Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Çalık’tan Açıklama.. “Hızlı Tren Malatya Garı’na Gelecek”

Gündem

28-01-2019 tarihinde yayınlandı.

Çalık’tan Açıklama.. “Hızlı Tren Malatya Garı’na Gelecek”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Malatya –Elazığ arasında yapılacak hızlı tren güzergahında hızlı trenin Malatya merkez istasyonuna da geleceğini, Malatya istasyonundan sonra Arguvan’ın Bahçeli mevkiinde baraj gölü üzerine yapılacak köprü ile Elazığ’ın Baskil ilçesinin Kumlutarla mevkiinde Baskil’e bağlanacağını söyledi. Hızlı tren güzergahına ilişkin yaptığı açıklamanın yanlış algılandığını kaydeden Çalık, “Malatya Gar’ı hızlı tren için istasyondur” dedi.

AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Malatya-Elazığ arasında yapılması planlanan hızlı tren için yaptığı yazılı açıklamada, hızlı tren güzergahının Malatya’ya uğramadan Elazığ’a geçeceği şeklinde algılanması ve gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, hızlı trenin Malatya istasyonuna uğrayacağı ve buradan sonra Yazıhan’ın Durucasu mahallesi, ardından Arguvan’ın Bozburun (Parçikan), Karababa, Morhamam, İçmece ve Bahçeli Mahalleri güzergahını takip edeceğini  söyledi.

Öznur Çalık tarafından yapılan yazılı açıklamada, hızlı tren güzergahının Yazıhan ilçesinin Durucasu mahallesinden sonra Arguvan’ın Bozburun (Parçikan), Karababa, Morhamam, İçmece ve Bahçeli Mahalleri güzergahını takip edeceğini, Arguvan’ın Bahçeli mevkiinde baraj gölü üzerine yapılacak köprü ile Elazığ’ın Baskil ilçesinin Kumlutarla mevkiinde Baskil’e bağlanacağı belirtilmişti. Toplam da 126 kilometre uzunluğundaki hızlı tren için ÇED sürecinin başlatıldığını açıklayan Çalık, projede 3 köprü, 14 viyadük, 8 tünel, 37 alt geçit ve 20 üst geçit bulunduğunu belirtmişti.

znur Çalık

Ortaya çıkan güzergah algısına gelen tepkiler üzerine saat 19.30 sıralarında Çalık bir açıklama ile yanlış anlaşılmayı düzeltti.

Hızlı trene ilişkin yazılı açıklamanın ekinde yer alan görsellerde, hızlı trenin Malatya’ya uğramıyormuş algısı yarattığını ancak bunun doğru olmadığını kaydeden Çalık, şunları kaydetti:

“Malatya-Elazığ hızlı Tren Projesi,  Malatya-Sivas hızlı Tren projesinin devamıdır.  Malatya-Sivas Hızlı Tren projesinin daha önce kamuoyuna yansıdığı gibi mevcut Malatya Gar’ına kadar gelmektedir. Hızlı Tren’in Malatya merkeze gelmemesi gibi bir durum söz konusu değildir.  Malatya Gar’ı hızlı tren istasyonudur. Ayrıca, Malatya-Elazığ hızlı Tren Projesinin başlangıç noktası Malatya-Sivas hızlı tren güzergahı üzerinde Durucasu mevkiinde ayrılmaktadır.  Mevcut Malatya-Elazığ arasındaki demiryolu,  hızlı tren için teknik olarak elverişli görünmediği için yeni güzergah belirlenmiştir.  Ankara’dan Elazığ’a veya Diyarbakır güzergahına gelecek bir hızlı trenin Malatya Gar’ına girmemesi söz konusu değildir. Bu konu Devlet Demir Yolları Genel Müdürümüzle yaptığımız görüşmede de doğrulandı” dedi.

Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Malatya Elazığ Hızlı Tren

Malatya Elazığ Hızlı Tren 2

Demiryolu köprüsü yapılacak bölge

Malatya Elazığ Hızlı Tren 3

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
55 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bek

Malatya dan milletveki hiç olmasa daha çok hizmet alır.En iyisi malatyayı kapatsınlar.Çevre illere pay etsinler hiç değilse oralar gelen hizmetlerden faydalanırız.

Palulu

biz olmasak hızlı trene de binemeyeceksiniz

Z.A.

