Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Malatya Siyasi Anlayışımızın Kalesi Olan Şehirlerimizden”

Gündem

27-11-2019 tarihinde yayınlandı.

“Malatya Siyasi Anlayışımızın Kalesi Olan Şehirlerimizden”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye bütün bu meydan okumalara karşı dimdik ayakta duruyor, güçlü bir şekilde yoluna gidiyor ve Türkiye, uluslararası arenada her türlü tezini kabul ettiriyor. Kimseden çekinmeden, korkmadan, kimsenin boyunduruğu altına girmeyi asla kabul etmeden, kimsenin siyasi gündeminin bir parçası haline düşmeden, kimseye zulmetmeden bu coğrafyada yaşayan insanların hepsinin hakkını, hukukunu korumak için mücadele ediyoruz” dedi.

Kurtulmuş, AKP Malatya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Kurtulmuş, Malatya’nın sembol şehirlerden birisi olduğunu ifade etti.

Kurtulmuş, Malatya’nın milletin birlikte, beraberlik içerisinde geleceğe doğru umutla yol almasını ifade eden, sağlayan önemli şehirlerden birisi olduğuna dikkat çekerek, “Malatya, bizim siyasi anlayışımızın ve geleneğimizin tabiri caizse kalesi olan şehirlerimizden birisi” dedi.

Türkiye’nin son derece zor bir süreçten geçtiğini dile getiren Kurtulmuş, “Türkiye her gün bir takım yeni meydan okumalarla karşı karşıya kalıyor. Bir taraftan Barış Pınarı Operasyonuyla birlikte hemen güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör devletini elimine ediyoruz, diğer taraftan Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon ve petrol arama faaliyetleri dolayısıyla el aleme laf anlatmak, duruşumuzu net bir şekilde ortaya koymak durumunda kalıyoruz, diğer taraftan her gün S-400’ler meselesi üzerinden Türkiye’ye karşı bir siyasi gündem oluşturmak isteyenlere karşı tavrımızı ortaya koyuyoruz. Ya da F-35 meselesi ya da bir başka yerden bir başka ülkeden sözde Ermeni soykırım meselesiyle ilgili parlamentolarına taşıdıkları siyasi gündemlerle muhatap oluyoruz” diye konuştu.

numan kurtulmuşKurtulmuş, Türkiye’nin yaşadığı coğrafyada bedelini ödeyen bir ülke olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu aziz millet, Anadolu kıtasında yaşamanın bedelini bizim atalarımız ödemiştir, bizde ödüyoruz. Bugün Allah’a çok şükür Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye bütün bu meydan okumalara karşı dimdik ayakta duruyor, güçlü bir şekilde yoluna gidiyor ve Türkiye, uluslararası arenada her türlü tezini kabul ettiriyor. Kimseden çekinmeden, korkmadan, kimsenin boyunduruğu altına girmeyi asla kabul etmeden, kimsenin siyasi gündeminin bir parçası haline düşmeden, kimseye zulmetmeden bu coğrafyada yaşayan insanların hepsinin hakkını, hukukunu korumak için mücadele ediyoruz. Bizim en büyük gücümüz bu süreçte Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mükemmel bir liderliğin ortaya konulması ve aynı zamanda her yerde aynı tezin ve sözün güçlü bir şekilde muhataplarımızla paylaşılmasıdır. Ruslarla konuşuyoruz, görüyorsunuz onlara da aynı şeyi söylüyoruz. Amerikalılarla konuşuyoruz, onlara da aynı şeyi söylüyoruz. Avrupalılarla konuşuyoruz, onlara da tezlerimizi anlatıyoruz. Özel toplantılarda Cumhurbaşkanımız masada ne konuşuyorsa, onu meydanlarda da, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda konuşuyor. Birisine başka ötekine başka bir şey demiyoruz. Bizim derdimiz, hedefimiz bellidir. Emperyalistlerin hallaç pamuğu gibi dağıttığı bu coğrafyanın yeniden birliğini, dirliğini sağlamak için mücadele ediyoruz. Bir asıl evvel Osmanlı Cihan Devletini paramparça ederek, bölüp, parçalayanların bir asır sonra bu oyunun ikinci perdesine müsaade etmeyeceğimizi söylüyor ve bunun için mücadele ediyoruz.”

