadaş ya sizin aklınız fikriniz yok mu çoğunuzun fikirleri kendine ait değil bir yerlerde talimat geliyor yorumları yapıştırıyorsunuz. Neden karışmasın takıma belediyeler milyonlarca lirayı kulübe aktarırken sesiniz çıkmıyor ama kulübü amatörce yönetenleri görevinden istifaya çağırmaları size neden garip geliyor. Gerçi sizin fikriniz değil troll ekibi istediğiniz kadar bağırın çağırın ama o dönem bitti artık öyle havadan işe gitmeden maaş alan personeller size sesleniyorum. Maaşınız kesildi diye bu platformlarda kininizi kusmaya devam edin zaten ancak bu işe yararsınız. Selahattin başkanı bilen biliyor troll ekibi iyi günler görüşmek üzere :))

 29. ALİ GAKGO dedi ki:

  Bu açıklama neden otelde para verilerek yapılıyor Belediyenin bir çok salonu varken

 30. Alp Tunga dedi ki:

  Kelile ve Dimne hikayesinde:
  Su başına gelen ineği gördükçe
  Kurbağa, inek olmaya heveslenmiş.
  İneklik, Kurbağa için vazgeçilmez bir tutku halini almış.
  Sevenleri, Akıldan uzak kurbağayı defalarca suya geri dönmesi için yalvarırcasına dön gel diye çağırmasına rağmen kasılmaya, kasıldıkça şişmeye
  Şiştikçe büyümeye devam eden kurbağa bakın birazdan inek olacağım derken……….
  POFFFFFFFFFF. PATLAMIŞ…
  Hırslarına yenik düşen kurbağacık,
  Hemen oracıkta ayak altı olmuş.
  Yazık. Hem de çok yazık..
  M. S. 81 Yılında doğan Hintli Beydeba 2020 yılında bile bize ders veriyor.
  Ne mutlu anlayana..

 31. A. Turan dedi ki:

  Sayın Başkan bizde sizin Başkanlığınızı
  Beğeniyoruz. O zaman sizde seçimle geldiniz. Adil bey de seçimle geldi. Ayrıca bu takımın ismi Belediyespor değil Yeni Malatya Spor. Ayrıca siz ben şehrül eminim diyeceksiniz o şehrül emin şehri hakkaniyetle yöneten hak hukuk gözeten emin olandır. Siz siyasiler bu meselede bile bir araya gelmediniz. Bırakın her kes işini yapsın.

 32. Alp Tunga dedi ki:

  Deveye sormuşlar, Boynun niye eğri.?
  Deve de yanındaki ineğe demiş ki:
  Helal olsun bu Malatya spor taraftarına iyi yırttık.
  İnek te tekrar, deveye bakarak demiş ki: Doğru olmayan onca yerime rağmen şu, Malatya sevdalısı benim bir tek boynumu gördü ya ben, buna şükrediyorum demiş.
  Anlayana sivri sinek saz,
  Anlamayana davul zurna az…

 33. Alp Tunga dedi ki:

  Sayın Selahattin Gürkan beyefendinin,
  Malatya Büyük Şehir Başkanı olarak
  Müflis, adil gevrek’i kibarca istifaya davet etmesi gayet olağan bir davranıştır.
  Davete icabet etmemek,
  Çok büyük bir kabalık ve görgüsüzlüktür.
  İstifa davetine kulak tıkamak,
  Büyüklerini saymamaktır.
  Adabı muaşeret bilmemektir.
  Davete icabet etmemek
  Kişinin bulunduğu yeri ve elinde artık ne tutuyorsa,
  Kaybetmemek için sıkı sıkı sarılıp,
  Şımarıklık göstermesidir.
  Vermem de vermem,
  Gelmem de gelmem,
  Kalkmamda kalkmam,
  Ve adeta bak yoksa seni babama söylerim edaları ile yaş gurubunuz hiç uyuşmuyor.
  Bir insanın istenmediği yerde,
  inatla kalmaya devam etmesi kelimenin tam anlamıyla çocukluktur.
  adil gevrek merak etmesin.
  Bu şehir halkı her şeye,
  Küme düşmede dahil. Hazır…
  Ama sana ve şakşakçılarına
  Artık, gram tahammül yoktur…

 34. mete dedi ki:

  SİYASET elinizi çekin takımımızdan..daha verdiğiniz yardım parası bilee 2021e çek olarak verdiniz.sonra çıkmış yardım ettik diyorsunuz..sayın selahattin başkan..Allahın aşkına başka işiniz yokmu sizin..hikmet karaman takımı resmen düşürdü ama şimdi klübü zora soktu neden takımın ligde kalma parası istiyor sanki kendisinin vasıtasıyla kalmış gibi.. hakkı olmamasına rağmen.buna çözüm bulsanıza..gelmişsiniz nifak sokuyorsunuz ..her şey ADİL başkanla güzel daha dada güzel olacak..

 35. Emre dedi ki:

  Takımı siyaset takımı gibi yönetmeyi kesin , bütün ülke bizden nefret etmek üzere ! ( adil gevrek konusuyla tamamen bağımsız konuşuyorum )

 36. Hakan dedi ki:

  Selattin Gürkan sana bir AKP li olarak kerhen oy verdim artık oda yok

 37. Sadık dedi ki:

  Hukuk devleti mi? Lig bitmiş. Düşen düşmüş çıkan çıkmış. Değiştirdim, ligden düşme yok dersen sonra adama gülerler.😆

  1. Hakan dedi ki:

   Arkadaşlar kulüpte eğer yolsuzluk varsa 2 başkan selim pölten belediye başkan yardımcısı selattin başkan çeksin hesabını sorsun ve kamuoyuyla paylaşsın 2.Başkan başkan kadar herşeýe hakimdir çıkıpta yanlış yaptın istifa et denilmez eğer böyle oluyorsa belediyenin sayamayacağım kadar yanlış işleri var hepsi istifa etsin

  2. 44 FFM dedi ki:

   👍

 38. Rıfat dedi ki:

  Başkan Allahini seversen takıma karışma. Malatya’ya on numara hizmet ettin bi bu kaldı!
  Ne demek gittiğim yerlerde Ne zaman bu işe el atacaksin demek. Şaka misin sen. Dağ başı mi bura. Müdahale sebebin bu mu ?
  Al o zaman bende diyorum: ne zaman belediyeden istifa edeceksin ?

 39. Nebi dedi ki:

  Selahattin Başkan devletin memurlarını yanına almış basın açıklaması yapıyor. Devlet memurlarının, daire başkanlarının, müdürlerin böylesi bir toplantıda ne işi var?

 40. Ahmet dedi ki:

  Selahattin Gürkan ı istemeyen ve Adil Gevrek i savunan kitle şu meşhur şelaleci derneği istabulda yaşayan ama malatya ile zerre ilgisi olmayan, yine malatyayı adıyaman bingöl tarzına bürüdürmeye çalışan kitledir.
  Selahattin Gürkan bu şehrin belediye başkanı yüzbinlerce oyu var
  Adil gevreği seçen daha düne kadar malatyaya bile gelmemiş 50 100 kişi mi söz sahibi olacak.
  Stada yüzlerce eşini dostunu içeri bedava sokuyorlar Birde bizden daha malatya lı olan adıyamanlılar var.
  Yönetimde sinop ve kastamonulu kişiler olduğunu yeni öğrendik daha ne diyelim?
  Mehmet Fendoğlu vekilimiz bunları savcılığa verecek
  Malatyasporun İstanbuldan birkaç şahıs tarafından yönetilmesini,birkaç dernek tarafından kullanılmasını istemiyoruz.
  Adil Gevrek İstifa.

