Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Kurtaralım İstedik.. Ama Gel Gör ki, Bunu Başaramadık”

Gündem

15-02-21 04:00

“Kurtaralım İstedik.. Ama Gel Gör ki, Bunu Başaramadık”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak’ın kuzeyinde terör yuvalarını dağıtmak için başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı’nda şehit olan 3 asker ile teröristler tarafından alçakça katledilen, şehit edilen 13 vatandaşımıza Allah’tan rahmet dileyerek “Bu kardeşlerimizin bir kısmı 5 yıl, bir kısmı 6 yıl bu teröristlerin ellerinde esirdi. O günden bugüne bu kardeşlerimizi nasıl bu teröristler alçakların elinden kurtaracağız hep bunun hesabını yaptı, çok uğraştık. En son bu operasyonların yapıldığı gece artık bu operasyonları yapmak suretiyle bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik” dedi.

Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda düzenlen AKP Rize 7. Olağan İl Kongresi’ne katılan Erdoğan, konuşmasına “Sözlerimi hemen başında içinde bulunduğumuz Efendimizin ‘Allah’ın ayı’ diyerek tarif ettiği mübarek Receb-i şerifinizi tebrik ediyorum. Bu mübarek günlerin milletimiz İslam alemi ve tüm insanlık için olmasını hayırlı vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum” diyerek başladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında, Türkiye’nin son 40 yılına damgasını vuran terör meselesini, geçmişten bugüne gelen ve geleceğe de uzanan bir perspektifte ele aldı. Erdoğan, “Irak’ın kuzeyinde terör yuvalarını dağıtmak için başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı’nda şehit olan 3 asker ile teröristler tarafından alçakça katledilen, şehit edilen 13 vatandaşımıza Allah’tan rahmet dileyerek “Bu kardeşlerimizin bir kısmı 5 yıl, bir kısmı 6 yıldır bu teröristlerin ellerinde esirdi. O günden bugüne bu kardeşlerimizi nasıl bu teröristler alçakların elinden kurtaracağız, hep bunun hesabını yaptık, çok uğraştık. En son bu operasyonların yapıldığı gece artık bu operasyonları yapmak suretiyle bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik. Gerek Savunma Bakanım gerek Genel Kurmay Başkanım, gerek Milli İstihbarat, gerek polis hep birlikte yapılan çalışmalar neticesinde adım atıldı ve ilk etapta bütün inlerine gireceğiz demiştik ya mağaralara gireceğiz, demiştik ya 42 terörist bu esnada gebertildi. Tabi bu süre esnasında esirleri, bunlar mağarada iyice köşe noktaya sıkıştırarak en sonunda, bunlardan bir tanesi ki şimdi Mecliste bununla ilgili biz bir bilgilendirme yaparak gerek İçişleri Bakanım gerek Savunma Bakanım, bunun bütün detaylarını Meclis’te de gündeme getirecekler. Bu sabah Grup Başkanımız Naci bey ile bunu da konuştuk. Bunun adımını da atacağız. Çünkü bunların parlamentodaki temsilcilerinde yalan bol. Bunlar dünyadaki koldaşlarına, yandaşlarına, paydaşlarına nasıl yalanlar söylüyorlar herhalde takdir edersiniz. Onlara fırsat vermeden işin gerçeği nedir bunları anlatacağız. Bunları arkadaşlarımız anlatacaklar. İşin içinde olan bizzat Savunma Bakanım, Genelkurmay Başkanım, İçişleri Bakanım anlatacaklar. Hakikatler ortaya çıksın. Tabi Batı bunları anlar mı? İsterse anlasın, istemezse anlamasın” şeklinde konuştu.

“Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz?”
Konuşmasında ABD’nın terör örgütüne verdiği desteklere ve Gara’daki 13 vatandaşımızın şehit edilmesinden sonra yaptığı açıklamaya da değinen Erdoğan, “İşte Amerika’nın yaptığı bir açıklama var. Evlere şenlik. Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz ? Hani siz PKK’nın yanında değildiniz ? Hani siz YPG’nin yanında değildiniz. Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız. Maalesef bunu başından itibaren hep gördük. Kuzey Irak’a binlerce tır bunlar tank getirdiler. Binlerce tır mühimmat getirdiler. Bunları teröristlere teslim ettiler. Bu teröristlerle bizim güvenlik güçlerimiz orada savaştılar. Şimdi artık yağma yok. Eğer biz sizinle NATO’da berabersek, eğer biz sizinle dünyada, NATO’da bu birlikteliğimizi sürdüreceksek bize samimi davranacaksınız. Teröristlerin yanında yer almayacaksınız. Eğer yer alacaksanız bizim yanımızda yer alacaksınız” diye konuştu.

