Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Korona Ölümleri Artırdı.. Bir Günde 31 Cenaze..

Gündem

21-04-2021 tarihinde yayınlandı.

Korona Ölümleri Artırdı.. Bir Günde 31 Cenaze..

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İKİ KARDEŞ 1’ER SAAT ARAYLA HAYATINI KAYBETTİ.. Korona virüs salgınında, mutasyona uğrayan virüsün çok daha kolay bulaşmasıyla ülke genelinde artan hasta ve ölüm sayıları, Malatya’da da önemli boyutlara ulaştı. Salgında, Malatya’da geçtiğimiz yıl Ağustos ve Eylül aylarında görülen yüksek ölüm oranları, Mart ayı ortalarından itibaren artarken, 21 Nisan Çarşamba günü Malatya Şehir Mezarlığı’nda, define hazırlık ya da defin işlemleri yapılan cenaze sayısı 31’e ulaştı. Bu ölümlerin nedenleri açıklanmazken, önemli bir bölümünün korona virüs salgınından kaynaklandığı değerlendiriliyor.Korona virüs nedeniyle vefat eden, 21 Nisan günü toprağa verilenlerden ikisinin 48 ve 57 yaşındaki iki kardeş oldukları bildirildi.

MALATYA’DA KORKUTAN ARTIŞ..
Sağlık Bakanlığı’nın haftalık vaka sayısını açıkladığı Şubat ayı ortalarından bugüne Malatya’da hasta sayılarında önemli bir artış olduğu, açıklanan rakamlarla da kendini gösteriyordu. Bakanlığın ilk haftalık vaka sayısı açıklamasında 8-14 Şubat tarihleri arasında Malatya’da 327 kişiye korona virüs teşhisi konulurken, bu sayı 10-16 Nisan tarihleri arasında 4 bin 510 kişiye yükseldi.

Malatya’da verilerin açıklanmaya başlanmasından bugüne kadar olan vaka oranları şöyle olmuştu:

-8-14 Şubat: Yüz binde 40,92,
-15-21 Şubat: Yüz binde 44,28,
-20-26 Şubat: Yüz binde 46,35,
-27 Şubat -5 Mart: Yüz binde 53,22,
-6-12 Mart: Yüz binde 92,66,
-13-19 Mart: Yüz binde 140,52,
-20- 26 Mart: Yüz binde 283,32,
-27 Mart-2 Nisan: Yüz binde 373,87,
-3- 9 Nisan: Yüz binde 504,0,
10-16 Nisan: Yüz binde 563,79.

İl nüfusu 800 bin olan Malatya’da, yüz bin kişiye göre toplam hasta artışı haftalık tablolara şöyle yansımıştı:

-8-14 Şubat: 327 kişi,
-15-21 Şubat: 354 kişi,
-20-26 Şubat: 371 kişi,
-27 Şubat -5 Mart: 426 kişi,
-6-12 Mart: 741 kişi,
-13-19 Mart: 1124 kişi,
-20- 26 Mart: 2267 kişi,
-27 Mart- 2 Nisan: 2991 kişi,
-3- 9 Nisan: 4032 kişi,
-10- 16 Nisan 4510 kişi.

21 NİSAN GÜNÜ 31 VEFAT..
Mart ayı ortalarından bugüne haftalık vaka sayılarındaki artış, aynı dönemde Malatya Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nün kayıtlarında da gözlenirken, son 1 aydaki günlük ölüm sayıları 21 Nisan Çarşamba günü en yüksek rakama ulaştı ve Şehir Mezarlığı’nda bir günde 31 cenazenin defin hazırlığı ya da defin işlemleri yapıldı.

