Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Malatya’ya Hızlı Trenin Geleceği Yok”

Gündem

08-11-2019 tarihinde yayınlandı.

“Malatya’ya Hızlı Trenin Geleceği Yok”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Her milletvekili değiştiğinde, yeni milletvekili geldiğinde bir söz veriliyor. ‘Malatya’ya müjde’ deniliyor. Bende bunu eleştirince AKP milletvekili arkadaşlarımız bundan rahatsız oluyor. Ben nasıl söylemeyeyim? Ben kendimi bildim bileli her dönemde ‘hızlı tren bu yıl, şu yıl geldi’ diyorlar. ‘2007, 2011, 2015, 2017, 2018’ dediler. Şimdi bu yıl açıklama yapıyorlar, efendim 2023. Hala bu işin projesi yapılmış değil. Ben bunu söyleyince de kızıyorlar. Malatyalıları kandırmaya kimsenin hakkı yok. Bende bunları görürsem ortaya çıkarmak benim görevim. Maalesef bu dönemde Malatya’ya hızlı trenin geleceği yok” dedi.

Demiryol-iş Sendikası Malatya Şubesini ziyaret eden Ağbaba, Malatya ile ilgili sorunları takip ettiklerini belirtti.

Kendisine iletilen sorunları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirmenin kendisinin görevi olduğunu kaydeden Ağbaba, “En yüksek sesle söylemek benim görevim. Onu da başarıyla yapacağımdan hiç kuşku duymayın. Ne zaman, ne sorun olursa lütfen yeter ki bilgim olsun Malatya’nın çıkarı için, meclisi ve Türkiye’yi ayağa kaldırırım” dedi.

Ağbaba, hızlı trenin projesinin bile yapılmadığını ileri sürerek, “Malatya Demiryolu 5. işletmemiz önemli bir oranda küçüldü. Maalesef bir dönem demiryollarına bakıştan dolayı demiryollarımız küçüldü. Şimdi değeri anlaşılmaya başlıyor. Burada Malatya’yı ilgilendiren konu da hızlı tren. Her milletvekili değiştiğinde, yeni milletvekili geldiğinde bir söz veriliyor. ‘Malatya’ya müjde’ deniliyor. Bende bunu eleştirince AKP milletvekili arkadaşlarımız bundan rahatsız oluyor. Ben nasıl söylemeyeyim? Ben kendimi bildim bileli her dönemde ‘hızlı tren bu yıl, şu yıl geldi’ diyorlar. ‘2007, 2011, 2015, 2017, 2018’ dediler. Şimdi bu yıl açıklama yapıyorlar, efendim 2023. Hala bu işin projesi yapılmış değil. Ben bunu söyleyince de kızıyorlar. Malatyalıları kandırmaya kimsenin hakkı yok. Bende bunları görürsem ortaya çıkarmak benim görevim. Maalesef bu dönemde Malatya’ya hızlı trenin geleceği yok. Hızlı tren konuşuluyordu, mavi trenimi gitti. Maalesef hatlar azaldı. Bu konunun takipçisi olacağım” diye konuştu.

Ağbaba,  Suriye’de öldürülen YPG/PKK’lı terörist Özge Aydın’ın, 2012 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen basın toplantısında yer almasına ilişkin, bir gazetecinin kendisine yönelttiği soruya, “Ben ne bileceğim gözünün içerisine bakıp 2012 yılında 7 yıl sonra kızın ne olacağını? Meclise girmiş, GBT’si var, ben almamışım, kimliğine bakıyorlar, GBT’sine bakıyorlar, meclise giriyor. Eğer bir sorumlusu varsa meclisin İçişleri Bakanlığı’nındır. Ben Türkiye’de siyasi görüşü ne olursa olsun haksızlığa uğrayan herkesin hakkını koruyan bir milletvekiliyim. Bundan da gurur duyuyorum. Kim haksızlığa uğradıysa, kim ‘haksızlığa uğradım’ dediyse onların cezaevine ziyaretine gitmişim. Kim ‘mağdurum, cezaevinde bana haksızlık yapılıyor’ diyorsa siyasi görüşüne bakmadan gitmişim ben. O dönem 13 tane Hacettepe Üniversitesi’nde okuyan çocuk tutuklanmış. Aileleri gelmişti, yandaş ve havuz medyası onları niye vermiyor? Yanında bebesiyle ağlayan anneyi niye vermiyor? Bebesiyle ağlıyor, ‘benim çocuğumun ne suçu var?’ diyor. Gittim ceza evine 13 tane çocuk, hepsi doktor, hepsi Hacettepe’de okuyor. 13 tane tıp öğrencisi. Onların sorunlarını, neden yargılandıklarını gündeme getirdim. Arkadaşlar 13 çocuğun hepsi de beraat etti. Bu yanımda beni teröristlere hamilik yapmakla suçlanan kız çocuğu da yargılaması bile yok, hiçbir şey yok. O nedenle beni bunla suçlamak, Veli Ağbaba’ya teröristle fişlemek alçaklıktır. Hiçbir güç, hiçbir kuvvet Veli Ağbaba’nın üzerine o lekeyi yapıştıramaz. Beni Malatya biliyor, Türkiye biliyor. Benim insanlara ve teröre bakışımı herkes biliyor. Neden yapıldı biliyor musunuz, geçtiğimiz hafta yaptığım o konuşmadan dolayı yapıldı. Dedim ya; ‘Allah terörün ağzıyla konuşanların belasını versin’ diye, bir daha söyleyeyim; Allah terörün ağzıyla konuşanın belasını versin. ‘Tacizci, tecavüzcü, MİT’in ve emniyetin kırmızı bültenle aradığı Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaranların Allah belasını versin’ dedim ya onun için üzerime geliyorlar. ‘Devletin arşivine Trump’ın mektubunu sokanların Allah belasını versin’ dedim ya onun için uğraşıyorlar benimle. Hodri meydan. Bir adım geri atan namerttir, namussuzdur. Onların önünde eğilir miyim ben. Alnım açık, benim ilişkilerim belli, benim yaptıklarım belli. Tekrar söylüyorum; Allah terörün ağzıyla konuşanların belasını versin, Allah teröre destek veren, teröre sahiplik eden, teröriste sahiplik edenlerinde Allah bin türlü belasını versin ama insanlar haksızca onurunu, şerefini yok edecek şekilde suçlayanların, manşet yapanların, iftira atanların Allah bin türlü belasını versin” cevabını verdi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
25 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
battalgazi44

Sözde büyük şehiriz ne alt geçit ne üst geçit ne köprülü kavşak. 30 yıldır bitmeyen kuzey çevre yolu, güney çevre yolu muhabbeti. Çevre yolundan umudumuzu kestik, istasyon kavşağına bir köprülü kavşak yapın trafik rahatlasın bari. Sanki hepsi tamammış gibi şimdi de hızlı tren muhabbetiyle aklımızla alay ediyorlar. 30 yıldır çevre yolu yapılmayan şehre hızlı tren 100 sene sonra gelir.

editör e

şu soruyu sorabilecek gazeteci malatyada yok! Sayın ağbaba akp nin malatya icraatlarından hangisini yargıya taşıdınız?

SADE VATANTAS

Ya yazıklar olsun artık. Sivas’ın hızlı treni var. Elazığ’dan direk yurtdışı ucuşlar var. Kocaman avmler gaziantep’e yapılıyor. Peki dönüp bakınca son 10 yıldır Malatya’da etraf şehirlere fark oluşturacak yapılmış ne var ? Yol mu ? Köprü mü ? Tren mi ? bina mı ? .
Paranızı helal kazanmak için hakkını verin beyler bayanlar. Sesimizi duyun . Fuat KOZLUKLU beyden ricamdır Malatya’nın tren isteğini canlı yayında dile getirsin. Malatya’yı çalışmayan vekiller değil Malatya sevdalıları kurtaracak.

Saim yilmazer

TeröristI mecliste misafir eden vekilimiz bile var.

ali hoca

Sorduğu soruya cevap ver,versene …

aras

Ben sana bin tane fetöcülerle resim çekilmiş kişi gösteririm ağzın açık kalır.
Kaldıki o tarihlerde o kişi terörist değil.Öyle meclise girebilir mi.Algı yaratmayın kardeşim.Mecliste 50 kere aranıyosun.gbt ye herşeye bakılıyor.Burda algı yaratarak milleti yanlış yönlendirmeyin.

Musa

Ağbaba ya sonu kadar katılıyorum doğru yu söyleyeni 9 köyden kovarlardı ya şimdi 99 ‘ün da kovar oldu bu iktidar ve yandaşları ve de oy verenleri o kadar ağırlaştı bu memleket yandaş iktidar oy veren vicdanlı insanımız memleket sevdalısı nerde biz vatandaşa ne oldu ne ara bu kadar acımasız iktiradara katlanır olduk

44malatya

Oy verin hizli tren 2023 de gelecek Ne.derler.
Tren. Gelir vagonlar bos gelir daha cok beklersiniz.
Malatyalilar

Vagon Fabrikası

AKP nin malatyada 6 mebusu var

MUSTAFA

Sayın vekil çok doğru bir söz söylemiş.
Aksini idda eden biri varsa çıksın açıklasın.

Sule

Hızlı trene gelene kadar çarşıdaki çürük binalar,yollardaki çukurlar daha önemli…çukurlara gire çıka hurdahaş oldu arabalar.

Malatyalı

Malatya’da herkes kendine çalışıyor Malatya’yi düşünen yok tek ümidimiz sayın Gürkan di ondan da umidimi kesmek üzereyim.

M.K.

Bu şehirde malum partiden 4-5 milletvekili çıkacağına keşke Veli Ağbaba gibi bir tane yürekli milletvekili çıksa Malatyanın hiçbir problemi kalmazdı…

Ali

Doğru söylüyorsun bu olmasaydı kim PKKlıyı meclise sokacaktı.Şunuda belirteyim ak parti Malatya velilerinide hiç sevmiyorum

Şahin

Veli Ağbaba’yı suçladıkları bu ziyaret 2012’de olmuş. O kişi bir üniversite öğrencisi ve o zaman terör örgütüyle ilgisi yok. Hani hatırlarsan daha sonra “Açılım Süreci” diye bir şey vardı ya; hani şu PKK’lıların karakolların, kaymakamlıkların önünden silahlarıyla birlikte serbestçe dolaştığı, Valilere operasyon yapılmaması talimatının verildiği, şehirlerin bombalarla doldurulduğu, hendeklerde isyan için tahkimatların yapıldığı, terör örgütünün siyasi temsilcileriyle saraylarda görüşülmeye hazırlanıldığı, daha sonra poz poz fotoğrafların çekildiği, PKK’nın cici çocuklar örgütü olarak görüldüğü dönem. Bu ondan bile önce olmuş. Hani yine o zaman, şimdinin Kanlı Baş Teröristi Fetullah, bizi yönetenlerin yanında en makbul ve muteber şahısmış. Meclis ve malum cenah siyaseti, 15 Temmuz kanlı kalkışmasının daha önce beslenip büyütülen faili olan FETÖ’cü kaynıyormuş. Kimmiş FETÖ’yü büyüten o güce taşıyan? Ee ne diyeceksin şimdi?

Fırat

Evet PKK pacavlralarini üniversite kiridorlarina asanlarda üniversite öğrencisiydi. Evet PKK ile mücadele eden silahlı kuvvetlerimizi üniversitelerde açlık grevi yaparak protesto edenlerde üniversite öğrencisiydi. Evet Malatya’da Battalgazi öğrenci yurdunda dolabının içinde Türk bayrağı olduğu için öğrenciyi linç edip yurttan atanlarda üniversite öğrencisiydi. Evet başında örtü var diye onu asagilayip linç edenlerde üniversite öğrencisiydi. Evet çözüm sürecinde yazın dağda kışın okulda olanlarda üniversite öğrencisiydi. Evet Malatya vekilinin yanındaki de bir üniversite öğrencisi çok masum. Evet Malatya da Kürdistan nağralarinin atıldığı yerde üniversite idi. Evet kurtarılmış bölge ilan ettikleri kafeleri bile vardı bunlar zaten masum üniversite öğrencileriydi. Evet İnönü üniversitnede vatansever okulunu okumaya gelen gençlerinin üzerine el yapımı bomba atanda üniversite öğrencisiydi.
Evet Fırat Çakıroğlu nu şehit edenlerde üniversite öğrencisiydi. Yazıklar olsun bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenlere yazıklar olsun koyun postu giyip gezen çakallara. Ha ne mi oldu tabikide vatansever üniversite öğrencileri gereken cevabı her ortamda her şekilde verdi vermeyede devam edecektir. Üniversite öğrencisi dediğiniz bu hainlerin ne sevicileri nede kendileri asla bitmeyecektir. Ama şunu da dünya alem bilsin bu vatanın sevdalıları da asla bitmeyecektir. Bu vatana hainlik edenle her ortamda mucadele edecektir. Zafer inananlarindir. Zafer Büyük Turan da buluşacak aziz Türk milletinindir. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