Boşuna feryad edip eduruyorsunuz sayın Malatyalılar..Çünkü sizin o beklediğiniz Yüksek Hızlı Tren(Y.H.T)Malatya’ya gelmiyor Normal Hızlı Tren’i Malatya’ya getirmeye çalışıyorlar.Yani şimdiki Trenin biraz hızlandırılanı…Sayın halkımıza duyrulur…

Cengiz

Haritaya bakilacak olursa Malatya merkeze ugramadigi anlasiliyor.Buyuksehir merkezine ugramayan Hizli Tren Hattinin bu sehre ne faydasi olacak???Bu hat insanlarin ulasimini kolaylastirmak icin yapilmiyorsa nicin yapiliyor???Degerli Malatya milletvekillerimiz, boyle bir durum soz konusuysa lutfen ivedilikle gerekli girisimlerde bulununuz.Kamuoyu cok rahatsiz bu durumdan…Saygilar.

doğan

AKP Elazıg milletvekili güzergahta Malatyaerkez yok diyor. Saygılarımla

Engin

Herşey Malatya’ya. Başka şehir yok. Yapılanıda beğenmezler üstelik. Bu arada hızlı tren Hekimhan çöreklik mevki üzeri geçecek. Geçen yıldan istimlak bedeli ödenmeye basladi.

mltykrl

HATTIN GEÇECEGI ARAZILER ,ARSALAR SATILMISTIR SIMDIDEN …AMA BU MALATYA İNSANI HER OLUMSUZ ŞEYİ HAK EDİYOR….

sabri

Oylar MHP ye MHP istemesede

mehmet YILDIRIM

MALATYADA RESMİ KURUMMU KALDIKİ TABİKİ ELAZIĞIN HAKKI HIZLI TREN UYUMAYA DEVAM MALATYAM büyük köy MALATYA.

Akcadagli

Nasil insanlari manipule ediyorlar secim öncesi. Hizli tren hikaye, havalimani hikaye, sehir hastahanesi hikaye, f 35 Bakim merkezi Eskisehire verildi. Haberiniz olsun. Ama kesin oy yok…..

huseyin

uyumaya devam biraz uyanip su secimlerde ne yaptiginizi biliyoruz desek biraz ceza kessek anlayacaklar.. cok fazla degil oy orani %10 filan azalsa ucu ucuna kazansa.. yani demiyorum belediye el degistirsin.. (Degistirse daha iyi olur tabi)

424

Malatya nın yeri yanlış olmasın

AHMET

HELE ÖNCE 20 YILDIR YAPILAMAYAN ÇEVRE YOLUNU BİTİR.

ULU BİLGE

Merkez Malatya mı öznur hanım sen rüyanda görürsün koca büyük şehir hesapta hangi müdürlük malatya ya kaldı ki hızlı tren kalsın, bu da Malatya lı vekillerin basiretsizliği, yalansa söyleyin.

hasan balcı

Konuyu tersten düşünün elazığlılar bu trenle arguvana gelip ne yapacaklar malatyaya uğramayacaksa onlarında hiç bir işine yaramayacak bu tren çünkü hepsi zaten Malatyada ikamet ediyorlar.Bu kıskançlık nedir ”yok adıyamanlı yok elazığlı”Bir konu daha var her duyduğunuzada hemen inanıyorsunuz sivas a 10yıldır hızlı tren gelemedi çok iyi hatırlıyorum 2014 seçimlerinde bu yıl seferler başlayacak diyorları hani nerede ?

kadir

bizde söylem var eylem yok.. söylem bir türlü eyleme geçmez.. malatya ki iş adamları. akademisyenler.. ve vatandaş genelde elazığın hava yolunu kullanıyor hatta malatyalı milletvekilleri bile elazığ havalanını kullanıyor 1.cisi neden orayı kullanıyor uçak saatlerinden dolayı vatandaşa uygun saatler. 2.cisi ise elazığa inen ve kalkan uçakların fiyatları malatya ya göre daha ucuz. bunu bile ayarlıyamıyoruz

GAKKOŞ

Elazığ ın hızlı Treninden Malatya da faydalanacak, hadi iyisiniz Malatya sayemizde hızlı trene de bineceksiniz bizim Elazığ vekillerinin projesi hızlı tren geçerken sizide alırız üzülmeyin

