Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Çiğ Köftecilere Teşekkür Ediyoruz!”

Gündem

18-12-2019 tarihinde yayınlandı.

“Çiğ Köftecilere Teşekkür Ediyoruz!”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Bu bütçe çiğköfte bütçesidir. Bir tarafta, 3 TL’ye çiğköfte dürümüyle karnını doyuranlar; diğer tarafta, 40 günlük bebeğe tek taş yüzük takan görgüsüzler” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın, TBMM Genel Kurulu’nda devam eden 2020 Bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşması sık sık AKP milletvekillerin tarafından kesilirken, AKP ve CHP Milletvekilleri arasında yaşanan tartışma nedeniyle birleşime 5 dakika ara verildi.

‘RÜŞVET VE YOLSUZLUKLA MÜCADELE’ HAFTANIZ KUTLU OLSUN

Konuşmasına, “MHP tarafından ilan edilen 17-25 Aralık ‘Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele’ haftanız kutlu olsun” diyerek başlayan Ağbaba, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin meydanlarda söylediği “Ne kadar OMO varsa, ne kadar Tursil varsa, ne kadar Persil varsa, ne kadar temizlik malzemesi varsa alayını alacağım Haliç’e dökeceğim ve AKP’yi 3 defa değil kırk defa orda yıkayacağım.” cümlesini hatırlatıp, “Bu sözler, o dönemde akılda kalan sözlerden birisi. 17 Aralık’ta ayakkabı kutusunun sadece ayakkabı kutusu olmadığını, elbise kılıfının sadece elbise kılıfı olmadığını, taşımak için kullanılmadığını, çikolata paketinin sadece çikolatadan ibaret olmadığını bütün Türkiye gördü. Artık öğrendik ki ‘ayakkabı kutusu’, ‘elbise kılıfı’ denince; yolsuzluk, hırsızlık ve yeşil dolarlar akla geliyor. 17 Aralıktan hemen bir gün sonra, operasyonun muhatabı olan Başbakanın, operasyonu yaptığı iddia edilen Pensilvanya’daki şahsa aracı gönderildiğini hep birlikte gördük.” dedi.

“ÇİĞKÖFTECİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ!”

“Bu yılki bütçeye bir isim bulmak gerekirse her halde en uygun isim “Çiğ köfte bütçesi” olurdu.” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bundan on yedi yıl önce sınırlı sayıda çiğ köfteci varken, geldiğimiz bu noktada şehirlerde en çok açılan iş yeri çiğ köfteci dükkânları. Bakkalı, şarküteri, daha doğrusu, küçük esnaf kepenk kapatırken her sokakta, her caddede, her mahallede çiğ köfteci dükkânları açılıyor. Türkiye’nin her yanında, bütün şehirlerde en çok çiğ köfteci dükkânları var. Niye? Çünkü fakirin fukaranın, asgari ücretlinin, yüzde 4 zam verdiğiniz memurun en ucuza karnını doyurduğu şey çiğ köfte, dürümü 3 TL. Siz  çiğ köftenin tadını da fiyatını da bilemezsiniz çünkü siz saraylarda yemeye alışıksınız. Siz şatafattan ve zevkten dünyayı göremiyorsunuz. Buradan çiğ köftecilere teşekkür ediyoruz, insanlar açlıktan ölmekten kurtardığı için. Çiğ  köfteci dükkanını kimler açıyor? AKP milletvekilleri, yakın çevreleri çocukları değil. Onlar kamu kurumlarında, ballı kadrolarda görev alırken, çiğköfteci dükkanlarını atanamayan öğretmenler, atanamayan mühendisler ve atanamayan üniversite mezunları açıyor.” dedi.

Ağbaba; “Bir tarafta, 3 TL’ye çiğköfte dürümüyle karnını doyuranlar; diğer tarafta, köşkte mevlit yapıp 40 günlük bebeğe tek taş yüzük takan görgüsüzler. Bir tarafta, sabah, öğlen, akşam çiğköfte yiyen garibanlar; diğer tarafta, 100 binlerce lira maaş alan jöleliler. Bir tarafta, pazar parası istenince cebindeki 1,5 TL’yi vermeye utanıp intihar eden yoksul vatandaş; diğer tarafta, 5 yerden maaş alan  utanmaz danışmanlar. Bir tarafta, üç öğün simit hesabı yapanlar; diğer tarafta, Simit Sarayının 500 milyon dolar borcunu üstlenenler. Bir tarafta, atanamadığı için inşaatta amelelik yaparken düşüp ölen yoksul çocukları; diğer tarafta, işe gitmeden maaş alan torpilliler. Bir tarafta, evine haciz gelen şehit babaları; diğer tarafta 15 Temmuz şehitlerinin 309 milyonunu iç edenler. Türkiye’nin resmini manşetten veren Birgün gazetesinden görebiliriz. Birgün gazetesinde yazıyor -belki takip etmiyorsunuzdur, siz yandaş medyayı takip ediyorsunuz- “Ayrı geminin insanları.” diye. Ayrı geminin insanlarına bir bakın, bakın da bu manzaradan herkes utansın” ifadelerini kullandı.