malatyalı44

2012 de bu öğrenciler neyle suçlanıyordu da ağbaba meclise getirdi şahin kardeş.terör örgütü suçlaması vardı ağbaba arka çıktı.sonra gitti suriye de bom bom sarı torbaya.ayrıca fetönün gerçek yüzünü gördükten sonra senin chp adliye de samanyolu tv de nasıl arka çıktı görmedik mi sanıyorsun.nerede devlet millet düşmanı var chp hemen sahip çıkıyor.cahil kardeş aç Google ecivetle demirelle nasıl kol kola girmiş fetö görürsün.kafanızı kuma gömmeyi bırakın.

aras

yav kardeşim meclise gelirken 50 tane yerden aranıyosun.gbt ye bakıyolar.madem terörist o zaman meclise nasıl girmiş bu kişi.Bol kepçeden sallamayın. o kişi o tarihlerde terörist falan değil.Sonradan katılmış.insanlara yanlış bilgi vermeyin

Fırat

Sen hayaller dünyasında yaşa kendini avut. Herkes herşeyin farkında. Sende farkındasın Aras.

aras

evet ben herşeyin farkındayım ama sen değilsin.kardeşim sen anlamamakta ısrar ediyosun.O tarihte o kişi terörist değil.bunu o kafana sok.daha sana nasıl cevap vericem anlatmak için.sonradan o teröre katıldıysa burda ağbabanın ne suçu var.o kadar fetöcülerle resim çekenler el etek öpenler var.ama sorsan o tarihte öyle bişey yoktu diyorlar.Sağ kesime gelince yok sol kesime gelince herşeyin farkındasınız.Hadi oradan ya.sizin bu ikircikli davranışlarınız ne zaman son bulacak acaba

Fırat

Bak güzel insan öncelikle ben bir vatanseverim ne sağcı ne solcuyum. O insan o tarihte neden meclisteydi ? Sen önce git bunu öğren ondan sonra gel konuş. İnsanları da sağcı solcu diye ayirmaktan vazgeçin artık. Ayrıştıra ayrıştıra.bu hale getirdiniz. Bu memlekette yaşayan iki grup var vatanseverler ve vatan hainleri…

irfan

veli ağababa ve chp olmasa bu pırıl pırıl genç teröristlere kim sahip çıkacak şu gerçek malatya ak parti döneminde aldığı hizmetler beş para etmez örnrk beylerderesi viyadüğü

Sertan

Burdan atip tutup yan yana gelince masallah aranizfan su sizmiyor.malatya uzerinden anlasma saglandi galiba.pasta buyuk herkese yeter ne bu kavga dediniz galiba.

Malatyali

Hızlı treni boşver de meclise beraberinde girenlere dikkat et.

Fettah

Ne hızlı treni ne çevreyolu Ağbaba. Artık hiçbişey lerine inanmıyoruz.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 13 10 3 0 27 11 16 33
Hatayspor 13 8 2 3 23 10 13 26
Konyaspor 13 7 5 1 21 10 11 26
Alanyaspor 13 7 3 3 20 19 1 24
Fenerbahçe 13 7 2 4 19 16 3 23
Fatih Karagümrük 13 6 4 3 21 16 5 22
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Galatasaray 13 6 3 4 19 17 2 21
Beşiktaş 13 6 2 5 21 17 4 20
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Kayserispor 13 4 4 5 18 21 -3 16
Antalyaspor 13 4 3 6 15 20 -5 15
Gaziantep FK 13 4 3 6 14 19 -5 15
Sivasspor 13 2 7 4 16 15 1 13
Giresunspor 13 3 4 6 8 12 -4 13
Yeni Malatyaspor 13 4 0 9 12 23 -11 12
Göztepe 13 2 4 7 12 19 -7 10
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 13 2 1 10 11 27 -16 7

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...