Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

‘Kim Vekil Maaşıyla Zenginleşmişse Bilin Hırsızdır’

Gündem

14-06-2021 tarihinde yayınlandı.

‘Kim Vekil Maaşıyla Zenginleşmişse Bilin Hırsızdır’

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

 PEKER’İ ZİYARET EDEN AKP’LİLER.. ‘BELEDİYELER AYRI BİR ÇİFTLİK’.. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 17 Haziran’da Malatya’ya geleceğini duyuran CHP’li Ağbaba, CHP’li belediyelerin birbiriyle dayanışma içinde olduğunu ifade etti.

CHP’li Ağbaba’nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Geçtiğimiz hafta CHP Ekonomi ve Esnaf Masası heyeti olarak Siirt, Bingöl, Muş, Bitlis ve Diyarbakır’da bölge gezimizi tamamladık. Esnafımızın dertlerini dinledik, çiftçilerimizin sorunlarını dinledik. Bölgenin en önemli sorunu işsizlik. Türkiye’de işsizlik 10 milyona ulaştı. Genç işsizlik TÜİK’in verilerine göre yüzde 28 görünüyor ama bölgede genç işsizlik en az yüzde 50 oldu. 12 Haziran Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü’ydü. Bölgede çocuk işçiliği de pik yapmış durumda. Diyarbakır sokaklarında gezerken yüzlerce çocuğun kâğıt topladığını, kiminin su sattığını gözlerimizle gördük. 9-10 yaşında çocuklar maalesef çalışmak zorunda. Bölgede ağlamamak için kendimizi zor tuttuk. Özellikle işsizlik çok yıkıcı. Bir tane baba ‘intihar etmemek için kendimi zor tutuyorum’ diyor. Sekiz çocuğu olan ailenin evinde kimse çalışmıyor. Dünyalar güzeli 16 yaşında bir kız çocuğunun annesi engelli, babası hamallık yapıyor. ‘Ne yapıyorsun’ dediğimde ‘çöpten kâğıt toplayıp geçimimi sağlıyorum’ diyor. Çocukların ayakkabısı yok, terlikle geziyorlar. Ayakkabıcıya gittik, ayaklarına ayakkabı olmuyor, yalın ayaktan gezmekten ayağı taraklı olmuş. Siyaset yaptığımız için kahrolduk. 19 yılın sonunda yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadeleyle iktidara gelen AKP geldiğimiz noktada sınıfta kalmış durumda. İşsizlik ve yoksulluktan bölge kan ağlıyor.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bu Perşembe Malatya’da olacak
“31 Mart yerel seçimlerinde bir taahhüdümüz vardı. 31 Mart seçimlerinden önce vatandaşlarımız CHP’li belediyeleri seçerse, büyükşehir belediyelerimizi ilçe belediyelerimizle kardeş yapacağımızı ve kazanan belediye başkanlarımızı Malatya’ya getireceğimizi ifade etmiştik. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Malatya’ya getireceğiz demiştik. Biz seçimleri kazanacağımızdan emindik, şimdi sözümüzü gerçekleştiriyoruz. 17 Haziran Perşembe günü İstanbul Büyükşehir Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Malatya’da olacak. Programa sabah 10’da il binamızı ziyaret ederek başlayacak. İl Başkanlığından sonra kentte esnaf gezisi yapıp sonra Hekimhan ilçemizde belediyemizi ziyaret edecek. Saat 15.30’da Arguvan, akşam 17.30’da da Arapgir ilçe ve belediyemizi ziyaret edecek. Burada konakladıktan sonra sonraki gün saat 9.30’da Adıyaman Gölbaşı’nı ziyaret ettikten sonra bölgeden ayrılacak. Şimdiden bütün Malatyalıları partimize ve gezimize davet ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin Malatya’ya katkıları olacağını umuyoruz. Biz, CHP olarak, başka partiler gibi belediyeleri ‘iş yapmanın’ bir aracı olarak görmüyoruz. Belediyelerimize destek olmaya çalışıyoruz. Malatya’ya 2019’dan bugüne kadar belediyelerimiz aracılığıyla 50’ye yakın üzerinde araç ve iş makinesi hediye ettik. Katkısı olan belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. İktidar kaynak vermese de biz elimizden geldiği kadar Malatyamıza Arapgir, Arguvan ve Hekimhan’a destek olmaya çalışıyoruz. 2024’te Hekimhan yeni bir kültür merkezine de kavuşmasını umuyoruz.”

