Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

100. Yıl Fener Alayı ve ‘FETÖVARİ’ Dezenformasyon

Gündem

20-05-2019 tarihinde yayınlandı.

100. Yıl Fener Alayı ve ‘FETÖVARİ’ Dezenformasyon

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’daki ‘İlk Adım’ın 100. yıldönümü dolayısıyla Malatya’da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen ‘FENER ALAYI’ ile ilgili habere, aynı amaç ve kaynaklı olduğunu değerlendirdiğimiz, diğer grupları kışkırtıcı ifadeler içeren mesajlar gönderilmektedir.

Faaliyete sözde destek veren, ancak ‘kasten’ çeşitli kuruluşların da adları geçirilen “kışkırtma” amaçlı, karşı tarafı tahrik etmeye, belediye yönetimi ile ilgili farklı bir algı oluşturmaya yönelik olduğu değerlendirilen ve yoğun bir şekilde atılan bu yanıltıcı mesajların tamamı çöpe gitmektedir.

Her biri ayrı isimle, ancak aynı IP’ler ve birbiriyle benzer özellikler taşıyan adreslerden gönderilen mesajların atıldığı yerlerden, AKP’ye muhalif olduğu bilinen bazı kuruluşlar adına, bunların mensupları oldukları ifadeleriyle gelen ‘bakın başkana kimler destek veriyor’ algısı oluşturmaya yönelik, aldatıcı mesajların gittiği yer çöptür.

Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanını, daha göreve başladığı ilk günlerden itibaren, o ayın personel maaşını ödeyebilmek için borç para aramaya yönelten, geçmişteki savurganlığı, liyakatsiz kadrolaşma, ölçüsüz harcama, astronomik rakamlı, uçuk koşullu personel ve kira sözleşmeleri vb. gibi işlemlerden kaynaklanan  sıkıntıları önlemeye ve kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik yeni yönetim tasarruflarından bazılarının, birilerini, bazı grupları çok rahatsız ettiği biliniyor.

Bu grupların, buldukları her fırsatta Büyükşehir’in  mali ve idari yapısını düzeltmeye yönelik yönetim tasarruflarından duydukları rahatsızlık nedeniyle (en son da Fener Alayı bahanesiyle), geçmişte ‘FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ’nün HEDEF ALDIĞI KURUM VE KİŞİLER İÇİN YAPTIĞI’yla bire bir aynı şekilde, yıpratma, kışkırtma, yanlış algı oluşturma amaçlı, örgütlü bir çaba içerisinde olduğu, girişilen dezenformasyon faaliyetlerinden anlaşılıyor.

Tıpkı FETÖ Terör Örgütü gibi; Ulusal Direniş, Kurtuluş Savaşı, Bağımsızlık Mücadelesi, onun kahramanları ile Cumhuriyet karşıtı olanlarca yapılan bu organize faaliyet, FETÖ yöntemleriyle çalışan birilerinin daha olduğu izlenimi uyandırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Birçok haberde gördüğümüz gibi,  belli bir kaynağın kontrolunda yapıldığı değerlendirilen, bedeli menfaat olan, esasen bu menfaatin haleldar olması sıkıntısından da kaynaklanan ‘TROL’ faaliyetlerinin, bu sitede karşılığı yoktur.

Bu trol faaliyetini ısrarla sürdürenlerin IP ve adresleri yayınlanacaktır. İlgililerin bilgisine..

İsmet YALVAÇ

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
16 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
reis

millet malatyahaber diyor ki:

selahattin gürkana fetovari bir saldırı var . biz ona müsaade etmeyeceğiz. geçmiş yıllarda yapılan yanlışlardan dolayı şu anda zor günler geçiren malatya büyükşehir belediyesi kurtuluş için mücadele veriyor. o yüzden başkana saldırılara karşıyım diyor.

ben selahattin gürkanın sonuna kadar arkasındayım.

Ömer

Oy vermedim Gürkan’a ama sırf bu haram saltanatına vurduğu darbeye karşılık oyu hakediyor. Tebrikler Selahattin başkan..

Metin

Haram devri bitti. Ebru Gündeş Şarkısı dinleyin “bir devir bitti kabul edelim niye bunu girmezden gelelim”

Yıllarca çalışmadığı halde ek mesai ücreti alanlar, milyonlarca lira huzur hakkı alanlar yetimin rizki ile makam arabalarina binip karisi cocugunu piknige götürenler yani harama alışanlar para da para para da para diye agliyorsuniz günlerdir ayıp ya şehit haberine bu kadar yorum yapmıyorsunuz.

bitti haram devri bitti alışsanız iyi olur. Reisin takdirine millet iradesine saygı göstermeyi öğ re ne cek si biliniz!

Muhammed

Fetonun seloyla ne işi var. Milletle dalga geçen bir haber sitesine sahibiz.

Şahin

Fetö ile Fetövari arasındaki farkı bilen birisine sorup öğrensen sonra yazsan madara olmazsan daha iyi olmazmı.

Aliseydi

Sn. Editör, Malatya Büyükşehir Belediyemizin borcunu günlerce manşette tutup, araştırmacı gazeteciliğin bir gereği olarak ithamların muhataplarıyla bir röportaj yapma gereği duymadınız. Battalgazi Belediyemizin borcu açıklandı ve bırakın manşeti haber içerisinde bir spot başlık bile atmadınız. Resmi Bayramlar olan 23 Nisanda 1 Mayısta ve 19 Mayısta calışmamiza rağmen mesailerimiz yazılmadı ama tek kelime yazmadınız. Memur arkadaşların Sosyal Denge Tazminatları kesildi tek kelime yazmadınız. Sn. Editör malatya haber bugünler objektif haberciliği ile geldi, bağımsızlığı ike geldi, hiç kimseye eyvallah etmeyişiyle geldi. Peki elinizi vicdanınıza koyun son 1 ayki yayın politikanız tarafsız ve objektif habercilik ilkeleri ile bağdaşıyor mu? Birilerine olan kırgınlığınız, kızgınlığınız ve hatta öfkeniz, kininiz sizi adaletten alıkoymasın. Kim olursa olsun haktan hukuktan yana ve kim olursa olsun haksızlığa karşı durun. Bir takipçiniz olarak bu kadar da söz söylemeye hakkımız olsun.

Ali Pektaş

Eger Fetövari bir dezonformasyon olmayacaksa bir hususu paylasmak istiyorum. Bugün eşim ve çocuğumla Arastirma Hastanesine gitmek icin trambüs durağına gittik. 3 trambüs geçti ve binemedik, o kadar dolu. Özel Halk Otobusüne bindik. Vallahi ailemle bindiğime utandim, o öğrencilere acıdım, hele bayanlar…Yazık vallahi yazık, MOTAŞ sefer saatlerini artırsın bir zahmet.

kazım

Bu yazı için teşekkür ederim. İnsanlarımızın beraberlik içerisinde 19 mayıs kutlaması yapması, bayrağımızı dalgalandırması kimi niye rahatsız eder? İnsanımız arasına nifak tohumu ekecek söylemlerden bıktık artık. Bırakın insanımız kaynaşsın, aynı bayrağın ve ezanın altında birlik beraberlik içerisinde yaşasın. Ortak değerlerimizi vurgulayıp farklılıklarımıza saygı göstermeyi artık öğrenelim. Kan ve gözyaşı içerisindeki milletlere bakıp halimize şükredelim. Ülkemize sahip çıkalım. Editöre tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım.

Ateşbey

Siz önce tarafsız, yansız, ısmarlama haber yapmadığınıza inandırın Malatya halkını. Bu nasıl bir habercilik anlayışı. Artık sosyal medya denilen çok büyük bir mecra var ve yerel medya lar çoğunlukla birilerinin direktifleri doğrultusunda hareket ediyor. Bu gayet belli oluyor. Sizin gibi düşünmeyen insanları yaftalayarak halkı ayrıştırmayın. Herkes dilediğini yazar ve suç unsuru taşıyorsa cezasını hukuk önünde verir. Buyurun yayınlayın mesela bu eleştiriyi.

Oğuzhan

Selahattingürkanhaber.com

reis

ismet bey sizi tebrik ederim. ama şu yorumları erken yayınlayın lütfen. selahattin başkana çok büyük saldırı var. hep beraber karşı koymamız lazım.

Reise gelsin

Bencede Malatya Haber ile birlikte karşı koymanız lazım. Malatya haberin yaptığı başka bir şey yok. İdeolojik davranıyor. Bence en büyük algıyı böyle bir yazı ile belirtmiş ve tarafı bellidir.

reis

kardeş sen ne anlatmak istiyorsu nanlamadım. malatyahaber diyorki selahattin başkanı yıpratıyorlar. biz buna musaade etmeyeceğiz diyor.

Murat

Bunların IP adreslerini yayınlamadan önce Emniyetin Terörle mücadele, Kaçakçılık Organizasyon ve Siber Suçlarla mücadele birimleriyle paylaşsanız daha da güzel olacaktır.

yedinci

“Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanını, daha göreve başladığı ilk günlerden itibaren, o ayın personel maaşını ödeyebilmek için borç para aramaya yönelten, geçmişteki savurganlığı, liyakatsiz kadrolaşma, ölçüsüz harcama, astronomik rakamlı, uçuk koşullu personel ve kira sözleşmeleri vb. gibi işlemlerden kaynaklanan sıkıntıları önlemeye ve kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik yeni yönetim tasarruflarından bazılarının, birilerini, bazı grupları çok rahatsız ettiği biliniyor.”
Bu habercilik algı oluşturmaya yönelik bir şey değil demi?
bu habercilik , TROL faaliyeti değil demi?
Bu haberi bile yazarken algı yönetip Trollük yapıyorsunuz.
Tarafsız habercilik hikaye….

mismis

Bence güzel yazı.
Haber siteleri veya medya organları taraflı değil ise hangi görüş olrsa olsun trollerin alanı olmamalı.
Yanı sıra tarafsız medya gerektiğinde haklıya destek vermeli.
Büyükşehir belediyesinin borcunun açıklanması konusunda duyulan rahatsızlık oldukça düşündürücü!
Akepeli bile olsa en önce insan olarak, sonra vatandaş olarak, sonra hemşehri olarak venen azından müsküman olarak karşı çıkmalı.
Ancak kimi darül harpçı zavallı kılıfçılar görünen o ki rahatsız olmuşlar.
NEDEN ACABA?
Oğlan sizin, kız sizin getirin müfettişleri inceletin. Hırsızlık ya da görevi kötüye kullanma veya israf var ise gereğinin yapılmasını sağlayın. Yok ise Gürkan hakkında işlem yapsınlar.
İnanıyorum ki Gürkan değil kim olursa olsun kusur dahi görse Gürkan da eleştirilecektir.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 23 16 6 1 41 17 24 54
Konyaspor 22 13 6 3 34 16 18 45
Alanyaspor 23 11 5 7 41 33 8 38
Adana Demirspor 23 10 7 6 35 25 10 37
Fenerbahçe 23 10 7 6 36 28 8 37
Beşiktaş 23 10 6 7 35 31 4 36
Hatayspor 23 11 3 9 32 34 -2 36
Başakşehir FK 22 10 4 8 31 23 8 34
Gaziantep FK 22 9 5 8 27 28 -1 32
Sivasspor 23 7 10 6 30 24 6 31
Kayserispor 23 8 7 8 31 32 -1 31
Fatih Karagümrük 23 8 6 9 29 36 -7 30
Kasımpaşa 23 7 6 10 30 31 -1 27
Göztepe 23 7 6 10 28 31 -3 27
Galatasaray 23 7 6 10 28 33 -5 27
Giresunspor 23 7 5 11 22 25 -3 26
Antalyaspor 23 6 6 11 23 34 -11 24
Çaykur Rizespor 23 6 4 13 21 39 -18 22
Altay 23 5 3 15 24 38 -14 18
Yeni Malatyaspor 22 4 4 14 18 38 -20 16

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...