Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Grupların Adamı Olmayan, Hesap Verecek İnsanları Getirin”

Gündem

16-11-2018 tarihinde yayınlandı.

“Grupların Adamı Olmayan, Hesap Verecek İnsanları Getirin”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

  • Keskin, Başkanlar Kurulu’nda sert konuştu… “Yine yanlış yaparsalar işte o zaman kıyamet kopar”..

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Bütün piyasada bir sıkıntı var. Hiç kimse bunun üzerine gitmiyor. Şimdi topyekun enflasyonla mücadeleyi bırakmışlar, esnafla topyekun mücadele başlamış. Yazıktır, günahtır. Esnafın dükkanına gideceksin, ama mal tedarikçilerinin üzerine gitmeyeceksin. Olmaz böyle bir şey”  dedi.

MESOB Başkanlar Kurulu, birlik binasındaki toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantının açılışında konuşan Keskin, esnaf ve sanatkarların 2018 yılında büyük sıkıntılar çektiğini aktararak, “2018 yılının sonuna geldik. 2018 yılı esnaf ve sanatkar kesiminin en büyük sıkıntıyı çektiği yıllardan birisi oldu. İnşallah; 2019 yılı huzur, barış ve esnaf camiası için iyi bir yıl olur. 2019 yılının şimdiden barış, kardeşlik, bolluk ve bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum.” dedi.

“ODA KURULUŞLARI İCRA MAKAMI DEĞİL, RİCA MAKAMIDIR”

Kamuoyunda Oda kuruluşları hakkında yanlış bir algının yürütülmekte olduğunu belirten Keskin, “Oda kuruluşları icra makamı değildir. Kanunen böyle bir icra yetkimiz yoktur. Biz icra makamı değiliz, biz rica makamıyız. Elimizden geldiğince hem esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını, hem de Malatya’mızın ve Malatyalıların sorunlarını Valiliğimize, Belediyelerimize, resmi kurumlara duyurmaktır.  Çalışmalarımızda esnafımızın resmi kurumlardaki iş ve işlemlerini en aza indirmek ve yaşanılan sorunlara ortak akılla çözüm bulmayı hedefliyoruz. Bizde esnaf ve sanatkar kuruluşlarının icra makamı olmasını isteriz. Böyle bir yetkimiz olsa esnaf ve sanatkar camiasının çok güzel şeyler yapacağına ben yürükten inanıyorum.” dedi.

“EURO VE DOLAR DÜŞTÜ, ZAMLAR GERİ ÇEKİLMEDİ”

Enflasyonla mücadele konusunda yapılan kampanyaların miletin aklıyla alay eder duruma getirildiğini belirten Keskin; “Bir kriz yaşandı. Her şeye yüzde 100’ü geçen zamlar yapıldı. Bu doğrudur.  Bunu yaşadık.  Bunun sıkıntılarını Malatyalılarda, vatandaş da, esnaf ve sanatkar kesimi de çekti.  Ama bugün; Euro ve Dolar yeniden düştü. Dolarla gelen bu zamlar, neden Dolar düştükten sonra yeniden indirmediler? Bakınız; yüzde 120, yüzde 150 zam yapanlar var, halen bu zamlar devam ediyor. Bilbordlara asmışlar, televizyonlara reklam vermişler, diyorlar ki;  ‘Enflasyonla Topyekun Mücadele, yüzde 10 indirim’ . Gerçekten bu milletin aklıyla alay etmiyorlar mı? Bu inandırıcı mı? Bütün Oda başkanları olarak hep birlikte görüştük, istişare ettik, hangi üründe indirim yapıldı? Bir kere Devlet yaptığı zamlarda indirim yaptı mı, yapmadı. Şimdi biz bu durumu dile getirince ‘Bazı partilere karşısın’ diyorlar. Yok kardeşim böyle bir şey. Daha sizler yokken biz bu partiler için mücadele verdik, bu partilerin kurulması için mücadele verdik. Siz o zaman yoktunuz.  Bu partinin daha tabelası yokken, Kernek Meydanı’nda haykıran bizdik. Siz o zaman evlerinizde oturuyordunuz.  Siz daha  o zaman siyaseti dahi bilmezdiniz. Ama şimdi siz geldiniz ve tamamen her şeyi siz biliyormuşsunuz gibi hareket ediyorsunuz. Yok böyle bir şey.” diye konuştu.

“KRİZ ESNAFIN SERMAYESİNİ ERİTTİ, BORÇLANDIRDI”

MESOB Başkanı Keskin esnafın ekonomik krizdeki durumu hakkında da konuşarak şu ifadeleri aktardı:

“Şimdi şöyle bir şey tutturmuşlar; ‘Esnaf zam yapıyor’ diye. Ya kardeşim esnafın gücü ney? Gelen zamlardan dolayı esnafın sermayesi eriyip yok oldu. Kriz öncesi aylık örneğin 5 bin TL’lik ürün alan bir esnaf, zamlardan sonra aynı ürün için 10 bin TL verdi.  Aradaki fark sermayesinden, birikiminden gitti, yada borçlandı. Kriz küçük esnaf ve sanatkarın sermayesini eritti, yada borç altına soktu. En büyük bakkal bile elindeki sermayesi ile stok yapacak güçte değil. Çünkü sattığı malın yerine mal koyamıyor.  Açıkça söyledim; gidin kayısı depolarına bakın, kim Malatya’yı sömürüyor, bunu görün.  Kim Malatya’nın kaderiyle oynuyor, bunu ortaya çıkartın. Kimler yıllarca Malatya’yı sömürmüş, bunları ortaya çıkartın. Ama bunların üzerine giden yok, gitmeye de niyetleri yok. ‘Esnaf zam yapıyor’ diyenler, esnaf bir ürünü 10 TL’ye de alsa, 2 TL’ye de alsa aynı karı üzerine koyacak. Başka bir karı yokki. 1 kiloluk bir salça 3-4 katına çıkmış, hiç kimsede bir ses yok, ama vatandaşta da bir ses  yok. Vatandaş, ‘Yüzde 10 indirim olmuş’ diye koşarak gidiyor, halbuki diğer taraftan yüzde 60-70 zam yapılmış. Esnafın zam yaptığı yoktur. Esnaf aldığı fiyata satamıyor. Bütün piyasada bir sıkıntı var. Hiç kimse bunun üzerine gitmiyor. Şimdi topyekun enflasyonla mücadeleyi bırakmışlar, esnafla topyekun mücadele başlamış. Yazıktır, günahtır. Esnafın dükkanına gideceksin, ama mal tedarikçilerinin üzerine gitmeyeceksin. Olmaz böyle bir şey. Bir torba un 65 TL’den alınıp, 110-150 TL’ye kadar satıldı. Bütün yetkililere söyledim; kayısı depoları ağzına kadar malzeme doluydu. Bunu 2 ay önce söyledim, belki şimdi boşaltmışlardır. Kimse bunların üzerine gitmedi.”

“ BAŞTA SİZ HESAP VERİN, DİĞER TARAFTAN DA MİLLETE HESAP VERECEK İNSANLARI GETİRİN.”

Yerel seçimlere yönelik adaylar konusunda da konuşan MESOB Başkanı Keskin şunları söyledi:

“İnşallah haksızlığa karşı gelen, yolsuzluğa karşı gelen, şeffaf olan, gerçekten çıkıp bu millet hesap verebilecek olan, ama en büyük hesabı da Allah’a vereceğini bilen, sözde değil özde yapan insanların Şehri Emini olması gerekiyor.  Malatya’nın beklentisi de budur. Esnaf ve sanatkar camiası olarak bizim böyle bir şeyde gözümüz yoktur. Ama biz bunları takip edeceğiz. Eğer yine yanlış yaparsalar, ama yine  Malatya’nın beklentisi olan insanları getirmezseler, en önemlisi de  bir avucun içinde dönüp dolaşır ise, işte o zaman kıyametler kopar. Burada hem yetkililere, hem de milletvekillerine sesleniyor; milletini seven, Malatya’yı seven, halkını seven, yolsuzluğa ve haksızlığa bulaşmayan, belli grupların  emrine girmeyen  insanları bulun getirin. Dürüst insanları getirin. Getirdiğiniz insanlardan da hesap sorun, hesap. Başta siz hesap verin, diğer taraftan da millete hesap verecek insanları getirin.”

“MALATYA’YI SÖMÜRÜP GİDİYORLAR”

Tasarrufun sadece vatandaştan beklenemeyeceğini söyleyen Keskin, “Tasarrufu önce devletin kendisi yapacak, Belediyeler yapacak. En büyük tasarrufu belediyeler yapacak, belediyelerin tasarruf yaptığını görmedim.” ifadelerini kaydetti.

Malatya’da İstanbul ve Ankara’da getirilen gazeteciler için düzenlenen toplantı ve etkinliklere de tepki gösteren Keskin, “Gazeteciler boy boy gelip Malatya’yı sömürüp gidiyorlar.  Hiçbir şeyde anlatmıyorlar.  Gelip Reisi anlatıyorlar. Arkadaşım, gelip Reisi anlatmayın, Reisi bu millet kalbine basmış. Sayın Cumhurbaşkanımızı, Başkomutanımızı anlatmayın, bu millet başkomutanını tanıyor ve biliyor. Bu gelenler zamanında Reise sahip çıkmazken, bu millet Reisinin arkasında duruyordu, Reisi için bir sözü ölümüne koştu. Malatya’nın köylüsü, kentlisi, şehirlisine Reisi anlatma, sen başka şeyler anlat.”  diye konuştu.

Bu arada, Malatya’ya grup olarak gelen muhabir ve yazarlarının mensubu oldukları basın kuruluşlarına belediyelerce parasal destek sağlandığı öne sürülüyor.

Bülten- malatyahaber.com

keskin1

keskin1a

keskin2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
25 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
KARA BABA

Malatya gündemiyle ilgili üç kişinin hakkını teslim etmek gerek;1 Şevket keskin 2 öznur çalık 3 selettin gürkan şüyleki Şevket Keskin kendisini siteme ve meşalecilere karşıymış gibi görünüp popilitesini artırıyor buna karşı Öznur çalık Bendevi Palandökenin(şevket Keskinin başkanı) oğlunu aday gösterip şevket keskini susturuyor.Selttin başkan da malatya da sevilmeyen siyasetçilerin karşısındaymış gibi görünüp Büyük şehire oynuyor.Valla üçüne de helal olsun algının kralını yapıyorlar

pütürgeli

yav bırakın burda ahkam kesmeyi.
ak parti kimi aday çıkarırsa kazanacak neticede.
akpartinin içinden olmayan birisi de aday olmayacağına göre. boş yere yazıyorsunuz çiziyorsunuz. esnaf batmak üzere. işsiz sayısı malatyada 1 ayda 10.000 kişi artmış bunlar önemli değil. tek derdimiz siyaset. başkan seçecez bizi kurtaracak o da :)))

Battal

Şevket başkan hakikatı eline aldı alalı herkes tarafından saygı duyulan bir insan oldu.Şevket başkan Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı olmalı.

mistik

Sayın malatyahaber yetkilileri!!!. Web sayfanız teknik olaRak zaten geride. Birde sözüm ona SANSÜR yapıp yaptıığımız yorumları kesiyorsun yaa. Çok yazık. Hıı ben bu adamı da sevmem MEŞALECİLERİ DE. Çünkü hizmeti düşünen yok. Adam esnafın başkanı ama yağcılığından geçilmiyor. Zamı yapan hükümet. Ama yeri geldi mi BAŞKOMUTAN diyo. O başkomutanın başı olduğu hükümet zamları yapıyo. Ama başkan öyle bir izlenim yapıyo ki. Zamı ŞELALECİLER yapmış sanki.
Uyan MALATYAM artık. Mevlüt ASLANOĞLU gibi adamı harcadınız. Siyasete ısınan bu ve bunun gibilerimi yemiyceksiniz. Çıkar Çıkar Çıkar…

Sığma küfteciler

Yorumcuların tamamı yöneticiler Malatyalı olsun istemiş liyakat arayan yok hep sığma küftenin suçu

sefil

AVM ile uğraşılmaz ama yinede bişeyler söylese iyiydi bulmuş gariban esenliği vuruyor

Esenlik

Battalgaziye aday olsa kesin kazanır

ahmet mehmet

size soruyorum ak partide neden eski seçimler deki kadar aday başvurusu yok .

Milletin adamıyız demekle olunmuyor adam maalesef.Esenlikte çalışıp kadro verilen 340 kişinin 15 günlük hakkını ESENLİK İMAR İNŞAATVE TİCARET LTD ŞTİ çalıştırıp yok sayıp vermemiştir.Şu an MELİD ULAŞIM VE HİZMET GRUPLARI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞTİ aynı yolu izlemiş 45 günlük çalışmaya 30 günlük ücret yatırmış ve 15 günü yok saymıştır vermemiştir.340 kişi ayrı tutuluyor taşeron şirket devam bu insanlar üzerinden ne hesap yapılıyor.Kimler zengin olacak muamma.Zaten işçiye gücünüz yeter yiyin götürün nede olsa devrin sultanısınız.Ama şunu unutmayın “Sermayesi zulüm olanın sonu hüsran olur” Allah elbet yanınıza bırakır yarına bırakmaz.Yazıklar olsun böyle belediyeye..tasarruf işçiden yapıllıyor.. Hani diyorlar ya İtibardan Tasarruf Olmaz kendilerini bir eli yağda bir eli balda.işçide ölsün

Değişim

Yeni isimlere ihtiyaç var, değişim şart umarım AK parti yönetimi bu feryatları duyar

Oguz

Bide chp yi deniyecem…akp yeter oy verdigimiz..bide chp gelsin yesin

Eroll

Sert konuştu ne demekki,sorunları dile getirmek ortada olanı görüpte söylendiğinde sert konuşmayamı giriyor,artık nasıl konuşulacak ne denilecek şaştık kaldık.Bir gerçek varki yönetim liyakatlı kişilerde olmadıkça bu sıkıntılar süreğen şekilde devam edecek.Kaybeden vatandaş olacak.Çünkü seçtiklerinini liyakatlı olup olmadığına karar verenler kendileridir.

Feyzullah Karlı

Malatya 24 Haziran’da mesajı verdi. Cezayı 1 vekili MHP’ye vererek kesti. Şimdi AKP bu mesajı iyi okursa, kamuoyu rahatlar. Ama nasıl olsa ‘Malatyalılar Erdoğan’a oy veriyor, istediğimiz adamı getirip koyarız’ derlerse, Malatya 31 Mart’ta da güzel bir cevap verir. Malatya’da AKP 150-200 kişi arasında kapalı devre siyaset yapmanın bedelini sandıkta çok ağır ödeyecek. Tek kale maç yaparak şampiyonluk VAR ile sona erdi. Artık vatandaş olaya ve oya Erdoğan duygusallığı ile bakmıyor.

torpilsiz ogretmen

Reis yine bir adıyamanlı bingöllu aday gösterir biz malatyalılar gider oyumuzu veririz.Malatyali sanatçı siyasetçi cikarirda ,belediye başkanligi yapamaz.

arif

Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar Başkan, sen çok haklısın. Ama merak etme, artık yeter.

Turgay Paşa

Başkan doğruları söylemiş..Malatyamıza sahip çıkalım..Adıyamanlı,Bingöllü ,Muşlu yöneticiler istemiyoruz. Malatyalı olsun kardeşim yeter artık..Malatyayı Malatyalılar yönetmeli nokta..

MALATYALI ROJDA

Şevket Başkan da aslen Adıyamanlı ?

Oguz

Piremzikli ne adiyamani

Yerli Malatyalı

?? piremzik nere işte oralar hep udiyaman

Kerim Dayı

Marketler yüzde 70-80 zam yaptılar. yüzde 10 indirimide genellikle 1tl.lik veya 5tl lik kıytırık ürünlerde yapıyolar.Ağızlarından burunlarından gelsin haram zıkkım olsun bunu yapan marketlere.vurdular milletin sırtına zamları bire üç kazanıyolar.Ama millet en ucuz marketi arıyo kim ucuzsa herkes o market e gidiyor.pahalı market ler batacak inşallah. yakında fireleri görecezz.

Taksici

Sen gidip hiç taksicilerin sıkıntısını dinledinmi kimse yogurtuna ekşi demez bi kısa mesafeye cözüm bulamadın istanbulda cemiyet taksicilere ücretsiz kamera kısa mesafe 10 lira yaptı sen ne yaptın

MALATYALI ROJDA

Senin arkadaşlarında Malatyada kısa mesafe 10 lira yapmış adam taksimetre açmadı diyor 10 lira vereceksin kısa mesafe diye böyle birşey çok saçma

torpilsiz ogretmen

İnşallah yapmaz vatandas yolunacak kaz mı? Taksici bey

Feyzullah

Zaten kısa mesafe için 10 TL alıyorsunuz. Ama Malatya’da taksicilerin karnı tok olduğu için kısa mesafeye gitmeye üşeniyorlar. İkincisi Malatya’da Şevket Keskin olmazsa taksici ekmek yiyemezdi bu memlelekte. Eskiden yazıhane ağalarına para vermeden kontak açamıyordunuz. Şimdi rahata kavuştunuz, mal sahibi oldunuz.

PAŞA44

on numara bi yorum tebrikler feyzullah kardeşim

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...