Kim ki milletvekili maaşıyla zenginleşmişse bilin ki o hırsızdır
“Büyük gazeteci ve yazar Uğur Mumcu ‘Bazı ülkelerde, bazı kimseler, devleti soymak için, politikacı kılığına girerler. Bunlar partilerde, parlamentolarda boy gösterirler. İthalat, ihracat, banka soygunu gibi işleri siyasal ilişkilerle yürütürler. Bunlar da çetecidir. Çetelerin en aşağılığı da bunlardır. Bunlar yüzlerine, devlet adamı maskesi takıp, halkı soyanlardır’. Politikacı, milletvekili, belediye başkanı kılığında halkı sömürenler çetedir. Kim ki milletvekili maaşıyla zenginleşmişse bilin ki o hırsızdır. Bizim sorularımız var: 10 bin dolar maaş alan ahlaksız milletvekili kim? 128 milyar dolara nerede demeye devam edeceğiz. Malatya’nın çiftçisi haczin altında eziliyor. Birileri Ziraat Bankası’nın imkanlarını kendi yandaşlarına kullanıyor. Tam 750 milyon dolar, çiftçinin faizini silmeye yeten bir para. Hangi ahlaksızlar çiftçinin alın terini kendi yandaşına peşkeş çekmiş bunu sormaya devam edeceğiz. Milletin parasını yiyenden de yediren de hesap soracağız. Çiftçi traktörünü icrada satsın, diğer tarafta Ziraat Bankası milletin kaynağını yandaşa peşkeş çeksin. Çiftçiye destek için kurulan Ziraat Bankası’nın bugün çiftçiye verdiği kredi oranı yüzde 13, geri kalanı iş insanlarına verilmiş. Ülke tam bir çiftliğe dönüştü.”

Utanmasalar “Roma’yı CHP yaktı, Titanik’i CHP batırdı” diyecekler
“Ülkenin İçişleri Bakanı’nın dünya tarihinde en büyük yolsuzluk olan Thodex’in 2 milyar dolar yolsuzluğundan pay aldığı iddia ediliyor. Çiftlikbank’ın sahibi tosuncuk Mehmet Aydın’ın ülkede siyasetçilere pay verdiği söyleniyor. Ülke adeta çürümüş, lağım patlamış konuşan kimse yok. Burada Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ın dili sürtse yanlış bir şey söylese akşam Erdoğan cevap verir. Erdoğan sana soruyoruz 10 bin dolar alan siyasetçi kim? Sen biliyorsun 750 milyon dolar nerede? 128 milyar dolar nerede? 2 milyar dolar yolsuzluk yapan adamdan pay alan bakan nerede? Tosuncuktan para alan ahlaksız kim? Hepsini biliyor ama konuşmuyor. Konuşmuyorsa demek ki suçun ortağı, suçun patronu Saray’da oturuyor. Ses çıkarmayan herkesi suçluyoruz. Ses çıkarmayan AKP milletvekilleri siz de suçlusunuz. İstanbul’u mahvettiler ne diyorlar İstanbul’u kim bu hale getirmiş ‘CHP yapmış’. Yalan söylemekten utanmayan bir iktidarla karşı karıyayız. Utanmasalar ‘Roma’yı CHP yaktı’ diyecekler. ‘Covid-19’u CHP getirdi’ diyecekler hatta ‘Titanic gemisini CHP batırdı’ diyecekler. 25 yıl boyunca İstanbul’u katleden sensin yaptığın binalara bak 25 yıl boyunca Marmara denizine akıtmadığın pislik kalmadı. Ne diyor ‘CHP zihniyetinin İstanbulumuzu getirdiği nokta bu fotoğraftır’ diyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yalan söylerken insanın yüzü kızarır. Yalanda Erdoğan’la yarışıyor. Erdoğan ‘İstanbul’a ağacı biz diktik’ diyor. Hatta diyecek ki ‘eskiden Kadıköy’den Beşiktaş’a sandalla geçiyorduk, şimdi biz yaptık’ diyecek. ‘Malatya Havalimanı’nı biz yaptık’ demedi mi? ‘İnönü Üniversitesi’ni biz açtık’ demedi mi?”

Saray ayrı bir çiftlik, belediyeler ayrı bir çiftlik!
“Mart ayında ilk kez 151 bin kişi kredi kartı kullanmaya başlamış. Sadece 28 Mayıs – 4 Haziran haftasında vatandaşın kredi kartları borçları 2,5 milyar TL artarak 161 milyar TL’ye yükselmiş durumda. Kredi ve kredi kartını ödeyemediği için yasal takibe düşenlerin sayısı 3 milyon 384 bine ulaşmış. Bu yılın ilk dört aylık döneminde vatandaşlar tüketici kredisi ve kredi kartı borçları nedeniyle bankalara toplam 34,5 milyar lira faiz ödediler. Türkiye bir tarafta yüzde 50 genç işsizliğiyle uğraşıyor. Yoksullukla uğraşıyor. Esnaf kapandı kapanacak. Kahvehaneler ekmeğe muhtaç olmuş durumunda. İnsanlar açlıktan yoksulluktan intihar ediyor. Bir bakıyorsunuz ki devlet tam bir çiftlik gibi yönetiyor. Saray ayrı bir çiftlik. Eski milletvekilleri eski meclis başkanları ya Saray’da danışman ya bankaların yönetim kurulu üyesi.

Pendik Belediyesi 7 danışmanına 1 milyon TL para ödemiş!
“Saray çiftlik gibi yönetilirse belediyeler durur mu; Pendik belediyesi yedi danışmanına makam aracı ve sekreter hariç 1 milyon lira para ödemiş. Türkiye’yi babalarının çiftliği gibi yönetiyorlar. Pendik Belediyesi 7 danışmanına tam 1 milyon TL para ödemiş 7 danışmanına. Nerden nereye gelmişler. İnsanlar açlıktan ölüyor. Gönül Belediyeciliğinden erdemliler hareketinden geldikleri nokta bu. Bilal Erdoğan’ın Türkiye Gençlik Vakfına yakın olan Yedi Hilal Derneği için milyonlarca lira para ödüyorlar. Derneğin öğrenci evlerine Yıllık 76 bin TL kira bedelini ödemiş. Türkiye yoksullukla kıvranıyor. 20 milyon insan sosyal yardımlarla yaşıyor. Ama bunlar Türkiye’nin kaynaklarını ejderha gibi yemeğe devam ediyorlar. Danışman demişken buradan soralım. Malatya milletvekilleri belediyelerden Danışman kullanıyor mu? Maaşını belediye veriyor. Malatya milletvekilleri o danışmanları kullanıyor mu? Bir soruyu soralım. Sormaya devam edeceğiz.”

Malatyaspor’a siyaset sokanlar Malatya’ya ihanet ediyor!
“Malatya’daki milletvekilleri, Malatya’daki AK Parti siyaseti belediyeye temizlik görevlisi alırken Malatya’yı bölüyorlar. Bölünmedik bir tek kurumumuz vardı: Malatyaspor. Malatyaspor sağcı-solcu herkesin ortak heyecan duyduğu, Türkiye’de milyonlarca Malatyalı’nın ortak değeri bir kurumdu. Burayı da böldüler, ayırdılar. Sanki AK Parti’ye ilçe başkanı seçiyorlar gibi toplantılar yapıyorlar. Aday çıkarmaya çalışıyorlar. Malatyaspor’u adeta bölerek zarar veriyorlar. Ben Malatyaspor’a zarar gelmesin diye sesimi çıkarmıyorum. Bir toplantı yapıyorlar AK parti Belediye başkanları, milletvekilleri ve birkaç iş adamı katılıyor. Sanki ben Elazığ Milletvekiliyim, beni davet etme gereği bile duymuyorlar. Sonuç bir şey çıkıyor mu: hayır. Malatyaspor’a siyaset girmesinin doğru olmadığını her zaman söyledik. Malatyaspor’a siyaset sokanlar Malatyaspor’a ve Malatya’ya ihanet ediyor. Malatyaspor üzerinden kimse rant devşirmemeli, kendi siyasi çıkarlarına alet etmemeli. Bunu yapanlara yazıklar olsun diyoruz. Büyükşehir senin. Yeşilyurt’u babanın çiftliği gibi yönetiyorsun. O konuda da Mehmet Çınar’ı tebrik ediyoruz insan kaçakçılığı konusunda model oldu kutluyoruz buradan. Büyükşehir olarak Malatyaspor’u destekleyeceksen destekle. Yandaşları destekleyeceğine Malatyaspor’a yardım yap. Babanın parası değil. Büyükşehir Malatyaspor’u desteklemeli mi tabii ki desteklemeli. Malatyaspor Malatyamızın markası. Bir takım süper ligdeyse kendi de süper ligde. O takım düşerse sen de o ligden düşersin. Herkesi sorumlu davranmaya davet etmek istiyoruz. Hep beraber bizim de üzerimize ne düşerse yapacağımızı belirtmek istiyorum.”

“Buradan trollere sesleniyorum: Sedat Peker’i AK Partililer de ziyaret etti”
Basın toplantısında bir muhabirin sorusu üzerine Sedat Peker’e cezaevinde yaptığı ziyaretini açıklayan CHP’li Ağbaba şunları dedi:

“Sedat Peker geçtiğimiz günlerde bir tivit attı. Benim Balyoz ve Ergenekon sürecinde onu ziyaret ettiğimi söyledi, doğruyu söyledi. Ben ayırmadan herkesi ziyaret ettim. Suçun, suçlunun kimliğine bakmadan herkesi insan hakları kapsamında ziyaret ettim. Burada Malatya’da hiç görüşlerine katılmasam da kimse ziyaret etmeye cesaret edemezken Malatyalılar Grubu Davası’ndan yatan Fahri Memur ve Zekeriya Şengöz’ü de ziyaret ettim. Hiç siyasi görüşlerine katılmasam da İBDA-C lideri olduğunu söylenen Salih Mirzabeyoğlu’nu da ziyaret ettim. Türkiye’de Veli Ağbaba’nın, özellikle Balyoz ve Ergenekon döneminde ziyaret etmediği kimse kalmadı biliyorsunuz. Genelkurmay başkanlarını da ziyaret ettim. Örneğin Malatya’da ordu komutanlarının hepsi cezaevindeydi. Hasan Iğsız’ı, Şükrü Sarıışık onları da ziyaret ettim. Tivitte diyor ki ‘beni sadece CHP’liler değil MHP’liler de ziyaret etti’ diyor. Ben size buradan söyleyeyim yakında şunu da diyecek. Beni AK partili Milletvekilleri de ziyaret etti diyecek. Çünkü biz Sedat Peker’i Ak Partili milletvekilleriyle birlikte ziyaret ettik. Ben isimlerini biliyorum. Ama ben onlar ziyaret etti diye onları da suçlu ilan etmem. İnsan Hakları Komisyonu olarak birlikte ziyaret ettik. Ziyaret edip de şimdi yüksek yüksek makamlarda olan AK Partilileri ben söylemem ama kim olduklarını biliyorum. Buradan trollere seslenmek istiyorum. Ey troller, Sedat Peker’i sizinkiler de ziyaret etti.”

Bülten- malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak Bülten
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
FFM

Sayın başkan sen iyi bir insansın seni seveyenler siyasi görüş nedeni o da halkın görüşü
1 iş insanları neden vekililik istiyor
Işleri tıkrtıkır olduğu halde
2 vekil seçilmek kendi içinmi halk içinmi
3 vekil seçilirken ne kadar para harcıyor halbuki o parayla işini ikiye katlar büyütür
4 o koltuğa oturan neden bir daha bırakmak istemiyor
5 iş insanları vekil olduktan sonra vergi veriyorlarmı kocaman holdigleri zararmi ediyor vekil olunca
5 vekilerin ailesi dokunulmaz oluyor bunlar ailece mi vatana hizmet ediyor
6 vekilin çocukları neden okularda en başarılı oluyor kötü not verecek öğretmen varmı ceza yazacak polis varmı cezasını kesecek hakim varmı varsada sürgün oluyormu
600 vekil den kaçının çocuğu askerlik yaptı bedeli değil normal askerlik
7 vekiler kendilerini gerçekten halkın vekili olarak görüyorlarmı
Halka layık görmediğiniz mal mülk
Mafya terör vatan hainlerine veriliyor bu bizim kaderimizmi

