"Hepimizi Mest Etti"

PAYLAŞ

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak depreminin ardından TOKİ'den evinin anahtarını teslim alan ve telekonferansla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşan Beyaz Akgül’ü evinde ziyaret etti.

Malatya’da, 24 Ocak’ta merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6.8 şiddetindeki depremde evi zarar gören ve depremin ardından Pütürge’de yapılan konutların teslim töreninde yeni evine kavuşan Beyaz Akgül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telekonfrerans ile konuşmuş ve “Ben seni burada çok görmek istedim. Yine gel başkanım. Allah senden razı olsun. Allah senin eksikliğini başımıza vermesin. Yağmurda çamurda bırakmadın, sahip çıktın bize. Herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Akgül’ün daveti üzerine ilk ziyarette Pütürge’ye gelme sözünü vermişti.

“Allah, Cumhurbaşkanımıza zeval vermesin”

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davet eden Beyaz Akgül’ü, evinde ziyaret etti. Akgül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğini ifade ederek, “Bu reklam, gündeme gelmek değil. Candan, ciğerden onu seviyorum. Allah, Cumhurbaşkanımıza, belediye başkanımıza zeval vermesin, gerçekten bize sahip çıktı” dedi. Akgül, en kısa sürede ziyarete beklediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kendi elleriyle yemek yapacağını söyledi.

Milletvekili Öznur Çalık ise, “Cumhurbaşkanımızda seni çok seviyor. ‘Pütürge’ye geleceğim’ dedi. Beyaz Annem, Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Evler muhteşem olmuş” diye konuştu.

“Üzerimize düşeni yapacağız”

AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca, ziyarette yaptığı açıklamada, “Beyaz Teyzemiz, depremden sonra konteynırda yaşamak zorunda kalan Pütürgeli depremzedelerimizdendi. Milletvekillerimiz, belediye başkanımız ve ilçe teşkilatımız bu zor zamanında Beyaz Teyzemize sahip çıktılar. Pütürge’mizde ilk etapta biten 208 konuttan biri de Beyaz Teyzemizindi. Beyaz Teyzemizde teslim edilir edilmez konutuna yerleşti. Bundan sonrada ihtiyaçları konusunda üzerimize düşeni yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum”

Yeni evine kavuşan Beyaz Akgül ise, “Herkese teşekkür ederim, Allah razı olsun. Başımın üzerinde yerleri var. Cumhurbaşkanımızı da Allah başımızdan eksik etmesin. Büyüklerimiz söylerdi ‘her şeye kuyruğa giderdik.’ ‘Hayvanlarından dolayı vergi alındığını’ söylüyorlardı. Yemin ederim biz büyüklerimizden bunları duyduk. Şimdi Allah’a şükür her şey bol. Allah başımızdan eksik etmesin önce Turgut Özal her şeyi bol getirdi, ondan sonrada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan getirdi. Onu seviyorum ve bir gün evime bekliyorum” dedi.

“İçten sözleri hepimizi mest etti”

Milletvekili Öznur Çalık da, “Beyaz Annem benim toprağım. Pütürgeli benim güzel ablam, annem. Allah sağlık versin. Pütürge’de deprem sonrası bütün vatandaşlarımızın ağır hasarlı olan evlerinin hem yıkımını sonrasında da yapımını Cumhurbaşkanı’mızın talimatıyla gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Malatya’ya geldiğinde 208 konutumuzdan temsilen 3’ünün anahtarını teslim etti. O gün ki anahtar teslim töreninde Beyaz Anamızın o güzel, yürekten ve içten sözleri hepimizi mest etti. Hele Cumhurbaşkanımızı Pütürge’ye davet edişi, Pütürgeli bütün hemşerilerim Cumhurbaşkanı’mızın Pütürge’ye gelmesini istiyordu ama Beyaz Ananın daveti Cumhurbaşkanı’mızın yüreğinde yer etti. İnanıyorum ki ilk Malatya ziyaretinde Pütürge’yi ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

3 yorum yapılmış

 • MUSTAFA (1 yıl önce)
  Sayın vekiller bu kadar sevinilecek durum nedir? Bu ülkede bu kadar işsiz varken, ekonomi bu kadar bozuk iken, gençler işsiz ve umutsuz iken kendinize sevinecek bir durum yaratmışsınız. Çünkü sizin çevrenizdekiler işsiz olmaz ki. Sizin çevrenizdeki gençler işsiz kalmaz ki. Sizin çevrenizdekiler bir lokma ekmeğe muhtaç olmaz ki. Sevinin sayın vekiller. Bu dünya size güzel.
  0
  0
  Yanıtla
 • muharrem (1 yıl önce)
  danışıklı dövüş .... filiminiz senaryonuz yerinde göre güzel yazıp onaydınız oynattırdınız.. Ah ne yapaytım sıradan bir vatandaş çıkaracaktı ki ben o zaman bakayım filim sonu nerde bitecek..
  0
  0
  Yanıtla
 • 44 malatya (1 yıl önce)
  Devletin Asli gorevleridir milletine barinma saglik Egitim yol elektirik su cevre duzenleme gida vermek zorunlugu anayasada yazilmaktadir
  0
  0
  Yanıtla