“2019 yılı hiç kuşkusuz şatafat ve israfla akla geldi.” diyen Ağbaba, “Çünkü 31 Mart ve 23 Haziran’da bazı gerçekler, gün yüzüne çıktı. Makam araçları, konutlar, o kadar israf var ki hiçbir şeye sığmıyor. Sosyal medyada trollük yapan bir eski belediye başkanı var ki yaptıklarından ben bile utanıyorum. Bu trol,  belediye kasasından aylığı 3.800 liraya masöz tutuyor. Aynı trolün 3 tane cipi var. Hele bir de bu kayyum var ya, kayyum… Savunduğunuz kayyumların yapmış olduğu uygulamalar var ki insan utanıyor. Belediye makam odalarının arkasında, neler var, neler var…Hamam var, sauna var… Yine, aynı kayyumların bakanlara, devlet görevlilerine 600 bin lira hediye aldığını bu dönemde gördük” dedi.

“CUMHURİYETİN MADDİ KAZANIMLARI SATILDI,MANEVİ KAZANIMLARI TAHRİP EDİLDİ”

Verilen aranın ardından “Örnekler çok uzatılabilir ama benim de çok önem verdiğim, sizin de dikkatinizi çekmek istediğim 2 kurumdan bahsetmek istiyorum: Biri Anadolu Ajansı, diğeri TRT” diyerek konuşmasını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba; “On yedi yıl önce devleti şirket gibi yönetmeye gelenler, devleti şirket gibi yönettiler, cumhuriyetin bütün maddi kazanımlarını satarak çarçur ettiler, manevi kazanımlarını ise sürekli tahrip ettiler.” dedi.

“İKTİDAR YOZLAŞTIRIR, MUTLAK İKTİDAR MUTLAK YOZLAŞTIRIR”

Ağbaba; “İktidar yozlaştırır, mutlak iktidar mutlak yozlaştırır, önemli bir söz.  Bakın, size birkaç örnek vereceğim. Atatürk’ün cepheler arası doğru haberleşme için sesini millet duysun, milletin ve Türkiye’nin sesini de dünya duysun diye kurduğu Anadolu Ajansı, bir partinin manipülasyon aracına dönüştü. Birçok seçimde yanlış sonuçlar açıkladılar ama ben size iki örneği vermek istiyorum: Birisi, 16 Nisan 2017 referandumundaki açıklanan sonuçlar. Bütün anket firmaları başa baş gittiğini gösterdi ama o akşam Anadolu Ajansı yüzde 63,4’e yüzde 36,6’yla sonuç açıkladı. Seçim yüzde 51’e, yüzde 49 olarak bitti. Anadolu Ajansı yöneticileri bundan hiç utanmadılar, hiç sıkılmadılar. Niçin yaptılar bunu? Sandık görevlileri umutsuzluğa kapılsın, evlerine gitsin, rahat rahat hırsızlık yapılsın diye onun önünü açtılar. Ve yüzde 64’le başlayan sonuç yüzde 51’le tamamlandı.” şeklinde konuştu.

Ağbaba konuşmasının sonunda; “31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde devletin bakanları, belediye başkanları, hatta Cumhurbaşkanı hem rakiplerine hem de karşıdaki adaylara hakaretler ettiler, teröristlikle suçladılar. İmamoğlu nezdinde Trabzonlulara “Pontus” denildi. Güneydoğu siyasetçilerine “terörist” denildi. “Beka” “savaş” “terörist” terimleri âdeta havada uçuştu. “İstanbul seçiminde eğer bize oy vermezseniz Sisi’ye oy verirsiniz.” denildi. Ankara’da seçimi CHP kazanırsa su faturalarınızı teröristler okuyacak, “İstanbul’da İmamoğlu seçimi alırsa İSPARK’ta teröristler görev alacak.” denildi ama bunların hiçbiri olmadı.”devleti çete gibi yönetenler” diyorum ya. Hele bir olay yaşandı ki Ankara’nın göbeğinde, 21 Nisanda, bir partinin genel başkanını linç etme, öldürme girişiminde bulunuldu. Bunu da tahrik eden İçişleri Bakanıydı. Bunu da tahrik eden sizin söylemlerinizdi. Hâlâ dışarıda geziyor, Cumhurbaşkanına “tweet” atan, Facebook’ta beğeni yapanlar da cezaevinde. Batsın sizin adaletiniz, batsın sizin iktidarınız.” dedi.

Bülten- malatyahaber.com

veli ağbaba 1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet

3 liraya çiğköfte dürümü kalmadı. fiyatı 6 liradır

Mehmet ÇALIŞKAN

Anlaşılması güç bir durum. Sayın Ağbaba ‘nın yukarıdaki dediklerinin hangisi yanlış? Eksiği var, fazlası yok. Hangi sözünü eleştiriyorsunuz. Ağzına yüreğine sağlık sayın vekilim. Iyiki varsınız.

Mümtaz

Güngelipte agbabayı desstekleyecegimi hiç
Düşünmemiştim dogruyu söyleyene nedenir
Milletin halini görmeyen görmemekiçinde
Israr eden bi yönetim var chpde elestirirken kendilerinden baslasınlar vekiller maaş almasınlar meclisin giderlerini dülsünler bütünpartiler ekonomik seferberlige gitsinler
Önce kendileri tasarrufa gitsin zaten millet üstüne düleni
Yapıyor

Parti medyası

Arkadaş memleket haberi öğrenelim diyorum CHP haberindrn başka haber yok üstüne herşeye muhalefet olan ama bir icraatı olmayan birinin haberi. Yok canım ne yandaş medyası bu olsa olsa parti medyasının ta kendisi olur.

VAİZİN OĞLU

17-25 Yolsuzluklarla Mücadele Haftası ha öylemi? Yazıklar olsun sana..! Vatan haini Fetönün organize edip tertiplediği onca kurulan kumpaslar sahtekarlıklar tuzaklar ve türlü türlü alçaklıkları nasıl görmezsiniz? Nasıl onların ekmeğine yağ sürersiniz? Darbeye bile darbe diyemediniz ayıp be!

Reşit

Darbe? Güldüme… 3 yaşındaki çocuk bile neyin ne olduğunu çözdü. Vekil Ağbaba’ya teşekkür ederim asgari ücretli olarak. halimize tercüman oldu.

cem

darbe yoktuda o yüzdenmi o gece marketler benzinlikler full doluydu.o gece sigara alacaktım alamadım.fahri kayhanda bir benzinlik sahibi yardım etmesi için tlf birini aradı o gece darbe olmadığına inananlara yetişsin diye.

Hacıcavcav

Darbe gerçekleşseydi çoğu bilinçsiz insan fethullah melununa tapacaktı. Sizin gibiler fethullaha kölelik yapıyordu. Geçin o ayakları

Reşit

Bak “HACICAVCAV”, Fetöcü arıyorsan önce şu şarkıyı mırıldanacan ;
Ne istedin vermedim
Aylar oldu gelmedin bana geri
Takvimde yaprak bitti
Yeni aylar ekledim deli gibi senin için

Sonra bu şarkıyı ben nereden duydum diye kara-kara düşüneceksin !

Sonra aklına yahu bu fetönün siyasi ayağı neden araştırılmadı, acaba kimler ya da hangi partiler engel oldu diya GOOGLE amcana danışacaksın. Eğer bir parça idrak yeteneğin var ise anlayacaksın. Yok ben bilmem birileri bilir gibi sabit fikirli bir yapın var ise “Ver Mehteri” hipnozuna devam edeceksin.

Ama asla Milli duruşu olan Bizlere hakaret edip, kendinize benzediğinizi imâ bile etme, zira o 3 yaşındaki çocukların gözünde küçük düşersin.

Ülkü KOÇAK

Vaizin oğlu ,

Veli AĞBABA ile ilgili bütün haberlere istisnasız yorum yapıyorsun.

Ağbaba nın konuşmasında Devlet BAHÇELİ nin sözleride vardı. ( Deterjan reklamına girmesin diye yazmıyorum ) Hadi bir kelime de BAHÇELİ için söyle.

Bahçelinin diğer söylediklerini ve Erdoğanın bahçeliye söylediklerini hiç hatırlatmıyorum.

Malatyalı

Malatya haber çok yanlışsın çok akbaba haberlerini destanlaşarak paylaş. O geçen hdp önündeki annelere ne demişti ya onun haber niteliği yok uydu. Sen şimdi tarafsız medya olduğun için bunu paylaşmasın ağbaba eleştirileri kaldırıyorda sen ona yapılan eleştirileri kaldıramıyon

Enesss

Evet haklisiniz aponun kardeşini trt ye çıkardı mektubunu tv den okuttu ahhh ağbaba ah

cem

dağa çıkan masum teröristi tbmm de ağırlaması çok masumdu zaten.chp yaptığı yalan yanlışlar yazılsa kitap olur ama siz yapılan onca şeyden cımbızla çekip hep yapılan yanlışları göz önüne çıkarırsınız.

Enesss

Chp li değilim bu 1 senden daha milliyetciyim bu 2 cımbızla çekmek mi megri megri kobani ye pesmergenin geçmesi habur rezaleti çözüm süreci dolmabahçe mutabakatı mektuplar sana bir şey hatirlatiyor mu cem hatırlamıyorsan zekanda problem var bu sıkıntı değil ama hatırlayıp da görmemezlikten geliyorsan o çok kötü

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 13 10 3 0 27 11 16 33
Hatayspor 13 8 2 3 23 10 13 26
Konyaspor 13 7 5 1 21 10 11 26
Alanyaspor 14 7 3 4 20 22 -2 24
Fenerbahçe 13 7 2 4 19 16 3 23
Fatih Karagümrük 13 6 4 3 21 16 5 22
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Galatasaray 13 6 3 4 19 17 2 21
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Beşiktaş 14 6 2 6 21 21 0 20
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Gaziantep FK 13 4 3 6 14 19 -5 15
Sivasspor 13 2 7 4 16 15 1 13
Yeni Malatyaspor 13 4 0 9 12 23 -11 12
Göztepe 13 2 4 7 12 19 -7 10
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...