Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Hep Söylüyoruz ‘Belediyede Yolsuzluk Var’ Diyoruz”

Gündem

26-04-2019 tarihinde yayınlandı.

“Hep Söylüyoruz ‘Belediyede Yolsuzluk Var’ Diyoruz”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

  • CHP’li Ağbaba, Büyükşehir Belediyesi’nin borçları, kayısı üreticilerinin sorunları, Kılıçdaroğlu’na saldırı ve çocuk istismarları ile ilgili açıklamalarda bulundu..

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “1 katrilyon 778 trilyon lira borç nasıl oldu? Malatya’ya bu borçlarla hangi yatırımlar yapıldı? Bizde merak ediyoruz. Ayrıca yeni Belediye Başkanı Gürkan da bu borcu eleştiriyor. Sanki CHP belediyeyi yönettik, senin partinin belediyesi, bu borçları da merak ediyoruz. Meclis üyelerimiz bununla ilgili önerge verdiler. Bu bağışlar hangi vakıf, dernek, kurumlara yapıldı onları da incelemeye devam edeceğiz. Bu borçlarla sen çevreyolu mu yaptın? Malatya’daki trafiği mi çözdün? Alt geçit mi yaptın? Malatya’nın sulama suyu problemini mi çözdün? Ne yaptın Allah aşkına biz merak ediyoruz” dedi.

CHP Malatya İl Teşkilatı’nda basın toplantısı düzenleyen Ağbaba, hem Malatya hem de Türkiye gündemine ilişkin konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

“1 KATRİLYON 778 TRİLYON BORÇ NASIL OLDU?”
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin borcuyla ilgili yapılan açıklamalara değinen Ağbaba, “Her başkan farklı bir rakam söylüyor. 15 Nisan 2019 tarihli birleşiminde mevcut borcun 1 milyar 778 milyon TL (1 katrilyon 778 trilyon lira) olduğu açıklandı. Önceki dönem belediye başkanı ise kendisinin 801 milyon borçla devir yaptığını söyledi. 9 Mayıs 2018’de yapılan meclis toplantısında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 509 milyon borçlu olduğu açıklandı. 3 ayrı başkanın 3 ayrı borç açıklaması Malatya’nın kimlerle, nasıl yönetildiğinin göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Ağbaba, farklı rakamlarla insanların kafalarının karıştırılmaya çalışıldığını iddia ederek, şunları söyledi:

“1 katrilyon 778 trilyon lira borç nasıl oldu? Malatya’ya bu borçlarla hangi yatırımlar yapıldı? Biz de merak ediyoruz. Ayrıca yeni belediye başkanı Gürkan da bu borcu eleştiriyor. Sanki CHP belediyeyi yönettik, senin partinin belediyesi, bu borçları da merak ediyoruz. Meclis üyelerimiz bununla ilgili önerge verdiler. Bu bağışlar hangi vakıf, dernek, kurumlara yapıldı onları da incelemeye devam edeceğiz. Bu borçlarla sen çevreyolu mu yaptın? Malatya’daki trafiği mi çözdün? Alt geçit mi yaptın? Malatya’nın sulama suyu problemini mi çözdün? Ne yaptın Allah aşkına biz merak ediyoruz. Ayrıca, maalesef şirketlerde denetlenemiyor. Esenlik’teki durum nedir, nereye para vermişlerdir, ne yapmışlardır merak ediyoruz. Megsaş’ı, Motaş’ı, Kültür A.Ş’si de arkadaşlarımız tarafından mutlaka incelenip, takip edilecektir. Hep söylüyoruz; ‘belediyede yolsuzluk var’ diyoruz. Cevap veren yok. Buradan en fazla biz söylememize rağmen herhalde sesimizi çok duyuramıyoruz. Bir de biz söyleyince açıklama yapıyorlar. Buradan bütün Malatya’ya çağrımızdır; büyükşehir belediye meclis üyelerimizde tekrar o çağrıyı mecliste yapacaklardır. Kime borçlandıysan, bu paraları nereye harcadıysan Malatya halkına hesap vermelisin. Bu görev bugün Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a düşmektedir. Selahattin Gürkan bu rakamları Malatya kamuoyu ile paylaşmalıdır. Bu parayı nereye borçlandın kamuoyunun bilmeye hakkı var.”

