SON DAKİKA

"AK Parti Sıradan Bir Parti Değildir"

"AK Parti Sıradan Bir Parti Değildir"

AKP Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık ve Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AKP İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte Yazıhan ve Hekimhan ilçelerinde  ziyaret ve incelemelerde bulundu.

YAZIHAN'DA..

AKP MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Yazıhanlıların her zaman AKP’ye tam destek verdiğini ifade ederek, “AK Partimiz, gücünü milletimizden alan bir dava partisidir. Bu kutlu dava millet davasıdır. Mili iradeye sahip çıkma davasıdır” dedi.

AKP MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Yazıhan ilçesine 79 konut ve ticaret merkezi ihalesinin yapıldığını, bir yıl içerisinde tamamlanacağını belirtti.

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır da, “Milletimiz her seçimde tercihini AK Parti'den yana koyarak, Türkiye'yi büyütme, güçlendirme, muasır medeniyet üzerine çıkarma hedefimize destek vermiştir. Sadece oy oranlarına göz attığımızda bile bu gerçeği görebiliriz” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, belediye olarak gerek alt gerekse üst yapı olarak Yazıhan ilçesine bir çok hizmet yaptığını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

“Pandemi sürecine rağmen yatırımlarımız sürüyor”

İl Başkanı İhsan Koca, Malatya’da ilçe kongrelerini başarıyla tamamladıklarını ve 25 Ekim’de yapılacak il kongresi hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, “Her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştireceğimiz 7. Olağan kongremizin Malatya’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ederim. Kongreler teşkilatlar için ayrı bir heyecan ve motivasyon zamanlarıdır. 7. Olağan İl Kongremize Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacak olması heyecanımızı kat kat artırmaktadır” dedi.

AKP'nin 18 yıllık iktidarı döneminde Malatya’yı eğitimden sağlığa, ulaşımdan ekonomiye her alanda güzel hizmetlerle buluşturduğunu anlatan Koca, “Pandemi sürecine rağmen yatırımlarımız sürüyor. Ekonomimizin can damarı kayısımızın Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından alınması, 53,5 kilometre uzunluğundaki Kuzey Çevreyolundaki bazı kesimlerinde acele kamulaştırma kararı, İl Başkanları Toplantısında da dile getirdiğimiz 6.Bölge Teşviklerinin uzatılması, Organize Sanayi Bölgemize yeni bir arıtma tesisi, Malatya Havalimanımıza yeni terminal binası yakın bir süreçte milletvekillerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz önemli çalışmalardır. Bizde laf yok icraat var icraat.” dedi.

Koca, AKP'nin büyük bir dava hareketi olduğunu, siyasetinin merkezine milletin refahını ve ülkenin selametini koyduğunu belirterek, “AK Parti bir dava ve vefa partisidir. Partimize büyük emekleri olan siz değerli dava arkadaşlarımla çalışmaları istişare etmek, yatırımları, projeleri, sorunları, talepleri dinlemek için bir aradayız.” diye konuştu.

Ziyaretlerde Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, AKP Yazıhan ilçe başkanı Veysel Ateş, partililer ve muhtarlarda yer aldı.

HEKİMHAN'DA..

AKP Hekimhan İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen toplantıda konuşan ilçe başkanı Hacı Özhan, teşkilat olarak her zaman sahada olduklarını ve çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, “Teşkilat toplantılarımızı yaptık. İlçe gençlik kollarının kongresini gerçekleştirdik. Üye ve mahalle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mahalle başkanlarımızı güncelleyeceğiz. Üye çalışmalarımızı kontrol edeceğiz. Biz sahadayız, hiçbir şekilde sahayı terk etmedik” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Malatya’nın her ilçesine olduğu gibi Hekimhan ilçesine de birçok hizmet götürdüklerini belirterek, “Biz göreve geldiğimizde ‘2 yıl içerisinde Malatya’nın hiçbir yerleşim yerinde asfaltsız, susuz, kanalizasyonsuz mahalle kalmayacak’ dedik. Şuanda da cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık. Geçmişte çalışmalar yapılmış, kalan çalışmaları da biz tamamlayacağız” diye konuştu.

“Neticede hizmet AK Parti’nin işidir”

Milletvekili Ahmet Çakır da AKP iktidarlarının hem Türkiye hem de Malatya’da önemli hizmetler yaptığını kaydederek, şunları söyledi: “AK Parti’nin Malatya’daki başarısı adına teşkilatlarımızla eksiklerimiz varsa yapacağımız saha çalışmalarıyla bu dönemde telafi edeceğiz. Pandemi nedeniyle gelen bir durağanlık var ama pandemiye uygun çalışıyoruz. Teşkilatlarımızın kan tazelemesiyle birlikte sahada çok daha güçlü ve dinamik olacağız. Genel ve yerelde çok ciddi ve önemli hizmetler yapıldı. Neticede hizmet AK Parti’nin işidir.”

“Hekimhan-Kuluncak yolunun 5,7 kilometresini de yapacağız”

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise Hekimhan’a ellerinden gelen tüm desteği verdiklerini, bundan sonrada desteklerinin süreceğini anlattı.

