Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Hanımınçiftliği- Taştepe Viyadüğü İnşaatı Başladı

Gündem

19-05-2021 tarihinde yayınlandı.

Hanımınçiftliği- Taştepe Viyadüğü İnşaatı Başladı

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

GÜRKAN ÇITAYI YÜKSELTTİ, BU KEZ “DÜNYAYA MAL OLACAK” DEDİ!.. Malatya Büyükşehir Belediyesi, yapımı devam eden ve yılsonunda çalışmaların tamamlanması planlanan Kuzey Çevre Yolu çalışmaları kapsamında yapılacak olan Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadüğü yapımına başladı. Yapılan çalışmaları inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Yapacağımız hizmet destanları Türkiye’ye değil, Dünya’ya mâl olacak hizmet destanlarıdır” dedi.

Kuzey Kuşak Yolu ile bağlantılı olacak olan Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadük çalışmasının başladığı alanda incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapımına başlanılan viyadük ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı. Başkan Gürkan’a inceleme gezisinde, Genel Sekreter Yardımcıları, MASKİ Genel Müdürü, Daire Başkanları, muhtarlar eşlik etti.

KUZEY KUŞAK YOLU ÇALIŞMALARI YILSONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadüğü ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Şantiye Şefi Ferdi Dinçsay, “ 117 m Viyadüğümüze bugün itibariyle başladık. Fore kazık imalatlarıyla birlikte yaklaşık 6 ay içerisinde Viyadüğümüzün imalatı tamamlanmış olacak” dedi.

Kuzey Kuşak Yolu çalışmalarının tamamlanmasıyla viyadüğünde vatandaşların hizmetine açılacağını söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, “ Kuzey Kuşak Yolu çalışmaları kapsamında Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadüğünün çalışmalarına başladık. Viyadüğümüz yaklaşık 115 m dört açıklıklı bir viyadük. Viyadüğümüzün yüksekliği 28 m ve 30 m genişliği bulunmakta. Viyadük çalışmamızın yılsonunda tamamlanmasıyla Kuzey Kuşak Yolumuzun bütün süreciyle tamamlanmasının ardından ulaşıma açılmış olacak. Vatandaşlarımız şehrimizi kuzeyden baştan sona doğru hızlı ve güvenli bir şekilde trafiğe ve ışıklara takılmadan geçmiş olacaklar. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

MASKİ Genel Müdürlüğü olarak bölgede altyapı çalışmalarını yaptıklarını ifade eden MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş ise, “ Hanımınçiftliği bölgesinde çalışmalar başladıktan sonra MASKİ olarak içme suyu ve kanalizasyonla ilgili sorunu olan mahallelerimizin tümünü ele aldık. Bölgemizin en önemli sorunlarından biri özellikle Hanımınçiftliği bölgesinin içme suyu isale hatlarıyla, şebekelerle ilgili ciddi problemlerimiz vardı. İhalesini yaptık ve şuanda MASKİ olarak çalışmalara başladık ve çalışmalarımız devam ediyor. Bir aksilik olmadığı takdirde yılsonuna kadar Hanımınçiftliği ve Orduzu bölgesinin tamamının hem isale hatlarını bitirmiş olacağız hem de problemli olan şebekeleri komple ıslah ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Şimdiye kadar kimsenin çalışma yapmaya cesaret edemediği yolda çalışmaların yapıldığını dile getiren Hanımınçiftliği Mahalle Muhtarı Yusuf Dönemez, “ Kuzey Kuşak Yolu Hanımınçiftliği Mahallemize büyük bir katkı sağladı. Kuzey Kuşak Yolu tam anlamıyla faaliyete geçtiğinde Kuzey Çevre Yolu gibi olacak. Yapılan yolumuz 30 senelik bir yol ve kimse cesaret edip bir çalışma yapmadı. Başkanımıza bu anlamda teşekkür ediyoruz. Malatya olarak Başkanımızın kıymetini bilelim. Başkanımız büyük projeler yapıyor. Hanımınçiftliği Mahallesi olarak Selahattin Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Taştepe Mahalle Muhtarı Mehmet Kılıç ise, “ Kuzey Kuşak Yolu yıllardır kanayan bir yaraydı. Sayın Başkanımız kamulaştırmaları yaptıktan sonra çalışmalara başladı. İnşallah en kısa zamanda çalışmaları bitirecektir. Hanımınçiftliği ve Taştepe güzel bir görünüme kavuşacak inşallah. Çalışmalarından dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“YAPTIĞIMIZ HİZMET DESTANLARI TÜRKİYE’YE DEĞİL DÜNYA’YA MAL OLACAK”

