Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Malatya’mızın Tamamına Eserlerimizle Mühürümüzü Vuruyoruz”

Gündem

13-01-2021 tarihinde yayınlandı.

“Malatya’mızın Tamamına Eserlerimizle Mühürümüzü Vuruyoruz”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’ya eğitimden sağlığa, spordan altyapıya kadar pek çok alanda son 18 yılda toplamda 23,5 milyar TL tutarında yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. Çalık, “18 yılda yapılan icraatları anlatmaya vakit yetmiyor. Milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Milletvekili Çalık, AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve partililerle birlikte Malatya’nın Arapgir ilçesini ziyaret etti. İlk olarak Arapgir AKP İlçe Teşkilatında partililerle bir araya gelen Çalık, Türkiye’de yaşanan çok ciddi hadiselerin olduğunu ve bunların hepsine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde karşı durduklarını ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik “sözde Cumhurbaşkanı” ifadesine sert bir tepki gösteren Çalık, “CHP’nin ilk genel başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, CHP’nin başına kurtuluş mücadelesini vererek geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna vesile olarak geldi. O dönem bütün cephelerde savaşarak, mücadele ederek CHP’nin başına geldi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu oldu. Bugünkü CHP genel başkanının CHP’nin başına nasıl genel başkan olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Atatürk’ün kurduğu CHP’yle bugünkü CHP arasında dağlar kadar fark var. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başına ‘sözde’ demesi, onun haddi değildir. Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı makamına milletimiz getirmiştir. Eğer sen bu milleti saymıyorsan, milletin verdiği yüzde 52 oyu görmezden geliyorsan, milletimiz bugüne kadar 10 seçimde sana nasıl cevap verdiyse bundan sonrada vermeye devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Allah nasip ederse 2023’te de bir kez daha seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacaktır” diye konuştu.

“Malatya’mızın tamamına eserlerimizle mührümüzü vuruyoruz”
Milletvekili Çalık, Malatya’ya eğitimden sağlığa, spordan altyapıya kadar pek çok alanda son 18 yılda toplamda 23,5 milyar TL tutarında yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. Çalık, “18 yılda yapılan icraatları anlatmaya vakit yetmiyor. Milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi. Çalık, Arapgir ilçesine her alanda önemli hizmetler getirdiklerini ve getirmeye de devam edeceklerini belirterek, “Anaokullarımızı, ilkokullarımızı, ortaokullarımızı, lisemizi ve meslek yüksekokulumuzu Arapgir’imize kazandırdık. Bu noktada da Arapgirli işadamlarımıza da hassaten teşekkür ediyorum. Arapgir’in eğitim yatırımlarını tamamlarken, sağlık yatırımlarını da hala devam ettiriyoruz. 25 yataklı hastanemizi bitirdik, yanına ek bir hastane binası yapıyoruz. 11 milyon TL proje tutarı olan ek binamızın kaba inşaatı bitmek üzere 2021 yılında tamamlanmış olacak. Bunun yanında yeni bir Toplum Sağlığı Merkezini ilçemize kazandırıyoruz. Arapgir’imizde gençlerimize yönelik yatırımlarımızda devam ediyor. Gençlerimizin talebiyle kapalı yarı olimpik yüzme havuzunu yaptık. Bunun yanında sentetik çim yüzeyli futbol sahasını kazandırdık. Meslek yüksekokuluna spor salonunu kazandırdık ve öğrenci yurtlarını yaptık. Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ve bakanlıklarımız aracılığıyla atalarımıza ve tarihimize sahip çıkıyoruz. Yeni cami onarımlarımız, restorasyonlarımız devam ediyor. Yeni Cami onarımı için 8 milyon 540 bin liralık bütçe ayrıldı. Projede yeniden revize edilerek, yeni cami restorasyonları tamamlanmış olacak. Arapgir ilçesindeki il bağlantı yolları için Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na dosyamızı verdik bizde yakından takip edeceğiz. Önce projesi hazırlanacak, sonrasında da proje yapımla ilgili süreci de takip edeceğiz. 4 adet köprünün restorasyonları da yapılacak. Karayollarımızla toplam proje uzunluğu 29 kilometre olan Arapgir-Divriği yolu bu bölgemize kazandırdık. Yine toplam proje uzunluğu 11 kilometre olan Yazıhan-Arapgir 16.bölhe hudut yolunun 3,4 kilometresi bitümlü sıcak asfalt, 7,2 kilometresi ise statik kaplama ile bölünmüş yolumuz tamamlanmış vaziyette. Arapgir şehir görünüşüne kavuşuyor. 18,6 kilometrelik Arapgir-Kemaliye yolu, Kozluk Köprüsü, çalışması tamamlandı. Yine 45 kilometrelik Keban-Arapgir-Divriği ayrımı Arapgir-Kemaliye il yolu Malatya il sınırına kadar 25 kilometresi tamamlanmış vaziyette. Halkbank’ın şube açması için gerekli girişimlerde bulunmuştuk. İlçe merkezinde uygun yer bulunması halinde şube açılmış olacak. Deregezen(Söğüt Çayı) Yeraltı Barajı, Cevizlidere Göleti ve Sulaması ile Kozluk Regülatörü ve Sulaması için DSİ ile görüşmelerimizi yaptık. ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ diyerek Malatya’mızın tamamına eserlerimizle mührümüzü vuruyoruz. Çünkü biz gökkubbede baki kalan hoş sadaların en güzellerinin işte bu hizmetler, işte bu eserler olduğunu gayet iyi biliyoruz” diye konuştu.