  1. Rıfat dedi ki:

   Olayı büyük bir yetenekle şelaleye bagladiniz. Bravo. Şuan gözlerim parladı cvp veremiyorum!

  2. Kadir dedi ki:

   Şelaleci derneğinin futbolla ne alakası var,bir şey yazayım demişsin kendince onuda eline yüzüne bulaştırdın,bu güne kadar Malatyaspor’u İstanbuldaki iş adamları sahiplendi,senin Malatya’da ki hangi zenginin destek oldu.

 41. mehmet dedi ki:

  Malatya kamuoyu yada siyasiler yada taraftarlar kim istiyorsa kesinlikle anlamalıdırki malatya spor dernek statüsünde yönetiliyor dernekler kanununa göre 15 gün önceden karar alıp ilan etmelidir yani şimdi karar alsa 15 gün sonra genel kurul yapacaktır bu süre içerisinde tüm takımlar transferini yapar kampını tamamlar hazırlık maçlar başlar ligin başlamasınada 1 2 hafta kalır bu sürede nasıl hazırlanacak bırakın adamlar takımı kursun sporcular teknik ekip işine bakarken yönetim kongre kararı alır güçlenir değişir ne olursa o zaman olsa daha iyi olmazmı

 42. DELİDİR dedi ki:

  Sen boş ver yorum yapmayı ilk önce pandemiden sonra attığın işçilerin hesabını ver o otele harcadığınız para onların bir sene de alacakları maaş değil sen belediyeciliği Hakk’ın ile yap sonra Malatya spora yardım kendiliğinden çıkar, fakir fukaranın tüyü bitmemiş yetimin ve işten çıkardığımız parasını babanızın parası gibi harcamaktan baz geçin bay başkan.

 43. Kumaşçı dedi ki:

  Malatyalı olarak bizde sizin yönetiminizi beğenmiyoruz istifa edin yerinizi dolduracak çok kişi var dersek ne olur İstifa edermisiniz Not esnaf

 44. battalqazi dedi ki:

  Adil Allah seni bildiği gibi yapsın. şehri takıma küstürdün . belediyeler yardım etmezse sen o takımı yönetemezsin. gram malatyalıysan orda 1 dk durmazsın.

 45. Kitabın Ortası dedi ki:

  Adil GEVREK’in 2020 yılını çok başarısız geçirdiği doğrudur. Önemli hatalar yapıldığı da doğrudur. Bunu kendisi de kabul etmektedir. Ve bundan dolayı özür de dilemiştir. 6 yıl önce kulübü neredeyse kimsenin sahiplenmediği bir dönemde başkanlığa geçip, önce 2. ligden 1. lige ve daha sonra Süper lige çıkaran da kendisidir. Neredeyse bütün kulüplerin antrenmanlara başladığı, ligin başlamasına 1 aydan daha kısa bir sürenin kaldığı, transferlerin kampa yetiştirilmesi gerektiği bir ortamda Erman ILICAK veya Mehmet Ali AYDINLAR gibi, hem kişiliği ile hem de ekonomik güçleri ile tüm Türkiye’de tanınan alternatif bir başkan adayı da ortada yokken Adil GEVREK’e istifa et demek büyük bir saçmalıktır. Yerine kimin geleceğiyle ilgili doğru düzgün bir alternatif sunamayanların getireceği başkan adayları; daha önceki dönemlerde olduğu gibi, dışarıdan (siyasi kimliklerce) kolaylıkla yönetilebilen bir “belediye çalışanı”ndan ya da “daha önceki dönemlerde olduğu gibi kulüp başkanlığı makamını ve ekonomisini kullanarak bir yerlere gelme çabasında olmak isteyen tipler” den öteye gitmez. Bu dönemde yapılması gereken hem bir vefa göstergesi olarak hem de daha önceki hataları yapmaması için Adil GEVREK’e destek olmaktır. Başkanın da yapması gereken ilk önce yeni bir Teknik Direktörle anlaşmak ve daha sonra harcama limit rakamlarına gerçekçi bir gözle bakıp, ilk 5’e girmek gibi bir hedefimiz olamayacağını idrak edip, kulübü önümüzdeki yıl alt sıralardan olabildiğince uzak tutacak transferleri yapmaktır.

  1. ATEŞ 44 dedi ki:

   Teşekkürler sağduyulu görüşleriniz icin. Bende yönetimi çok eleştirdim ama bence son bir şansı hak ediyorlar doğru olanda bu.

  2. Ruşen ucar dedi ki:

   yerinde en anlamli tespit yapmışsiniz.sayin gurkandan malatyalilara artik bu stadi doldurun ve malatyamiz bir futbol sehri olsun mesajınida beklerdim ki belki de bu durumda en cok kendisi ne yarardı.

  3. Mehmet dedi ki:

   Zaten bu saydığınız isimler meydana çıkarlarsa Adil başkan istifa edeceğini basın toplantısında söyledi

 46. Ali Zeyrek dedi ki:

  Gördüğüm kadarı ile başkan aslında diyor ki bana özelde ve basına genelde Adil Gevrek’in istifa etmesi gerekir diyen bazı vekiller arkadan Adil Gevrek’e istifa etme biz istifa et diyorsak da siyasetten söylüyoruz sen görevinin başında kal biz arkandayız diyorlar. Demek ki bazı vekillerin futbol üzerinden Selahattin Gürkan’ı yenmek için hamleleri devam ediyor. Ama bu Malatya halkına zarar vermektir farkında değiller mi bunun.

 47. Malatyam için dedi ki:

  Bence KAN DEĞİŞİKLİĞİ yapılmalı.
  15 MİLYON sponsorluk alan bir başkan adayı var ve bu da DEĞERLENDİRİLMELİ.

 48. kaplan44 dedi ki:

  klüpte 1000 tl digitürk parasını bile ödemeyen başkandan ne bekliyorsunuz..Bu yılda gelen parayı alıp klübü 150 bin borca sokup gitmezse bende başka bişey bilmiyorum

  1. Mehmet han dedi ki:

   150 trilyon yani 150 milyon tl demek istediniz zaten mevcut borç 100 trilyon şuan

 49. Mehmet dedi ki:

  Selahattin Gürkan, bu toplantıyı belediyenin en az 10 toplantı salonu varken neden lüks bir otelde yapmayı tercih etmiş acaba? Daha mı fiyakalı oluyor böyle, yoksa bir yerlere akıtılacak fazladan parası mı var Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin?

  1. battalqazi dedi ki:

   Ne boş bi yorum

   1. Mehmet dedi ki:

    Selahattin Gürkan’ın trolü müsün yoksa, gariban Taştepe halkının su parasının lüks otellere gitmesinden nemalananlardan biri misin?

 50. Mahir dedi ki:

  Adil gevrek ve yönetimini en çok eleştirenlerden biri benim, kamuoyuna açıklanmayan transfer paraları,ben yaptım oldu mantığı ve futbolcuların yaptığı disiplinsiz davranışların en büyük sebebi sayın ADİL GEVREK ve yönetimidir.Fakat şu var liglerin başlamasına bir ay kalmış her takım ilk kamp dönemine başlamış ve takımlar transfer yapıp kadrolarını güçlendirirken ADİL GEVREK ten istifasını isteyip kongre kararı almasını beklemek ahmaklıktır.Ben sayın ADİL GEVREK in ben hataliydım çok hata yaptım açıklamasını gayet samimi buluyorum.Bence yönetimi değil ama ADİL GEVREK in bir şansı daha geçmiş başarılarından dolayı hak ettiğini düşünüyorum.

 51. Ahmet dedi ki:

  bir ay sonra ligler başlıyor.Takımlar çalışmalara başladı.Bu zaman darlığında kongre yapıp yeni bir yönetimin oluşması ve transferler yapması imkansız.Özellikle takımın oluşmasında çok geç kalınabilir.Buda takıma büyük zarar verir.Bırakalım yönetim transferlerini yapsın.Takım oluşsun.Eğer sıkıntılar devam ediyorsa,devre arasından önce olağanüstü kongre kararı alınır ve yeni yönetim oluşur.Takımımız için hayırlısı bu olur diye düşünüyorum.

 52. turan dedi ki:

  başkanımızın yanındayız böyle insan lar zor gelir adam daha neyapsın kimse maca gitmez ama hesap sormayı iyi biliyorlar

  1. battalqazi dedi ki:

   dürümcü tayfa aldığı paranın hakkını veriyor

 53. TURGUT ÖZTÜRK dedi ki:

  Aynen katılıyorum.

 54. serdar dedi ki:

  Selahattin Başkan herşeyi şeffaf bir şekilde anlatmış..Bütün kamuoyu, milletvekilleri, belediye başkanları, divan kurulu, basın ve taraftarlar istifa bekliyor ve de beklemeye devam edecek..Adil efendi yaygara ve çarpıtmaları bırak..Tek seçeneğin istifa etmek..Malatyalılar yüzünü görmek istemiyor..İstifa et..

 55. Malatyaspor dedi ki:

  bir malatyalı olarak malatyaspor’da bir kan değişiminin uygun olacağını düşünüyorum…

 56. Hakan dedi ki:

  Yönetimin arkasındayız sonuçta 5 yıllık bir başarı referansı var uğraşmayın adamla

 57. Sayim 44 dedi ki:

  Belediye.baskani.herseyi.acik.acik.suyliypr
  Geçen. Sezon.nekadar.hatavarsa.yapildi
  Diyor.bitane.iki.tane.deyil.nekadar.hata.varsa
  Diyor.demeki.sen.bukulubuynetemiyorsun
  O.zaman.cekil.eyer.malatyanin.ileri.gelenlar
  Bursa. Elkoymazlarsagecen. Sen edenler
  Olacak. Gibime. Geliyor.beni.korkotiypr

 58. hasan kaçan dedi ki:

  yok öyle başkan ben dedim adam yapmıyor ne yapayım mantığı olmaz. seni biz seçtik ve Malatya da ki seçilmiş en üst düzey yetkilisin, şehri sana emanet etmişiz, bu yüzden masaya yumruğunu vuracaksın. Adil gevreği siz seçtiniz, göndermesi de sizden. Sen Adil gevreği göndermezsen seçim zamanı gelince bizler vatandaş olarak kimi göndereceğimizi biliriz. buda böyle biline.

 59. Kenan dedi ki:

  Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı söylüyor ama anlaşılır mı zor görünüyor.Takımlar harıl harıl futbolcu alırken biz her şeyi halletmiş bir takım edasında bekliyoruz .Ders aldık diyord sayın Gevrek ne dersi geçen sene hiçbirtakımın yedek listesine girmeyeceği oyuncuları aldılar. Birkaç maçını seyrettim iki oyuncu dışında ,oyucu denilecek ve bu ligi hakedecek kalitede oyuncu bulmakta zorlandım. Ankaragücü,Kayseri bizden iyiler onların şansızlığı iyi bir hocaya denk gelmemeleriydi.Bizde Sergen hoca olmasaydı biz ilk yarı lige havlu atmıştık.

 60. Ahmet dedi ki:

  geç kalınmış bi msj sezon başladı başkan ne istifası lig bitiminde bu msj gelecekti korkuyorum takımı duman edeceksiniz allah sonunu hayreyleye inşallah …

 61. Kemal dedi ki:

  Sayın Selahattin başkan siz belediye başkanı seçildikten sonra Malatya büyükşehir Belediyesi’nin mevcut borç yükünün çok fazla olduğunu Malatya hizmet edilemeyeceğini söylemiştiniz.Ne yaptınız.Geçmiş Başkan için kim ne dedi.Geçtiğimiz zaman dilimi içerisinde Malatya için hizmet yapılmayan zamanda siz başarısızsınız diye bilirmiyiz.Kan değişimi gerekli demek sizin Battalgazi Belediye başkanı zamanınızda ki hizmetlerinizi vefasızlık olmaz mı?
  Adil başkanın 6 yıllık yönetiminde son yarım döneminde kötü istenmeyen sonuçlar oldu.Tek sebebi Adil Gevrek mi, Federasyon ve hakemler Malatya sporun hakkını yemeseydi.Biz bu duruma düşermiydik,bakıyorum da kan değişimi talebinde bulunanların Malatyaspor sevgisinden değil, kişisel Adil Gevrek
  çıkar çatışmalarından dolayı olduğunu düşünüyorum.
  Ayrıca VEFASIZLIK olur.Adam çıktı özür diledi ve daha iyi bir Malatyspor için çalışacağım dedi.Bu sürede geçmiş başarıları yeni başarılarını getireceğinin kanıtıdır.
  Adil GEVREK sakın bırakma,Durmak yok Yola Adil GEVREK ile devam…

  1. TURGUT ÖZTÜRK dedi ki:

   Boşuna uğraşmayın yeter artık bırakın adamcılığı takım düşmüş rezil olmuş utanmadan yola devam diyorsunuz.

   1. Cengiz dedi ki:

    Sn Öztürk sizin gibi düşünenler bu takımın resmen düşmanlarıdır.Sizdeki zihniyet Adil Gevrek düşmanlığı.Tek Adil Gevrek giysinde takım 2.lige mi amotöre mi düşer umurunuzda değil.Bu dar zamanda Lige hazırlık döneminde kimi Başkan yapacaksın hangi yetki ile ve hazırlığı olmadan nasıl transfer planlaması yapılacak.Bld.başkanıda bu işleri iyi bilmediğinden birilerin dolduruşu ile konuşuyor.Başarısılıkta ihalenin kendinde kalacağını hesap edemiyor.

 62. HasMalatyalı dedi ki:

  Arkadaş tüm Malatya yönetim değişsin diyor. Adamların gözü hala koltukta. Bırak kardeşim. Verem ettiniz taraftarı. Yeter yeterrr

 63. Mehmet can dedi ki:

  Adam resmen istifa edin demiş sonuç halen transfer yapamayan u19 kadrosu ile kamp yapan bir kulüp var Adil Gevrek ve yönetimi acil bir şekilde istifa etmelidir…

  1. Cengiz dedi ki:

   Ciddi bir adadan varmı?Adil Gevrek gitsinde takımın. ne olacağı sizin için önemli değil.Aklı selim düşünün yeni yönetim hazırlanmadan gelirse faydadan çok zararı olur.

 64. fatih dedi ki:

  Biz hep bağırdık bu yönetimin başını boş bıraktınız diye.Çok geç kaldınız sayın başkan.İlaveten lig başlıyor bu saatten sonra istifa etse ne olur etmese ne olur.Yeni yönetim oluşacak futbolcu teknik heyet oluşacak derken en az 1 ay geçecek ki zaten öyle bir süre lüksü yok.

 65. Mehmet dedi ki:

  Adil Başkan anlaşılan usulüyle gitmeyecek, tüm Malatyaspor taraftarı hem Cimer’e hem de İl valisine başkanın görevden el çektirilmesini ve kulübün tüm mali yapısının incelenmesini ve kulübe kayyum atanması harcama yetkisinin acilen yönetimden alınması için gerekli tüm tedbirlerin alınması için ilgili tüm kurumlara dilekçe ile iletmesinden başka bir çare yok. Malatyaspor kişilerden çok çok daha büyüktür.

  1. Cengiz dedi ki:

   Ne duruyorsun elini kolunu bağlayan mı var.Unutma burası Patoganya değil burası hukuk devleti daha fazla kendine güldürme

   1. Mehmet dedi ki:

    Merak etme yapacağım, bu ne sen nede kendi menfaati için Malatyaspor’u sömürenler engel olamayacaksınız, gittiğinizde arkanızdanda teneke çalacağız .Adil dönemi bitti , kendinizi kandırmayın,bak bakalım kim kime gülecek Cengiz efendi

    1. Emre dedi ki:

     Bütün Türkiye bize gülüyor haberin yok , siyaset takımı Yeni Malatyaspor şehir takımı değil ki

 66. metin dedi ki:

  gevrek ortamı resmen gerdi bi adamın egosunun malatyasporu ve malatyayı getirdiği duruma bak,istifa etmeyecem diye koltuğa yapışan her uyarıyı sanki iltifat kabul eden gevrek ve ekibi artık acınası duruma düştü,kovulma kollarından tutup kapı önüne konma aşamasına geldiler çok üzücü çok

 67. Battalgazi dedi ki:

  Sayın Belediye Başkanı Gürkan üzerine düşen görevi fazlasıyla yaptı.Kamuoyunu aydınlattı.Bugünden sonra artık belediyenin kendi yatırımlarına odaklanması lazım.

 68. trabzondan dedi ki:

  Tüm Türkiye’ye rezil oluyoruz. Seçilmiş bir yönetim var ve başarısızlığında hemen sen git diyoru. Önce bilbordlara Cumhurbaşkanımıza teşekkür yazıları astık, şimdi ligin başlamasına 30 gün kalmış yönetime istifa et diyoruz. Hadi istifa etti kim nasıl ne isimle transfer yapacak. Bunun cevabını kim verecek veya bu hiç düşünülüyor mu? Yani MALATYASPOR düşünülüyor mu? Emin olun Malatyaspor düşünülmüyor. Yazık bir Malatya’ya küme düşerkende bir olamadık şimdi kümede kaldık birleşip destek olmak lazım iken (Beşiktaş takımı bile TV den para toplamaya başlamış) yine bir olamıyoruz.

  1. Emre dedi ki:

   Kesinlikle mevcut durum bu . Siyaset takımıyız . Futbol ve siyaset ayrı olmalıdır

 69. Malatyalı dedi ki:

  Yani gücünüz yetmedi kişiye ama malatyaspor bu sezon kümeye düşerse sorumlusu siz ve ilçe belediye başkanları ve milletvekilleri bununda bir seçmen olarak cevabını alırsınız

 70. Kerim Dayı dedi ki:

  Sayın Başkan Adil Gevrek bırakırsan kim var? Gelen gideni aratmasın. Türkiye nin en zengin işadamlarına sahip Malatya nolduğu belirsiz kişilerin eline bırakılmamalı. Sayın Başkan Siz isterseniz M. Ali Aydınlar ı ikna edersiniz. Sayın Aydınlar alırsa kulübü süper olur. İnşallah güzel olur.

 71. Malatya44 dedi ki:

  Adil Gevrek derhal istifa etmelidir. Doğru olan budur. Adil Gevrek hangi yüzle taraftarın karşısına çıkacak. Mutlaka Sezon ortasında istifa edecektir. Şimdiden istifa etmesi daha uygundur. Adil Gevrek , Hikmet Karaman’ı da alsın gitsin.

 72. pasa44 dedi ki:

  Hülasa Selahattin başkan, Adil Gevrek ve yönetimine istifa çağrısı yapmış, istifa etmezse bundan sonra bizden günah gitti, hatasıyla sevabıyla tüm sorumluluk Adil Gevrek ve yönetiminindir diyerek işin işinden sıyrılmış. Bundan sonra en küçük başarısızlıkta kabak Adil Gevrek ve yönetiminin başında patlayacaktır, umarım Adil Gevrek geçen yıl 2. devredeki hataları yapmaz aksi halde Adil Gevrek ve yönetimine Malatyalıların artık tahammülü kalmadı, en küçük başarısızlıkta Adil Gevrek yönetimi topun ağzında olacaktır.