“MALATYA BİRÇOK AFET YAŞIYOR, ÜRETİCİLERİN ZARARI KARŞILANMALI”
Kayısıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dolu, don, kar Malatya birçok afet yaşıyor. Şuanda da başta Akçadağ olmak üzere Yeşilyurt, Arguvan, Arapgir, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kuluncak ilçelerinde tomurcuk evresinde Yazıhan, Kale, Battalgazi, Doğanyol, Pütürge ilçelerinde çiçek ve küçük meyve veren kayısı ağaçlarının soğuk havanın etkisiyle zarar gördüğü ifade edilmektedir. 11 Nisan’da Hekimhan’da, 14 Nisan’da Doğanşehir, Akçadağ, Pütürge ve Kale’de meydana gelen ceviz büyüklüğündeki dolu üreticiyi perişan etti. Son olarak 20-21 Nisan tarihlerinde Hekimhan, Kuluncak, Doğanşehir, Darende’de kayısı üreticileri bu kez kar yağışından etkilendi. Tomurcuk ve çiçek halindeki kayısı kar üzerindeyken doluyla karşı karşıya kaldı. Üreticilerin zararının büyük olduğunu, bir yıllık emeklerinin soğuk havanın etkisiyle yok olduğunu hep beraber biliyor, görüyoruz. TARSİM tarafından yapılan açıklamada, 7 bin 500 hasar ihbarının olduğunu söylendi. Hasar tespitleri biran önce bitilmeli, üreticilerin zararları karşılanmalıdır.”

Ağbaba, Malatya’nın kayısısının sorunlarıyla ilgili bir araştırma komisyonunun kurulması gerektiğine dikkat çekerek, “Komisyonun kurulmasını mecliste oya sunacağız. Malatya milletvekilleri başta olmak üzere herkese çağrım; bu araştırma komisyonunun kurulmasına destek vermeleridir. Eğer destek verirlerse hiç olmazsa, Malatya’nın kayısısının yaşamış olduğu problem en başta hasat aşamasından, ihracata kadar neler yaşıyor bunlar ortaya çıkmış olur. Hiç olmazsa Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gündeme gelmiş olur. Birçok tarım ürünüyle ilgili komisyon kuruldu. Üzüm ve fındık ile ilgili kuruldu. AKP Malatya Milletvekilleri ve MHP Malatya Milletvekiline çağrımdır; bu araştırma komisyonuna kendileri de imza versinler. Önümüzdeki hafta gündeme getireceğiz. Bakalım Malatya’nın kayısısını kim savunuyor, kim savunmuyor Malatyalılarda hep beraber görecekler” diye konuştu.

“İSTANBUL’DA HALA BAZI OYUNLAR OYNANMAYA ÇALIŞILIYOR”
31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlerde İstanbul’daki seçim sonuçlarına değinen Ağbaba, “İstanbul’da bir seçim yapıldı. Sandıkta çıkan sonucu kabul etmek istemeyen siyasi iktidar, çeşitli ayak oyunlarıyla masa başında seçimi kazanmaya çalıştı. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri, genel başkanımızın görevlendirmesiyle 18 gün boyunca bir demokrasi nöbeti tuttular. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri, her türlü makamlarını, mevkilerini ve rütbelerini bir kenara bırakarak sabahlara kadar sandıkların başında bekledi. Düşünün ki bir seçim gerçekleştiriliyor. Seçimin sonuçları açıklanıyor, o gece büyük kepazelik yaşanıyor. Veri akışları durduruluyor. Bizim hem İstanbul örgütümüz hem de il başkanımızın ellerinde tüm sonuçlar hazır olduğu için değiştirme şansları olmadı. Bu seçimde her türlü rezilliği, kepazeliği yaşadık. Oy sandığa atılıyor, çıkan sonuç kabul edilmiyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Bu olumsuz yanları, olumlu yanları da Cumhuriyet Halk Partisi’nin sandığa namusu gibi sahip çıkmasıdır. Maalesef İstanbul’da hala bazı oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Biz bu seçimin sonuçlarını okumaya çalışıyoruz, okuyoruz. Hem Malatya hem de Türkiye açısından bir değerlendirme yapıyoruz. Herkesi sandığa saygı duymaya çağırıyoruz. Bu seçimler ayrıca, dünyada Türkiye’nin itibarını yükselten seçimler olmuştur. Dünya, Türkiye’de milyonlarca insanın en az yüzde 50’den fazla insanın parlamenter demokrasiyi savunduğunu görmüştür” değerlendirmesinde bulundu.

“NEFRET MAALESEF SİYASETTEN GELİYOR”
Ağbaba, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit Yener Kırıkçı’nın cenazesinde uğradığı saldırıyla ilgili şunları söyledi:

“Genel başkanımıza katılmış olduğu bir cenazede bir linç ve öldürme girişiminde bulunuldu. Bu kelimeleri seçerek söylüyorum; genel başkanımız linç ve öldürme girişimiyle karşı karşıya geldi. İçini kin ve nefretle doldurmuş bazı barbarlar, genel başkanımız ve milletvekillerimizi linç etmeye çalıştılar. Nefret maalesef siyasetten geliyor. Nefret maalesef AKP’nin medyasından, havuz medyasından geliyor. İnek hırsızı biri genel başkana yumruk atıyor, elini öpüp, resim çektiriyorlar. O anlayış, genel başkanımıza Artvin’de kurşun sıkan anlayışla aynıdır. Utanmadan, sıkılmadan elini öpüp, resim çektiriyorlar. Yumruk atıyor, öldürme girişiminde bulunuyor ve serbest kalıyor. ‘Yakın bu evi’ diyor, elinde taşlarla arabaya saldırıyor, serbest bırakılıyor. Hukuk ve yargının geldiği nokta bu. Bir İçişleri Bakanı var Süleyman Soylu. İçişleri Bakanı iç güvenlikten sorumlu ama Türkiye’nin en büyük iç güvenlik problemidir. Nefret ve kaostan beslenen bir dil var ve Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Genel başkanımıza saldırının da sorumlusudur. ‘Şehit cenazelerine CHP’lileri almayacağız’ diyen anlayıştır. O bizim İçişleri Bakanımız değildir. Sen bu ittifaka ‘illet, zillet, çukur, terör’ dersen olacağı bu. Biz, 31 Mart’a kadar kullandığımız dili kullanmaya devam edeceğiz. O dil neydi; barış, hoşgörü ve kardeşlikti. O dilden asla vazgeçmeyeceğiz. Seçimden önce ‘beka’ diyorlardı. En büyük beka, insanların cenazelerinde bir araya gelememesidir. Cenaze namazında aynı safta duramamasıdır. En büyük beka problemi, şehit cenazesinde insanların birbirlerine farklı gözle bakmasıdır. Biz, şehit cenazesinde bir araya gelemiyorsak, toplum olarak nerede bir araya geleceğiz? Herkesin daha dikkatli olması lazım. Tayyip Erdoğan’a sosyal medyada hakaret etti diye 14 yaşında çocuk cezaevinde, Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atanlar dışarıda. Sosyal medyada ‘beğen’ butonuna bastığı için, Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden içeride, ‘Kemal Kılıçdaroğlu’nu yakın’ diyenler dışarıda.”

“ÇOCUK İSTİSMARI YAPANLARA LANET OLSUN”
Ağbaba, Türkiye’yi sarsan cinsel istismar olaylarıyla ilgili, “İstanbul’da 5 yaşında bir çocuk cinsel istismara uğradı. Malatya’da da bir çocuk cinsel istismara uğradı. Bu canilere ve caniliği yapanlara lanet olsun. Artık çocuk istismarını engelleyici tedbirler almak için kaybedilecek bir dakikamız bile yok. Çocuk istismarıyla mücadele etmek, hangi partiden olursa olsun bütün siyasilerin asli görevi ve kaçınılmaz sorumluluğudur. Öncelikli olarak bu olayların açıklığa kavuşturulması için Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir komisyon kurduk. Ayrıca ben, meclise çocuk istismarıyla ilgili bir araştırma komisyonu kurulması için teklif verdim. Daha önce AKP oylarıyla bu reddedilmişti. Derhal, acil olarak, zaman geçirmeden Salı günü çocuk istismarıyla ilgili bir araştırma komisyonu mutlaka kurulmalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Çocuk istismarına karşı bazı rakamları da basın mensuplarıyla paylaşan Ağbaba, “İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) rakamlarına göre, 16 yılda 18 yaşın altında 440 bin çocuk doğum yapmıştır. Cinsel suçların yüzde 46’sının çocuklara karşı işlendiği, çocuğun cinsel istismarında Türkiye’nin dünya listesinde 3. sırada olduğunu görüyoruz. Suç sayısı 134 bin 960 rakamına ulaşmış. 2019 yılında 689 çocuk istismara uğramış. 2019 Ocak-Şubat ve Mart ayında 0-12 Yaş aralığında 129 çocuk, 12-15 Aralığında 287 çocuk, 15-18 yaş aralığında 273 çocuk cinsel istismar mağduru olmuş, vakalar mahkemeye yansımıştır” dedi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

ağbaba

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
54 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Tolga