“Arapgir’e önemli hizmetler yaptık”
AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca ise Arapgir’e önemli hizmetler yaptıklarını ifade ederek, bundan sonrada hizmetlerin devam edeceğini belirtti. Yenilenen AK kadrolarla birlikte durmadan hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini anlatan Koca, “El birliğiyle Arapgir’imiz için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Çalık ile İl Başkanı Koca, daha sonra Türkiye Beyazay Derneği Arapgir Şube Başkanlığını, Arapgir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasını, Arapgir Muhtarlar Derneği Başkanlığını, Arapgir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifini ve Arapgir MHP ilçe teşkilatını ziyaret etti. Esnaf ziyaretinde de bulunan Milletvekili Çalık ve İl Başkanı Koca, vatandaşlarla da uzun süre sohbet ettiler ve yaptıkları çalışmaları anlattılar.

Bülten

calik arapgir1

calik arapgir2

calik arapgir3

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
21 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
unur

Kamu ve özel sektör torpilli işe alımlarınız çok büyük bir eserdi. En değerli eseriniz Kızılay fabrikasına aldırdığınız torpilli eserler. Kızılay denetim kurulu başkan yardımcısı adıyamanlı olduğu için işe alınanlar hep adıyamanlı . Öznur çalık akp diyor ya davası hikaye torpilli olunca dava havada kalıyor.

umut

özel ve kamu sektöründe torpilcilik eserleriniz saymakla bitmez en son kızılay fabrikası torpilleri çok edeğerli eserlerdi. Torpilileriniz akp den üstün olmuş

Mutasım
Pütürgeli

Eserler den geçilmiyor maşallah eserlere devam malatyayı altın şehir yaptınız reklama devam

Bünyamin

Öznur hanım böyle olmazki. Senin kardeşin Ankara’da fırsat bulamamış, gelmiş üniversitedeki rektörlük makamında kocası için, tabi sizinde sevgili biricik eniştenizin doğum gününü kutlamış, sizi çağırmamış. Çok ayıp çok. Fotoşopta fotoğraf üzerinde oynamışlar ama saklayamamışlar. Ankara’da 40 gün kalmıştı, çocuklarıyla kocasının neden doğum gününü sıcak yuvasında değilde rektörlük makamında yapmış.

Banazili

Ne varsa sattiniz cok guzel AVM ler inşaa ettiniz tesekkurler.

M.Sinan ÖZTAN

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu için hakarete varan sözleri için ne diyeceksin Öznur hanım.Milletimiz artık her şeyi biliyor.Parti olarak bunun sıkıntısı içindesiniz.

Rami

İyi vurun mührü birdaha gelemeyeceksiniz

orhan ince

18 yılda 23,5 milyar nereye harcandı yeşiltepede bir şey görmedimde yapşlan 3 tane muhtar evi onuda belediye yaptırdı ya artık bunşarı bırakında vatandaş ne zaman aşiılanacak 1.5 milyon aşı kime yetecek esnaf perişan emekli perişan bunlarla ilgili ne düşünüyorsunuz

Mırat

Nihayet çıktılar piyasaya

keklik

çok eserliniz var saymakla bitmez yayınlama çokta umrumda

Ali

Ekonomideki kötü gidişata, işsizliğe, pahalılığa, mutfakta kaynamayan tencereye, emeklinin, işçinin, esnafın geçim derdine düşmesine
öyle bir mühür vurdunuz ki, bu eserinizlede gurur duyuyormusunuz.

Huzur

Ağzına sağlık…

erol

Doğru kendilerinden önce inşa edilmiş ne kadar devlet kurumlarına ait ne kadar bina varsa hepsini yıktılar, arsalarını da sattılar bir şehrin tarihini , hatıralarını yok ederek şehrin hafızasını yok ettiler.

Şükrü

Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu nun yaptığı yatırımları kendiniz yapmış gibi pastadan pay çıkartıyorsunuz. Hizmete engel olmayın da yapılana ben yaptım deyin sıkıntı yok. Bu saydığınız yatırımların hepsini siz mi yaptınız çok merak ediyorum. Hepsi sizin projeniz mi ?

Ali

Son söz milletin olacak inşallah bu göz boyamalar bitecek

ali

çarmuzuda bir eseriniz varmı

Ahmet

Var Ali kardeş olmaz olur mu ?
Y.yurt belediyesi Carmuzu merkezi ve bir kaç sokağına güzelleştirme projesi yaptı. Yıkılan dökülen içinde kimsenin oturmadığı evleri tadilat, siva, boya yaptı. Güzel görünsün diye.
Yahu yarın o evler zaten yıkılacak, yazık o harcanan paralara. Oradaki fakir fukaraya biner lira yardım yapılsa en az bin aileye ilaç olurdu ! Millet aç, zihniyet makyaj peşinde!

arapgirli

arapgire hizmet yaptık dedin de hepsini belediye başkanımız haluk cömertoğlu yaptı hem ilçeye geliyorsun belediye başkanıyla neden görüşmüyorsun ?

mlx

Eee o kadar yüzleri varmı.haluk bey bilgili birikimli bir insan.arapgire de çok emeği çok hizmeti var.hani hep akp liler söylüyor yaa ;dava diyor.gördük neyin davası olduğunu.arapgire gerçekten hizmet edeni aday gösterme,git başka birini aday göster.ama arapgir çok güzel cevap verdi.sandıkta

Arapgirli 2

Arapgir’de değil de dışarıda yaşasam Arapgir Belediye başkanı doğru düzgün işler yapmış zannedeceğim. Pes doğrusu 😀

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 37 25 6 6 85 38 47 81
Fenerbahçe 37 23 7 7 67 37 30 76
Galatasaray 37 23 6 8 70 33 37 75
Trabzonspor 37 17 13 7 45 34 11 64
Sivasspor 37 14 16 7 50 41 9 58
Alanyaspor 38 16 9 13 55 42 13 57
Hatayspor 37 16 9 12 60 51 9 57
Gaziantep FK 37 14 12 11 54 46 8 54
Göztepe 37 13 12 12 55 51 4 51
Fatih Karagümrük 37 13 12 12 52 49 3 51
Konyaspor 37 11 12 14 47 47 0 45
Çaykur Rizespor 37 11 12 14 48 59 -11 45
Antalyaspor 38 9 16 13 40 53 -13 43
Başakşehir FK 37 11 10 16 41 55 -14 43
Yeni Malatyaspor 37 9 14 14 43 49 -6 41
Kasımpaşa 37 10 10 17 42 54 -12 40
Kayserispor 37 9 12 16 34 50 -16 39
MKE Ankaragücü 37 10 8 19 44 59 -15 38
BB Erzurumspor 38 9 10 19 41 65 -24 37
Gençlerbirliği 37 9 8 20 37 66 -29 35
Denizlispor 37 6 10 21 36 67 -31 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...