Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Polat Veda Ediyor.. Kadrosu Fevkalade Üzgün!

Gündem

27-03-19 08:20

Polat Veda Ediyor.. Kadrosu Fevkalade Üzgün!

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

TOPLANTI DEĞİL SANKİ TAZİYE ÇADIRI!.. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın katılımıyla, Nikâh Sarayında Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı, 31 Mart seçimleriyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sona erecek olan Polat’ın adeta veda toplantısı gibi oldu. Çoğunluğu, Yeşilyurt Belediye Başkanı iken 6 ay önce Ahmet Çakır’ın yerine Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirilen ancak 31 Mart seçimleri için AKP’den aday gösterilmeyen Polat’ın 6 aylık döneminde üst makamlara taşıdığı isimler olan belediye idari kadrosunda yeralan memurların aşırı üzüntülü halleri fotoğraflara da yansıdı.

Nikah Sarayında gerçekleştirilen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın yanı sıra Genel Sekreter Cemal Nogay, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile Şirket Genel Müdürleri katıldı.

Polat: Bu şehre hizmet etmek büyük bir onur

Toplantıda bir veda konuşması yapan Başkan Polat, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiğim zaman sizlerle 31 Marta kadar beraber çalışacağımızı belirtmiştim. Amacımız ve gayemiz sadece bu şehre hizmet üretmekti. Bu süreç içerisinde bazı söylemlerden dolayı kalp kırmış olabiliriz. Bu söylemleri bu şehir ve bu kurum için yaptık. Beraber çalıştığımız süre içerisinde sizlerden haklarınızı helal etmenizi istiyorum, benden yana bir hak varsa helal ediyorum. Bundan sonraki süreçte de şehrimize Malatya’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz.

Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez.

Başkan Polat, son günlerde yaşanan Orta Doğu meselesinde ABD Başkanı Trump’ın çok tehlikeli bir iş yaptığını vurgulayarak, gündemden ve geçmişimizden bir haber olmayız bunun için sürekli araştırma içerisinde olmalıyız dedi. Başkan Polat günün anısına Kudüs ile ilgili üç akademik eseri koordinasyon ekibine hediye etti.

ABD Başkanı Trump’ın Filistin meselesinde ortaya koyduğu tüm görüşlerin hiçbir meşruiyeti olmadığını bizim en yüksek seviyede ilan etmemiz ona göre tavır takınmamız gerekir. Aksi takdirde bu karar imzalanır imzalanmaz, İsrail’in Gazze’ye başlattığı saldırıyla nasıl cesaretlendiğini görüyoruz, yine canlara kıyılıyor, yine insanların hukuku ihlal ediyor, zulmün karşısında haksızlığın karşısında mücadele etmeliyiz. Türkiye olarak sonuna kadar bu kararın karşısında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Biz hem ecdat olarak hem ümmet olarak bu dünyaya adalet getirecek, barış getirecek bir milletiz. Ama bunu sağlamamız için çok çalışmamız gerekiyor. Hepimizin örnek olması ve kendimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez.

Rabbim bizleri hak yoldan ayırmasın. Bundan sonraki süreçte ailelerinizle birlikte en mutlu günlerin sizlerin olmasını temenni ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Nogay: Başkan Polat her zaman istişareye açık bir insandı

Başkan Polat’ın her zaman istişareye açık bir insan olduğunu belirten Genel Sekreter Cemal Nogay ise, “Gece gündüz demeden bütün hizmetleri yerinde inceleyen, her birimi ziyaret ederek onlara vermiş olduğu değeri de her fırsatta gösteren bir Belediye Başkanıydınız. Kendilerine özverili çalışmalarından dolayı şahsım ve sizler adına teşekkür ediyorum. Yapmış olduğunuz hizmetlerinizden dolayı teşekkür ediyorum Sayın Başkanım” dedi.

Mumcu: Aklımızda enerjinizle, çabanızla ve şehre faydalı olma arzunuzla kalacaksınız

Başkan Polat’ın hediyesinden dolayı teşekkür eden MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu ise, “Bu şehre karşı duyduğumuz vefayı belediye hizmeti gibi çok kıymetli, yorucu ve stresli bir kurum üzerinden hizmete dönüştürmenin mutluluğunu yaşadığınızı yakinen biliyorum. Aklımızda; enerjinizle, çabanızla, koşturmanızla ve şehre faydalı olma arzunuzla hafızamızda kalacağınızdan hiç şüphem yok.  Bundan sonraki süreçte size ve ailenize sağlık ve mutluluklar diliyorum” şeklinde konuştu.

malatyahaber.com- Bülten

belediye koordinasyon2

belediye koordinasyon5

belediye koordinasyon6

belediye koordinasyon3

belediye koordinasyon4

Subscribe
Bildir
guest
28 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Yılmaz

Biz Hacı Uğur Başkan’dan razıyız. Haklarımız helal olsun. Gerçekten çok çalışkan ve tevuzu sahibi bir siyasetçiydi. Malatya siyaseti için çok büyük kayıp olduğunu düşünüyorum. Kendisinin Malatya’ya hizmetleri eminim ki yine bir şekilde devam edecektir.

Malatyalı

Bir yerlerde kendini çağdaş diye tanımlayanlar varsa bilinki onlar cahilin ta kendileridir! Dünyaya neden gönderildiğini bilmeyen bu zihniyetten Allah bizi korusun..

malatylı

ooo şimdiden lions cular roatryanlar ve bazı cemaatlar keyfden altı köşe bu şehir buhale getilmemeliydi hayırlısı bakalım seyredelim güzel olur inşallah. not- cemaaat diyince akla hemen islami cemaatler gelmesin birsürü farklı cemaatler var

ali y

he he bahsettiklerinin işigücü yok hacı gitti diye seninecekler adıyamanlı yorumcu seni.

malatyalı

h.uğur polat ile selahattin gürkan aynı zihniyetin birer parçasıdır.polat aday gösterilseydi gürkan da aynı konuşmayı yapacaktı.gazze ,filistin, tramp ne alaka belediye başkanı ne ile uğraşıyor.gürkan da diyebilir mi?ya ben bir belediye başkanıyım bunlar bizi aşar.

rmz

madem oyle 9 ay önce yeşilyurt belediyesinden giderken büyükşehire personeli ile bir yemek verseydi yada personeli verseydi teşekkür etseydi. makam mevkilere gelir geçer ama gönüller de kalmak kolay değildir. sen bu farkı anlayamamışsan. zorlamıyacağım anlaman için 🙂

erkan

aradaki fark selahattin gürkan bütün belediyeyi toplayıp yemek verip veda konusması yapıyor cöpcüsenden müdürne kadar butun personelı ……ama hacı ugur polat sadece müdürleri topluyor baska bıse demeye gerek yok herkes layık oldugu yerde

Malatyaa

Koltuklarda oturanlar değişeceği için üzülüyorlar. Haketmeden tepeden gelen işte böyle gider .

Berk Unsur

Bunlar Ak Parti’nin bürokratları değil mi? Demek ki iktidara CHP geliyor 🙂

Payiyaht

Sen çok güzel hayal kuruyorsun:))

EROL

Çok üzüldüm.Vay be .Üzülmesinler Reis onlara yine bir yer bulur.

Seçmen

Elvedaaa elvedaaa hepinize birden elvedaaa.

Mehmet

Aras Bey, keşke o “dava partisi!” dediğiniz Saadet Partiniz, listelerinde bölücü isimlere yer vermeseydi, özellikle de Urfa ve Adıyaman gibi şehirlerde bölücü partinin açıktan destek verdiği bir parti durumuna gelmeseydi. Yıllardan beri yapılan seçimlerde ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgelerinde, özellikle sınıra yakın illerde belli bir renk ortaya çıkarken, bu rengi daha içerilere doğru taşıyacak adımı atmak ve bölücü partinin seçimlerde ele geçiremediği bu iki güzide şehrimizde bölücülerin truva atı konumunu gönüllü üstlenmek, özünde ümmetin birliği ve millilik gibi söylemler taşıyan Saadet Partisi adına izah edilemeyecek olan bir cinnet halidir. Dolayısıyla bir iki şehrin belediye başkanlığını elde etmek gibi basit bir şeyle de izah edilemez. Allah muhafaza, bu iki şehirde bölücülerin desteklediği ve meclis üyeleri aday listelerinde birçok bölücü parti yanlısı adayın bulunduğunu bütün medyanın sabah akşam ilan ettiği bu tabloda, Saadet adaylarının kazanması demek, uzun vadede bölücü partinin bu şehirlere de kök salması demektir. Unutmayın seçimler gelir geçer, ancak ülkenin birlik ve bütünlüğü sarsıldığında bu sıkıntı kolay kolay giderilemez. Bu durumda Saadet Partinizin bu yaptığı da belki sizin ifadenizle “dava” olarak adlandırılabilir, ama bu benim 1977’li yıllardan beri takip ettiğim, yeri gelince oy verdiğim merhum Erbakan Hocamızın davası olarak değil, olsa olsa bölücülerin ve emperyalistlerin davası olarak değerlendirilebilir.
Not: Yazdıklarımı şahsınıza yönelik bir eleştiri olarak değil, muhtemelen sizden yaşça büyük bir kardeşinizin tespitleri olarak değerlendirmenizi istirham ediyorum.
Mehmet