 73. uğur türkan dedi ki:

  Sayın başkan açıklamalarınızı doğru ve olumlu bulmakla birlikte hakta veriyorum.Lakin sayın başkan keşke bu açıklamaları 1 ay öncesinden,hatta pandemi sürecinde lig tatildeyken yapsaydınız belki sonuç farklı olurdu.! Dediğiniz gibi sayın gevrek yapılacak her hatayı yaptı,hatta fazlasıyla yaptı rakiplerinin veremediği zararı verdi bu takıma giderken bile hatta adli süreç başlatılması kanaatindeyim ama şu anki süreç gecikilmiş bir süreç yeni birinin takımı alması bu yönde yeni yapılanma zor olacaktır.Zaten bu gidişle seneye de aynı hataları harfiyen yapacaktır adil başkan ve yine muhtemel ki gelecek sezonda bu sezonun aynısını yaşayıp yine dibe vuracağız ligler başlasın o’na göre de bence yapabiliyorsanız bu yönetimi indirin !! Evet çok net indirin diyorum çünkü başkanın bu inadının bence tek nedeni kulüp içerisinde ucu bucağı olmayan hesapsız kitapsız yapılan işler var başkan ben gidersem ortaya çıkar endişesi içerisinde bu da zaten ruh haline fazlasıyla yansıyor.Ligler başladıktan sonra baskının arttırılmasından yanayım istifası için.

 74. malatyalı dedi ki:

  yani istifa et dedim oda etmedi diyor.başkanın malatyaspora herhangi bir müdahalesi olamaz.şirketler vasıtası ile reklam geliri aktarılmış .yapmasaydı kim yap dedi ,başarılı olsaydı hemen sahiplenirlerdi.bu özel bir şirketin takımı olarak görülmeli .adil gevrekte şirket sahibi kimse malını bırakır mı.yönetirken halka mal etmek zorunda buda futbolun bir gerçeği ,siyasilerde bu işten rant sağlayarak halk ile iç içe geçiyor vs.vatandaş şunu bilmeli yeni malatyaspor bir devlet yada belediye kurumu değil şahıs malı ,siyasilerde sanki kendi malları gibi şov yaptıkları bir yer ,özetin özeti vatandaş izliyor.

  1. beydağı dedi ki:

   kusura bakma ama çok yanlış düşüneler içindesin malatyaspor tüm malatyanın ortak değeridir kimsenin malı değildir, kaç kuruş vermişte mal sahibi olmuş adil efendi

   1. malatyalı dedi ki:

    ben gerçekleri yazdım .vatandaş ne hisseder o ayrı konu.zaten futbol takımları tüm liglerde ve dünyada şahıs malıdır.bu takımların sahiplerinin amaçlarıda illerinde vatandaşı taraftar yaparak seyirci toplayıp reklam gelirlerini yükseltmektir.anadolu tabir edilen küçük illerde siyasiler yanaşık düzendedir.pastadan pay kappa için.şahsen belediyelerin gelirlerinin buralara aktarılmasına karşıyım.çünkü bunlar yeri geldi mi şirket sırları diye şeffaf bir yönetim sergilemiyorlar.borç batağında takıma elveda diyorlar.hiç düşündün mü?belediye şirketi bir kamu yani bizim malımızda niçin reklam amacı güderek son belki 20 yılda milyonlarca lirayı malatyaspor lara aktardı .ne oldu bu paralarımız.ne kadar para verildi.suçlu kim..ya da suça kim kimi teşvik ediyor.acilen siyasiler futboldan el çekmelidir.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."