İnsanları karalamak nekadar kolay olmuş insanoğlu bence bu dünyadan çok öbür dünyada Allah katında bunun hesabının sorulacağını bilmeli yorumlara bakıyorum yok yolsuzluk yapılmış yok hırsızlık yapılmış e be kardeşim elinde belge var mı gözünle mı gördün yok ama diyorlar diyorlar la iş mi olur insanların vebaline girmeyin bence ortada sadece daha netlesmeden kesin bilgi ve belegeler olmadan yalnis açıklamalar sonucunda gündemi değiştirmek istenilmis ki yapılmayacak olan proje ve hizmetler açıklanmamış

Vahit var

Balık Baştan Kokar.Siyasette Belli Bir Konuma Gelmeden Önce,Kendi Cebinden Bir Milyon Harcamak Zorundasın.Bu Harcama Boşuna Olmuyor.Siyasetçiler Birbirlerinin Açığını Ancak Zıt Partiden Olursa Çıkarır.

Cihan

Şu Selahattin Gürkan’ın yaptığı aceleliği ve teyit etmeden net bilgileri almadan yaptığı açıklamalar bakın nelere mal oluyor? Kimlerin ağzına malzeme veriyor? Burada zararı gören yalnızca ve yalnız Ak partidir. Bu acemilik ya da partisini davasını düşünmemektir.

Ali

Yani diyorsunuz ki her zamanki gibi milletin gerçeklerden haberi olmadan ört bas edilmeliydi. Sizin dava dediğiniz buysa vah bu memleketin haline. Vah ki vah…

ahmet

neyin davası…vatan davası olur yolsuzluğun cezası olur..

Zafer

Yolsuzluk olduğu ile alakalı bir deliliniz var mı? Varsa bi deliliniz gidersiniz mahkemeye. Yoksa da insanlar iftira atıp zan altında bırakmayın! Hem vicdanınızda, hem hukukta hem de Allah katında suç işlemiş olursunuz.

ahmet

korkudan gidemiyorum!!! hııı…buna ne diyeceksin!!!!

Adem

Senin gibilere Allah ıslah etsin denir!

malatyalı

selahattin başkan hakkaniyetli insandır inşallah geriye dönük bu hırsızlığın hesabını yargıda sorar bu bir vebaldir ..Hırsızları tek tek çıkarır bizimde içimiz soğur

Emre

Yargının bu borcu sorgulaması lazım ne nereye verildi kim yedi bu paraları faiziyle tekrar alınması lazım milleti keriz yerine koyuyorlar millette halen parti savunuyor sorun hangi parti olduğu değil sorun çalınan paralarimiz güya müslüman ulkeyiz hakkına düşen 1 kuruş sa bile ağızların burunları dan gelsin surunsunler yazık böyle yargıya devlete

Ahmet

KPSS ataması olmadan sözleşmeli personel alıp 4b kadrosu verip müdür yapıyorlar.. Yolsuzluk mu alın size yolsuzluk.. Birilerinin babası dayısı bir yerde diye liyakat olmadan tecrübe olmadan müdürlük verirseniz yapacakları iş ancak kendi çıkarları doğrultusunda olur, malatyahaber sende yayınlamıyorsun kaldırıyorsun bu yorumları !!!

Selim Malatyalı

Minareyi Çalan kılıfını uydurur.

Kıl Bayro

Yolsuzluk CHP’de olur.

bulent

Malatya’mın güzel insanları kredi kartının limiti kadar harcarsın …. Fazlasını çekmez. Limit yetersiz Der. Belediyenin de geliri var. Gelen para kadar harcarsın.
Borç Ile işler yürümez ….hesabı ağır olur…odemesi zor …
Geleceğimizi borçlanmayın… Kul hakkına girersiniz…
Ben halkdan biri olarak cebimdeki para kadar harcama yaparım…saygılarımla ….

malatyalı

ne anlatırsanız anlatın ,karşınızdaki kapasitesi kadar anlar.toplumun çoğunluğu olayları durumları kavrayacak değerlendirecek ve buna göre doğru karar verecek kapasitede değiller.algı ve yönetilmeye açık bir toplum var.muhafazakar sağ da siyaset yapmak bu nedenle daha kolay ,500 ,1000,2000 borç var denmiş bu kitle için bir anlam ifade etmiyor.bu nasıl söylenmiş ,kim söylemiş önemli olan bu .isterlerse bu borcu veli ağbaba yada ,garibim köylü sarı çizmeli memet ağa yada yıkarlar.

Basri

Malatyada Şevket Yılmaz gibileri varsa Malatya’nın geleceği parlak olur. AKP hükümeti ve ona bağlı belediyeler yıllardır ülkenin geleceğini yahudi sermayesine ipotek etti ama hala malatya derin uykuda. Bir millet layık olduğu değer ile yönetilir demekki Malatya buna layık bir kentmiş kolay gelsin size.

Selim Malatyalı

Selehattin Başkan Geldi.600 tane araç parka çekildi sözleşmeler iptal edildi.Huzur hakkı adı altında ödenen 500-600 tl ilk maaş ödemeleri 1 tl ye düşürüldü derken belediyenin 1 katrilyon 780 trilyon borcunu kamuoyuyla paylaştı.Şimdi Ne oldu???
Her doğru her yerde Söylenmez Misali genel merkez Başkan sen kimi kimi şikayet ediyorsun diye uyardı!!! On gündür Başkandan ses seda yok.işin açığı Gürkan Başkanda Düzene uydu.hedef 2023 Borç 6 Katrilyon şimdiden hayırlı olsun.

rmz

valla ben baskanida takip ediyorum haberleride ama sen baskani takip etmiyorsun herhalde baskan ankarada hazirladigi projeleri yapabilmek icin kapi kapi geziyor. 🙂 adam bakanlar kurulunu nerdeyse 1 haftada tek basina gezdi hemde bir vekil bile olmadan. benim icim rahat 15 senedir basari hikayesini goruyoruz. patlatir yakinda projeleri. :))

Gmş

Malatya için ilginize teşekkürler.ama bir sitemimimvar.gürkan geldikten sonra gündeme gelen bu konuyla önceden niye ilgilenmediniz.

Baybars

Getirdiler kardeşim sadece veli ağbaba 2016 yılı meclis konusmasına bakabilirsiniz.
Gürkan umarım iyi işler yapacakta bu büyükşehirin borcu ankara büyükşehir borcundan bile fazla …
Ne yapıldı malatyaya koca bir hiç 2 tane saray dikildi pardon 3.
1 Altgeçit yapıldı beton döküldü yolları zaten Ulaşım bakanlığı yapılıyor.
Külliye var bir tane rezalet durumda boktan bir alana yapılmış olan stadın arazileri hortumlanmış ve yıkılmış olan üniverstenin bölümleri bölünüyor turgut özal üni deniyor fakat bir kampüsü bile yok
Rezalet üstüne rezalet bir tane doğru düzgün sivil havaalanı yok.
Onlarca yıl öncesinden yapılma otogar var allahtan.
Akp malatyada sınıfta kaldı fakat malatyalı sadece iktidar yada mecliste ki muhalif partilerini gördüğü için sömürülmeye mahkumdur layıktır zira bağımsız türkiye partisinden seçime giren büyükşehir başkan adayı vardı oy vermedi malatyalının genelinin kafası akp yla dolmuş başka birşey düşünemiyor alternatifleri bilmiyor oy kullanamıyor seçme seçilme hakkı bu ülkede koskocaman bir yalan….
Esenlikler…

Orhan reis

Tayyip baba İstanbul’da belediyeyi aldı çöpler kalktı bolluk geldi şehir güzelleşti.
Şu an sanki CHP almış, esenlikte mal yok, su arızaları tamir edilmiyor, millet mutsuz.
Veli bey eleştiriyor, halbuki sanki onlar yönetiyor, yabancılık çekmemesi lazım. İlginç

Ülkü KOÇAK

Orhan bey,

Öncelikle şu SHP dönemi çöp olayını başka bir pencereden inceleyin. Belediye çalışanları her seçim dönemi GREV hakkını kullanmak ister. Doğru mu yanlış mı tartışılır. Nasıl olsa önümüz seçim maaşlara çok zam yapsınlar anlayışı. O dönem ki belediye çalışanları yasal hakkı olan GREVİ kullanabiliyordu. Ya sonra. Bütün hizmet alımı özelleşti. Sendika hakkı kalmadı ve sonra sendikaya üye olmak isteyenler de SARI sendika diye anılan organizasyonun sessiz parçası oldu. yıllarca süren mücadele sonucunda tekrar TAŞERON sömürüsünden çıkartılıp farklı bir kadro süreci başlatıldı.