21 Nisan günü, önemli bir bölümünün korona virüs salgını nedeniyle hayatlarını kaybettikleri belirtilen 31 kişinin isimleri şöyle:

İhsan Yılmaz- Yaş:51- Başharık Mh. Ertuğrul Gazi Sk. Battalgazi / Malatya
Abdulvahap Yetkin Tolga- Yaş:64- Bostanbaşı Mh. Barguzu Cad.Yeşilyurt / Malatya
Hüseyin Güldaş- Yaş:85- Çavuşoğlu Mh. Yatı Mektep Sk. Yeşilyurt / Malatya
İbrahim Sürücü- Yaş:89- İzzetiye Mh. Mücelli Cad.Battalgazi / Malatya
Şevki Koçak- Yaş:71- İskender Mah.Sığırcık Sk.Battalgazi/Malatya
İlhan Baydemir- Yaş:54- Salköprü Mah.Akçalı Sk.Yeşilyurt/Malatya
Recep Fırat- Yaş:67- Zaviye Mah.Hasanbey Cad.Yeşilyurt/Malatya
Ayşe Üngör- Yaş:87- Merkez Beydağı Mah.Şadırvan Sk.Battalgazi/Malatya
Ömer Asaf Demir – (Bebek)- Yaş:0- Battalgazi
Mahmut Şahin- Yaş:88- Tecde Mah.Heybetli Sk.Yeşilyurt/Malatya
Mehmet Başıbüyük- Yaş:89- Taştepe Mah.Şerefeli Sk.Battalgazi/Malatya
Ayşenur Zafer- Yaş:49- Malatya
Bebek Nayci- (Bebek)- Yaş:0- Malatya
Hayrettin Karabekmez- Yaş:72- Hacı Abdi Mh. İsmet Paşa Cad. Battalgazi / Malatya
Abdurrahman Börcek- Yaş:68- Battalgazi Mh. Karakurt Sk.Battalgazi/Malatya
Mehmet Güneş- Yaş:77- Yamaç Mh. Azerbaycan Sk.Battalgazi/Malatya
Şaban Soğancı- Yaş:81- Dilek Mh. Ana Cd. Yeşilyurt/Malatya
Ali Özdemir- Yaş:63- Cumhuriyet Mah.Akarsu Sk. Yeşilyurt/Malatya
Hüseyin Berktaş- Yaş:57- Balaban Mh. Şendereköyü Sk. Darende / Malatya
Kemal Berktaş- Yaş:48- Balaban Mh. Şendereköyü Sk. Darende / Malatya
Osman Dinçer- Yaş:83- Söğüt Mh. Doğanşehir / Malatya
İnsaf Şimşek- Yaş:65- Sarıhacı Mh. Akçadağ / Malatya
Ayşe İnan- Yaş:79- Sincik / Adıyaman
Şerif Akşahin- Yaş:88- Gündüz Mh. Pütürge / Malatya
Haney Değer- Yaş:84- Dedeyazı Mh. Doğanşehir / Malatya
Yeter Çakmak- Yaş:74- Arguvan / Malatya
Emine Gök- Yaş:58- Gedik Mh. Yeşilyurt / Malatya
Emine Arıbal- Yaş:82- Sarıkız Mh. Hekimhan / Malatya
Zeynep Erdoğan- Yaş:99- Konak Mh. Yeşilyurt / Malatya
Hüseyin Kılınç- Yaş:70- Çöşnük Mh. Bakırköy Sk.Battalgazi / Malatya
Güllü Gültekin- Yaş:90- Buzluk Mh. Yazıhan / Malatya

İKİSİ KARDEŞ 1’ER SAAT ARAYLA ÖLDÜ..
Bu arada, listede yer alan 57 yaşındaki Hüseyin Berktaş ile kardeşi 48 yaşındaki Kemal Berktaş’ın, korona virüs nedeniyle 1 saat arayla hayatlarını kaybettikleri bildirildi.

Paşaköşkü’nde market işleten iki kardeşin cenazeleri, doğum yerleri olan Darende- Balaban- Şendereköyü Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Güler HAZAR, malatyahaber.com

FOTOĞRAF: Korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden kardeşler Hüseyin (soldaki) ve Kemal Berktaş

huseyin kemal berktas kardesler

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak malatyahaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
DELİDİR

Ölenlerin Allah taksiratlarını affetsin, sayın ilgililer ve Malatya haber neden şu Malatya’nın umumi tuvaletlerinin kapanmasına yardımcı olmuyorsunuz yazıktır günahtır ve vebaldir buralar kapanmadık sürece Malatya’da bu illet bitmez lütfen buraları kapatın.

Hasan

Allah cümlesine rahmet eylesin ama Hüseyin ve Kemal abiler 30 küsür yıldan fazla esnaf olarak tanıdığımız çiçek gibi insanlardı hiç olmadı bu erken ölüm… (aşılamada dünya birincisiydik ocak ayında tabiri caizse “türk gibi başlayıp” yine sadece reklam yapıp sonunu dünya birincisi olarak getiremedik.. binlerce insan ölüyor duyan yok!!! Saçma eksik gedik kaçamak yasaklarla bilimden uzak pandemi mücadelesi bunca cana mal oluyor.. emeği geçenlere de tattırsın ilahi)

Egitimci

Özel okul ve dershanelerin denetlenmemesini ahbap çavuş ilişkisine bağlıyorum. Dershane ve özel okul sahipleri ilin ileri gelenlerini , üst yöneticilerini bir şekilde bağlıyor. Bu öncelikle il milli eğitimden başlıyor. Meb öğretmrnleri yasak olmasına rağmen çok rahat bir şekilde dershanelerde çalışabiliyor. Malatya ‘da bulunan özel öğretim kurumu sayısı çevre illerden ve merkezde bulunan okullardan fazla.Örneğin Fahri Kayahanda bulunan okul sayısı ve özel öğretim kurum sayısına bakabilirsiniz. Bu açılımın sebebi bu ilişkilerin varlığı olarak düşünüyorum. Kısacası arkası güçlü olanlar salgında olsa, ölüm sayısı binlere varan rakamlarda olsa para kazanma hırsı herşeyin önüne geçiyor. İşini hukuka uygun yapan dershaneler ve özel okullar falanca kurumların denetlenmemesi üzerine mevcut yasa dışı düzene uyum sağlamak zorunda kalıyorlar. Sayın cumhurbaşkanı bu dershaneleri kapatmıştı ama her ne olduysa eskisinden daha fazla çoğaldı. İlkokul 2den başlayan bir dershane sistemi ve fiyatlar en az bin 5tlden 15000 tlye kadar değişiyor. Devlet okullarını kapatıp dershane ve özel okullara göz yummak tam bir akıl tutulması.

Ahmet

Spor salonları karate boks salonları hala açık neden denetim yapılmıyor?Böyle giderse vaka günde 20bin olur

Nazım Ünsal

Son 24 saatte Türkiye’de 397 kişi koronadan öldü. 397
Aşılama hızıyla ilgili basit bir oran-orantı hesabı yaparsak aşılamanın tamamlanması bir yıllı buluyor. Vürüsle mücadelede hükümetin doğru düzgün bir iş yapmadığını biliyorsunuz. Kendinize dikkat edin.

Umut

AHHH hüseyin abim le kemal abim ruhum sızlıyor oldumu şimdi mekanınız cennet olsun on numara neşe dolu insanlardınız sizi çok özleyeceğim …

hasan ve suna

iki kardeş çok iyilerdi Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun, ailesine sabır ihsan etsin…

Hakan

Bu isin mantığı kalmamistir. Is artik çığırından cikmistir..Yaradan dur demeden bu işin biteceği yok..