Ülkem ve Malatyam

Akıllı olun yeterince boşa para harcadınız. Gerçek yatırımlara para harcayın. Üretime yatırım yapın yeterrrr artık. Malatyalılar artık bu durumlara dur deyin be. Tüyü bitmemiş hakkı bitiyor artık O bittimi bizde biteriz. Bir an önce güney çevre yoluna onay verin ve 2 yılda bitirin. Kuzeyi tarihe gömün . Sahil kenarında ve ovada kenevir ekim alanlarını belirleyin. Akılcı ve geleceğe yatırım yapın sayın vekiller. Kayısıyı kaybettirdiniz. Yakında Elazığ merkezli ihracat rekor kıracak ve yatırımlar oraya kayacak. Bu durumu seyretmeyin. Gerçekler çok acıdır. Anladığınızda iş işten geçmiştir.

DURUCASU İSTASYONU

SAYIN MKYK ÜYESİ VEKİLİMİZ NE GÜZEL YAPMIŞ EN BÜYÜK SIKINTIYDI DURUCASU BASKİL ARASI ULAŞIM İSABETLİ BİR PROJE TAM NOKTA ATIŞI YAPILMIŞ…. BUNA ALLAH BİLİR YAZIHAN BELEDİYESİNİN KATKISI ÇOK OLMUŞTUR HEM HAYVANCILIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE GELECEK TURİSTLERDE BU HIZLI TRENİ KULLANIR ÇOK İYİ OLMUŞ SN VEKİLİN YÜREĞİNE SAĞLIK…..

MALATYA AŞIĞI

Seçim yaklaştı Vaadler arttı.sayın vekilim Çevre yolu 16 yıldır noldu.Yazık şu Malatyamıza % 60-70 oy 16 yıldır iktidarın hangi nimetlerinden faydalandı bu malatya- Malatyada bana bir tane büyük proje gösterin Allahınızı severseniz Trafiği çozmek için Çok katlı otoparklarmı yapıldı viyadüklermi yapıldıYıl 2019 Tırlar kamyonlar çarşının göbeğinde geçiyor hangi hizmet 16 yıldır cıncık boncuk projeler ile kandırılıyoruz.Sayın Gürkan Allah yardımcın olsun işin zor 1 katirilyon borç Büyük şehirin borcu YAZIK MALATYAMIZA ÇOK YAZIK Rahmetli ÖZAL zamanıda böyle oldu K A D E RİMİZ…….

44malatya44

Şİrepazarının orada trambüs gidemiyor,sabahları maştiye gidilmiyor,tedaş bölgesi allaha emanet.Eğer yht nin ulaşımı da böyle olacaksa malatya için bir anlam ifade etmiyor.

DURUCASULU

Durucasu Baskil arası İhtitaçtı zaten Bağlantılar çok zor oluyordu gidişler gelişler aksıyordu NOKTA ATIŞI OLMUŞ Bravo Sayın MKYK üyesi vekilimize…. Alkışşşşşşşşş

Kerim

malatyalılar Malatya şehrini yanlış yere kurmuşsa Türk devlet i neyapsın?

Malatyalı

Elazığa hızlı treni gotursek biz Malatyalı ları yine de kandırırız demek istiyorlar.

MUSTAFA

Biz mi yanlış anlıyoruz. Hızlı tren Malatya ya geldi de milletvekilimiz Elazığ için mi konuşuyor.
Elazığın derdi Öznur hanımı mı almış. O zaman gitsin Elazığdan aday olsun.
Elazığın sorunlarını çözecek milletvekilleri fazlası ile var ve Öznur hanıma ihtiyaçları da yok.
Ne günlere kaldık.
Sayın vekil şaşırmış Malatya yerine Elazığ için vaatte bulunuyor.
Belki hep böyle yaptıkları için bir an gaf yaptı. Yoksa neden bütün büyük hizmetler Malatya dan daha küçük olan Elazığa, bütün küçük hizmetler Elazığdan büyük olan Malatya ya yapılır.
Bir terslik olduğu ortada.

Malatyahmet

15 senedir hizli tren gelecek hep ayni masal yeter ya biz bıktık senin bu palavralarindan sen yorulmadin anlatmaktan

44malatya

Malatya.halki.iyi.baksin.geceleri.yildizlarla.hizli.
Tren.kayarak.arpkir.arguvana.baskile.geceleri.
Kayiyor.yolculari..elaziga.tasiyor

ŞİŞOCAN 44

Yorumlara bakınca millet ayıkmış diyorum Sonra aynı tas aynı hamam. Öznur Çalık ve ekibi iyidir hoştur kişi olarak iyilerdir bilemem ama siyasette Malatya yı her yıl daha da geriye götürüyorlar. Emsal şehirler proje yetiştiremiyor her taraf paris oldu. Bir gidin de görün. Yazık Malatya büyük bir köy olarak kalıverdi..