Milletvekili Çalık, konuşmasında, “AK Parti’nin hizmet anlayışında oy versin ya da vermesin hizmetlerimizi milletimizin emrine sunduk. 2023’e gidiyoruz. 2021’de büyük kongreyi yapacağız. Pandemi sürecinde maske, mesafe ve temizlik kurallarını gözeterek teşkilatlar olarak çalışmalarımızı yapacağız. Mahalle başkanlıklarımızı, sandık başkanlarımızı tespit edeceğiz. Biz, 2023’te yapılacak olan seçimin çalışmasını bugünden bitirmiş olmamız lazım. Hekimhan’ın sandık çalışmasını birebir takip edeceğiz. Hekimhan’a çok önemli yatırımları getirdik. Hastanemizi getirdik, yollarımızı yaptık, Hekimhan-Kuluncak bağlantı yolumuzu yapıyoruz. Son 5,7 kilometrelik yolumuzla ilgili bakanımız talimatı verdi” ifadelerini kullandı.

Çalık, Hekimhan ilçesinde Türkiye’nin en büyük demir madeni cevherinin milli ekonomiye kazandırılması amacıyla OYAK iştiraki Erdemir Madencilik tarafından peletleme tesisi kurulacağını belirterek, Çevresel Etki Değerlendirme( ÇED) sürecinin devam ettiğini, ilk etapta bin kişinin istihdam edileceğini kaydetti.

“AK Parti sıradan bir parti değildir”

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise şunları kaydetti:

“AK Parti, sıradan bir parti değil. AK Parti’nin diğer partilerle kıyas bile yapılmaması lazım. AK Parti, bir dava hareketidir. AK Parti, bir hizmet hareketidir. AK Parti, bir gönül hareketidir. Dolayısıyla biz sadece hizmet yapmıyoruz, insanların gönüllerine ve dualarına da talibiz. Biz bu yolda dünya lideri, bugün Türkiye’yi dünyada söz sahibi yapan, Türkiye’nin haklarını koruma noktasında yedi düvelle mücadele eden, ümmeti de hakkıyla temsil etme noktasında mücadele veren Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında, yanında siyaset yapıyoruz. Duruşumuz ve tavrımızın da ona göre olması gerekir. Bu kongreleri çok önemsiyoruz, 25 Ekim’de de il kongresini yapacağız. Gönül hareketini devam ettirerek 2023 ve 2024 seçimlerine hazırlanacağız.”

“Cumhurbaşkanımızın da gücüne güç katalım”

AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca ise Hekimhan ilçesinin güzel hizmetler aldığını ifade ederek, Ahmet Çakır döneminde başlayan kanalizasyon, altyapı, içme suyu ile üst yapı hizmetlerinin devam ettiğini belirtti.

Koca, MASKİ’nin ilçede büyük yatırım yaptığını kaydederek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan döneminde de çok ciddi üst yapı yatırımlarının gerçekleştirildiğini aktardı. Hekimhan’ın belediyecilik hizmetleri anlamında ciddi kazanımlar elde ettiğini dile getiren Koca, bu hizmetlerin devam edeceğini ayrıca, ilçeye kamu yatırımlarının yapıldığını da ifade etti. Başkan Koca, konuşmasında şunları söyledi:

“Hizmetlerin devam edebilmesi, bu hizmetlerin arkasının gelmesi için hem ilçe hem il hem de ülke olarak kalkınmamızı sürdürebilmemiz için cumhurbaşkanımızın elini güçlü tutmamız lazım. Elini güçlü tutabilmemiz içinde yerelde teşkilatlar olarak çalışmamız, gayret etmemiz ve birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor. Beraberce Hekimhan’ımız, ilimiz dolayısıyla partimiz için çalışacağız ki daha güzel günlerde yaşayalım. Allah yardımcımız olsun, gücümüzü artırsın ki dünya lideri Cumhurbaşkanımızın da gücüne güç katalım.”

Başkan Koca beraberindeki milletvekilleri daha sonra Hekimhan ilçe esnafını gezerek sorunlarını dinledi.

Bülten- malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

8 yorum yapılmış

 • ALİ (1 yıl önce)
  Evet başlık yeterli Akp türkiyenin ve islam dünyasının başına gelmiş en büyük felakettir
  0
  0
  Yanıtla
 • depremzede (1 yıl önce)
  sayın vekillerimiz. depremde evleri yıkılan Malatyalıların yıkılan evler yerinde ne zaman yapılacak. Devletimizi yanımızda görmek istiyoruz ve bize sahip çıkılsın bu evlerimi yapıp mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. evlerimizi bu konu da bir açıklamanız olacak mı. Yoksa başlarının çaresine baksınlar mı. kaderlerine mi terk edildi ne halleri varsa görsünler mi. bir açıklama bekliyor evleri yıkılıp yerinde yapmak isteyenler.
  0
  0
  Yanıtla
 • Misafir (1 yıl önce)
  Malatya ya ve bu memlekete yapacağınız en iyi hizmet o koltuklarınızi bırakmak.
  0
  0
  Yanıtla
 • MUSTAFA (1 yıl önce)
  Keşke sıradan bir parti olsaydı.
  0
  0
  Yanıtla
 • Huzur (1 yıl önce)
  Haber başlığı yeterli içeriği okumaya gerek yok....???? ne günlere kaldık..
  0
  0
  Yanıtla
 • Akıldane (1 yıl önce)
  Erken seçim sezinliyorum demedi demeyin
  0
  0
  Yanıtla
 • Kadir (1 yıl önce)
  hani maske, hani yasak, hani mesafe!! Hani memur hani ceza!! Fukara memur ne yapsın, ceza kesse fişini çekmez direk kablosunu keserler.
  0
  0
  Yanıtla
 • Bülent (1 yıl önce)
  Oradan birde Hekimhan Budaklı yoluna çıksaydınız. Çukurlardan nasıl atlayarak çıkılır bize öğretseydiniz.
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 08:40:03