Osman Hamdi

Cumhurbaşkanlığı için Bir sağcı eski bir akp li olarak yazıyorum Veli bey Meral Akşener ortak aday olsun bir sürü akp liden de oy alırsınız ve kazanırsınız.

erhan

Mansur Yavaş gelseydi bari daha başarili,işine odaklanmiş.

imamoglu kendini cumhurbaskani saniyor, sen once bir belediyede kendini ispatla ondan sonra çik meydana.

Ülkü KOÇAK

erhan beye cevabımdır. İmamoğlu bütün ihaleleri şeffaf yaptığı , personel alımlarını kamera önünde liyakat esaslı , kimsenin el atmadığı metro inşaatına bütün engellemeler rağmen kaynak bulup devam ettiği , hizmet gitmeyen ilçeleri hatırladığı , ucuz ekmeği halka ulaştırdığı , akrabalarına kiralık araç tahsis etmediği , otoparkları değnekçilerin elinden aldığı , şehirlerarası terminali ucube olmaktan çıkardığı v.s. hizmetlere alışık olmadığınızdan ” kendisini ispatı” rantta ararsanız bulamamanız normal.

44malatya

sayin ekrem baskan yesilyur belediyesini gri pasapor verildigi yeri makami ziyaret etmiyecek malatya halkini ziyaret edecek saygisini sevgisini malatya halkina sunacak

Çilesiz li

AKP liglerin umurunda değil Y. Malatyaspor. Onların çok önemli işleri ve hesapları var. O kadar yoğunlarki boş zaman ları yok. Millet onlardan bunun da hesabını soracak. Zaman yaklaşıyor.

harun

ne yapalım maaşlarımızı malatya sporamı aktaralım

MALATYA PLATFORMU.

İstanbulun Ekrem Abisi Geliyor.👍✊✌

Ergün

Bırakın siyaseten hergün konuşmayı, bizler hangi dönemlerden ne şartlarla geldiğimizi biliyoruz. Kendi belediyeleriniz seçim öncesi söz vermişti, kimseyi işten çıkarmıyacağız diye. Onlar hakkında niye konuşmuyorsunuz.

Ülkü KOÇAK

Bu konuda İBB ve İmamoğlu binlerce kez açıklama yaptı. A haber dışında birkaynağa müracaat ediniz.

yvz

Bazıları 1 yüzükle geldi yüzüklerin efendisi oldu

Yeşilyurtlu

Yav yapma Allah aşkına… Vekil maaşı ile zengin olunmamış… Yahu 30 bin TL maaş alıyorsunuz daha da mı zengin olmayasınız 🤔

Abdi

Adam dio Çanakkale boğazı sen diyorsun İstanbul boğazı biraz idrakli ol ya

Murat

Sizleri o kadar yoksulluğa alıştırmışlar ki ortada lafı dönen paranın nasıl bir şey olduğunu düşünebilme ihtimalin yok. Önce iddiaları cevaplasınlar topu taca atmasınlar.

Ülkü KOÇAK

30 bin lira sana verseler 6 ay sonra alın paranızı dersin. Hastası olan, ihtiyacı olan, düğün sezonu davetiyeler , cenaze zamanı mevlitler , amatör spor kulüplerine bağışlar , ramazanda iftar yemekleri ……. Bu ülke de millet vekilliği fakirlere göre değil. Çünkü bizim beklentilerimiz bu vekilleri bu hale getiriyor. Vekile eskiden biçilen görev tayin terfi ve seyyar işkur hizmetleri idi. Şimdi parmak kaldırsın yeter. Şehrimizin millet vekillerinin TBMM ye devamlılık raporu yayınlanıyor. Bazılarının Allah rızası için hiç sesini duyuyor musunuz ?

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...