Vatansever

Akp ye oy vermiyecegiz. Ailemi de 500 oy vardir. Sayin Öznur Calik düsünsün. Haritada Malatya ya yok ama halen Malatyaya gelecek diyor. Artik vaad bitti. Havaalanimiz minibüs duragi gibi. Hizli tren hayal. Sehir hastahane yok. Biz Adiyaman ve Elaziga calisan milletvekillerimiz var.

Mehmet K.

2014 yılından beri bir hızlı tren yapılıyor ve her seçim dönemi gündeme getirilip Malatya insanı kandırılıyor. Artık insanların kendilerini dolandıran bu insanlara oy vermeyerek bir tepki koyması gerekiyor…

yuxel

Sadece Tren mi ? Uçak , Tank,Otomobil,Helikopter hepsi hikaye neden mi bugün bunları üreten ülkelere bakın bu imalat kalemlerinde en az 50 yıllık tecrübeleri var biz de sabah tan akşama bunların yapılacağı iddia ediliyor.
Ayrıca hazine de Hızlı Treni yapacak para mara yok hala mevcut işlerin hakedişleri ödenmemiş durumda tek dertleri elinizden oyları almak karga her zaman gak demez ama

M.Sinan ÖZTAN

Yerel seçimler yaklaştıkça bu ve buna benzer vaatleri çok dinleyeceğiz.Bu konuda Öznur hanım başı çekiyor. ve sürekli algı yaratıyor.Şimdiye kadar Battalgazi Devlet hastanesi ihalesi söz konusu olmaz iken birden ihale edildi. şimdi de hızlı tren konusu,hızlı treni Yeni bir güzergahtan geçirmek için yapılacak çalışma yıllar sürer.Son olarak seçim biter kazanan kazanır sonra vaatler ya unutulur yada sürüncemeye bırakılır.

RAMBO

Alkış, Alkış, Alkışşşşşş

Cenk

Battalgazi ovası avuç içi gibi düz yer hızlı trene teknik olarak uygun değilde Baskil’in kuzey yamaçlı çetin dağları mı uygun ! Hikayeye devam. Ayrıca seçm mi var nedir? Yine büyük projeleri tartışmaya başladık. Arkadaşlar gerçekçi olun uyutulmayın!, aldatılmayın!Türkiye’nin bu ekonomik durumuyla bu proje en erken 10 yıl sonra başlar demedi demeyin.

Kazım

Anladığım şu;hızlı tren malatya sınırlarından geçiyor.Ha merkezden ha uzak ilçelerden.Sonuçta malatya topraklarından geçiyor.İlginç bir güzergah olmuş.Ah memleketim!Uzaklardan bakınca üzülüyorum haline.

TOPRAK

Malatyayı Elazığa bağlıyalım olsun bitsin.Elazığın Malatya ilçesi………

Ramazan

Ben Sayın Vekilimizin açıkladığı hızlı tren güzergahının çok isabetli olduğunu düşünüyorum. Biraz da o ilçelerimiz gelişsin.. Yerinde bir karar.

özmaraşlı

Devlet nezdinde Elazığ daha mühim bunu kabul etmeliyiz

ertan

Şaka yapıyor olmalısınız? Malatyadan geçmeyen hızlı tren mi olur? Akıl işi değil arkadaş.

meclis

Belediye meclisinde oylar MHP ye sonrası gelecektir

Hanım

Bu şaka mı? Şaka değilse tam bi kabus haber Malatya için. Malatya dan geçmeyen Malatya-Elazığ hızlı treni. Malatya lılar Ankara-İstanbul’a gitmek için Elazığ a giderler artık… Doğunun en büyük şehirinden geçmeyen hızlı tren hattı . Bu kadar büyük bir nüfus nasıl faydalanacak bu hizmetten… Bu haber doğruysa Malatya halkıyla kafa buluyor bu iktidar…

remzi

durmak yok yola devam.Eyy amerika eyy israil akıllı ol.MALATYA-ELAZIĞ arası bu secımde hızlı tren gelecek

