SON DAKİKA

Maaşının Üçte Birini Onlara Harcıyor

Maaşının Üçte Birini Onlara Harcıyor
PAYLAŞ

Darende ilçesi Balaban Mahalle Muhtarı Cemal Çelebi, örnek bir davranış sergileyerek, her ay muhtarlık maaşının üçte birini mahallesinde sahipsiz hayvanların tedavi ve beslenme gibi ihtiyaçları için harcıyor

Balaban Mahallesi’nin Muhtarı Cemal Çelebi, her ay muhtarlık maaşının üçte biri olan 700 TL'yi, mahallerinde aç kalan ve tedavi ihtiyacı duyan sokak hayvanlarına ayırıyor. Korona virüs nedeniyle hijyene önem veren yerel yönetimler tarafından mahallerde hızlı toplanan çöplerin sokak hayvanlarının aç kalmasına neden olduğunu belirten Çelebi, bu hayvanların ihtiyacını ise muhtarlık maaşından ayırdığı bütçe ile karşılamaya başladığını kaydetti.

Yaklaşık 3 aydır hayvanların yeme, içmi, tedavi gibi ihtiyaçlarını cebinden karşıladığını belirten Muhtar Çelebi, "Pandemi sürecinde kentte hijyenin sağlanması amacıyla yerel yönetim tarafından çöpler hızlı toplanıyor, sokak hayvanları ise yemek bulmakta zorlanıyor. Havaların kurak geçmesi ve hayvanların içme suyuna ulaşması da taşra alanlarda bir sorun olarak görünüyor. Mahallemdeki başıboş hayvanların bu durumları beni çok üzüyordu. Bu nedenle yaklaşık 3 aydır hayvanların ihtiyacını her ay muhtarlık maaşımdan ayırdığı 700 TL'lik bütçe ile karşılıyorum. Bundan zevk alıyorum. Muhtar olarak öncelikli görevim yöreme hizmet, yaşam standartlarını iyileştirmeye gayret göstermek ama her canlıyı koruyup ihtiyaçlarını da gidermek insanlık görevimiz. Ben de her ay muhtarlık maaşımın 3'te birini bu hayvanların bakımlarına ve yemlerine harcıyorum" diye konuştu.

iha

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız