SON DAKİKA

Esnaf Odalarında Seçim Süreci Başladı

Esnaf Odalarında Seçim Süreci Başladı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (MESOB) bağlı esnaf odalarının 2022 yılı olağan genel kurul süreci başladı. 

Seyyar Pazarcılar Esnaf Odasının genel kurulu Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Divan başkanlığını MESOB Başkanı Şevket Keskin’in yaptığı seçimde mevcut oda başkanı Ümit Emre ile Hacı Koç aday oldular. 

Keskin, Malatya’da esnaf odalarının 2022 yılı olağan genel kurul sürecinin başladığını belirterek, “Malatya’mıza ve esnafımıza yakışır bir kongre yapacağız.  Kimsenin bir birini kımasına, üzmesine gerek yok. Herkes buraya hizmet için göreve talip oluyor.  Birbirlerinden daha iyi hizmet yapacakları için aday oluyorlar. Esnaf camiamıza kongre sürecinin hayırlı olmasını diliyorum. 2022 yılı sağlık, birlik ve beraberliğe vesile olsun, ülkemizin önü açılsın herkesin yüzü gülsün.” dedi. 

Keskin, mevcut oda başkanı Ümit Emre ile Hacı Koç’u sahneye alarak el sıktırarak “Dostluk ve kardeşlik içerisinde kongremizi gerçekleştireceğiz.” dedi. 

Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre, “Bizim verilmeyecek hiçbir hesabımız yok. Önce hizmet dedik. Biz oda aldık. Bu oda nasıl alındı? 12 yıllık tahmini bütçeyi çıkartıp da bizim önümüze sunup, bu kadar para gitmiş deniyor. Bizim 492 üyemiz var. 450 kişiyi 350 liradan hesaplarsanız yıllık ne kadar yapar, hesap ortada. Alınmayan arabanın mazotunu bana soruyorlar. Odanın gelirine gelince, biz devletin belirlediği aidat neyse ki geçmiş dönemde bu aidatı birinci ayda arıyorlardı. Biz bunu 4’üncü aya aldık ve 2 taksit yaptık ki, esnafımız zor durumda kalmasın. Buna kızanlar, bunun hesabını soranlar 3-4 yıldır aidat vermeyenlerdir.” diyerek, odaya hizmet binası için geçen seçimde verdiği sözü yerine getirerek hizmet odasının alındığını belirtti. 

Yapılan genel kurulda mevcut Ümit Emre 235 oyla yeniden başkan seçilirken, rakibi Hacı Koç ise 141 oy aldı.  

Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre’nin yönetim kurulunda Osman Doğan, Kenan Karakuş, Ahmet Kılınç, Abdulkadir Sağlam, Süleyman Özgen ve Samettin Osmanoğlu yer alırken, Denetim Kuruluna da Ömer Özdemir, İsa Güler ve Yılmaz Yalım seçildi.

malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

3 yorum yapılmış

 • kadir (3 hafta önce)
  şevket başkan yorulmuştur aday olmaz yoksa bizi de gömer başkanlık süresiyle :))
  0
  0
  Yanıtla
 • Tuğrul (3 hafta önce)
  Bu esnaf odası hele hele Ziraat Odası Çiftçiye ne kazandırıyor biri çıkıpta Ziraat odasında şu fayda sağladım desinler kapalı çarşının üstünde kendimi yakacam. Tarım Kuruluşu Çks. belgesi için ipin ucunu bu odaya bağlamış herkesten bolca para kesiyor. Yok böyle birşey kapanmalı bu oda.
  0
  0
  Yanıtla
 • MUSTAFA (3 hafta önce)
  Şu oda başkanlıklarına artık gençler gelsin. Yaşlı başkanlar o koltuklardan kalksınlar artık. Gençlere yer açsınlar. Odalar emeklilik geçirilecek yerler değil. Y ada yaş haddi veya bir dönemden fazla başkanlık olmasın.
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 09:17:34