hilmi

TÜM MALATYALI HEMŞEHRİLERİMİZE DUYRULUR…

Bu projenin Malatya’mızın bütünü ile alakası yok. 800 bin nüfuslu Malatya’mızın sadece birkaç ilçesini kapsamakta. Burada asıl olan hızlı tren hattının Elazığ’a gelmiş olması. Bana göre -ki gerçek de budur- Elazığlı milletvekillerinin başarısını Çalık kendisi üstlenmiş gibi kendi memleketine birşeyler yapmış gibi millete lanse ettirmekte. Seçim öncesi kendisini Malatya gündemine o veya bu şekilde düşürmektedir. Siz hızlı trenin gerçekten gittiği illere gidip de bir bakın Eskişehir, Ankara, Bursa gibi illerde hepsi şehir merkezinde. Düşünsenize Hızlı trenle Sivas’a Ankara’ya gideceksiniz Durucasu Durucasu diye bağırıyor minübüsçüler.
Güzel memleketimin güzide insanları anladınız siz.
Bunlar işi yapmamışlar ki yüzlerine bulaştırsınlar. İşi Elazığ Millet vekilleri yapmış bunlar da üstlenmeye çalışyorlar.

Örnek olarak aşağıda hızlı tren istasyonlarını yazıyorum

Şeyh Sadrettin Mahallesi, Ferit Paşa Cd., 42040 Meram/Konya

Hoşnudiye Mh. İstasyon Cd., Eskişehir

Şimdi birçok yandaş trol bana cevap yazacaktır ama anlayan anladı. Yutmuyoruz artık Öznur hanım…

Size kalsa Sn. Gürkan’ı da yaklaştırmazdınız Büyükşehir Belediye’ye (çünkü geçen seçimde de Gürkan Merkezi istedi sizin yüzünüzden vermediler.) Ama reis gördü gerçekleri erken ayıktı. Bunda da bir düzeltme olur inşallah.

Malatyalı

Hızlı tren Malatya dan geçmiyor uzak çevresini dolanıp Elazığ a geçiyor. Bunun adını da Malatya-Elazığ hızlı tren hattı koyuyorlar. Hızlı trene binmek için artık Arguvan’a hızlı otobüs seferleri korlar… Kafa bulmaktan öte bunların yaptıkları…

MALATYALI ROJDA

Ha ha ne bekliyordunuz peki, bu vekiller ne zaman Malatya yı düşündü ki şimdi de düşünsünler? Gerçi birazdan akpli reisciler doldurur burayı buna da bir kılıf uydururlar.Neyse durmak yok yola devam.Eyy amerika eyy israil akıllı ol ??

ozkan

Malatya-Elazığ arası hızlı tren haberde yazıldığı gibi Malatya merkeze uğramayacaksa adına neden malatya elazığ arası hızlı tren denilmiş. hiç bir şey anlamadım

Mehmet

Saçmalığa bak hele saçmalığa

Haci Bilen

Tamam Arguvan’a, Arapkir’e hayırlı olsun da, Malatya merkezde yaşayan 600.000 insana ne fayda sağlayacak ? Hızlı trene binmek için Arguvan’a mı gitmemiz gerekecek?

hilmi

yok Durucasudan binersin

Feryat

Hikaye hep hikaye. Seçim yaklaştı ya. Biz bunları 16 yıldır dinliyoz

Boskilli

Helal olsun vekilime boskili düşünmeden de geçmiyor, zaten malatya için gelmiyor bu hızlı tren elazığ için gelecek gelirse

OZAN

Oy için olabilir mi?

mAHSİNİ şERİF

ÖZNUR HANIM GALİBA OYLARIMIZI ALMAK İÇİN BÖYLE BİR HABER YAPIYOR, HIZLI TEREN GELİYOR DİYE BU BENCE BİR SEÇİM REKLAMIDIR.

yuxel

Güzergah hayırlı olsun diyor.Bu önemli güzergah !

murat

BEN BURADA MALATYA GÖREMİYORUM. ARAPGİR VE ARGUVANDAN GEÇMESİ MALATYA ELAZIĞ HATTI MI OLUYOR. BİR İŞ YAPIYORSUNUZ ELİNİZE YÜZÜNÜZE BULAŞTIRIYORSUNUZ BU NEDİR?

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...