Reşit

Mehmet Bey,
Bölücülük ve terör tabi ki çok tehlikelidir.
Fakat; Alnı secdeye değip, cumalarda boy gösterip, Amerika ve İsraile sözde karşı çıkıp, aslında onların ekmeğine yağ süren proje adamlarından da Allah bizleri koruyup esirgesin. Hani nur topu gibi bir rahibimiz vardı ? Bu terör örgütleriyle işbirliği içindeydi ? NE OLDU ?
Yaşça Sizlerden çook çok küçük biri olarak soruyorum ???

yavuz

Mehmet Bey Siz Ahaber fazla izlemişsiniz kafanız allak bullak olmuş bu arada Akp de Mehmet Metiner diye bir adam vardı bi o adamın kim olduğuna bir bakın derim

yavuz

birde orhan miroğlu vardı bu adamların kim olduğunu araştır sonra başkalarına laf söyle

Başkan

Kendi emekleriyle degilde birilerinin aracıligiyla gelirsen sonu bu olur belki hayatin boyunca hayal edemeyeceginiz seyi yasadiniz sayin Polat malesef buraya kadarmiş belediye baskani olarak sayin baskan Selahattin GURKAN beyle birlikte beledediye baskanligi size verildigi zamanki yuz ifadeniz niye yok cunku Cumhurbaskanimiz artik Malatyada birseyin farkinda ne mi halk halki dinliyor neden bugune kadar hicbir secim geziisnde toplantisinda gorumedik sizi hani bu bir bayrak yarisiydi

Eski kentin bekçisi

Haber başlığınız ilginç sayın polat aday gösterimedi yerine gürkan aday gösterildi başka bir partiden değil ak partiden kent müzesinde gürkanın kendisine özel bir oda yaptırdığını büyükşehir belediye başkanı olarak fotoğrafını astırdığını ki daha büyükşehire başkan olmadı havlusu,gözlüğü,gömleği vs. Soner gökçe sosyal medya hesabında yayınladı ama malesef sizde haber olarak göremedik….

Kemal

İyi yapmış çatla

battalgazi

Bunların hepsini Selahattin Bey değiştirmezse Malatyaya 5 yıl daha yazık olur.

Müdafa-i Hukuk

İlk olarak Celalettin beyden başlayalım. Celalettin bey, yazmış olduğum ifadeler gayet açık ve net. Ön yargılarınızdan kurtularak ve derin bir nefes alarak yazımı okursanız idrak edebileceğinizi düşünmekteyim. Ben müslüman bir Türk evladı olarak yazımın hiçbir yerinde din aleyhtarlığı yapacak bir kelime kullanmadım. Özetle şunu ifade ettim; “ Cumhuriyet kurulduktan bu yana Laiklik ilkesini anlamadan din karşıtlığı olarak gördük. Fakat özellikle 15 temmuz darbe girişiminden sonra laiklik ilkesinin bu toplumun ruhuna ve lafzına ne kadar uygun ve gerekli olduğuna kanaat getirdik. Din ve devlet işlerinin birbirlerine karıştığı taktirde Fetö ve benzeri ihanet çetelerinin bu ülkeye ne kadar zarar verdiğine şahit olduk. Bu birikimden yola çıkarak, Malatya’da da bir grup cemaatin İran’ın yayılmacı politikasına nasıl hizmet ettiklerini ve kamu kurum ve kuruluşlarına nasıl sızdıklarını tüm Malatya gibi sizlerde çok iyi bilmelisiniz.” Söylediklerim özetle bunlardan ibarettir.
Şimdi gelelim MUHAFAZAKAR MALATYA mahlaslı kişiye, “Müdafa-i Hukuk” senin bugün bu yorumu atabilme özgürlüğünü senin için kazanan ve çağdaş cumhuriyetle, muhafazakar yaşamını sürdürebilmeni sağlayan Milli Mücadele cemiyetinin adıdır. Saygılarımla.

okuyucu

10 binlira maaş tan hesapla şu topluluğu ne iş yapıyorlar hiççç sürdükleri araba kimin senin benim 🙂

Müdafa-i Hukuk

Atatürk’ün laiklik ilkesini tam olarak algılayamayan ve laikliği din düşmanlığı gibi görenler bu tabloya iyi baksınlar. Radikal zihniyetin Malatya’da 10 senede neler götürdüğünü, merdiven altı müslümancılığın 10 senede yetiştirdiği nesli ve çağdaş Malatya’nın nasıl kıvrandığını iyi tahlil etsinler. Gelecek seçimleri düşünmekle gelecek nesilleri düşünmenin arasında çok ince bir çizgi vardır. Bu çizgiyi görmek istemeyenler 31 mart akşamı Türk devletinin diz çöktürülemeyeceğini bir kez daha anlayacaklardır. Malatya’yı Tahran yapmaya çalışanlara karşı “Malatya Cezayir olmayacak, Suriye’de olmayacak Malatya’nın İran yapılmasınada müsade etmedik bu saatten sonrada müsade etmeyeceğiz” diyen Selahattin Gürkan’ın Allah yar ve yardımcısı olsun.

Celalettin

Din diyorsun İslam karşıtı ifadeler kullanıyorsun sonra da diyorsun ki Allah! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Selahattin bey iki başlı senin olsun, olan Malatya’ya oldu. Geçen bir yazı okudum, sadece çok az bir kısmını paylaşmak istiyorum; ‘1978’de Hamido ile kazandığımız bu şehri fikren kaybediyoruz’ … Vah Malatyam Vaaah! Anlaşılan dış güçlerin bu ülke üzerinde oynadıkları oyun iyi tutmuş, Malatya’da fitili olacak maalesef. Uyan Malatya Uyan! Artık yalanlarla abartılarla bu şehri yönetirler, 10 tane belediyenin hizmeti olmayan, tamamen vakıfların ve diğer kurumların yaptıkları işleri sahiplenip, kendi yapmış gibi anlatmasından başka. Bir de en önemli eseri yeşil kuşak deyip, durdu. Ortasına da kocaman betondan ucube bir bina dikti.

Muhafazakar malatya

müdafa-i hukuk nedemek be!!!! Ne alakası var gel gelelim malatya milleti hiç bir zaman çağdaş olmadı her zaman muhafazakar oldu 28 şubat ta malatya yı hatırla!!! Gel gelelim laikliğe çaya şeker atmazsan ne olur şekersiz çay yemeğe tuz atmazsan ne olur tuzsuz yemek pekiiiiiii!!!! Devlete dini karıştırmadığın zaman me olur dinsiz devlet eeee %99 müslüman olan ülkede dinsiz devletin ne işi var ne malatya iran olmuştur ne cezayir ne suriye

mustafa

şeker, tuz ve din benzetmesi 30 yıl önceki radikal arkadaşların söylemleri… Öyle bir ortam yok artık, İran İslam devrimi sonrası başlayan ve 90’ların sonuna kadar devam eden bu hareket için Malatya önemli bir merkezdi. Ancak Malatya’da bile kabul görmüyor bu söylemler artık.

Abuzer

Selahattin Gürkan CHP’den aday oldu da biz mi yanlış görüyoruz. 10 senede neler götürmüşler demişsin, buradan atıp tutmak olmaz, varsa bir delilin ispatın, adliye çok uzak değil. Bizler davamız için reisimiz için destekliyoruz. Dünya görüşü Ak parti çizgisinde olmasa dahi, bizler (ya da ben şahsım adına söyleyeyim) dediğim gibi reisin hatırına oy veriyorum. İsim önemli değil

aras

yav sizin davanız ney kardeşim.bu ülkede chp MHP ve necmettin erbakanın partisi saadet partisi dava partisidir.öbürleri lider partisidir.lider gittimi o partide biter.yani akp dava partisi falan değildir.sallamayın

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Galatasaray 27 18 3 6 53 21 32 57
Beşiktaş 26 18 3 5 57 26 31 57
Fenerbahçe 27 17 4 6 49 28 21 55
Trabzonspor 27 15 6 6 34 26 8 51
Hatayspor 27 13 7 7 47 32 15 46
Alanyaspor 27 12 7 8 41 27 14 43
Gaziantep FK 27 11 10 6 39 30 9 43
Fatih Karagümrük 27 11 8 8 43 36 7 41
Göztepe 27 9 9 9 37 32 5 36
Antalyaspor 27 7 14 6 25 30 -5 35
Sivasspor 26 7 12 7 29 30 -1 33
Konyaspor 26 8 8 10 33 31 2 32
Yeni Malatyaspor 27 7 10 10 33 36 -3 31
Kasımpaşa 27 8 5 14 30 43 -13 29
Kayserispor 26 7 7 12 19 31 -12 28
Çaykur Rizespor 27 6 10 11 31 44 -13 28
Başakşehir FK 27 6 8 13 29 45 -16 26
BB Erzurumspor 27 6 8 13 26 43 -17 26
MKE Ankaragücü 26 6 5 15 30 45 -15 23
Denizlispor 26 5 6 15 23 46 -23 21
Gençlerbirliği 26 5 6 15 22 48 -26 21

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...