Yani o dönem ki belediye çalışanları bu GREV hakkını kullanınca önümüze güzel bir seçim malzemesi ÇÖP DAĞLARI çıktı. Aynı süreci yakın dönemde İZMİR de de gördük. ( Ulaşım sorunu )

Dönemim belediye başkanı özellikle dikey yapılaşma ile ilgili yaptığı hatayı yıllar sonra itiraf etti.

Kimse kusursuz değil. Kusuru olan da şeffaf yönetim anlayışı ile bulunur ve gerekirse yargılanır.

LÜTFEN BİZDEN OLSUN NE OLURSA OLSUN anlayışını bir kenara bırakıp eleştirme ve taktir etme anlayışını geliştirelim.

Bu günkü mutluluk için yarınlarımızı zehir etmeyelim.

Cemal AKIN ne kadar borç ile teslim etti ?

Verdiğimiz vergilerin nereye gittiğini vatandaş olarak bilmek istiyoruz.

Eğer KUL HAKKI ile HAKKIN KARŞISINA çıkmak istemiyorsak bu bütün partiler için geçerli.

Saygılarımla.

Eray

Vekilimiz haklı sanki belediyeyi biz yonettik sizler yonetiyorsunuz sizin sizden haberiniz yok diyor haklı bence akp liler önce kendilerine baksın sonra chp yi elestirsin personelin mesailerini kesen maaşlarda düşüş yapan keyfi işten çıkartmalar sizin belediyeniz aslında akp liler kendi içlerinde problem yaşıyorlar bunu da chp yi suçlayarak kendilerini avutuyorlar bu söylentilere cevap versin Selahattin bskn

Şevket Yılmaz

Sayın Agbaba önce kendinize bakacaksanız. Ak patı belediyeciliği gönül belediyeciliği 10 senedir su memleketin heryerine sagci solcu diye ayrım yapılmadan hizmetler yapıldı.yolsuzluk var diyip kendi gerceklerinizi kapatmayınız

malatya 44

belediyenin görevi zaten yapacak sağcı solcu diye ayırt edemez hiç bir belediye bölmek ayırmak için değil hizmet için gelir belediye

SenarisT

Sağcı solcu ayrımı yapmadı mi??? Malatya Büyükşehir belediyesine git bi tane üst orta alt duzey çalışan solcu göster ömrümüm sonuna kadar AKP’yi desteklemeyen namerttir. Hizmeti sagcidan solcudan aldığı vergilerle yaptığı için bu bütün belediyelerde mecbur yapılacak. Gelmiş bi de yorum yapmış milleti aydınlattigini sanıyor.

Miraç

Yok Selahattin başkan gereğini yapacak herkesi görevden alacak şunu yapacak bunu yapacak mesele görevden almalar değil Krdsm anlamıyorsunuz yapılan yatırımların sonucunda borclanmalarin olması normaldir lakin açıklanan rakamlar avaki rakamlardir memleket hepimizin bizler burda yaşayacağız artk geleceğe bakmak gerekir neler yapılacak ne gibi hizmetler projeler bunların açıklanması gerekiyor suni sorunları öne sürerek projeleri geride bırakmak çözüm değildir

rmz

haklisin ya sen simdi aylik maasini alinca hepsini harca kredi kartinda limit olmasin bakkal daha ekmek vermesim sonra da evde cocuklara de ki size bu aksam pirzola yedirecegim. bu mumkun mu. yav bu paralari boyle basi bos nereye harcadigini bilmeden harcayanin hic mi gunahi yok. simdi sen kalk Selahattin baskana de ki proje acikla. valla vatandas su yolsuzluklari baskan bitirsin memleket duz ayaga cikarsin baska hic birsey istemiyor.

bayram

Selattin baskanımız gereğini yapacak hizmetinde en iyisini yapacak inşallah.Tüm belediyedeki idarecileri değiştirip kendi yönetim sistemini kuracak zaten kurmazsa borç seneye 4 katrilyon olur.Teşekkürler.