Hanımınçiftliği-Taştepe viyadüğü çalışmalarının başladığını ve Kuzey Kuşak Yolunun tamamlanmasıyla hizmete gireceğini ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Yol medeniyettir. Eğer medeniyetin bütün nüvelerine ulaşmak istiyorsak yolu ihmal etmememiz lazım. Malatya’mızda özellikle gerek Kuzey Çevre Yolu, gerek Kuzey Kuşak Yolu, gerek Güney Kuşak Yolu olsun yıllardan buyana insanların dillerinde pelesenk olmuş ve bir türlü adım atılmayan bir duruma gelmişti. Göreve gelir gelmez özellikle Kuzey Kuşak Yolu içerisindeki kamu adına kamulaştırılması gereken evler, bahçeler veya üstündeki bahçe ve müştemilatın ödemeleriyle ilgili olsun bütün ödemeleri yaptık ve bitirdik. Şuanda Kuzey Kuşak Yolunun viyadük diye tabir ettiğimiz Hanımınçiftliği Viyadüğü çalışmalarına başladık. Diğer yerlerinde kamulaştırmalarını bitirmiş durumdayız. İnşallah bu yılsonunda yada önümüzdeki yılın ilk aylarında Kuzey Kuşak Yolunu vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı düşünüyoruz.

Kuzey Kuşak Yolunda yaptığımız çalışmalar devam ederken Güney Kuşak Yoluna yaptığımız çalışmalarda kamulaştırmaları başlattık ve %90 oranında o bölgenin de kamulaştırmasını bitirdik. Dolayısıyla bir taraftan Kuzey Kuşak Yolu bir taraftan Güney Kuşak Yolu kamulaştırmaları ve altyapı çalışmalarına başladık. Ayrıca kuzeyde Anayurt Bulvarını mevcut ana artere alternatif olarak yaptık bitirdik. Güneyde Danişmend Gazi Bulvarına başladık ve bitirmek üzereyiz. Kuzey ve Güney Kuşak Yolları yapılınca akabinde Kuzey Çevre Yolunun açılmasını da yakinen takip içerisindeyiz. Bu yıl içerisinde Battalgazi yoluna Kuzey Çevre Yolunun bağlanmasını da amaçlamaktayız. Bu yollar yapıldıktan sonra ayrıca dikey yollarla ana artere bağladığımız zaman Malatya’daki trafik ve ulaşım sorunu büyük ölçüde rahatlayacaktır. Malatya’nın mevcut planında ve yolunda tek arterli bir yolda 15 araç varken aynı yoldu ve şuanda Malatya’da trafiğe kayıtlı 200 bine yakın araç var aynı yol. Yaklaşık 200 bin olan araç sayısının aynı yolda trafik ve ulaşımı sağlıklı sağlaması mümkün değildi.

Özellikle biz göreve gelir gelmez bir tarafta altyapı hizmetlerine yüz yılın hamleleri diyeceğimiz çalışmaları başlatırken aynı zamanda yol, çevre düzenlemesi, park bahçe ve diğer hizmetler anlamında hakikaten Malatya’nın her köşesi şantiye alanına çevrilmiş durumdadır. Bu şantiye alanı içerisinde Malatya’nın 718 mahallesinde 13 ilçesinde ve her köşesinde şuanda Büyükşehrimizin şantiyeleri vardır. 100 yılın hizmet hamlelerini yaptığımız yoğun bir çalışma içerisindeyiz.