Malatyalı

Dershaneler ve özel okullara denetim yapmadığımız sürece çocuklar arasında bu virüsün taşınmasını engelleyemezsiniz. Bu virüs sadece devlet okullarında mı var? Çarşı pazar öğrenci dolu. Yayılımın en büyük sebeplerinden biri olan çocuklar dershane dershane geziyor ve buna kimse dur demiyor. Merkezde dershane sayısı okuldan çok. Birilerinin cebi dolacak diye günlük 350 kişi ölüyor. Valilik esnaf denetimi yapacağına özel öğretim kurumlarını adaletle denetlesin…

FFM

Kongrelere devam toplantılara devam bunu da unuturmak için darbe bildiri nutuk oyunları
Bu ülkede hastalık eksik olmaz
Yilda 16 milyon avurpanin atık cöpü geliyor sanki türkiyede cöp yok her yer pet poşet sahipsiz cennet vatan

Vedat

Lütfen ama yayımlayın şu eleştirimi? Soru 1 Selahattin G. corona ile mücadelede ne yapıyor.Toplu ulaşım rezalet halde. Hala toplantı toplu gezi ve orgaznizasyon yapmıyor mu 2- Memet Ç ne yapıyor. Corona şüphelilerimi Almanya’ya mı yolluyor?3- Battalgazi Osman G. Birşey yapmamakta bişeydir modunda. 4- vekilller hak getire . Sebep mi lebalep kongre yapanların umrumda mı millet? 5- Şöför Şevket ve esnaf coronada ne yapıyor? 6- Ya medya halkı yönlendirmek için ne yapıyor? 7- İhsan koca zaten ne umurunda? 8- Vatandaş titizleniyor mu? 9- Taziye vs için emniyet /zabıta ne düzeyde müdahil? 10- Özel eğitim kurumları abartmadı mı? 11-Bu vefat geçen yıllarla kıyaslanınca vicdan, adalet , merhamet demiyormuyuz?

Vatandaş

ALLAH cc dünyamızı bu salgından ve bütün kötü hastalıklardan tez zamanda kurtarsın inşallah. Ölenlere rahmet eylesin mekanları cennet olsun. Ailelerine sabırlar versin AMİN.El Fatiha 🤲

Erhan

Huseyin abi ve Kemal mekanınız cennet olsun. Yattığınız yer incitmesin. Mahallemizin güler yüzlü bakkalı. Cok acı.

Malatyalı

Malatya’da yüz yüze devam etmemesi gereken ÖZEL OKULLAR yüz yüze eğitime devam ediyor bunu denetleyen yok soran yok artışların olması kadar da doğal hiçbir şey yok…Bu ölümlerden işini iyi yapmayanlar sorumludur.
Acaba Vali Bey ne düşünüyor.Yasak olmasına rağmen denetim yapılmıyor yada denetleniyor gibi yapılıyor.Sonra da vatandaşa dışarı çıkmayın diyorlar evinizde oturun diye mesaj atıyorlar şaka gibi,,🤣

Engin

Bende yedim

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 38 25 6 7 86 41 45 81
Fenerbahçe 38 24 7 7 69 38 31 79
Galatasaray 38 24 6 8 73 34 39 78
Trabzonspor 38 18 13 7 47 35 12 67
Hatayspor 38 17 9 12 61 51 10 60
Sivasspor 38 14 17 7 50 41 9 59
Alanyaspor 38 16 9 13 55 42 13 57
Gaziantep FK 38 14 13 11 54 46 8 55
Fatih Karagümrük 38 14 12 12 57 50 7 54
Göztepe 38 13 12 13 55 52 3 51
Konyaspor 38 12 12 14 48 47 1 48
Çaykur Rizespor 38 11 12 15 48 63 -15 45
Yeni Malatyaspor 38 10 14 14 47 49 -2 44
Başakşehir FK 38 11 11 16 41 55 -14 44
Kasımpaşa 38 11 10 17 43 54 -11 43
Antalyaspor 39 9 16 14 41 55 -14 43
Kayserispor 38 9 13 16 34 50 -16 40
MKE Ankaragücü 38 10 8 20 45 61 -16 38
BB Erzurumspor 39 9 10 20 41 66 -25 37
Gençlerbirliği 38 9 8 21 38 71 -33 35
Denizlispor 38 6 10 22 36 68 -32 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...