44malatya

Bu yolsuzlugu.borclari adeleti..hukka.inanmis.
Sayin.baskan.cikardi..ona.buna.camur.atmayin.
Ak.partililer

Malatyaspor

Sizler yulsuzlukları değil kendi fikirlerini bizi beyan etmïşsiniz Veli Ağbaba duğru söylüyor ortak payda mız Malatya olsun partiler değil bence selatin başkan düzeltecek bence belediye de on sene önce işe başlan bütün daire başkanlarının hepsinin işine son verilmemesi lazım bâşta motaş olaşım esenlik ve sıraile diğerleri haci Oğur Polat düneminde Hagi ihale yapıldı da yolsuzluk kokuyor lütfen araştırsın

Abuş

Belediyenin borcu vatandaşın umrunda degil isterse mevcut borcun yüz katı olsun sayin cesur yürek borç işlerini medyayla paylaşma bu borçlardan malatyalılar başkanları suçlamaz asla günaha girerler sen işine bak !!!!!

Ali ekber

Gürkan başkan sert girdi köklü değişikliler yapıyor inş iyi olur ama personel kıyımı umarım chp li belediyeler gibi yapmaz yoksa malatya ayağa kalkar

mustafa başer

chp olmasa varya siz ne taşaronlar kadro alırdı nede biz emeklilere ikramiye vb gibi şeyler allah onlarsız etmesin bizi

Ferit

CHP’li değilim lakin adam doğru söylüyor neden hemen CHP li belediyeleri örnek gösteriyorsunuz Akp belediyesi hep yolsuzluk ile anılıyor ateş olmayan yerden duman çıkmaz işallah Selahattin çöze bu işi açıklaya Özgürce ifade ede

Cem

Akp’liler diyor ki CHP’li belediyeler şunu yapıyor bunu yapıyor, siz kendi belediyenize bakın bu anlattıklarınızın daha fazlası şu an Malatya belediyesinde yaşanıyor zaten. Tabi sendikalar yandaşınız ne memurun ne de işçinin hakkını savunuyorlar. CHP’li belediyelerde böyle şeyler yaşanmadığı halde bir sürü tantana çıkarıyorlar. ADALET işte KALKINMA’nın en güzel örnekleri de sizde ?

Malatyalı

Veli bey…
İyi güzel söylüyorsunuzda sizin belediyelerinizden işten çıkarılan insanlar da bu ülkenin vatandaşları değil mi?Hani sizin partiniz insanları ötekileştirmeyecekti? Nefretten bahsediyorsunuzda kimin daha çok nefret ettiğini görmüyormuyuz zannediyorsunuz…Sosyal demokratlık bu mu? Göreve gelir gelmez insanların ekmeğiyle oynamak mı?Bir kere de doğruyu söylemeyi tercih ederek kendi arkadaşlarınızın yaptıkları hataları eleştirin…De görelim…

Ali Rıza

Gariban taşeronlari işten çıkaran senin partinin belediyeleri muhacirlerden desteği kesen senin partinin belediyeleri çalışanlarının maaşını ödemeyen belediyeler senin partinin belediyeleri çalışanlarına mobing uygulayan fisleyen sendika değişimine zorlayan senin belediyelerin derler ki iğneyi kendine çuvaldızı baskasina batır diye unutmayın Malatya’da yolsuzluk olmaz HİZMET olur sadece ins bu beyhude konuşmalar tartışmalar biter de hizmete kaldığı yerden devam eder

SenarisT

Yolsuzluk var sizde görecek göz yok. Gürkan Başkan göreve geldiğinden beri kaç daire başkanı görevden aldı haberin var mı ? Ama suç sende de değil medya da. Tek tek kimler görevden alındı yazsa Böyle boş yorum yapmayacaksin. Gürkan başkan 2023’e kadar hesap soracak. 2p23’te gümbür gümbür gelip çatır çatır hesap soracağız.

Muharrem

Cumhuriyet Halk partisi belediyelerinde yok maaş odememe yok sendika haklarından mahrum bırakma gibi sözlerden bahsetmissiniz Ali riza bey lakin Malatya belediyesinde çalışan emekçilerin mesailerinin kesildiği kadrolularin sds ler kesilmiş keyfi atamalar gorevden almaların oldugu maaşların düşeceği Malatya kamuoyunda söyleniyor önce akp liler kendi belediyesine baksın bence Cumhuriyet Halk partisi halkın partisidir halktan yanadır

Niyazi

Gürkan başkanla herşey çözülecek siz gidin önce kendi belediyelerinize bakın her tarafı pislik götürüyor,mlatyamız çok güzel hizmetler gördü ve görecekte.Belediyeceliği sizlere öğreten kişilere laf atmayaçın hizmet üretin sizde

SenarisT

Belediyecilik devletin verdiği parayi har vurup harman savurmakla olmaz. Sizde biraz göz merhamet olsa bu belediye de bu kadar personel nasıl çalışıyor diye sorarsanız. Sizin belediyecilik anlayışınız attığın taş urkuttugun kuşa degmiyor. 300 küsür Mahallesi olan bi ile 600 is makinesi nedir arkadaş. Vicdan yok. Yolsuzluk var.

Aras

Hizmet var ki borç oluyor yolsuzluk olmaz yarın yüzyüze bakacaginiz insanlar hakkında bukadar keskin ifadeler kullanmayalım vekil bey siz ana muhalefet partisi genel başkan yardımcısnz araştırın lakin çamur atmayın göz var nizam var geçmişle şuan ki Malatya arasında dağlar kadar fark var bedavadan olmadı Selahattin Gürkan da artk hizmetlerini projelerini anlatsın borç var diyip borcun arkasına saklanmasin projelerinden vizyonundan bahsetsin

SenarisT

Hizmet mi var ? Şaka mi bu ? Belediye binasına girdiniz mi hiç ? Çıkın bi daireleri gezin bi oda da kaç kişi oturuyor. Ben belediye dd staj yaptım. Vicdanı olan o parayi alıp evladına götürüp yediremez. Hak yok vicdan yok. Yolsuzluk var.

Abuş

nasıl bir akil tutulmasıdır ve bunları savunuyorsun yazık cok yazık

Ali Rıza

Veli bey sen kendi belediyelerine bak milleti çatır çatır işten çıkarıyorlar, yöneticileri işten çıkarıp oraya buraya sürüyorlar. Milletin onuruyla gururuyla ekmeği ile oynuyorlar. Bolu belediyen millete verilen sosyal yardımı kesiyor. Yolsuzlukları da söylemiyorum. Sen önce onlara ayar ver, burayla ilgili de varsa bir şey mahkeme ahan orada

SenarisT

Hangi belediyeden kimi çıkarmışlar? CHP Bolu da kime sosyal yardım verilmiste onu kesmiş? Boş yapma delili varsa link ver bizde görelim. Verilen sosyal yardım AKP’nin kadın kolları başkanı mı yoksa Ak trollerin avuclarına akıtilan para mı ? CHP boşa akitilan suların hepsini kesecek. Sanırım sancın var ki kivraniyorsun. Şimdi isiniyoruz 2023’te oynamaya baslayip çatır çatır hesabını soracağız. . Siz gidip Devlet Bahçeli’nin ağzının içine bakın ki TBMM’de yasa çıkartabilesiniz.

Cem

Sener bey sizin herhalde haberiniz yok geçmişte kalmışsınız burası artık büyük şehir çevre yolu da su sorunuda belediyenin sorumluluğunda bu arada veli beyle pek hoşlaşmayız birbirimizden ama doğru söylüyor burada sizlerinde destek olması gerekirken bu yorumunuzu yersiz buldum yada bir yerden sizde nemalanıyorsunuz herhalde.

Nedim Göksu

Chp genel merkezi borç batağında diye söylüyorlar, sen bırak bence belediyeyi. AK Partili Büykşehirde yolsuzluk olamaz evelallah.

Deniz korkmaz

CHP’li belediyelerdeki yolsuzluğu neden söylemiyorsunuz sayın ağbaba.

SenarisT

Çık sen söyle. Adliyeler orada. Herkese açık. Git suç duyurusunda bulun akıl yok zaman çok yolsuzluk var.

Şener

Koskoca Veli Ağbaba yani bi arada yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı yaptı. Ama belediye hangi işlerden sorumludur devlet neler yapar onları bile ayırt edemiyor. Çevreyolu, sulama suyu bunlar belediyenin işi değil, bilmiyorsa Yardımcı olalım.

SenarisT

O soru oyle sorulmaz malatyanin cevreyolu neden yok. Belediye yapamiyorsa Milletvekilleri ne is yapiyor ? Malatya da Çevreyolu yok sulama birliği yok yolsuzluk var.

safitürk

Bu işler söylemekle olmaz çevre yolunun Akpınar kavşağında Malatya adliye binası var gider suç duyurunu yaparsın sonrada mahkeme sonuçlarını medya- kamuoyu ile paylaşırsın

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...