Söylenip ve dillere pelesenk olan hizmetlerin üzerine gidildi. Güney ve Kuzey Kuşak yolları, Şire Pazarı, Buğday Pazarı, Sanayi Sitesi, Kütüphaneler, Kentsel Dönüşümler, alt merkez diye tabir ettiğimiz Gelincik Tepesi ve diğer alanlardaki çalışmalar olsun bütün birimlerimiz yoğun bir çalışma içerisindedir. Yaptığımız çalışmaların Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dün Malatya’mız medeniyet destanı yazdı. Dün bu şehir ilim irfan destanı yazdı. Dün bu şehir kahramanlık destanı yazdı. Bu destanlar sadece Türkiye değil, Dünya’ya mâl olmuş destanlardır. İnşallah bizim yapacağımız hizmet destanları da değil Türkiye’ye Dünya’ya mâl olacak hizmet destanları olacaktır” diye konuştu.

Bülten

tastepe viyaduk2

tastepe viyaduk3

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak Bülten
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
9 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
harun

başkan yine kendini yormuşsun baksana 1 tane memnun olan kimse yok 150 tanede viyadük yapsanız bu ne istediğini dahi bilmeyen millete yaranamazsınız

MUSTAFA

Sayın başkan, iç anadolu ile doğu güneydoğu anadoluyu birbirine bağlayan önemli bir aks olan bu yolun en az 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş şeklinde olmalıdır.

İdeali 4 şerit gidiş, 4 şerit geliş olmalı.

Bu yol çevre yolu olması sebebi ile, hem transit araçların hem de şehir içi araçların kullanacağı bir yoldur.

Bu nedenle 3+3 veya 4+4 şeklinde olmalıdır.

Böyle hizmetler şehrin geleceği düşünülerek planlanmalı. 10 yıl sonra yolu tekrar genişletmek ihtiyacı olmamalıdır.

Mustafa

Haber hikayesinde hata var..Burası kuzey çevreyolu değil,kuzey kuşak yolu..

ahmet kaya

kardeş burası kuzey kuşak yolu, kuzey çevre yolu değil.

MALATYAM İÇİN

İNŞAALLAH biran önce KUZEY ÇEVRE YOLU muz tamamlanır. Yıllardır yılan hikayesine döndü gerçekten de ! Ah bi bitse HALKIMIZ(ŞEHİR TRAFİĞİ) derin bir nefes alacak. Bir de SİVİL HAVAALANIMIZ olsa daha iyi olacak ama cesaret edecek kimse yok. Erhacımız mükemmel olduğu için gerek te yok !!! mu var mı !!! RABBİM MALATYAMIZA inşaallah bunu da NASİP eder. Aslında bu işi tek halledebilecek vekilimiz ÖZNUR vekilimiz. Milletimiz için hayırlısı olsun.

Kilicci

Ama ne viyadükmuş be dünyaya mal olacakmış, kışın ağır yük taşıyan tır ların korkulu rüyası olan Erkenek tüneli girişine yapmakta olan ve yıllardır bitmeyen betonarme tünellerde dünyaya, yapılamadığı yönünde mal oldu, bu tünellerin bir an bitirilmesi için millet vekillerimiz veya sayın Selahattin başkanın hiçmi çabası olmaz, elin memleketlerine neler neler yapıldı bitti, bizde daha 171 mt viyadük le dünyaya mal olacak diye övünüyoruz vah benim güzel memleketim Malatya’m vah, Allah kısmet ederse önümüzdeki seçimde bu kişileri bir daha görmeyiz inşallah

Can

Kaplumbağa hızı..umarım insanoğlu mars a ayak basmadan önce kuzey çevre yolu biter

melis

ayn

Ahmet

Beylerderesi gibi olmasin …

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...