“51’i ölü 53 terörist etkisiz hale getirildi”
Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin dünyanın en zorlu coğrafyalarının birinde gerçekleştirdiği son operasyonda şehitlerin kanını yerde bırakmadığını belirterek “51’i ölü, 53 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ordumuzun zaman ve mekan sınırı tanımaksızın ülkemizin ihtiyaç duyduğu milletimizin bekası için gereken her harekatı kendi imkanları ile yürütebilecek seviyeye ulaşmasıyla Allah’a hamd olsun gurur duyuyoruz. Her geçen yıl daha da gelişen kabiliyetler, donanımı, teknoloji ve insan gücüyle Türk ordusunun önünde durabilecek ne bir terör örgütü ne de piyon ne bir güç vardır. Son harekatımızda bu gerçeği bizler bir kez daha gördük. Ancak askerimizin karşısında duramayan terör örgütü maalesef alçaklıkta sınır tanımıyor. Bunları biliyorsunuz üstadın lafıyla; ‘alçak’ değil, bunlar çukur. Çünkü alçaklık irtifadır, onun için bunlara yakışanı tam oturtmamız lazım. Bölücü örgüt PKK’nın yıllar önce kaçırdığı bir kısmı 5 yıl önce, bir kısmı 6 yıl önce kaçırıldı. Bunların içinde polis, asker ve öğretmen var. Ama gel gör ki, bunu başaramadık. En sonunda alçaklar bu kardeşlerimizi artık baktılar ki buradan kaçış çıkış yok. Bunları sözde lider durumunda olanı şuanda Malatya’da bütün tetkikler yapılıyor hatta arkadaşlarla istişaresini yaptık, aileleri bizzat gelip görsünler. Aileleri de gelip görmek suretiyle Malatya morgunda bunlar onlara gösterilerek teslimi yapıldı” ifadelerini kullandı.

“Bu masumların kanı terör örgütüne sahip çıkan, destek veren, sempati sergileyen herkesin eline bulaşmıştır”
“Bu masumların kanı Irak’ta veya Suriye’de hangi isimle faaliyet gösteriyor olursa olsun terör örgütüne sahip çıkan, destek veren, sempati sergileyen herkesin eline bulaşmıştır” diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu sözüm kendi ülkelerinde elinde çakı olan herhangi birisini bile potansiyel terör tehdidi olarak görenleredir. Diyor ya parlamentoda uzantıları ‘ellerinde çakı bile yok’ diyor. Vicdansızlara bak. Çakı yokmuş ellerinde. Bomba var, her türlü silah var ama çakı yok. Bu sözüm sosyal medya dahil, her platforma teröre karşı sempati gösteren, hatta bunun imasını dahi yapanlar karşı en tedbirleri uygulamaktan kaçınmayanlaradır. Bay Kemal bunları iyi dinle. İyi öğren. Bu öyle sıradan değil. Kimin nerede ne yaptığını biz gayet iyi biliyoruz. Ama sende bunları öğreneceksin. İstesen de istemesen de öğreneceksin. Bu sözüm yanına aldığın paydaşlarında, ortaklarında Ankara’dan İstanbul’a yürümeye benzemez. Bu gerçekleri iyi öğreneceksin. Kimlerle beraber olduğunu iyi öğreneceksin. Bununda bedelini bu millet size öğretecek. Bu sözüm toplum huzurunu, ülke güvenliğini, milli çıkarlarını tehdit herkese ve her kesime dünyayı dar edenleredir. Bu sözüm demokrasi, hak, özgürlük kılıfı altında ülkemizdeki terör örgütleriyle onları siyasi ve sivil görünümlü uzantılarına sınırsız destek verenleredir. Bu sözüm ülkemiz içinde terör örgütleriyle ve onların uzantıları ile aralarına hiçbir mesafe koyamayanlaradır. Bu sözüm Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin kararlarını hiçe sayıp, terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecralarınadır. Evet hepiniz bu 13 silahsız masum insanın alçakça infazından sorumlusunuz. Üstelik bu aynı terör örgütünün ilk katliamı da değildir. Bölücü terör örgütü ekranları başında bizi izleyen milletim bunları lütfen iyi takip etsin.”

Rize, iha

erdogan rize

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
22 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mlx

2 günlük yas ilan edilseydi,bütün camilerimizde öğlen namazından sonra şehitlerimiz için bir mevlit okunsaydı,iyi olurdu diye düşünüyorum.ben öyle aşırı muhafazakar biri değilim ama muhafazakar geçinen siyasi partiler neden düşğnmedi bunu.

Cemal

Maşallah kongre değil şenlik var sanki olan garibana oldu. Kimin eli var sizce bu masum insanların kanında. İçimde düşünerek soruyorum Yazıklar olsun.

Gompile Malatyalı

Abe askeri liseler kapandı, anaları başörtülü olan subaylar fetöden atıldı, gardaşıma diyem askeri hastaneler de kapatıldı, ağama diyem üniversiteler de pandemiden dolayı kapalı. Ha az kalsın unutuyordum. Bir de Öznur Çalık kapandı

Ali Kaya

İsrail gibi bir devlet, askerinin ölüsünü, evet ölüsünü Hamas’ın elinden almak için tutukladığı 50 Hamas üyesini serbest bıraktı.Yani pazarlığa oturdu. Her açıdan hesapsız, başarısız, fiyasko ile sonuçlanmış bu operasyonun sorumlusu da dıj güjler ve sosyal medya hesapları ve muhalefet oluyor ha ? 20 yıldır iktidardasınız ve 400 kilometrelik sınırımıza PKK devletini kim kurdu? Irak’ı, Suriyeyi, Libyayı vs. kim karįştırdı ? BOP eşbaşkanlarını görevi nedir?

Ali Kaya

Tıka basa dolu şu kongre salonunun karşısındaki lokantada 2 kişi yemek yiyemiyor. Allah cezanızı verecek. Allaha havele ediyorum sizi

Samet

Çok güzel özetlemişsiniz. Böyle görünce insanın Koronaya falan inanası gelmiyor. Oy kazanayım derken oy kaybetmeye hızla devam..

Türk

Pandemiden dolayı bir çok iş yeri tiyatrolar sinemalar her yer kapalı iken işlerine geldiği zaman toplantı miting vs yapabiliyorlar bu tamamen ötekileştirme ve bencilliktir

Nazım

Kongrede şakalar espriler havada uçuşuyordu.

mlx

Milli yas ilan edileceği yerde,kongrelere devam.olan gariban vatandaşa oluyor.ocağı sönüyor bunlar kongre derdinde.gülüyor eğleniyor.

uğur türkan

Tamamen boş yeri geldiği zaman milliyetçi,muhafazakar yeri geldiği zaman muhalefet top yekün terörist ama icraate geldiği zaman arşınlamış,zincir halinde hikayeler.Güçlü devlet bu değildir askerini,polisini, vatandaşını terör örgütünün elinden alamayan devlet kuru sıkı devlettir !! Sadece kendinden olmayanı ötekileştirip,kutuplaştırarak kendi istikbalini,siyasi geleceğini düşünmekle bu işler yürümez kanaatindeyim ! Allah hidayet etsin.

Muharrem

Bu “ötekileştirme” iyice moda oldu.Acaba imam hatip orta okuluna gitti diye askeri liselere alınmayan çocuklar, baş örtülü olduğu için askeri hastanelere alınmayan subay anneleri , baş örtülü olduğu için üniversitelere alınmayan öğrenciler , memurlar vs vs. Bunlar bir zamanlar “öteki” değil miydi.bir çok alanda özgürlük geldi.hiç taşa etmeyin artık hepimiz “butekiyiz”

Gompile Malatyalı

Abe askeri liseler kapandı, anaları başörtülü olan subaylar fetöden atıldı, gardaşıma diyem askeri hastaneker de kapatıldı, gardaşıma diyem üniversiteler de pandemiden dolayı kapalı. Ha az kalsın unutuyordum. Bir de Öznur Çalık kapandı.

uğur türkan

Muharrem bey yanı bir nevi mazlum’un gücü eline aldığında kendisine yapılanları misli ile başkalarına yaptığını sanırım kısmen kabul ediyorsun yani şu konuşmlardan bunu anlıyorum peki muharrem bey hangi kitapta bu var madem imam hatip diyorsun,madem başörtü diyorsun belli ki dini açıdan bilgili birisin bir bunu açıkla bakalım bizde bilelim ? hangi kitapta var insanı makam için ötekileştirip,bölmek ?

Kara44

Kurtarsalardı Geçen Çarşamba ki Müjde oydu..Olmadı Olan..13 Yiğide Oldu..Allah Gani Gani Ramet Eylesin..Unarım Bizlere Haklarını Helal Ederler Ama Sanmıyorumki Edeler..😞😞

Gompile Malatyalı

Tabi siyasi şowa çevirevekti , yemedi

Adil

Lafontenden masallar..

Ozan Işık

İşte onun için büyük devlet değiliz. Şayet bir ABD veya Rus askeri teröristlerin elinde olsaydı yeri göğü inletir, o dağ veya çölü onlara dar ederdi!

Malatyalı

Zaten öyle yaptı. dünyada hiçbir ordunun giremediği yerlere girdi. Teröristle pazarlık yapsaydı sen nasıl devletin diyecektin. . Yapmadı gidip almaya çalıştı olmadı. Sen daha ne boş atar yapıyorsun. Senin bu söylemlerin teröriste moral. Türk askeri hepsinden güçlü ve ihtişamlı. Birqzda bu tarafı güçlü gör. Zor ama başarırsın işallah

Ozan Işık

5 yıldır alamadıysa ortada bir büyük yok. Ayrıca “pazarlık yapsın” diye bir şey demedim.

Kaplan44

Sen amerikan fil lerine çok bakmışsın. Sene 2002 veya 2003 gibiydi çeçenler sinemadaki Rus vatandaşlarını rehin almıştı. Putin vatandaşlarını kurtaramayınca içindeki herkesi kimyasal gazla zehirledi. Ne olur aç Google bak. Sene 2014 de abd Yemen’deki rehin vatandaşlarını kurtaramadı. Hani yerle bir ediyordu heryer. Aç bak Google. Neyse ben sana bunları niye anlatıyorum ki. Aman boş ver. Amerika ve Rusya en en ennn büyük. Bununla mutlu ol paşam

Mehmet

Boş ver kardeş bunlara laf anlatamazsın bunlar devlet yönetmeyi bakkal yönetmeye benzetiyor gerçi bakkalı versen onuda yönetemezler. yıllardır kurtarmak için ellerinden geleni yaptılar başka bir ülkenin toprağı sonuçta. Allah rahmet eylesin ellerinde silah olmadan şehitlik mertebesinin en üstüne çıktılar.

Abdullah

Bunun da onlardan biri olduğunu kabul ediyorsun yani.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 27 19 3 5 59 27 32 60
Galatasaray 28 18 4 6 55 23 32 58
Fenerbahçe 28 18 4 6 52 28 24 58
Trabzonspor 28 15 6 7 35 29 6 51
Alanyaspor 28 13 7 8 44 28 16 46
Hatayspor 28 13 7 8 48 35 13 46
Gaziantep FK 28 11 10 7 40 32 8 43
Fatih Karagümrük 28 11 8 9 43 37 6 41
Göztepe 28 10 9 9 40 33 7 39
Antalyaspor 28 7 15 6 26 31 -5 36
Sivasspor 27 7 13 7 31 32 -1 34
Konyaspor 27 8 8 11 33 34 -1 32
Yeni Malatyaspor 28 7 10 11 35 39 -4 31
Kayserispor 27 8 7 12 22 32 -10 31
Kasımpaşa 28 8 6 14 31 44 -13 30
Başakşehir FK 28 7 8 13 30 45 -15 29
Çaykur Rizespor 27 6 10 11 31 44 -13 28
MKE Ankaragücü 27 7 5 15 31 45 -14 26
BB Erzurumspor 28 6 8 14 27 46 -19 26
Denizlispor 27 6 6 15 26 48 -22 24
Gençlerbirliği 27 5 6 16 22 49 -27 21

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...