“Büyük oyunu görüyoruz” diyen Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti:

“Oyun sadece FETÖ, PYD/PKK meselesi değildir. Büyük oyun; bu coğrafyada bir asır evvel sınırlarını böldükleri halkların bu sefer gönüllerini ve zihinlerini bölmek oyunudur. Türk’ü Kürt’e, Kürt’ü Arap’a, Arap’ı Acem’e, Sünni’yi Şii’ye, Şii’yi Sünni’ye düşman etme oyunudur. Oyun, bu coğrafyanın asırlardır emdikleri kanını, iliğini tamamıyla emerek, emperyalist güçlerini besleme oyunudur. Bu oyuna karşı çıkıyoruz. Bu oyunu bozuyoruz. Allah’ın izniyle, sizlerin gayretiyle bu oyunu bozmaya devam edeceğiz ve biz bu milletin oyununu oynayarak inşallah daha ileriye gideceğiz.”

Kurtulmuş, AKP’nin sadece sıradan bir siyasi hareket, siyasi parti olmadığını ifade ederek, “AK Parti, bir büyük medeniyeti yeniden ihya ve inşa etme hareketinin adıdır. AK Parti, sıradan bir davanın, partinin adı değil, bir büyük medeniyet hareketinin adıdır. Bir dava hareketidir” dedi.

Kurtulmuş, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin hakkında sarf ettiği sözlere ilişkin, şunları kaydetti:

“Maalesef 28 Şubat’tan kalma bir söz 20 sene sonra tekrar mecliste hortlatıldı, ‘Şu kadına haddini bildirin.’ Malatya 28 Şubatı iyi tanır değil mi? Şurada, üniversitenizin kapısında 18 yaşındaki gencecik kız çocuklarına ne zulümler yaptıklarını dün gibi hatırlıyorum. Başlarında ‘başörtün var’ diye o gencecik kızlarımıza o zulmü yapan zihniyet. İnanın ki bende şöyle zannediyordum, hepimiz de öyle zannediyorduk, vakit geçti, köprünün altından çok sular aktı, bir daha böyle şeyler olmaz, bir daha böyle şeyler düşünenler olmaz, böyle şeyler telaffuz edenler olmaz zannediyorduk ama 20 sene baktık ki Cumhuriyet Halk Fırkası’nın zihniyeti olduğu gibi orada duruyor. Evet, özür diledi bir mana ifade etmez. İnsanın böyle heyecanlı olduğu, kavga ettiği ortamlarda nereden çıkar söz zihninin arkasından. Oradan zihninin arkasından bir söz çıktı hem de şifre bir söz. Bir nottu, bir klişe, bir şifre ‘şu kadına haddini bildirin.’ Hala Cumhuriyet Halk Fırkası’nın böyle bir zihniyete sahip olması elem vericidir, üzüntü vericidir. Bendeniz Cumhuriyet Halk Fırkası’nın genetiğinin değişmediğine inananlardanım. Bakmayın son İstanbul, Ankara seçimlerinde böyle geniş kitlere sevimli gelecek laflar söylediklerine sakın ha kanmayın. Kriz zamanında ne çıkıyor arkadan barışa, kardeşliğe, dostluğa ilişkin bir cümle değil 28 Şubat’ın o ürkütücü, korkutucu cümlesi çıkıyor, ‘Şu kadına haddini bildirin.’ Bu Cumhuriyet Halk Fırkası’nın içindeki CHP’li bazı demokrat kardeşlerimizi tenzih ederim ama bazılarının zihnini arkasında hala 28 Şubat özlemi vardır. Hala bazılarının zihninin arkasında 27 Mayıs özlemi vardır hatta belki hala bazılarının zihninde İstiklal Mahkemelerinin özlemi vardır. O devirler geride kaldı, bu millet inşallah sadece milli iradeye hürmet ederek, milletin sözüne itibar ederek, sadece demokratik kurallar içerisinde iktidarın el değiştirmesine dikkat ederek, halka saygı duyarak olgun bir demokrasiyi başaracaktır.”

Kurtulmuş, Beştepe’ye giden CHP’li siyasetçi iddialarına ilişkin ise şunları söyledi:

“İnsan şuna üzülüyor; hala böyle bir takım manipülasyonlarla siyasette nefes alma, siyasette konum kazandırma, siyasette bir takım yalan, iftira vesaire üzerinden konum belirleme çalışmalarına düşüyor olmaları da ne kadar aciz, ne kadar zavallı, ne kadar beceriksiz, ne kadar tutarsız olduklarını da ortaya koydu. Ellerine, yüzlerine bulaştırdıkları müptezel bir iftira var. Milletimiz bunu da görüyor, hesabını sandıkta soracak.”

Toplantıya, AKP Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca, belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

kurtulmuş malatya2

kurtulmuş malatya3

kurtulmuş malatya4

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
alim

hangi siyasi anlayış,”HARUN” iken mi? “KARUN” iken mi?

Ozan

Işte bizde bundan utanıyoruz ys

Sait bey

Yüzde 70 oy veren malayada belediye personeli maaşı düştü, motas zam maski zam yapti hakkimizi iyi verdiniz helal olsun.

Emre

Maas düştüyse belediye de kpss gir memurluğa gec

orhan

hiç bir şe y anlatmayın siyasi anlayışınızın şehri olan malatya
size 17 senedir oy verdi allah aşkına siz ne verdiniz onu anlatın kuzey çevre yolumu hızlı trenmi sahi ne verdiniz ama malatyalı demekki memnun kimse şikayet etmesin

Erdem

Öncelikle insanların telefonlarına cevap vermeyen,insanların sorunlarına yaklaşmayan ihsan koca’nın il başkanlığında olmaması kanaatindeyim. Siyaset;insanları kandırmayla olmaz,insanlara hizmet etmeyle olur. Bülent Tüfenkçi BAKAN iken aranıp ulaşılabiliyor idi,sorunları dinliyor çözüm noktasında yardımcı oluyordu. İhsan KOCA ve Öznur HANIM öncelikle temsil ettiği insanların telefonlarına Cevap vermeyi öğrensinler ondan sonra şovmenlik yapsınlar.İhsan KOCA ve Ekibine İSTİFAAAA….

Mehmet

malatya sizin siyasi anlayışınızın kalesi ama o ön koltukta oturanların hiçbiri o siyasi anlayışa sahip değil

Cahit

Siyasi anlayışınızın kalesi olduğu için Malatya en çarpık kentleşme en çok işsizlik en çok trafik en zayıf belediye hizmetleri en zayıf bakanlık hizmetleri Malatya ya nasip oluyor hep nerede hızlı Tren nerede kuzey çevreyolu nerede alternatif yollar İsmetpaşa caddesi Fahri Kayahan birde altı kayısı bulvarı dışında şehrin batı mahallelerinde ana arter yok en az 300 400 bin nüfusa 3 ana arter bu Malatya kenti daha çok çeker

Emre

Sıkıldık. Tek kelime ile sıkıldık. Sürekli aynı laflar.

AKAB

Malatya Ak Partinin kalesi ..evet..ama Ak Parti hakkini verdimi?tabiki hayir…..çevre yolu varmi?..merkezde trafik rahatligi icin belediyeye ait uygun ucretli kapali otopark varmi? Kenar mahallelerin uygun kaldirim ve yolu varmi?carsi merkezde urunleri anne caddede kaldirim uzerinde satan esnafa bir yaptirim gucu varmi?Fakir ailelere belediye bir destek veriyormu?nifusa yetecek kadar devlet hastanesi varmi? Otobus yolcu ucretleri halkin cebine uygunmu? İçilmeyecek derecede kötü olan şebeke suyunun fatura miktari ahlaka mantiga uygunmu?.belli kodamanlarin işleri yailirken kurallar hice sayilip,bir garibanin işi yapilacagi zaman 50 tane engel kural seklinde onune konuluyormu?. Daha neler neler….Ama her secimde iyi niyetli..bazilarinin gozunde ise artik saf olarak gorulen halkimiz,yani biz %70 i yapistiriyoruz…Ahh Ahhh nerde 2002 deki heyecan….nerde 2002 deki canla başla calisan ak partililer

Kemal

Akp genel başkan yardımcısı sıfatıyla neden devlet kurumlarına ait araçlar ve kurumlar kullanılıyor?

Kemal

Evet siyasi anlayışınıza desteğimiz tam. Memleketimize yollar hastaneler havaalanı inşa ettiniz. Size nasıl destek vermeyelim?

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 15 12 3 0 31 11 20 39
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 15 7 3 5 20 23 -3 24
Galatasaray 15 6 5 4 21 19 2 23
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Beşiktaş 15 6 3 6 22 22 0 21
Adana Demirspor 15 5 5 5 20 20 0 20
Sivasspor 15 4 7 4 21 15 6 19
Kayserispor 15 5 4 6 20 22 -2 19
Altay 15 5 3 7 20 23 -3 18
Antalyaspor 15 5 3 7 18 22 -4 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 15 2 5 8 14 22 -8 11
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...