SON DAKİKA

"İşte Sanat Bu Yüzden Var"

PAYLAŞ

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü etkinlikleri çerçevesinde Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi Oda Orkestrası bir konser verdi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kurulan Malatya ŞÖNİM (Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi) ve Güzel Sanatlar Lisesinin işbirliğiyle düzenlenen konserin müziklerini Oda Orkestrası hazırladı.

Müzik Öğretmeni Engin Korkmaz’ın orkestra şefliği ve sanat yönetmenliğini yaptığı konserde öğrenci Dila Cengiz, kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yazdığı şiirsel metinleri seslendirdi.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezindeki konserde izleyiciler Kemal Sunal Salonunu tamamen doldurdu. Oda Orkestrasının müziği ve bu müzik eşliğinde Dila Cengiz’in seslendirdiği şiirsel metinler büyük bir beğeniyle dinlendi. Cengiz, Adım Kadına isimli bir parçanın yanı sıra şiddet sonucu hayatını kaybeden Özgecan Aslan ile Leyla Aydemir için yazdığı metinleri seslendirdi.

Seyirciler, programın tamamlanmasının ardından ekibi dakikalarca ayakta alkışlarken sahneye gelen Şef Engin Korkmaz “İşte sanat bu yüzden var. Toplumsal bir olgu sanatla yoğrulduktan sonra sunulunca insanlar olayı çok daha iyi anlıyorlar. Sanat, duygu taşıması gerçekleştiriyor; yaşanan acı, travma, seyirciye de geçiyor” dedi.

Korkmaz, izleyiciler ile konseri veren orkestraya teşekkür ederken, Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden oluşan ekibin bölgede çok başarılı konserler verdiğini belirtti.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız