SON DAKİKA

İsrail Başbakanı CIA İle İran Dosyasını Görüştü

İsrail Başbakanı CIA İle İran Dosyasını Görüştü

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, ülkesini ziyaret eden ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanı William Burns ile İran dosyasını görüştü.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, ülkesini ziyaret eden ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanı William Burns ile bir araya geldi. İsrail Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Başbakan Bennett'in dün İsrail'e gelen Burns'ü Tel Aviv'deki İsrail Savunma Bakanlığı karargahında kabul ettiği belirtildi. Açıklamada, "İki taraf, İsrail ve ABD arasında istihbarat ve güvenlik işbirliğinin güçlendirilmesini ele aldı. Orta Doğu'daki durumu, İran'a odaklanarak konuşan taraflar, bölgesel işbirliğini genişletme ve derinleştirme imkanlarını tartıştı" denildi.

Toplantıya Bennett ve Burns’ün yanı sıra İsrail istihbarat servisi Mossad Başkanı David Barnea, Ulusal Güvenlik Ajansı'nın yeni Başkanı Eyal Holata, Başbakanın Askeri Sekreteri Tümgeneral Avi Gale ve Siyasi İşler Danışmanı Shemrit Meir katıldı.

Öte yandan CIA Başkanı Burns, dün de Mossad Başkanı Barnea ile İran nükleer dosyası ve işbirliği yapılması planlanan diğer bölgesel sorunlarla ilgili görüşmelerde bulunmak üzere bir araya gelmişti.

Tel Aviv, iha

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız
2022-01-26 17:15:20