SON DAKİKA

'Kar Perişanlığı'na Muhtar İsyanı.. "Ben Başaramadım!"

'Kar Perişanlığı'na Muhtar İsyanı.. "Ben Başaramadım!"

'BELEDİYELER YARIM METRE KARIN ALTINDA KALDILAR' Malatya'da yoğun kar yağışının ardından, tüm cadde ve sokakların ulaşıma elverişsiz hale gelmesi, belediyelerin kar temizliğindeki yetersizliği tepkilere yolaçarken, Yeşilyurt İlçesine bağlı Tecde Mahallesi'nin Muhtarı Ali Yiğit, yaşadıkları sıkıntı ve yaptıkları görüşmelerin ardından mahalleye ilk iş makinesini Perşembe akşamı getirtebildiklerini bildirdi ve sosyal medya hesabındandan, "Saygıdeğer mahalle sakinlerimiz, hakkınızı helal edin. Ben başaramadım" diyerek teslim bayrağını çekti.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün günler öncesinden Çarşamba akşamından itibaren kuvvetli kar yağışı beklendiği uyarılarına rağmen, Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilyurt ve Battalgazi belediyeleri, Çarşamba başlayan ve Perşembe günü de devam edip, il merkezinde kalınlığı yarım metreye ulaşan kar karşısında yetersiz çalışmalarıyla vatandaşlardan büyük tepki topladılar.

Çarşamba'yı Perşembe'ye bağlayan gece yarısından sonra, il merkezini etkisi altına alan kar yağışı, başta ana caddeler, bulvarlar olmak üzere tüm yollarda ulaşımı aksattı. Kar yağışına karşı belediyelerin etkili kar mücadelesi yapamaması, sabah kalktıklarında cadde ve sokaklarda araçlarını kullanamama, yaya olarak gidecekleri yere gitme konusunda zorluklar yaşayan vatandaşlar tepki gösterirken, birçok mahallenin muhtarı da bundan nasibini aldı.

Yeşilyurt İlçesine bağlı Tecde Mahallesi'nin muhtarı Ali Yiğit, cadde ve sokakların kar nedeniyle ulaşıma elverişsiz hale gelmesi yüzünden mahallelilerin yoğun başvurularıyla karşılaştıklarını belirterek, "Kar yağışı sebebi ile bütün şehir merkezinde olduğu gibi mahallemizde de büyük sıkıntı yaşandı. Sokaklarının karla kaplı olduğunu söyleyen vatandaşlar sürekli bizleri arıyor. Biz de belediyeyi arıyoruz. Aldığımız cevap, 'Ekipler sahada.Yeterli kepçemiz yok. Ancak acil ihtiyaç olan yerlere gidebiliyoruz' şeklinde idi. Yetkililer tedbir aldıklarına dair açıklamalar yapıyorlardı. Aldıkları tedbirleri merak ediyoruz. Tedbirler alındı ise neden sokaklarımız kapandı. Toplantı üstüne toplantı yaptıkları söylenen belediye yetkililerinin tedbirlerinin yetersiz kaldığını gördük. Ana arterler dahi öğleden sonra tuzlandı, kar temizliğine girişildi. Acil ihtiyaç için açılması gereken yol için bile 5 saat sonra gelebildiler. Bu nasıl tedbir anlam veremedik. Vatandaşların aramalarından telefonlarımız kilitlendi. Vatandaşlara belediyelerin yeterli kepçeleri yokmuş, bekliyoruz cevabını verdiğimizde vatandaşlar bize sitem ediyor."dedi.

Bir ara kendisi de kar temizliğine girişen muhtar Ali Yiğit, girişimlerinden sonuç alamamanın öfkesiyle, Perşembe gecesi sosyal medya hesabından, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ı da etiketlediği paylaşımında, "22 bin nufusu 185 sokağı bulunan ve ilk kepçeyi akşam saat 18:00 de ancak mahalleye getirtebilen ve bir avuç tuzun atılmadığı Tecde mahallesini de hatırlatmak isterim. Saygıdeğer mahalle sakinlerimiz, hakkınızı helal edin. Ben başaramadım" dedi.

Perşembe sabahı kalktıklarında mahalle ve sokaklarında kar temizliği göremediklerini, birçok caddede de durumun aynı olduğunu belirten birçok vatandaş da, "Mahalle ve sokaklara iş makineleri girmemişti. 50-60 yıl önce olduğu gibi, karlı yollardan geçen araçların tekerleklerinin açtığı yerlerden yürümek zorunda kaldık. Malatya'nın mevcut belediye yönetimleri, bu kar yağışında tam anlamıyla çuvallamışlardır.

'BELEDİYELER YARIM METRE KARIN ALTINDA KALDI..'

Bu arada, il merkezinde yoğun kar yağışının ardından, Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin yetersizliği tepkilere yolaçarken, Valilik civarı başta olmak üzere en merkezi mahallelerin sokaklarında ve birçok caddede dahi kar temizliği yapılmaması vatandaşların tepkisini artırdı.

Tepkilerini, basın kuruluşlarına ileten vatandaşlar da, Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin, il merkezindeki kar mücadelesinde başarılı olamadıklarını, kar temizliğini yapamadıklarını, araç ve yaya ulaşımının felce uğradığını belirterek, "Mahalle ve sokaklara iş makineleri girmemişti. 50-60 yıl önce olduğu gibi, yollardan geçen araçların tekerleklerinin açtığı yerlerden yürümek zorunda kaldık. Malatya'nın mevcut belediye yönetimleri, bu kar yağışında tam anlamıyla çuvallamışlardır. Bu belediyeler maalesef yarım metre karın altında kaldılar." yorumunu yaptılar.

malatyahaber.com'un kar yağışı, kar mücadelesi ve yetkililerin açıklamalarına ilişkin haberlerinin altına yorum yapan çok sayıda vatandaş da tepkilerini dile getirdiler.

malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

60 yorum yapılmış

 • ÇÖPÇÜ (1 yıl önce)
  Muhtarım biz istediğimiz şekilde yönetiliyoruz.Çösnukte babaevi 15 metrelik yolu Battalgazi belediyesi açmış Çevre yolu karla kaplı, Gürkan da televizyonda milletle dalga geçer, tavırla kar ın tadını çıkar diyor.Ben başaramadım demesi gereken Gürkan ,sen neyapasin..Ama merak etme bu adamı yarın yine seçeriz,sizde bizde ağlamaya devam ederiz..
  0
  0
  Yanıtla
 • KAMA (1 yıl önce)
  Yahu belediye diyip duruyorsunuzda peki niye selahattin başgan a %70 oy verdiniz. ...uyanik olalim çalismayana oy vermeyin..iyi rakip yoksa oy kullanmayin benim gibi...hepsini 1 oyuma gurban ederim bunlarin...herkes kendi evinin önunu temizlesin..belediye yok
  0
  0
  Yanıtla
 • Önder (1 yıl önce)
  Ben tecde de oturuyorum Çarşamba sabahı ise gitmek üzere evimden çıktım iş makinesinin arkadasında kendi aracımla yol acilarak devam ettim. İş makinesi gelmedi deme yetersiz kaldı de.
  0
  0
  Yanıtla
 • Ali Yıgit (1 yıl önce)Önder isimli kullanıcı yorumuna
  Önder kardeşim Tecde 185 sokaktan ibaret peeşembe sabahından saat 15:00 'e kadar abartisız 150-180 arası telefon geldi ve ben artık bunaldım hengi belediyeyi aradıysam şu anda kepçeler sahada size dönüş yapacağız dediler.Allah'a emanet olunuz Tecde muhtarı
  0
  0
  Yanıtla
 • Sınıfta kaldınız (1 yıl önce)
  Kar göçüğü altında kalıcaklarini düşünerek kar temizleme çalışması yapılmadı.yarim metrede kar göçüğü altında kalıcaklarini düşündüler.☺️☺️
  0
  0
  Yanıtla
 • Ergün (1 yıl önce)
  Kendi arabasının üstündeki karı temizleyemez, ama çıkar ahkam keseriz. En kolayı da klavye başında yazmak. Tecde muhtarımız da maşallah dikkat ediyorum da herşeye muhalif. Bu muhtarımıza sen yap deseler, acaba kaç günde temizler Malatya sokaklarını merak ediyorum. Üç beş mahalle yok beyler, biraz empati yapın.
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatya'daki tüm muhtarlar arasında görevini en iyi şekilde yapan muhtarlarımızdan biridir. Emr olunduğu gibi dosdoğru bir insandır. Allah, yar ve yardımcısı olsun.
  0
  0
  Yanıtla
 • Ali Yıgit (1 yıl önce)Yerelli isimli kullanıcı yorumuna
  Bulunduğum görevde tek amacım mahalle vatandaşımın hakkını savunmaktır.Çünkü vatandaş bizleri 5 yıllığına hizmet için seçti.Gûzel temennileriniz için teşekkür ederim..Bizler vatandaşkarımızın desteği ve dua'ları ile hizmete etmeye gayret edeceğiz..
  0
  0
  Yanıtla
 • Kerem (1 yıl önce)
  Alacaklar tabi halk karı özlemiştir diye temizlik yapmadılar malatyalılarada hiç iyilik yaramıyor nankörlük etmeyin He unutmadan tuz yokmuş tuz onuda idare edin artık
  0
  0
  Yanıtla
 • Yerelli (1 yıl önce)
  Çöşnük, kalemli sokak , Yetkin sokak , ulupınar sokak ve devamı sokaklar, yokuş rampa olup Muhitin Özmumcu ilköğretim okulu çevresi ile necip fazıl kısakürek cami yolu olup her tarafı kar buz olduğu gibi duruyor. Ne temizleme ve nede tuzlama var. Araçlar girip çıkamıyor. Yaya da zor yürüyor. Galiba ilgilileri Çöşnüğü silmişler. Ne gelen var ne giden....
  0
  0
  Yanıtla
 • Ozbay (1 yıl önce)
  Hürriyet parkında kar topu oynamak varken kar temizliği nedir şimdi?
  0
  0
  Yanıtla
 • aykut (1 yıl önce)
  ödüllü belediye başkani bir aciklama yapsin acilen kameralar onunde sowa gelince acilen yapiyor karla mucadeleye gelince sifir
  0
  0
  Yanıtla
 • Yıkamacı (1 yıl önce)
  Belediyenin yaptığı hangi iş doğru ki? Site içerisine giren köpeğin alınması için şikayette bulundum Gelen olmadı. Tekrar aradığımda köpeğin kulağında küpe olduğunu ve o yüzden almadıklarını bildirilir. Köpeğin kulağında küpe falan yoktur. Dediğimde bir başka köpek görmüşüz. Onun için tekrar şikayette bulunun Tekrar gelelim dediler.
  0
  0
  Yanıtla
 • Ali44 (1 yıl önce)
  Malatya'nin göbeğinde ki bir mahalle de sıkıntı varsa Allah Pütürge'nin, Hekimhan,nin dağ köylerinde ki vatandaşlara yardım etsin. Büyük şehir olmak için bir taraflarını parçalayan guruha selam ve sevgilerimizi sunmaktan başka bir şey gelmiyor elimizden....
  0
  0
  Yanıtla
 • M. Kadıoğlu (1 yıl önce)
  Sayın muhtarım senin nasıl çalışkan Tecde mahallesi için nasıl özveriyle çalıştığını , her mahalle sakininin her sıkıntısına nasıl koştuğunu biliyoruz . Üzülme bu yerel yöneticilerin vurdumduymazlıkları iki şeyden kaynaklanıyor birincisi beceriksizlikleri ikincisi senin onlara yalaka olmayışın Allah yardımcın olsun Tecde li olarak yanındayız.
  0
  0
  Yanıtla
 • yıldırım (1 yıl önce)
  selahattin gürkanın hiç bir icraatı yok.. ancak sosyal medyada reklamını yapıyor. ne planı var ne projesi.. ahmet münir erkal olsaydı değil ana caddelerin temizliği kaldırımlar bile pırıl pıırldı.. sabah millet evlerinde çıktığında caddeler. sokaklar ve kaldırımlar hazır hale gelirdi..
  0
  0
  Yanıtla
 • Mustafa (1 yıl önce)
  Muhtar sen değil BElediye başaramadı
  0
  0
  Yanıtla
 • Yasin Bikriye (1 yıl önce)
  Şehir Merkezlerinde kar yağışı sonrası yapioan çalışmalar ile ilgili en temel gösterge kamusal ulaşımın sağlanıp sağlanmamasıdır. Bu güzergahlar genelde BELEDIYE OTOBÜSLERINİN kullandığı yollardır. Ambulans, itfaiye, elektrik doğalgaz arıza ve acil müdahale araçları bu güzergahlar açık olduğunda müdahale alanına yaklaşabilmektedir. BELEDİYE OTOBÜSLERİ TÜM GÜZERGAHLARDA TÜM DURAKLARDA çalışmıyor ise ya da yapılan müdahale ve mücadeleye rağmen çalışamıyor ise bunun adı BAŞARISIZLIKTIR. Bir diğer husus iklimlendirmesi iyi, teknolojik altyapısı yeterli toplantı salonlarında toplantı yapmak ve sosyal medya hesaplarında ve kurumun web sitesinde paylaşım yapmak için fotoğraf çekmek konusunda çok mahiriz. En önemli hususlardan birtanesi de ÖNCELİKLERİ doğru belirlemek gerekir. Bir yandan rakım yüksekliği nedeniyle kar yağışından en çok etkilenen bölgeler diğer yandan prestij mahalleler ve caddelerindeki SITELERIN OTOPARKLARI. Yavuz Selim Mahallesi TOKİ'de, Bu habere konu Tecde Mahallesinde kar nedeniyle güzergahlarında OTOBÜS ÇALIŞMASINI SAĞLAYAMAYAN zihniyet, başta Fahri Kayahan, Bostanbaşı gibi yüzakları olduğuna inandıkları bölgelerdeki sitelerin içine iş makinası göndererek kar temizliği yaptı. Çünkü oralarda oturan beyzadelerimize hizmeti önceleyen bozuk, sorumsuz, yaptığı yanına kalan bir zihniyet var. Doğru hizmetlerinde takdir ettiklerimizi daha dikkatli ve özenli olmaya davet ediyoruz. 13 Şubat'ta Malatya'nın Tüm Belediyeleri Kar Mücadelesinde en basit göstergeleri bile tamamlayamayarak BAŞARISIZ olmuşlardır. Bundan sonrasının bundan öncesinden iyi olması dileğiyle, sahada emek gösteren çalışanlara kolaylıklar diliyorum. Unutulmamalı ki çok çalışmak değil iyi bir planlama ve yönetişim ile çalışmak verimli olur.
  0
  0
  Yanıtla
 • Murat (1 yıl önce)
  Kar yağmış şehrime, milletimiz yine isyanda, güneş doğar şehrin üstüne millet derki hava çok sıcak, kavruluyor Malatya, rüzgar eser çiçeklerin meyvesi oluşur, buna da derler ne soğuk, çatılar uçtu, yağmur yağar, vıcık vıcık olduk derler, yapraklar dökülür etrafın çöp içinde olduğundan şikayet ederler. derler ya derler, ederler ya ederler, biz bu kayığa bindik ya derler ha derler...VeSSelam...
  0
  0
  Yanıtla
 • Kadir (1 yıl önce)
  Selahattin gürkan ve Mehmet Çınar anca medyatik pozlar verip yayınlıyorlar ama işe gelince hiçbir şey yok
  0
  0
  Yanıtla
 • Ramo (1 yıl önce)
  Ara sokakları anlayabiliriz çünkü kar çok yağdı. Lakin ana yolların çoğu 4 5 saat sonra açıldı. Kepçe, işçi vb sayısı yetersiz olabilir ama ana arteller içinde mi yetersizdir?
  0
  0
  Yanıtla
 • berk (1 yıl önce)
  Belediyemizinde hizmet yok depremi gördük, karı gördük 3 gün sonra bunlarıda unuturlar
  0
  0
  Yanıtla
 • murat ucar (1 yıl önce)
  Çösnükte Sabah işe gitmek için 1 saat vasıta bekledim ne otobüs ne minibüs geldi. kendi çabamla gitmek isterken düşüp kalçamı incittim ve haliyle işime gidemedim. Böyle rezillik gerçekten görmedim.
  0
  0
  Yanıtla
 • malatya (1 yıl önce)
  Nasıl başarasın muhtar büyükşehir belediyesi tasarruf diye tüm makine araç ve gereçleri garaja çekerse halimiz ortada
  0
  0
  Yanıtla
 • Carbon (1 yıl önce)
  Muhtarim takdir ediyorum fakat kürek ile resim cektirseydin fırça biraz boş olmuş
  0
  0
  Yanıtla
 • malatyalı (1 yıl önce)
  belediyeler önce basındaki başkanlara sonrada yakınçevresine hizmet etmek için var bütün belediye personeli başkana hizmet etmek için oradalar başkanlık böyle bi iş haline gelmiş önce başkanların keyfi yerine gelsin mecbur kalırsa vatandaşa seçime bir hafta kala uğrarız zaten parti kesin kazanıyor yeterki ak partiden aday gösterilsin sonrada ben yüzde 65le geldim diye kibir tavan yapıyor bagımsızdan girin bakalım 65 oy alacakmısınız
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyalı (1 yıl önce)
  Gerçekten şehirde karla mücadelede belediye yok aman ha zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın düşer ayağınızı kolunuzu kirarsiniz teşekkürler sayın valim iyiki okulları tatil etmişsiniz bu belediye kafasıyla pazartesi bile işimiz çok zor sayın Gürkan ekibin çalışmıyor seni seviyoruz ama kredin bitiyor lütfen daire başkan ve müdürlerini 7/24 sahada çalışacak kişilerden oluştur yoksa durum iyi değil.
  0
  0
  Yanıtla
 • Pırasa (1 yıl önce)
  Başaramadınız ama ilk ziyaretlerinde önlerine düşüp gezersiniz. Sosyal medyada etiketleyip davacıyım başkanlar diye yazamazsınız. Yine seçim olur yine siteleri ayarlayıp toplantılar yaparsınız. Kar kış gelip geçici ama makamlar baki...
  0
  0
  Yanıtla
 • Ali Yıgit (1 yıl önce)Pırasa isimli kullanıcı yorumuna
  Haklısınız biz hep alkışladık..Eleştiri külturumuzu öteledik..
  0
  0
  Yanıtla
 • Ali (1 yıl önce)
  Yakınca kılayik sokakları caddeleri halen kar. Ama bizim belediye çakma unesco dan ödül alıyor
  0
  0
  Yanıtla
 • Mehmet adali (1 yıl önce)
  Hala ara mahallerde hic bir çalışma yok. Ne yapıyolar merak ediyoruz.
  0
  0
  Yanıtla
 • Mustafa (1 yıl önce)
  "Yeşilyurt'ta inanılmaz işler başardık.İnanılmaz işler yaptık." YAPTIKK-BAŞARDIKK-ŞÖYLE ETTİK -BÖYLE ETTİK............. Yeşilyurt Belediye başkanı mehmet çınarın sözleri...... Bu Klişe söylemlerden bıktık.Yaptığınız bir şey yok.Lütfen Aklımızla oynamayın. İşiniz gücünüz reklam.
  0
  0
  Yanıtla
 • Ah belediye ah (1 yıl önce)
  Doğru kar belediye tarafından yere düşmeden havada yakalamalıydı çok hazırlıksızlar çok depremede öyle depremden önce kazanlar kaynamalı sicak çadırlar hazır beklemeli ,kazma kürek alıp temizleme rahat rahat otur çık kapının önünü temizle depreme hazırlığını yap şikayet etme ortak akıl ile sende yap evinde kazma kürek olsun milli şuurun olsun afede karşı kendin komşun akraban için hazırlığın olsun şikayet etme hazırlan rabbim esirgesin afetinden rahmetine sığınırız.
  0
  0
  Yanıtla
 • Ozalper (1 yıl önce)
  Değerli muhtarımız elinden geleni yapiyor.Ama Yeşilyurt belediye si okulun ana yolunu bile açmıyor.Yuzlerce kez aramaya rağmen ortada ekip falan yok.....
  0
  0
  Yanıtla
 • orhan ince (1 yıl önce)
  başkan ne diyor 310 iş makinası ile ve 1000 personelle çalışıyoruz sahi nerede çalışıyorsunuz kar yağdığı gün çöşnükte iş yeri,me araçla çıkamadım iş yeri önü ana yola greder geldiğinde saat 2 idi şu 14. .02 saat 10 halen ara yolları bıraktım necip fazıl cami önünde ana cad. araçları apartman önünden çıkaramıyoruz yaya kaldırımınları demiyorum vatandaş yolda yürüyor böyle bir günde çalışılmayacakta yazınmı
  0
  0
  Yanıtla
 • Baris (1 yıl önce)
  BELEDIYE kepceleri nerde yarım metre kar yağdı kimse yok 1 metre kar yağsa idi allah a emanet
  0
  0
  Yanıtla
 • Mehmet (1 yıl önce)
  Muhtar ne yapsinki yeşilyurt belediyesi hep lafta icraat yok.Buyuksehir kendi görevini en iyi şekilde yapıyor.Koy yolları ana arterler hep büyükşehire ait ilce belediyeleri de kendi mahalle yolu açmak zorunda
  0
  0
  Yanıtla
 • hasan kaçan (1 yıl önce)
  deprem olalı kaç gün oldu. şimdiye kadar kimse gelip sormadı binanız sağlam mı değil mi diye. kar yağmış doğru dürüst bir tane açık yol yok belediye başkanı gazetecilere elinde kürekle poz verme derdinde. seni seçenler eline kürek alıpta kar küreyesin diye seçmedi. kar küreyecek adamları doğru dürüst organize edesin, herkese eşit hizmet götüresin diye seçti. Allah sonumuzu hayır ede ... herkes bir gösteriş şakşakçılık derdine düşmüş..
  0
  0
  Yanıtla
 • ibrahim akbez (1 yıl önce)
  elimize açıp kar yağdığı için şükredeceğimize şikayet ediyoruz eliştiriceğimiz o kadar konu varki bataklık olan yerlere 13 14 kat izni verenler
  0
  0
  Yanıtla
 • Fatih (1 yıl önce)
  Ahmet Çakır ve Hacı Uğur Polat’ın Başkanlıkları sırasında da bu kar yağıyordu, belediye çalışanları sokakları aynı anda tertemiz ediyordu. Selahattin Gürkan’ın yanlış bir tercih olduğunu söyleyenlere (ön yargılı olduklarını düşünüyordum) şimdi ben de katılıyorum. BELEDİYECİLİK BAHANE DEĞİL HİZMET ÜRETME YERİDİR. Başkan ya bu zihniyeti değiştirmeli, ya yanındaki ekibini, ya da ..
  0
  0
  Yanıtla
 • paşa44 (1 yıl önce)
  önceki belediye başkanları şehir merkezinde kar bırakmazlardı ekipler 24 saat içinde şehir merkezindeki karı kepçe ve kamyonlar ile taşırlardı şimdiki belediye çalışanları evden dışarı çıkmıyor enteresan
  0
  0
  Yanıtla
 • ERCAN (1 yıl önce)
  bu kar yağışında büyükşehir belediyemiz çevre yolu saat 11 gibi açmaya başlıyor nerde bu belediye metoroloji günler öncesinden kar yağacağını bildirdi daha önce hiç böyle görmemiştim oya gelmi daha alırlar
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatya (1 yıl önce)
  Tüm malatya hak etti seçimden hemen sonra 90 tane eder ve kepçe ihalesi iptal etti başkan bunlar fazla belediyemizin 40 tane kepçesi yeter diye .....bütün malatya helal başkan büyük başkan tasarruf kıral başkan dedi ..............Allah cc. Çok büyük 20 yılın kârı yağdı .......ve maske düştü..
  0
  0
  Yanıtla
 • Emrah (1 yıl önce)
  Belediyecilik her nedense zor durumlarda akıllara geliyor. Her seçimde takım tutar gibi parti tutma bırakırlır parti yerine isim tercih edilirse daha doğru tercih yapılır. Ama bu ülkede çok zor bir durum bu...
