"Diğer İllere Örnek Teşkil Edecek"

PAYLAŞ

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile birlikte TOKİ tarafından Eskimalatya Yatılı Bölge Okulu’nun yan kısmında yapımı devam eden 472 adet deprem konutunda incelemelerde bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, konutların 2021 yılının Nisan ayında teslim edileceği müjdesini verdi.

Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AKP Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve muhtarlarla birlikte 9 Temmuz’da Toplu Konutlar İdaresi Başkanlığı’na yer teslimi yapılan, Eskimalatya yatılı bölge okulu yan kısmında yapımı devam eden 25 blokta incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Kaba inşaatı tamamlanan ve ince işçiliklerin devam ettiği  472 adet deprem konutunda yetkililerden bilgiler alan Başkan Güder, 2021 yılının Nisan ayında evlerin hak sahiplerine teslim edileceği müjdesini verdi.

Toplu Konutlar İdaresi Başkanlığı görevli Harita Mühendisi Emrah Acar, “TOKİ tarafından Eski Malatya’daki deprem konutlarının yapımı devam ediyor. İnşaat safhası yüzde 50’lerde olup 25 blok olarak çalışmalarımız yapılmaktadır. Kaba inşaatı bitmiştir. İnce işçilik çalışmalarımız ve alt yapı çalışması devam etmektedir. Nasip olursa inşallah en kısa sürede teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Dünya lideri bir Cumhurbaşkanına sahip olduğunu dile getiren Meydanbaşı Mahalle Muhtarı Ramazan Şener, “24 Ocak’ta depremde ben mahallemde gezdiğim zaman ağlayan gözler gördüm. Ben onlara şöyle söyledim; ‘Ablalarım, ağabeylerim üzülmeyin. Bizim dünya lideri bir Cumhurbaşkanımız var. Allahın izniyle kısa sürede toparlanacağız’ dedim. Hakikaten de ertesi gün Cumhurbaşkanımız Malatya’mıza geldi ve ailelerin yaralarının sarılması için talimat verdi. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

“BURADAKİ KONUTLAR DİĞER İLLERE ÖRNEK TEŞKİL EDECEK”

Kaba inşaatının bittiğine değinen ve Nisan ayı sonunda hak sahiplerine evlerin teslim edileceğinin altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Emeği geçen Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Milletvekillerimize, emeği geçen herkese şükranlarımı ifade ediyorum. AK Parti’nin farkını buralarda daha iyi görebiliyoruz. Van depreminden sonra yeni bir Van nasıl inşa edildi ise bugün de Malatya’mızda özellikle de Battalgazi’mizde yeni bir Battalgazi inşa ediliyor. Şuan Eskimalatya’nın bulunduğu yerde 472 konutun yapımının yüzde 50 oranda gerçekleşmiş olduğunu öğrendik. Deprem sonrasında evleri zarar gören mağdurların kiraları ödeniyor. Depremzedelerin herhangi bir sorun ve sıkıntıları yok ama biz bir an önce insanların kendi sahip oldukları evlerinde yaşamaları için merkezi hükümet ve biz yerel yönetimler olarak takibini yapıp, bir an önce insanlarımızı konutlarıyla buluşturmak istiyoruz. Allah nasip ederse Nisan ayı sonu Mayıs ayının başı gibi hak sahiplerine evlerini teslim edeceğiz. İnşallah bundan sonraki süreçte de burada yapılan binalar, diğer illere örnek teşkil edecek. Bu süreçte emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZA MODERN EVLER YAPILIYOR”

‘Ağlayan gözleri, gülen gözler haline getiriyorsak, ne mutlu bize’ diyen  Milletvekili Öznur Çalık, “Deprem sonrasında hasar gören evlerimizin çoğunun yıkımları yapıldı. Yerlerine yeni evlerimizin inşası başladı. Deprem yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz. Özellikle eski Malatya diye nitelendirdiğimiz Battalgazi’mizin kadim topraklarında depremden zarar gören vatandaşlarımızın evlerini yapıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, AFAD, TOKİ hepsi çok önemli çalışmalar yaptılar. Eskimalatya’da yapmış olduğumuz 25 bloktan oluşan 472 tane dairemizi, 3+1 ve 2+1 olarak planladık. Nasip olursa Nisan ayında teslim edeceğiz. Yaklaşık 125 milyon civarında tutan bu yatırım Eskimalatya’mız da yeni bir merkezin oluşmasına vesile oluyor. TOKİ tarafından vatandaşlarımıza layık modern evler yapılıyor. Bunu yaparken de sosyal donatı merkezlerimizi de beraberinde inşa ediyorlar. Battalgazi’miz için çok önemli bir fırsat oldu. Ben başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlıklarımız, Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder, AK Parti İlçe Başkanımıza, TOKİ’ye, AFAD’a, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüze, Valimize ve bütün çalışma arkadaşlarına, muhtarlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. YIBO’nun buradaki konutlar inşallah 2021 yılının nisan ayında vatandaşlara teslim edilmiş olacak. Yüce rabbim böyle afetleri milletimize vermesin. Bu afetler sonrasında vatandaşına milletine sahip çıkan böyle güçlü bir devleti ve onun devlet başkanını bize nasip eden yüce rabbime hamd ediyoruz ve inşallah böyle bir afeti bir daha yaşamayız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

3 yorum yapılmış

 • Ali (1 yıl önce)
  Sayın Çalık diyorsa ki diyor. Hiçbir dediği olmayacaktır. Bir önceki genel seçim de mavi tren Ağustos ta olmadı en geç Eylül de sefere başlayacak diye aynen sizin siteniz de beyanı var. Mavi tren sefere başlandığı gibi üç tane ekspres vardı onlar da sefer yapmıyor artık güzel ve sahipsiz şehrime
  0
  0
  Yanıtla
 • MUSTAFA (1 yıl önce)
  Ecevitin uygulamaya koyduğu ancak ömrü vefa etmeyen köykent projesi ülkemiz için çok önemli bir projeydi. Amaç belirli köyleri merkez yaparak buralarda her türlü hizmetin alınması. Köyden kente göçün önlenmesi vs.
  0
  0
  Yanıtla
 • Türkiye sevdalısı (1 yıl önce)
  O bölgede bulunan iki okul öğrenci sayısı yetersiz olduğundan binalar neredeyse bom boştu o iki binanın öğrencilerle buluşacak olmasından dolayı çok mutlu oldum,bir zamanlar rahmetli Ecevit dağınık yerleşim yerlerini köy kentlerle bir araya toplayacagi zaman karşı çıkmıştık şimdi ne kadar haklı olduğunu anlıyorum,bizim Orduzu mahallesinde yerleşim o kadar daginikki öğrenci sayıları yüzün hemen üzerinde 8 civarında okul var böylesi dağınık bölgelere altyapı,sağlık,eğitim hizmetleri götürmek gerçekten büyük sorun bu durum ülkemizin Karadeniz Bölgesi yoğunlukta olmak üzere her bölgesinde görülüyor, keşke dağınık yerleşim yerlerini daha iyi ve kaliteli hizmet götürmek için belirlenen alanlarda topluyabilseydik diyorum.
  0
  0
  Yanıtla