Gürkan'ın Federasyon Başkanından İsteği

Gürkan'ın Federasyon Başkanından İsteği
PAYLAŞ

Malatya’ya bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için gelen Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve beraberindeki heyet, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Gerçekleştirilen ziyarette, TAF Başkanı Fatih Çintimar ile birlikte Gençlik ve Spor il Müdürü Ebu Bekir Kayhan, Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanvekili Ömer Akın’da yer aldı.

Ziyarette, Malatya’da önümüzdeki ay içerisinde kros ligini yapacaklarını söyleyen TAF Başkanı Fatih Çintimar, “TAF olarak bütün illerde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Malatya Doğu Anadolu bölgemizde özel yeri olan bir ekibimiz. Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz de hem liglerimizde yarışan bir takımımız hem de yürüyüş alanında ciddi sporcular yetiştiren bir kulübümüz. Bu anlamda Sayın Başkanımızın hem kulübümüze, hem sporcularımıza hem de atletizme verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki ay Türkiye Atletizm Kros Liginin birinci kademesi Malatya’da yapılacak. Nasipse tartan pistimizin tadilatı yapılıp bittikten sonra süper ligi önümüzdeki yıl birinci kademesini Malatya’da yapacağız. Süper Ligimizde 16 takım yarışıyor. Bunun içerisinde Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi bütün spor kulüplerimiz bu kategoride yarışıyor ve olimpiyat oyunlarına giden sporcularımızda süper ligde yarıştığı için sporcularımızın hem Malatya’yı tanıması anlamında hem de daha büyük bir potansiyel olması açısından da yarışlarımızı Malatya’da yapacağız inşallah. Sayın Başkanımıza ve atletizm ile ilgilenen ve emeği olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

TAF Başkanı Fatih Çintimar ve Gençlik Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan’ı ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimle birlikte Fatih Bey güven tazeledi. TAF hakikaten Türkiye genelinde ve Malatya ölçeğinde güzel işlere imza atıyorlar. Malatya’yı da incelemelerde bulunmak için ziyaret ediyorlar. Malatya’da da atletizm sporunu ve diğer spor dallarının daha ileriye taşınması, daha aktif sporcuların yetişmesi noktasında, Türkiye ve uluslararası şampiyonaların Malatya’da yapılması anlamında Fatih Beyin düşüncesi olduğunu biliyorum. Önümüzdeki günlerde ulusal ve uluslararası müsabakaların yapılmasını beklediğimizi ifade ediyorum. Bizlerde Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulübü yöneticilerimizle birlikte hem atletizme hem de diğer spor dallarındaki branşlara her konuda desteğimiz devam ediyor ve devam edecek” diye konuştu.

Ziyarette TAF Başkanı Fatih Çintimar, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Atletizm Milli Takım formasını hediye etti.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

3 yorum yapılmış

 • 44 gurbet (2 hafta önce)
  Emek hırsızları haken çeteleri bir takım için kendilerini gururlarını ve çocuklarının geleceğini hibe ediyorlar bunlara dur demeyen yetkililerin olduğu ülke nasıl gelişir Bunu başarı olarak gören taraftarlarda gerçekten sevine biliyorlarmı çok utanç verici bir Olay böyle olduklları sürece avurpada rezil olursunuz
  0
  0
  Yanıtla
 • Sporcuu (2 hafta önce)
  Haberde yanlışlık var kros 1 lig Malatya’da yapılacak ve 26 ocakta nikah sarayı yanındaki arazide olacak tartan pist ile alakası yok bilginizeee
  0
  0
  Yanıtla
 • 44 gurbet (2 hafta önce)
  Bu hakemleri mahkemeye neden vermiyorlar bir iki maç sonra unutulacak trabzonun yanına kalacak bunun çözümü için 2 yol var 1 mahkeme 2 malatyalılar sokağa çıkacak Başka yolu yok
  0
  0
  Yanıtla