  0
  0
  Yanıtla
 • AHMET (1 yıl önce)
  malatyahaber.com başta olmak üzere mahalli basın hep selo başkanın propagandasını yaptı.onlarda enaz onun kadar suçlu...on senedir bu arkadaşı tanıyamadılar mı?
  0
  0
  Yanıtla
 • AHMET (1 yıl önce)
  veli kardeşim bu AKP ye genelde okumayan araştırmayan ve sadece RTE için oy veren var.Seloya ,osmana,memoya oy vermediler hemşehrilerim.SANKİ RT erdoğan gelip malatyay belediye başkanı olacak.Allah akıl versin.Böyle akıl tutulması olur mu?
  0
  0
  Yanıtla
 • Yerelli (1 yıl önce)AHMET isimli kullanıcı yorumuna
  Eyvallah kardeşim. Aynen yazdığın gibi.
  0
  0
  Yanıtla
 • Soner (1 yıl önce)
  Herşeyi yaşayarak öğreniyoruz, birde bahane hazır MALATYA BÖYLE KAR GÖRMEDİ.... bırakında işinizi yapamadığınızı kabul edin 2 gün hala heryer kar ve buz kaldırımlarda yürünmüyor. Gelecek seçimde yine görüşelim...
  0
  0
  Yanıtla
 • bayram (1 yıl önce)
  Bir akpartili olarak vallahi bunlar belediye melediye başkanlığı yapamaz zerre kadar çalışma yapılmadı Ahmet ÇAKIR ı arıyoruz selahattin başkan değil yazık MALATYAMIZA
  0
  0
  Yanıtla
 • Tatar (1 yıl önce)
  İdarecilerimiz ancak yüksek sosyeteye çalışsınlar aralarinda yüksek makamlar birbirlerie gidip gelsin iki demeç yatışa devam icraaat sıfır helal size ne diyelim arabamı iki gündür evimin yolları rampa olduğu için çıkarmıyorum kar buz adımla yürüme bile maalesef çok zor tık yok yollarda hep aynı
  0
  0
  Yanıtla
 • MALATYA Lİ (1 yıl önce)
  Belediyenin borcu var onun için hizmet beklemeyin
  0
  0
  Yanıtla
 • Muhtar İşini Yap (1 yıl önce)
  Öncelikle Tecde muhtarımıza sesleniyorum sadece hergun gazetede internet haberlerinde adım çıksın diye ugrasiyon milleti kandırma.
  0
  0
  Yanıtla
 • Benim işim Belediye yetkililerine bildirmek.Muhtar talep ve takip eder.Meşhur olmak için gazeteye çıkmama gerek yok zaten mahallenin meşhurudur muhtarlar.Basın ne için vardır çöźülemeyen sıkıntıların gündeme getirilmesidir.Malatyahaber de somut olan sıkıntının tarafsızca haber yapmaktır..Muhtar işini yao derken acaba muhtarın kepçe filosu mu var.
  0
  0
  Yanıtla
 • Emre (1 yıl önce)
  Tasarruf. Yapıyorlar ondandır. Kıymetli başkanlar deprem de de faturayı Kızılay, afad, İtfaiye vb kurumlara kesmeye çalıştılar siz önce görevinizi layıkıyla yapın gerisi kolay bizim sokak mahalle araları buz resmen bırakın tuzlamayı tek bir kepçe gelmedi
  0
  0
  Yanıtla
 • Ahmet (1 yıl önce)
  Büyükşehir Belediyesi ve Merkez İlçe Belediyeleri çarşamba gecesi koyun koyuna uyudukları için hiç bir önem alınmadı. İşe giden vatandaşa işkence ettiler. Sayın Valimiz umarım gereken şeyleri yapmıştır
  0
  0
  Yanıtla
 • Hacıcavcav (1 yıl önce)
  Selahattin GÜRKAN dan beklentimiz çoktu ama sınıfta kaldı. Cemal AKIN döneminde havada bulut olunca tüm ekipler hazır bekliyordu
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyasporlu efsane (1 yıl önce)
  Kaldırımlardaki sarı fayanslar sabun gibi hemen önlem alinmali
  0
  0
  Yanıtla
 • Veli (1 yıl önce)
  Belediyelerimiz hizmetleri sıfırdır.Bunu yarım metre karda gördük.Deprem anında göründü.Hiç bir hazırlık yok.Ancak lafla herşeyi yapıyorlar.Gelecek olan seçim de artık yüzde 80 alsınlar.Hak ettiler.
  0
  0
  Yanıtla
 • yavuz44 (1 yıl önce)Veli isimli kullanıcı yorumuna
  Aynen hepsi boş
  0
  0
  Yanıtla
 • Bir Malatyalı olarak Malatyada yaşayanlara derim'ki dahada beterine düşün.
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-26 16:32:12